Haksızmıyım bilmiyorum ki

Mrsyanlis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2017
798
438
Annem sürekli çeyizim için bir şeyler yapmaya çalışıyo ama böle dantel yapıyo, habire örtü yapıyo nevresim takımı yapıyo dantelli sofra bezi almış artk sofra bezimi kaldı diyorum dört tane almış gelmiş. Havlu kenarı falan yapıo bunlar artık eskide kaldı ve bizde geriliyoruz az önce kavga ettk gene farkındayım gereksiz tepki verdim ama ne bileyim. Evlenceğimde yok zatn.

Her anne yapıyor bunu
Ben evimde dantel hiç kullanmıyorum
Ama kullananlar da az değil
Yapsın annenizin de hevesidir demekki
Belki Birgün kullanırsınız veya hatıra diye saklarsınız
Not.benim annem bana patik dışında hiçbirşey yapmadı

Benim ki hiç uğraşmaz kullanılmayacağını biliyor çünkü.Boşuna evde kalabalik yapar.Sen güzellikle söyle anne bak boşuna yapıyorsun ben kullanmam kimse kullanmıyor artik ziyan olur diye.Yine yapiyorsa kendi bilir artik.

Diyorum, anlamıyo. Onlara harcama yapcağımıza başka şeylere harcama yapabiliriz diye düşünüyorum. Bilmiyorum nevresim takımı yapan mı kaldı? Kapılara dantelli havlu asan mı kaldı? Ben açık biriyim çeyizimse 30 tane yemeni var oya yaptırmış ne gerek var ama cidden gereksiz harcama die düşünüyorm ve geriliyoz gene kavga ettk üzüldüm şimdi hevesi kursağında kalır gibi oldu ama oda dinlesn beni

Nevresimleri kullanırsın, havluları da kullanıyorum, Yemeni dediğiniz patik galiba kışın çok iyi giyiliyor, benimkiler eskidi bile. Ama danteller dolap bekliyor

Diyorum, anlamıyo. Onlara harcama yapcağımıza başka şeylere harcama yapabiliriz diye düşünüyorum. Bilmiyorum nevresim takımı yapan mı kaldı? Kapılara dantelli havlu asan mı kaldı? Ben açık biriyim çeyizimse 30 tane yemeni var oya yaptırmış ne gerek var ama cidden gereksiz harcama die düşünüyorm ve geriliyoz gene kavga ettk üzüldüm şimdi hevesi kursağında kalır gibi oldu ama oda dinlesn beni
O yemenileri hediye götürebilirsiniz evlendikten sonra
E valla gayet modern bı evi olan arkadaşım da kapılarına dantelli havlu aşıyor ve çok da hoş görünüyor:)

Dantelli havlu kullanılır şıkta durur.Çeyize başörtüsü de konulur illa ki açık olup olmamak önemli değil.Ama dantel falan kullanmayacak olan için boşuna emek.

onlara verilen para boşa
verdiği paraları toplasa biriktirse altın alsa sonra evleneceğiniz zaman al kizim bunu sana biriktirdim ne begendiysen al dese daha güzel olur

Kızlar hediyelik yeminleri ayrı yapıyor zaten. Cidden abartıyormuyum bilmiyorum. Zaten bir evlencem diye bir durum yok oda beni üzüyor evlenceğimi düşünmüyorum bile

O yemenileri hediye götürebilirsiniz evlendikten sonra
E valla gayet modern bı evi olan arkadaşım da kapılarına dantelli havlu aşıyor ve çok da hoş görünüyor:)

Kapı, dantelli havlu, modern ev... beynim yandı.

Konu sahibi o yapsın siz evlenirken alır üç ay sonra geri verirsiniz kullanmıyorum diye. Benim kuzenler öyle yaptı. Ben hiç evime sokmadım kullanmam yük etme bana kadın dedim.

