Haksızmıyım bilmiyorum ki

Bende ısrarla bana borcam hediye gelmesini bekliyorum ama yok gelen giden tutturmuş yemeni havlu :)))
Bende etrafımdakilere götürüyorum
Hatta 70den fazla patik var evde
Onları da müge anlı ya mı yollasam diye düşünüyorum

Oha, o kadar patik nereye konur :KK53:

Bağışlamak mantıklı. Başka türlü elden çıkmaz onlar.

Bende de tuğra desenli üç takım çay bardağı var. Kolleksiyon yapacağım yakında, birilerine gitsem götürcem direkt.

Evlenceğimde yok zatn.
Bu cümleden nişanlınızla aranızda problem sezdim, umarım yanılıyorumdur.

Onun haricinde bırakın kadın ne istiyorsa, ne ile mutlu oluyorsa onu yapsın. Size zararı var mı, cevap hayırsa lütfen yapmayın bunun için annenin kalbi kırılmaz. Özür dileyip elini öpseniz keşke

Annem sürekli çeyizim için bir şeyler yapmaya çalışıyo ama böle dantel yapıyo, habire örtü yapıyo nevresim takımı yapıyo dantelli sofra bezi almış artk sofra bezimi kaldı diyorum dört tane almış gelmiş. Havlu kenarı falan yapıo bunlar artık eskide kaldı ve bizde geriliyoruz az önce kavga ettk gene farkındayım gereksiz tepki verdim ama ne bileyim. Evlenceğimde yok zatn.
Benim annem bana evlenmeden yıllar önce iğne oyası takımı yapıp sonra çok güzel oldu diye kıyamayıp kendi kullanmıştı. :KK70: Ama iyi yapmış sonuçta ben asla kullanmazdım. O sıralarda küçüktüm ama kullanmayacağımı bilmiyordum tabi.
Boş ver istemediğini söylemişsin, canı istiyor hevesleniyorsa yapsın. Sonra kullanmıyorsun derse ben demiştim dersin.

cümlenin en sonundaki evleneceğimde yok zatenden sinirinin aslında neye karşı olduğunu anladım.. bende o tarz bir buanlım içersindeyim hiç biri lişkim yürümüyor evlenmek isterdim ama ortada şahıs yok çeyizlere baktıka daralıyorum..

Morkalp, bi kadını rahat bırakırmısın. Ona gerek yok buna gerek yok. İnanırmısın o sofra bezi çocuk olunca o kadar lazım oluyo kı. O yemenılerı , patıklerı sende bir arkadasına hedıye edersın mesela. Ne guzel annen heves edıyo yapıyo. Belkı ceyıze cok onem veren bır yere gelin gidiceksın. Sana zararından cok faydası olur, hatıradır böyle şeyler hem manevıyatlı.

Ben azmettim, ne eski tip yorgan vardı çeyizimde ne de dantel. Hatta süslü yatak örtüleri vardır ya ondan bile yoktu evlendiğim zaman. Hiç eksikliğini hissetmedim :-)

Patiklerim var babaannem örmüş. Bir de yemeniler, seccadeler falan. Bazanın altında duruyor bir kenarda.

Kavga edecek ne var bunda.
Birsürü dantelim var, pike takımları, masa örtüleri, mutfak takımları.
Arada pike takımı kullanıp kaldırıyorum, arada masa örtüsü serip kaldırıyorum, kadının da gönlü oluyor.
Sever miyim, hiç sevmem.
Dile getirmeye gerek var mı.

X