Haksızlıklık mı ediyorum?

Greensseyes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2020
10
3
22
Merhaba hanımlar. 2 aydır görüşmekte olduğum birisi var. Kendisinin karakterini, yaşam tarzını her şeyini beğeniyorum fakat tek bir problem var. İlk başta kondurmak istemedim ama aşırı derecede cimri. Örnek olarak; ihtiyacım olan bir şey vardı bunu sana ben alacağım dedi 2 3 hafta sürekli üzerinde durdu alacağım alacağım diye en sonra artık ihtiyacım olduğu için ben kendim satın aldığımda bana tepki gösterdi ben alacaktım sana diye. Bunun harici geçen buluşmamızda bir kaç kere acıktım dememe rağmen (kahvaltı bile yapmadan evden çıktığımı biliyordu saatte 17.00 18.00 suları) yemek yiyelim bile demedi, ki yesek bende öderim zaten onda problem yok ama teklif bile etmiyor. Şimdiye kadar 2 ay boyunca bana maddi hiçbir çöpü olmadı. Maddi probleminin olmadığınıda biliyorum. Ailesine veya kız kardeşlerine her akşam yemek vs tatlı gönderiyor ben acıktım dediğimde ise o zaman ge… den sipariş ver hemen gelir diyor. Yani konuşmayı kessem mi yoksa bencillik haksızlık mı ediyorum sizce?

Alacağım alacağım deyip 2-3 hafta almaması şüphe uyandırıcı. 2 ay boyunca bir çiçek bile almadı mı? Dışarıdayken yemek teklif etmesi gerekirdi kesinlikle. 2 ayda hiç yemeğe çıkmadınız mı?
Acıktığınızda sipariş göndermesini beklemeniz saçma. Doğru demiş, o dediğiniz uygulama hemen gönderiyor, söyleyin kendinize yani. 2 aylık bir ilişki hepi topu. Annesine, kızkardeşine söylemesi ile kıyaslamayıverin 2 ayda da.

2 aylık bir ilişki için elini taşın altına sokmak, masraf yapmak istemiyor olabilir. Bana göre de soğuma sebebidir. Gerçekten cimriyse bu özelliği artarak devam edecek.

2 ayda dışarıda illa ki birkaç defa yiyip içmişsinizdir
yemek, çay, kahve, tatlı falan illa bi yerlerde oturmuşsunuzdur
hesap geldiğinde nasıl davranıyor ?

getirden sana sipariş vermesini beklemen çok gereksiz
daha şimdiden anne ve kardeşle kıyaslamalara girmen de senin ciddi bi özgüven sorunu yaşadığını düşündürdü bana
2 aylık bişey yani

Merhaba hanımlar. 2 aydır görüşmekte olduğum birisi var. Kendisinin karakterini, yaşam tarzını her şeyini beğeniyorum fakat tek bir problem var. İlk başta kondurmak istemedim ama aşırı derecede cimri. Örnek olarak; ihtiyacım olan bir şey vardı bunu sana ben alacağım dedi 2 3 hafta sürekli üzerinde durdu alacağım alacağım diye en sonra artık ihtiyacım olduğu için ben kendim satın aldığımda bana tepki gösterdi ben alacaktım sana diye. Bunun harici geçen buluşmamızda bir kaç kere acıktım dememe rağmen (kahvaltı bile yapmadan evden çıktığımı biliyordu saatte 17.00 18.00 suları) yemek yiyelim bile demedi, ki yesek bende öderim zaten onda problem yok ama teklif bile etmiyor. Şimdiye kadar 2 ay boyunca bana maddi hiçbir çöpü olmadı. Maddi probleminin olmadığınıda biliyorum. Ailesine veya kız kardeşlerine her akşam yemek vs tatlı gönderiyor ben acıktım dediğimde ise o zaman ge… den sipariş ver hemen gelir diyor. Yani konuşmayı kessem mi yoksa bencillik haksızlık mı ediyorum sizce?
Cimri erkekle bir hayat sürmek çok zor benim eski kocam çok cimriydi 25 krş poşet parası bile gözüne gelirdi hiç şıklık yapmazdı ben işe girdiğimde bile gözü paramdaydı her konuda dört dörtlük olsada bir erkek cimriyse hayat geçmiyor

