Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum çok üzgünüm

Valla asgari ücrete razı taze kan, öğrenmeye açık bir insan varken sırf yaşı ve çocuğu var diye o adamla devam ederlerse ben o patronun aklına tükürürüm.

Siteminizi çok iyi anliyorum. O abla da ikinizin de artilarini eksilerini soylemeyerek, yorum yapmayarak etkisiz olmak istemiş belliki. Allah bi kapi acar gene inşallah hayirlisi olsun hakkinizda

İyi akşamlar canlar
Moralim tam anlamıyla yerlerde sürünüyor.
7 ay önce Yeni bir işyerine başladım muhasebe departmanında
Ama şuanda bu kur bizi de öyle etkiledi ki firma elaman çıkartmayı düşünüyormuş ve ben asgari ücret alıyorum köyden gidip geliyorum 300 tl yol parası ödüyorum herkes 9-9 buçukta işe gelirken ben 8 de gidiyorum 300 tl de kredi ödemem var ama ben hepsine rağmen bi işim olduğu için çok mutluydum hep şükrettim bu işi bulmak için aylarca sırf iş öğreneyim diye sadece yol parasına bir muhasebe bürosunda çalıştım şimdi işsiz kalacak olmam düşüncesi beni mahvediyor
Asıl derdime gelecek olursak,
Muhasebe de 3 kişi çalışıyoruz 3 yıldır bizim firmada çalışan bir abla var kendisini çok seviyorum çok da güzel anlaşıyoruz birde Benimle birlikte işe başlayan bir abi var
Dün akşam patron bizim bu ablayı odasına çağırdı özel bi konusma oldu abla geldi suratı beş karış
Abla ne oldu canın neye sıkıldı diye sordum bende
Oda canım sana bişey dcem ama kimseye söyleme bak lütfen dedi odada ikimizdik başladı anlatmaya
Patron buna elaman çıkartcaz muhasebe fazla rahat 2 kişi de orayı çok rahat idare eder durumlar sıkıntılı sence ne yapalım ?
Şirket müdürüyle görüştüm o diğer erkek arkadaştan memnun olmadığını söyledi çok ağır yavaş çalışıyor ama kelebek tuttuğunu koparıyor kız uğraşıyo çabalıyo dedi demiş bizim Bursa ya giden bir muhasebe müdürü vardı onada sormuş patron oda beni daha iyi demiş
Ama benim tabiri caizse can ciğer kuzu sarması olduğum o çok sevdiğim abla ben size isim veremem bunun vebalini alamam ikisinin de ihtiyacı var ama işten 1 elemanı çıkartmakla şirket düze çıkmaz demiş patron da niye öyle diyosun 6 ayda 15 bin senede 30 bin demek bir eleman demiş.
Neyse kısacası bizim abla hiçbir yorum yapmadan odadan çıkmış patron tabi sende haklısın ikisi de çalışma arkadaşın falan demiş ama bizim performansımızı en iyi gören bilen bu abla. Patron da o yüzden ona sormuş.
Ve bu abla sürekli odada diğer abiden dert yakınıyor çok yavaş , çalışmak istemiyo üşengeç falan diye...
Şimdi bu kız vebal almak istemiyorum derken sanki benim vebalime girmiş gibi olmuyor mu
Şakın yanlış anlaşılmasın demek istediğim diğerini çıkartın kelebek kalsın deseydi gibi bir durum değil
Benden çok memnundu ve bunu sürekli dile getiriyordu odaya geldi benim gönlüm senden yana sen çıkmış olsan o senin yaptıklarını yapamaZ ama sen 1 günde öğrenirsin diyo.
Bana böyle söyleyip de patronun yanında hiç yorum yapmaması çok canımı sıktı tamam onuda anlamaya çalışıyorum vebal altına girmek istemiyorum diyor ama hiç yorum yapılmadığı zamanda sizce de benim vebalime girmiş olmaz mı ben çıkartılmış olsam ?
Ben 22 yaşındayım o abi 45 yaşında patron onu daha tecrübeli görüyor ama adamdan aslında herkes şikayetçi bu sorunu en iyi gören bilen de bizim odadaki abla ve asıl sorun da şu o abi faturaları kesiyo çoğu zaman hata yapıyor ama finansal tabloyu ben çıkardığım için patron beni hata yaptı sanıyo o durumda da ben değil abinin hatası demiyorum sonuçta hepimiz çalışma arkadaşıyız tamam düzeltiriz diyordum patron o hatalardan dolayı beni tecrübesiz görüyor , o abiye de cumartesi günü eleman çıkartmayı düşünüyoruz kelebek i çıkartabiliriz demiş Zaten
Her neyse kusura bakmayın çok uzun oldu benim işsiz kalacak olmaktan çok üzüldüğüm şey haksız yere işten çıkartılmak.
Çok iyi anlaştığımızı düşündüğüm her fırsatta sen çok akıllısın herşeyi hemen kapıyorsun sen olmasan ben naparım o abi hiçbirşey yapmıyor öğleden sonra oturup video iZliyor diyen kızın patrona gelince hiçbir yorum yapmaması... Diğer abiyi kötülesin demiyorum asla ama en azından patrona benim gördüklerim artısıyla eksisiyle bunlar, bundan sonrada kararı siz verin diyebilirdi ama o bişey demedi ve ben çıkartılırsam bana haksızlık ettiğini düşünüyorum beni gözden çıkarttığını...
Sizce yanlış mı düşünüyorum eleştiriye açığım mümkünse sert olmadan zira fazlasıyla hassasım ve üzgünüm
Okuduğunuz için teşekkür ederim

