Gebeliğe Hazırlık Hamile kalan arkadaslar yardim biz hamile kalamayanlarada

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Mina_1414

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2017
1.060
952
38
Kizlar bebisbicin ugrasiyorum nasil neler yaparak kac gunde bir iliski ve ne kurler ilaclar kullanarak hamile kaldiniz bizede destek olurmusunuz lutfen

Klomen ve pregny igne ilk ay tutmadi nisan ayinda yine klomen ve ovitrelle vuruldu oda tutmadi sonra hsg cekildi 19 mayista yine klomen kullandim ama bu ay igne vurmadi doktor kendi haline kalsin dedi bat 10 haziran bekliyorum ama hic hamile kalma belirtisi yok sanirim bu ayda yok bari haziran ayinda sansim olsun sizler neler yaptiniz belki sizler vesile olursunuz bu ay sut maydaniz buharinada oturdum sogan kurude yaptim valla elimden gelenleri yaptim bana yardim ne olur rabbim bana da nasip etsin yeniden anne olmayi bu arada 10 yasinda kizim var oda klomen ve ovitrelley le 2. Ay da kalmistim yas 31 bunun gelmeye niyeti yok ya

Canım ben 3 ay öncesinden Folik asit içmeye başladım doktora gidip hormon testleri yaptırdım ve az da olsa enfeksiyon varmış ilaç kullandım ve o ay Allah'ın izniyle hamile kaldım
Aynı problem bende var ilaç kullandım yeni bitti sen hangi ilacı kullandın enfeksiyon için

Arkadaslr benimde iki sene cocugum olmadi ama tedavi falan olmak istemedim ben bi ara doktora gitmistim ilthp var dedi sonra sogan suyu kuru yaptim bi hafta flan ictim bide bizim buralarda cocuqu olamayanlarin beli cekilir belki duymussunuzdur sadecr onu yaptirdim ve allahin izniyle bi ay sonra hamile oldugumu ogrendim

Bende 3.5 yillik evliyim 2.5 yildir istiyoruz. Kimyasalim var bir tane. Sogan kuru yaptim, yakı dediler onu yaptim, incir yaptim. Esimin sperm hizi yavas o da vitamin ve keciboynuzu kullaniyor. Cok yoruldum, ovulasyon testleri, negatif hamilelik testleri biktim hepsinden

en önemlisi dua etmek sonrasında adet bitimi sık ilişki birkac ay öncesi folik asit ve ilaç kullanımını bırakmak.korunmasız ilişkide hemen ayaga kalkmamak ve o ay dikkat etmek agır kaldırmamak gibi benim ilk deneme de tuttu hem ben 10 yıl kontrol ilacı içtim ilk bebeğim erken doğdugu için bebek düşünmüyorduk 2 ay kendimizce korunduk ilacı kestim vucuttan etkisini atsın diye sonrasında istediğimiz ay hamile kaldım Allah ımın şükür yasım 32

Ya bende 10 yil once klomen ve ovtirelle igneyle yumurtlama takibim yapildi hamile kaldim kizim oldu 10 yasinda aimdi cok kardes istiyo dun butun gun hic bisey yemeden oruc tuttu dualar ediyo kardesim olsun diye tutma kizim sen kucuksun dedim dinlemedi hemde sahura kalmadan sabah niyetlenmis bi kere unuttum biskuvi verdi okulda arkadasim onu yerken aklima geldi anne hemen agzimi yikadim dedi okuldan geldi uyudu iftarda dua ederek oruc acti icim acidi resmen cok istiyo bi kardesi olsun ama ne yazik ki 3 aydir her yolu denedim tutmadi rahim filmi cekildi 19 mayista ole ki ufak bi yapisiklik varsa o da acilsin diye keyfi yapildi yani yoksa tuplerim acikti bu ay sogan kuru yaptim maydanoz sut buharina oturdum en verimli gunlerde birlikte oldu tek bu ay catlatma ignesi olmadim doktir bu ay vurmayalim dedi bat 10 haziran bekliyorum rabbim insallah ben dahil herkeze su mubarek gunler haturina saglikli hayirli gebelikler nasip eder

