halıma çay döküldü

hayrunns

içimde bir kıpırtı var ..
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2013
74
3
slm hanımlar benim derim salon halıma dökülen çay lekesinin çıkmayıp fazlalaşması..:KK31: çay döküldükten hemen sonra aspirin ve kolonya ile sildik çıkmadı,halı yıkama makinasına vanısh kosla doldurup yıkadım çıkmadı,geçenlerde bir yerde elma sirkesinin çıkardığını okumuştum denedim çıkaramadım lekeyi ve daha da sarılaştı:KK5::KK5:son olarak beyaz sabunla sildim şu an sarı olan leke resmen turuncu oldu,sinirlerim çok bozuldu:KK53:sizce bu leke çıkar mı,çıkarsa nasıl çıkar? cevaplarınız için teşekkür ederim:44:

çıkarır mı acaba ? daha kötü olmasından korkuyorum :KK53:nasıl uygulayacağım?

Benimde açık renk halıma çay dökülmüştü ne yaptiysam beyaz sabun, aspirin pril vs. Hiçbirsey cikarmadi. Leke dahada belirginlesti. Cay lekesi çok inatci oluyor. Ben Halıcıya sordum cay lekesi nasil cikar diye halınıza bişey döküldüğünde cikartmak için bişeyler sürmeyin lekeyi daha fazlalastirirsiniz o sekilde hicbisey yapmadan yikamaya gonderin dedi. Bu sekilde onerdi halıcı. Bircogumuzun yaptigi en büyük hata hemen halidaki lekeyi biseylerle cikartmaya calisiyoruz halidaki lekeyi dahada mahvediyoruz.

Son düzenleme:
benimde halıma çay döküldü sildim dahada berbat oldu çiş gibi halım beyazdı her şeyi denedim çıkmadı yıkamacıya gönderdim anca öle çıktı halıya çay döküldüğünde hiç bezle uğraşmayın dökülen yere bolca havlu rulo koyup çayı emdirin iyice o bi güzel emiyo sonrada kolonyayla temizleyin en azından küçük çay lekeleri çıkıyo büyük lekeler dağılmıyor.birde beyaz ispirto ve amonyak duydum amonyak eczanelerde satılıyor ama öne halının kıyısında biyere deneyin sonra lekeye

Elde yıkama bulaşık sıvısı da çay lekesini gayet iyi çıkarır. Kıyafetlere dökülen çay lekesi için de geçerli .
Bizim de krem halıya bugün pekmez döküldü , silmeyi denedim iyice dağıldı . Yıkamaya göndereceğim mecburen.

Hafta başında benim de halkıma döküldü.
Malum beyaz.
Daha önce kahve lekesi uyrasmamla çıkmıştı. Bunda neler aspirin, ersan, parlatici, çamaşır suyu denedim çıkmadi.
1 önceki gün hali yıkamaya gönderdim. Adam keşke ugrasmasaymisiniz demiş.
C.tesi gelecek. Inşallah çıkar.

slm hanımlar benim derim salon halıma dökülen çay lekesinin çıkmayıp fazlalaşması..:KK31: çay döküldükten hemen sonra aspirin ve kolonya ile sildik çıkmadı,halı yıkama makinasına vanısh kosla doldurup yıkadım çıkmadı,geçenlerde bir yerde elma sirkesinin çıkardığını okumuştum denedim çıkaramadım lekeyi ve daha da sarılaştı:KK5::KK5:son olarak beyaz sabunla sildim şu an sarı olan leke resmen turuncu oldu,sinirlerim çok bozuldu:KK53:sizce bu leke çıkar mı,çıkarsa nasıl çıkar? cevaplarınız için teşekkür ederim:44:

aspırın cıkarmadıysa daha zorlama yaptıgın her sey daha da kalıcı leke bırakır
halıcıya gıtmesı lazım

Bu kadar işlemden sonra yıkamaya versenzide çıkmaz sanırım
Benim abimin halı yıkama yeri var oradan biliyorum

Kesinlikle bulaşık makinası parkatıcısı çok etkili..arkaşımın beyaz halısına kızım çay döktü..silmeyle çıkmayınca aklıma geldi parlatıcı döküp sildik izi bile kalmadı..

Kesinlikle bulaşık makinası parkatıcısı çok etkili..arkaşımın beyaz halısına kızım çay döktü..silmeyle çıkmayınca aklıma geldi parlatıcı döküp sildik izi bile kalmadı..

evet bence de parlatıcı süper birşey hemen çıkarıyor

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benimde açık renk halıma çay dökülmüştü ne yaptiysam beyaz sabun, aspirin pril vs. Hiçbirsey cikarmadi. Leke dahada belirginlesti. Cay lekesi çok inatci oluyor. Ben Halıcıya sordum cay lekesi nasil cikar diye halınıza bişey döküldüğünde cikartmak için bişeyler sürmeyin lekeyi daha fazlalastirirsiniz o sekilde hicbisey yapmadan yikamaya gonderin dedi. Bu sekilde onerdi halıcı. Bircogumuzun yaptigi en büyük hata hemen halidaki lekeyi biseylerle cikartmaya calisiyoruz halidaki lekeyi dahada mahvediyoruz.

Çaya kalabalık bir arkadaş grubu gelmişti 2 hafta önce ve eline bardağı alan sigara için mutfağa çekilince hep damla damla dökmüşler halıya:KK19: neyle lekeyi çıkaracağımı bilmiyordum zaten ama ne pis kadınım hala temizlemedim diyordum vee bunu duyunca rahatladım valla :KK8:

Halını yıkamaya gönder canım.Benim halıma koskoca demlik döküldü.Bembeyaz halım.Sapsarı kustu.....
Ben aseton,camasır suyu,asprin,camasır deterjanı hepsini denedim.En son yıkamaya gönderdim.Bembeyaz geri geldi.
Parlatıcıyı hic duymadım kk bunuda ögretti :)))

X