Hala görücü olayları var mı?

Arkadaşlar bana kimse neden gelmiyor bilmiyorum. Bu işler çok güzel olmakla mı ilgili acaba?? Herkes çok güzellere bakıyor galiba.

Oturup beklemiyorum da herkesten duyuyorum. İşte okuldan ya da çalıştığı yerden birileriyle evleniyorlar. Ya da birileri görüp beğenip haber yolluyor.
Şu an evlenmek istiyorum, hazır hissediyorum ama kimse yok. Üniversite mezunuyum çalışmıyorum çevrem yok dolayısıyla. İş arıyorum.

Hani gerçekten merak ediyorum çirkin değilim bence en azından ortalamayım ya da bazılarına göre daha iyi. Neden olmuyor anlamıyorum.

Önce iş kısmını halledin bence hem belki orda koca da bulursunuz 🤓

Arkadaşlar bana kimse neden gelmiyor bilmiyorum. Bu işler çok güzel olmakla mı ilgili acaba?? Herkes çok güzellere bakıyor galiba.

Oturup beklemiyorum da herkesten duyuyorum. İşte okuldan ya da çalıştığı yerden birileriyle evleniyorlar. Ya da birileri görüp beğenip haber yolluyor.
Şu an evlenmek istiyorum, hazır hissediyorum ama kimse yok. Üniversite mezunuyum çalışmıyorum çevrem yok dolayısıyla. İş arıyorum.

Hani gerçekten merak ediyorum çirkin değilim bence en azından ortalamayım ya da bazılarına göre daha iyi. Neden olmuyor anlamıyorum.
Nasip.. Herşey vakti geldiğinde doğru şekilde ilerleyecek buna siz dahi şaşıracaksınız. Doğru insan bir şekilde buluyor. Ama buna ortam yaratmak gerekiyor biraz da tabi.
Bence sırf bu sebepten değil kendi iyiliginiz için bi kursa yazilabilirsiniz. Görüşmediğiniz arkadaşlarınızla ilişkilerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Deli gibi sevsem de
Çok çabuk vazgeçerim.
Huyum suyum kurusun
Ben seçilmem, seçerim 😎

Bu bir şarkı sözü ama hayat felsefesi de yapılabilir. Birilerinin sizi seçmesini beklemeyin bence.

Eşime tanışmayı ben teklif ettim beğendim istedim görüşelim dedim bir sene sonra o evlenme teklifi etti. 🤷

Maalesef 120 kiloyum ve anneme memleketlisi beni sormuştu. Çok güzel olduğum için mi? Hayır tabiki, o kişi gelin olarak kendi memleketinden birini arıyordu. Belki küçük şehirde yaşasaydım bana da görücü gelecekti çünkü ailemin memleketinde çevresi var. Sizin ya da ailenizin çevresi yoksa kimse size görücü gelemez. Haber yollayıp tanışmak istediğini söyleyenler oluyor demişsiniz. Önce sizin arkadaşlarınızla fotoğraf çekilmeniz lazım. Yedi sene önce arkadaşım instagramına bizim fotoğrafımızı koymuştu, bana ayarla diyen arkadaşı çıkmıştı. Hatta yemeğe çıkmıştım çocukla hatırlıyorum. Siz ve aileniz hep evde olursa görücü çıkamaz. Yoksa sene kaç olursa olsun bekarlar birbiri ile tanıştırılacaktır.

Çok muhafazakar bir çevrede olmadığınız sürece eve görücü gelme diye bir şey yok artık bu devirde.

ben 10 sene once evlendim, büyük sehirlerin birinde yaşıyordum, ailem de cevresi geniş bi aile. öyle "gorucu" gelme gibi bir durum olmuyordu, genelde anneme ya da babama gencler tenissin anlaşırlarsa guzel olur vs gibi seyler soylerlerdi. ama öyle eve kizinizi göreceğiz gibi bir durum olmuyordu. daha kucuk yerlerde belki oluyordur ama benim cevremde genelde once gencler disarida bir kafede vs görüşüyorlar, daha sonra olumlu olursa aileler tanisiyordu, sonra isteme vs vs. aileye Boyle bir teklifle gelinmesi, ailenizin cevresinin ne kadar geniş olduguna ve anne babanızın ne kadar sevildiğine bağlı. çok sosyal olmayan ya da aksi olan insanlara genelde söylemiyorlar. bir de arkadaslar arasında tanışma sekli var ki, buna da blind date denebilir bir nevi. iki tarafı tanıyanlar hadi bi kahve icin diyorla, sonra olaylar gelişiyor :) ben bu şekilde evlilikleri garip bulmuyorum. bence ortak arkadaşların ya da ailelerin tanistirdigi kisilerin uygun olma ihtimali, is yerinde ya da barda/kafede tanistiginiz kisilerden daha yüksek ihtimal. çünkü ayni cevreden, ayni sosyokültürel özelliklerden oluyor genelde.

bu arada yasiniz çok kucuk. 21 yaşında buna kafa yoracaganiza eğitiminize mesleğinize odaklanın, zaten turk erkekleri ve turk anaları maaşlı kıza bayilirlar.

X