İki aylık görüşmede 3 haftadır ben sana alacağım dediği şey ne?
Ve siz neden kabul ediyorsunuz?
Ben şunu istiyorum diye mi söylüyorsunuz yoksa şunu alacağım mı diyorsunuz da yok ben alacağım diyor ve siz neden kabul edip tamam diyerek bekliyorsunuz?
Bence iki aylık görüşmede sizin bunu kabul edip beklemeniz de normal değil.
Belki öylesine kendince sınav gibi söylemiştir görüştüğünüz zeka küpü de.
Onun dışında ge..den söyle diyormuş evde misiniz acıktığınızda da ge..den söyle diyor.
Yoksa parkta otururken vs acıktım diyorsunuz da parka istet falan mı diyor hiç anlamadım ne alaka?
Annesine vs söyler bence bu olay konunun dışında.
Cimri de olabilir
Sizden değişik hisler almış da olabilir.
Ben de anlamadım bazı olayları mesela ne alaka

2 aydır görüştüğünüz adam ne münasebet alıcam vericem muhabbeti yapıyor? İhtiyacınız olan şeye hazır denk gelmişseniz ödeyin parası neyse alın. Onu almadı yemek ısmarlamadı... Kahvaltı bile etmeyip akşama kadar aç gezmek sizin hatanız. Bir güzel ısmarlarım yerim karnım doyunca da hadi kardeşim selametle git der def ederim böyle adamı.

Karakterini yaşam tarzını nasıl beğeniyorsunuz böyle birinin? Hem beğenip hem de bana ihtiyacım olanı almadı, yemek ısmarlamadı niye diyorsunuz?

Bende anlamadım 2 aylık ilişkide maddi ne beklıyorsunuz. Bence sizin beklentiniz yemek vs değil hiç bizi yemeyin yani. Diğer üyenin dediği gibi 2 aylık ilişkide zaten 8 hafta falan yapıyor. 3 hafta beklediniz mi ihtiyacınızı alsın diye? Ne mantıksız işler. Sonra yemek uygulaması ne alaka acıktım diye nerede diyorsunuz ki uygulamadan sipariş ver diyor

İhtiyacınız olan bir şeyi 2 aylık bir ilişkide almak zorunda değil. Ama açım dediğiniz halde sergilediği tavır rahatsız edici. Bence devam etmeyin.

Ac ac mi yurudunuz? Bulusunca ne yapiyorsunuz? Yuruyus mu? Kahve falan bile almiyor musunuz?

Ben 20lerimde acikinca cok sinirli olurdum. Valla o zamanlardaki halimi dusunuyorum da buyuk olasilikla agresif davranir kavga cikartirdim :)

Bence vakit kaybi bu adam.

En sevmediğim erkek tipi bir şeyi yapıcam diyip asla yapmayan, ya da ben aslında şöyle bi hoşluk düşünmüştüm diyip asla hayata geçirmeyen. Düşünce gücü ile mutlu olucaz sanki.
İki aydır hiç mi bi kafeye vb. oturup kalkmadınız? Nerde buluşuyorsunuz tam olarak?
Adamın yaşı kaç?
Bana pek oluru var gibi gelmedi. Cimri adamdan olmaz. Yol yakınken kesin iletişimi.

Yemek yemeyip ne yapıyorsunuz peki acı acına oturuyor musunuz😶
1 tabak yemeği önume koymayan adamla iletişimi keserim tabi.
Chreyy O ayrı dışarı çıkınca yemek ısmarlamama olayı. Paşam eve de yemek göndersin istiyor uygulamadan

Ya asiiriii cimri ya da maddi durumu hakkinda yalan söylüyor bir şekilde.
Disarda aciktiginizda tabi ki yemek yemeliydiniz birlikte ama evdeyken de adama ben aciktim yazip size yemek yollamasini da beklemeseniz mi? 😄😄

Chreyy O ayrı dışarı çıkınca yemek ısmarlamama olayı. Paşam eve de yemek göndersin istiyor uygulamadan
bende böyle algıladım bu kısmı
yani mesajlaşırken veya telefonda konuşurken konu sahibi acıktım dediğinde adam
getirden söyle gelir hemen diyor
ama kızımız adam kendisine getirden evine yemek sipariş etsin istiyor
çünkü adam annesine ve kız kardeşine yapıyormuş bunu
konu sahibi de onlara yapıyor bana niye yapmıyor kafasına girdi şeklinde algıladım bu kısmı

Ac ac mi yurudunuz? Bulusunca ne yapiyorsunuz? Yuruyus mu? Kahve falan bile almiyor musunuz?

Ben 20lerimde acikinca cok sinirli olurdum. Valla o zamanlardaki halimi dusunuyorum da buyuk olasilikla agresif davranir kavga cikartirdim :)

Bence vakit kaybi bu adam.

31 yaşimda hala sinirleniyorum acikinca. 😃
Evde yemek saati gelirken yemek yoksa eşim diyor cok acikmadan siparisleri ver sonra agresif tavirlar yapmaya basliyorsun diye. 🫣
Ben de aksama kadar ac durup bi de adamin keyfini bekleyemezdim kiyamet kopardi orada. 😄

X