hamile kalamayanların psikolojisi

Ben 7 aylık evli olmama rağmen bebek var mı sözüne çok üzülüyordum istiyoruz desem sıkıntınız mı var diyorlardı o yüzden daha düşünmüyoruz diyordum ..avmlere gidince hep hamile kadınlar dikkatimi çekerdi içimde burukluk oluşurdu ..hamile arkadaşlarınla görüşmek konuşmak istemiyordum hep kaçardım onlardan ..eşim hamilelik var mı gibi sorularında saatlerce ağlardım eşim çok destek olurdu yine hep hayırlısını istiyorum Rabb'im hayırlı zamanda versin üzülme ben seni çoçuk diye sıkmıyorum sadece sordum diye teselli ediyordu .. içim rahatlardı..Rabb'im bu ay nasip etti ..herkese nasip etsin inşallah

Bizim 13 aydır yok. Sanki hiç olmayacak gibi geliyor. Ben kendimi motive edemiyorum acıkcası. Bebek magazalarını görünce bile gözlerim doluyor. Ben bebek sahibi olmayı cok istedim. 3-4 senedir evli olan kadın hamile kaldı. Birfe ben böyle bekleyenler hakediyor gebe kalmayı diyorum o kadına sevındım bile ama yanımdaki kaynanam gebe kaldı. Ve ben onun mutlılugunu paylaşacak güçte degilim malesef. Konusmuyorum bile onlarla gidip gelmiyorum. 7-8 ay sonra gidip beşik bakıcaklar sıpalarına. Belki ben hala beklicem boyle. Allah benı cok kötü bir sınavın içine soktu ben o kadar güçlü degilim malesef yenik düşüp yeri geldi isyan ettim. Allah'ım kimseyi en cok istediği seyle ve sevdigiyle sınamasın. Cok zormuş gercekten

Bizim 13 aydır yok. Sanki hiç olmayacak gibi geliyor. Ben kendimi motive edemiyorum acıkcası. Bebek magazalarını görünce bile gözlerim doluyor. Ben bebek sahibi olmayı cok istedim. 3-4 senedir evli olan kadın hamile kaldı. Birfe ben böyle bekleyenler hakediyor gebe kalmayı diyorum o kadına sevındım bile ama yanımdaki kaynanam gebe kaldı. Ve ben onun mutlılugunu paylaşacak güçte degilim malesef. Konusmuyorum bile onlarla gidip gelmiyorum. 7-8 ay sonra gidip beşik bakıcaklar sıpalarına. Belki ben hala beklicem boyle. Allah benı cok kötü bir sınavın içine soktu ben o kadar güçlü degilim malesef yenik düşüp yeri geldi isyan ettim. Allah'ım kimseyi en cok istediği seyle ve sevdigiyle sınamasın. Cok zormuş gercekten
Canım çokça dua et gece kalk ellerini aç içinden gelenleri söyle Rabb'im seni duyar Emin'im duanı kabul eder

Bende 1.5 yillik evliyim kendin düşmek istemediğin psikolojiyle cevre etkisiyle düşüyorsun cok zor bu dönem ben bu dönem de isyanimdan korkup boşluğa düşmeden Allah a siginmaya calisiyorum cok zorlaniyorum herkes gibi Allah bizi nefsimizle ve seytanla basbasa birakmasin Allah yardimcimiz olsun

bizde 2,5 yıldır çabalıyoruz etrafımda hiç arkadaşım kalmadı hepsinin teker teker çocukları oldu hatta sosyal medyadan görüyorum ikinciye gebe bir cogu arıyorlar evde olsam bile evde degilim işlerim var diyorum yanıma gelmelerini istemiyorum yanıma geldiklerinde konuşmaları canımı yakıyor yok bebegi hiç durmuyormuş şurda kıyafet almaya gitmiş gel gösterim diyip bebeklerine alınan kıyafetleri gösteriyorlar çok canım acıyor gebe kalmak için kim ne dediyse yaptım hacı hocalara mı gitmedim içinde kül olan sular mı içmedim olmayınca olmuyor işte ne zaman hamile biri görsem gözden kaybolana kadar onu izliyorum eşimlede aramız hiç iyi degil artık sadece cocuk için ilişkiye giriyoruz birbirimizi istedigimiz için degil küçücük olaydan bile kocaman kavgalar çıkartabiliyoruz baya kötüyüz ne olacak bilmiyorum:kızgın:

X