Biz bunlara bal dudaklı diyoruz. Yüzüne canım cicim arkadan bambaşka. Üzme kendini alışırsın

Kelebek aslında asgari ücret alıyorsan farklı sektörlere baksana.
Illa muhasebe olmak zorunda mı bu adamları cekiyorsun ?
Bugün bir lc waikiki bile 1800civari para veriyor mesela.
Yani madem merkeze gidiyorsun köyden farklı sektörlere de bak derim.
Bu konuda da yüzde yüz sen haklısın.
Ama ola ki cikartirlarsa da hiç üzülme tazminat iste haklarıni öğren işsizlik maaşı vs.
Ailen de çok saçma bu kadar yuklenmeleri büyük haksızlık.

Canım daha çok toysun...
İş hayatı kurtlar sofrası gibidir.O ablanın sana öyle diyip o adama veya patrona seni nası yansıttığını, senin arkandan da neler dendiğini bilemezsin.Kimse göründüğü gibi değildir.Sana her söylenene inanma hatasına asla düşme.Zaten o kadın düzgün biri olsaydı yanında çalışan insanın dedikodusunu altında çalışan birine yapmazdı.

O abla bana hiç düzgün gelmedi, kimbilir senin de arkandan neler demiştir.Her yüzüne gülene kanma iş hayatında.
Aynen katılıyorum,ayrıca bu konuyu ne kadar samimi olursanız olun sizinle yada bir başkasıyla paylaşması etik değil.
O sizin tabirinizle abi'ninde gelip size seni çıkaracaklar galiba demesi doğru değil.
Kapalı kapılar ardında kalmalıydı,patron dillendirene kadar.
Zaten güvenmeyin o kadınada,içerde ne konuştu,ne anlattı asla bilemezsiniz ve doğru söylediğinden emin olamazsınız.
Dilerim hakkınızda hayırlısı olur. Yanlış hatırlamıyorsam daha önce maaşsız çalışıyordunuz başka bir yerde,yine buna benzer sıkıntılarınız olmuştu. Size tek tavsiyem,zira artık deneyim kazandığınızı düşünüyorum ,kendinizi biraz ağırdan satın iş ararken,asgari ücret alıyordum demeyin,bir tık fazla söyleyin ki pazarlık yapma şansinız olsun.

Çık patrona konuş bence. Diğer adamı kötülemeden, ben çalışmaya çok istekliyim inanmazsanız yaptığım işlerin miktarına bakın iddialıyım de. Ne kaybedersin ki?
Patrob benimle konuşmadan ben onun karşısına nasıl çıkayım ki ? Bu duruma ayrı üzülüyorum zaten benden başka herkese söylenmiş karsısına beni çağırıp böyle böyle bir durum var dese ben kendimi izah ederim belki patronu etkileyebilirim ama benmle kouşmak isteyen yok ve ben savunmazsız kaldım

Ablanın yerinde olsam ben de isim veremezdim galiba ama durum anlattığın gibiyse hak eden sensin.Üzüldüm ya şu an bi de cidden iş yok ki sen küçük bi yerde yaşıyorsun sanırım.Dilerim çıkarmazlar seni.Yerinde olsam patronla konuşurdum galiba işlerin cogunu sen yapıyorsan zaten seni çıkardıklarında işler sekteye uğrar.Sen kendini savun bi şey kaybetmezsin
Teşekkür ederim inşallah kimse çıkmaz, aslında müdürler patrona bu durumu izah etmiş diğeri yavaş o yapamaz o kızın işlerini diye ama patron en iyi gören bile odadaki kız ona soralım demiş biizm bu abla için, ee oda farketmez modunda konuşunca patrona haliyle benim hakkımın yendiğini düşünüyorum