Arkadaşlar sacma gelecek ama birde göbeğiniz kaydıysa çektirin benim halam yakın arkadaşım cektirdiği ay hamile kaldı halam 37 yaşında hiç cocugu olmuyordu arkadasım 2 yıllık evliydi yaşlıların anlattığına göre göbek eğer yumurtalıga dogru kaydıysa yani aşagı tarafa cocuk olmazmış hani şu yumurta tembelliği gibi seyler söyleniyorya o bu sebeblerdende olabiliyormuş ben sadece fikrimi söyledim zor bişey değil acken sırt üstü yatın ayakları karına doğru cekin tam göbek deliğinin altı da kalp atımı gibi sey parmagınızda hissetmediyseniz bilin ki göbeğiniz düşük.nereye kayıyorsa o tarafı etkiliyormuş mideye kayarsa mide agrısı bagırsaklara baskı yaparsa ishal ve cok su içme gibi etkileri oluyormuş

Ben internetten tahmini ovulssyon günümü hesapladim
Iliskiye girdik.
BacaklarımBacaklarımi kendine çekip öyle bekledim.

Ama hamileliğin suan bilmiyorum.

İki çocuğum var ve ikisinde de özel birşey yapmadım, ilkinde Doğum kontrol hapını bıraktıktan hemen sonra hamile kaldım genelde iki günde bir ilişkiye giriyorduk (her zaman öyleydi hamile kalmak için özellikle değil) ikincisinde prezervatif kullanıyorduk ve sadece bir defa korunmadık ve o tek seferde hamile kaldım. Şimdi yine korunmayı bıraktım üçüncü bebek için yine özel birşey yapmıyorum inşallah bu seferde çabuk olur. Size tavsiyem düzenli ilişki, yani sadece yumurtlamayı hesaplayıp sadece o zaman değil ve çocuk olsun diye değil zevk almak için ilişkiye girin bir sorununuz yoksa çocuk da gelir inşallah

Merhaba arkadaşlar iki tane düşüğüm oldu.korunmayı bıraktığım an oluyordu.5 aydır istiyoruz olmuyor.bu ay klomen + çatlatma iğnesi kullandım ama çok umutsuzum.daha adetime 5 gün var çok umutsuzum:KK43:

Ha ha adeti 28 gunde 1 olan sekmeyen bi kadindim vevek istiyoruz 3 aydir tabi tedaviyle oldugu icin daha oncede klimen ve catlatma ignesi oldum 3 ay dir ayni seyi yapiyorum yumurta oluyo catliyo yok negatif allahtan 1 kizim var ama su bi gercek 28 gunde sekmeyen adetim gecen ay 1 gun gecti bu ay 10 haziranda olmam lazimdi hala tik yok olmadim her bebekte 2. Klomende hamilr kaldim ama bu 3 ay oldu yok sanirim kendime stres yapmiyorum diyorum ama icten ice kendi kendine stres oluyo galiba gecmeyen adet gunum geciyo bende bi anlam veremedim kizlar aglancak halime guluyorum o durumdayim yani

Ha ha adeti 28 gunde 1 olan sekmeyen bi kadindim vevek istiyoruz 3 aydir tabi tedaviyle oldugu icin daha oncede klimen ve catlatma ignesi oldum 3 ay dir ayni seyi yapiyorum yumurta oluyo catliyo yok negatif allahtan 1 kizim var ama su bi gercek 28 gunde sekmeyen adetim gecen ay 1 gun gecti bu ay 10 haziranda olmam lazimdi hala tik yok olmadim her bebekte 2. Klomende hamilr kaldim ama bu 3 ay oldu yok sanirim kendime stres yapmiyorum diyorum ama icten ice kendi kendine stres oluyo galiba gecmeyen adet gunum geciyo bende bi anlam veremedim kizlar aglancak halime guluyorum o durumdayim yani
İster istemez stres yapıyo insan .inşallah hayırlı haberlerini alcaz...

