Plansız gebelik, stres, kaygı..

14 yaşında beraber olduğunuz biriyle evlenmenize daha çok şaşırdım ben sanırım. Çok genç kararlar vermişsiniz. Her şeye çok genç yaşta adapte olmuşsunuz. Sevgililik genç, evlilik genç, bebek genç.
Umarım güzel olur sizin için

Plansiz nasi oluo? Korundugunuz halde mi?
Normalde korunuyorduk tek sefer korunmasız ilişki oldu ki bu da zaten bizle alakalı bir durum riski göze almış olduk ertesi gün hapı alayım dedim sonra vazgeçtim tek seferde olmaz en kötü bir kaç ay deniyor insanlar diye. Kısmeti varmış oldu hamile olduğum için mutlu oldum zaten sadece erken olması kaygılanıp korkmama sebep oldu.

14 yaşında beraber olduğunuz biriyle evlenmenize daha çok şaşırdım ben sanırım. Çok genç kararlar vermişsiniz. Her şeye çok genç yaşta adapte olmuşsunuz. Sevgililik genç, evlilik genç, bebek genç.
Umarım güzel olur sizin için
Umarım. Gerçekten çocuk yaşta tanıştık arkadaşlık aşk hepsi birlikte oldu. Eşimi çok seviyorum gerçekten çokta mutluyum. İyi bir eş, iyi bir sevgili, iyi bir arkadaş, iyi de bir baba olacağını düşünüyorum. Evlilik olarak bende küçük olduğumu düşünüyorum yaş açısından fakat uzun bir birliktelikten sonra artık evlenelim dedik. Evlenmeden de böyle kaygılıydım. Nasıl olcak, ya değişirse ya evlenince kötü olursa aramız falan diye çevreden duyumlarla vs. Ama şimdi bakınca iy ki evlenmişim diyorum. Gerçekten mutluyum

30. Haftada rapor almanız gerek ama doktorunuz onay verirse 35. Haftaya kadar çalışabilirsiniz.

Eğer bebeğiniz zor bi bebek olmazsa gezme tozma işini gayette bebeğinizle yapabilirsiniz nasıl çocuk olmasa maddi özgürlüğe ihtiyaç duyacaksanız gezmek için çocuk olsa da duyacaksınız. Engel değil.

Yine de istediğiniz anda olmadığı için böyle hissediyorsunuz zamanla bu hisleriniz değişecek eğer evliliğiniz yolunda gidiyorsa geçmişten bi sorununuz olmadıysa eşinize güveniyorsanız erken oldu diye üzülmeyin.

Arkadaşım evlendikten sonraki ay hamile kaldığını öğrendi. İşe gittim bi baktım telefonda ağlıyor 5 aylık hamileydim o zaman. 1 saat konuştuk en son çocuğu aldırmayı düşnüüyor musun böyle bişey yapar mısın dedim hayır öyle bişey düşünmüyorum yapamam dedi. O zaman sus ve bundan sonrasına odaklan. Ağlamak gerçeği değiştirmez dedim.

Aynısını size söylüyorum aldırmayacaksan vazgeçmeyeceksen kötü duygulara kapılıp kendini de karnındaki hayata tutunmaya çalışan miniği de üzmeyin. İleriye odaklanın. Doğacak bir yavrunuz var artık.
Hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız ❤️

X