Kim işini düzgün yapmıyorsa onu seçerim ben. Abi öyle mesela. Ama geçindirmekle yükümlü ailesi var diyorsun, işini daha iyi yapması gerekirdi. Bilemedim...:110:
Bende bunu diyorum işte, yaşım küçük olabilir ama benmde sorumluluklarım var ve ben ona göre davranıyorum amammnnn ne olacaksa olsun modunda çalışmıyorum bi hata yaptığım zaman nasıl düzeltebilirim nasıl yaptım ben bunu diye kendimi yiyiyp bitiriyorum ama biizm abi relaks tabi bunları tek gören odadaki abla

Madem bu işe ihtiyacın var , kredin var, işin hakkını da veriyorsun o abla da senin kalman yonunde konusmadi patronla o zaman sen konusacaksin patronla durumu anlatacaksin... sana tavsiyem diğer çalışanları çok katmadan kendini
kendi durumunu anlat
Patron beni konuşmaya çağırsa zaten izah etcem durumumu ama çağırmıyor işte sadece özel olarak müdürlerle ve bizim odadaki ablayla görüşmüş hatta müdürler beni daha iyi diyince patronda odadaki kıza soralım en iyi o bilir sonuçta sürekli onların yanında olan o demiş, bizim abiye de işten çıkarken laf arasında söylemiş biz kelebeği çıkartmayı düşünüyoruz diye, muhtemelen onu evli çoluğu çocuğu var diye düşünüyor patron da...

En son giren çıkarılır diye biliyorum... her ikiniZ içinde kötü ama abla yorum yapmamış evet vebal almak istemiyordur... kadin nasıl gerildiyse surati asik cani sıkkın çıkmış. Odadan
İkimizde aynı günde girdik işe, hatta en başlarda da ikimiizn arasında bi tercih söz konusu olmuştu o zamanda herkes kelebek daha iyi hızlı pratik vs. demişler ama bu abiyi de aldık bi kere evli barklı adam diye düşünüp çıkartmadılar idare edelim modundaydılar

Kelebek aslında asgari ücret alıyorsan farklı sektörlere baksana.
Illa muhasebe olmak zorunda mı bu adamları cekiyorsun ?
Bugün bir lc waikiki bile 1800civari para veriyor mesela.
Yani madem merkeze gidiyorsun köyden farklı sektörlere de bak derim.
Bu konuda da yüzde yüz sen haklısın.
Ama ola ki cikartirlarsa da hiç üzülme tazminat iste haklarıni öğren işsizlik maaşı vs.
Ailen de çok saçma bu kadar yuklenmeleri büyük haksızlık.
Bugün asg. ücretle koton lcw defacto buralarda iş bulurum zaten ama ben oralarda çalışmak istemiyorum boşu boşuna mı ünv. okudum, hem ben kendi işimi yapmak istiyorum öğrenmek istiyorum ilerisini düşünüyorum
Daha başlayalı 7 ay oldu ne hakkım olacak ki benim :KK43:

Aynen katılıyorum,ayrıca bu konuyu ne kadar samimi olursanız olun sizinle yada bir başkasıyla paylaşması etik değil.
O sizin tabirinizle abi'ninde gelip size seni çıkaracaklar galiba demesi doğru değil.
Kapalı kapılar ardında kalmalıydı,patron dillendirene kadar.
Zaten güvenmeyin o kadınada,içerde ne konuştu,ne anlattı asla bilemezsiniz ve doğru söylediğinden emin olamazsınız.
Dilerim hakkınızda hayırlısı olur. Yanlış hatırlamıyorsam daha önce maaşsız çalışıyordunuz başka bir yerde,yine buna benzer sıkıntılarınız olmuştu. Size tek tavsiyem,zira artık deneyim kazandığınızı düşünüyorum ,kendinizi biraz ağırdan satın iş ararken,asgari ücret alıyordum demeyin,bir tık fazla söyleyin ki pazarlık yapma şansinız olsun.
Evet artık deneyim kazandım ama küçük bi yerde yaşıyorum ve işsizlik oranı çok fazla
Siz hatırlıyorsunuz işte daha önceden neler yaşadığımı
Şuanda yaşadığım yerde işten çıkartılmalar çok var
Demirçelik üstüne kurulu bir şehir ve kurdan dolayı satışlar olmuyor
Böyle bi ortamda nasıl yeni bir iş bulurum bilemiyorum ilanlara bakıyorum hiçbir şey yok
Arkadasım lise mezunu burda iş yok diye başka bir şehre tasındı 1800 tl maaş alıyor yaptığı iş sekreterlik telefon bağlamakmış, benim böyle imkanlarım yok maalesef , umarım hakkımda hayırlısı olur