Kızlar inanın rabbim Ne zaman nasip ederse o zaman bu duyguyu size veriyor.
Benim dört yıl olmadı eşimde bendede bir problem olmadığı halde.
Bu zaman içinde elimden gelen herşeyi yaptım.. bitkisel kürler.sogan,ıncir,maydanoz süt buharı,
Aslan pençesi,civan perçemi...
Nisan yağmuruna dualar,41 tane hamileye yasin okutturdum dahada var aklıma gelmiyor
Ovulasyon testi,klomen takibi sayısını bilmiyorum,hsg cekildim bi kere asilama yapildi tuttu ama bu kezde bebek gelişmedi kürtaj oldum..
Artık herşeyi sil baştan araştırma hastanesinde tedaviye başladım.
Ordada surundurduler beni tekrar hsg cekildim hormom testleri falan 9-10ayi buldu.hsg çekildim 6 ay sonra hamile kaldım bu arada.
Ve ilk klomen tedavisi oldum tutmadı.
Ikıncı ay tekrar klomen tedavisi gördüm ikincisinde tuttu hamd olsun.
Klomenle birlikte kendim her sabah
Kuru ıncir yedim 3 tane
Inofolic toz içtim sabah akşam
Hergun meryem suresi okudum
Aslında bunlar aradada normal yaptığım şeylerdi.
Hiç umudumu yitirmedim,isyan asla etmedim
Tabikide üzüldüm vardır bir hayır dedim.
Demem o ki rabbim zamanını biliyor size mucizenizi gönderiyor..
Rabbim isteyen herkese tez vakitte versin insaAllah..hergun bu duayı ediyorum.
Ve sizi çok iyi anlıyorum.
Tek diyeceğim çevreye kulaklarınızı tıkayın eşinizle hep mutlu olun:KK66:

Son düzenleme:
Kızlar inanın rabbim Ne zaman nasip ederse o zaman bu duyguyu size veriyor.
Benim dört yıl olmadı eşimde bendede bir problem olmadığı halde.
Bu zaman içinde elimden gelen herşeyi yaptım.. bitkisel kürler.sogan,ıncir,maydanoz süt buharı,
Aslan pençesi,civan perçemi...
Ovulasyon testi,klomen takibi sayısını bilmiyorum,hsg cekildim bi kere asilama yapildi tuttu ama bu kezde bebek gelişmedi kürtaj oldum..
Artık herşeyi sil baştan araştırma hastanesinde tedaviye başladım.
Ordada surundurduler beni tekrar hsg cekildim hormom testleri falan 9-10ayi buldu.hsg çekildim 6 ay sonra hamile kaldım bu arada.
Ve ilk klomen tedavisi oldum tutmadı.
Ikıncı ay tekrar klomen tedavisi gördüm ikincisinde tuttu hamd olsun.
Klomenle birlikte kendim her sabah
Kuru ıncir yedim 3 tane
Inofolic toz içtim sabah akşam
Hergun meryem suresi okudum
Aslında bunlar aradada normal yaptığım şeylerdi.
Hiç umudumu yitirmedim,isyan asla etmedim
Tabikide üzüldüm vardır bir hayır dedim.
Demem o ki rabbim zamanını biliyor size mucizenizi gönderiyor..
Rabbim isteyen herkese tez vakitte versin insaAllah..hergun bu duayı ediyorum.
Ve sizi çok iyi anlıyorum.
Tek diyeceğim çevreye kulaklarınızı tıkayın eşinizle hep mutlu olun:KK66:
Can'ım klomen tedavisi derken çatlatma iğnesi de kullandın mı?

X