Kızlar hediyelik yeminleri ayrı yapıyor zaten. Cidden abartıyormuyum bilmiyorum. Zaten bir evlencem diye bir durum yok oda beni üzüyor evlenceğimi düşünmüyorum bile
Üzme kadını,heves etmiş yapıyor,
Evleneceğin zamanı bilemiyorsun ki,ben de hiç düşünmezken birden evlenmiş buldum kendimi,adam sevgilim bile değildi :KK70:

Kapı, dantelli havlu, modern ev... beynim yandı.

Konu sahibi o yapsın siz evlenirken alır üç ay sonra geri verirsiniz kullanmıyorum diye. Benim kuzenler öyle yaptı. Ben hiç evime sokmadım kullanmam yük etme bana kadın dedim.
Koltuklar falan çok güzel halıları da herşeyi özenle seçerek almış ama WC kapısında dantelli havlu:)
Abes de durmamış ama tabi havlu kenarı da evine göre yapılmış
Ben beğendim ama evimde kullanmıyorum aman zaten zor yetişiyorum temizliğime birde havlu dantel kim ugraşır

Koltuklar falan çok güzel halıları da herşeyi özenle seçerek almış ama WC kapısında dantelli havlu:)
Abes de durmamış ama tabi havlu kenarı da evine göre yapılmış
Ben beğendim ama evimde kullanmıyorum aman zaten zor yetişiyorum temizliğime birde havlu dantel kim ugraşır

Ay bi de onları ütülemesi var. Hiç çekemem. Ki bence çok oryantal bişey dantel. Bazı eve yakışır ama benim eve koysan sırıtır.

Ay bi de onları ütülemesi var. Hiç çekemem. Ki bence çok oryantal bişey dantel. Bazı eve yakışır ama benim eve koysan sırıtır.
Aynen.hem ben evime koysam 3 yaşındaki oğlum anneeee bu evin hali ne böyle der kesin:))))
Ama o yemeni ve patikler bı yere giderken hediye olarak güzel oluyor
Hani borcam gibi:)))

Annem sürekli çeyizim için bir şeyler yapmaya çalışıyo ama böle dantel yapıyo, habire örtü yapıyo nevresim takımı yapıyo dantelli sofra bezi almış artk sofra bezimi kaldı diyorum dört tane almış gelmiş. Havlu kenarı falan yapıo bunlar artık eskide kaldı ve bizde geriliyoruz az önce kavga ettk gene farkındayım gereksiz tepki verdim ama ne bileyim. Evlenceğimde yok zatn.

Bırakın yapsın
Benimde evleneceğim yoktu 36 da evlendim
Rahmetli annemin yaptığı herşeyin bir anısı var, dokunmaya kıyamıyorum şimdi. Arada açıp seviyorum yaptıklarını. Allah uzun ömür versin annenize ama bırakın ne istiyorsa yapsın, gönlünü kırmaya değmez.

Haklısın. Ben de asla anneme anneanneme yaptırtmıyorum bunları. Sadece patik yapabilirsiniz dedim, çok seviyorum patik giymeyi bi onu kullanırım çünkü. Kullanmayacağın her şey evde enerji emer. Onlara para harcayacağına o parayı hesabına atsın. Evleneceğin zaman hesaptaki parayla, o günün modasına uygun olarak nevresimini masa örtünü havlunu vs alırsın. Mantıklı olan o.

Aynen.hem ben evime koysam 3 yaşındaki oğlum anneeee bu evin hali ne böyle der kesin:))))
Ama o yemeni ve patikler bı yere giderken hediye olarak güzel oluyor
Hani borcam gibi:)))

Valla benim çevremde yemeni veya patik hediye edecek kimse de yok. Yaşlı teyzelere falan götürülür onlar genelde. Bende de onlardan yok. Borcam candır.

Valla benim çevremde yemeni veya patik hediye edecek kimse de yok. Yaşlı teyzelere falan götürülür onlar genelde. Bende de onlardan yok. Borcam candır.
Bende ısrarla bana borcam hediye gelmesini bekliyorum ama yok gelen giden tutturmuş yemeni havlu :)))
Bende etrafımdakilere götürüyorum
Hatta 70den fazla patik var evde
Onları da müge anlı ya mı yollasam diye düşünüyorum

X