Siteminizi çok iyi anliyorum. O abla da ikinizin de artilarini eksilerini soylemeyerek, yorum yapmayarak etkisiz olmak istemiş belliki. Allah bi kapi acar gene inşallah hayirlisi olsun hakkinizda
Evet tamda öyle vebal almak istemiyorum diyor bu kez ben çıkartılmış olsam hiç mi vebal almış olmayacak bunu anlamıyorum teşekkür ederim

Biz bunlara bal dudaklı diyoruz. Yüzüne canım cicim arkadan bambaşka. Üzme kendini alışırsın
Maalesef öyleymiş, bozuntuya vermiyorum ama hala yanıma gelip gelip de zaten burasının sonu belli değildi canım üzülme gibilerinden konuşması sonrada benim gönlüm senden yana sen hakkediyorsun demesi sinirlerimi bozuyor

İkimizde aynı günde girdik işe, hatta en başlarda da ikimiizn arasında bi tercih söz konusu olmuştu o zamanda herkes kelebek daha iyi hızlı pratik vs. demişler ama bu abiyi de aldık bi kere evli barklı adam diye düşünüp çıkartmadılar idare edelim modundaydılar
Hakkinda hayırlısı sen gerçekten daha iyiysen ve çıkaracak kişinin sen olduğuna inanıyorsan boşver iyi bir yerde çalışmıyorsun zaten, anladığım kadariyla azimlisin bence bu sana is tecrübesi oldu cv ne yazacagin bişey daha iyi bir iş bulabilirsin olmaz diye düşünme belli olmaz...

Canım daha çok toysun...
İş hayatı kurtlar sofrası gibidir.O ablanın sana öyle diyip o adama veya patrona seni nası yansıttığını, senin arkandan da neler dendiğini bilemezsin.Kimse göründüğü gibi değildir.Sana her söylenene inanma hatasına asla düşme.Zaten o kadın düzgün biri olsaydı yanında çalışan insanın dedikodusunu altında çalışan birine yapmazdı.

O abla bana hiç düzgün gelmedi, kimbilir senin de arkandan neler demiştir.Her yüzüne gülene kanma iş hayatında.
+1

O abla yerinde olsam ben de aynisini yapardim.
Su gitsin bu kalsin demenin kolay oldugunu zannetmiyorum.
Ben de vebal almak istemem.

Orta duzey yoneticilik yaptigim 8yil boyunca hic bir zaman patronla ayni fikirde olmadim nedense :KK66: ben eleman cikarirken pek cok faktore bakarken patron sadece cikarilacak elemanin tazminati vsne bakti ne yazik ki. Kiminki azsa onu cikardi. Asgari ucretli tecrubesi az eleman patron icin ise alirken de isten cikarirken de ideal olan. Insallah sizde kimseyi cikarmazlar

Orta duzey yoneticilik yaptigim 8yil boyunca hic bir zaman patronla ayni fikirde olmadim nedense :KK66: ben eleman cikarirken pek cok faktore bakarken patron sadece cikarilacak elemanin tazminati vsne bakti ne yazik ki. Kiminki azsa onu cikardi. Asgari ucretli tecrubesi az eleman patron icin ise alirken de isten cikarirken de ideal olan. Insallah sizde kimseyi cikarmazlar
Teşekkür eederim inşallah öyle bir şey olmaz, bizim patron da maaşı sıkıntı yapıyor aslında biizm abi 1700 falan alıyormuş oda kirası falan var diye şirket o kadar vermeyi kabul etmiş bide tecrübeli diye şimdi tekrar zam istiyormuş patronda hiç bişey yapmadan zam istiyo falan demiş ablaya aslında baktığın zaman o abiye neden beni çıkartmak istediklerini söylediğini hala anlayabilmiş değilim , patron kendisi anlatmış biizm ablaya onu ağır çok yavaş diyorlar istemiyorlar diye onun üstüne ablada o konuda bişey diyemem ama ben kelebekten memnunum güzel çalışıyo vs. deseydi belki adamın kafası netleşirdi biizm abla yorum yapmadığı için patron demekki ikiside eşit diye düşünüyor.

arkadaşlara katılıyorum iş hayatında samimi kimse yoktur. herkes kendi alacağı maaşı ve patronla geçimine bakar. bundan sonra kimseyle öyle samimi olmamanı tavsiye ederim. o "abla" da yanına gelip öyle şeyler söylerse bu konu hakkında konuşmak istemiyorum de boşuna sinirini bozup durmasın canım..

X