Hamile kalmadan 6 ay önce yaptiklariniz/ dikkat ettikleriniz/ tavsiyeler

Korunmayı bırakalı bir sene oldu.iki yıldır evliyim. Böyle hemen olur diye düşünmüştüm. Şimdide belki kilodan ol Üye ordu diye kilo vermek ve başından dikkat etmek istiyorum. Gerçi psikolojimin kötü bir dönemdeyim. Psikolojik tedavi görüyorum antidep revan kullanıyorum. Ve altı ay daha kullanmam gerekmiş. 30 yaşındayım. Bilmiyorum napcam.

öncelikli olarak tedavini bitirmen en temizi. ben başlarda kiloyu takıyordum ama zaten vücudumuz değişecek. dikkat etmeye çalışıyorum ama kendimi sık boğaz da etmiyorum.

hımm anladım canım benim kadın doğum doktorum tüm kan değerlerimi istemişti sağlık ocağında yaptırdım dediklerinde tiroidle ilgili ama ince detayını bilmiyıorum onlar benim normal çıkmıştı sadece tsh da aslında değer aralığında ama hamilelerde 2,5-3 arası normal diyorlarmış benim 3,58 çıktı. 25 mg. euthyrox kullanıyorum. benim kadın doğumcumda dahiliyeye sevk etti ilacı da o verdi zaten. bence aksatma canım bi dahiliyeye git değerlerin ne kadar yüksek?
gebe değilim . tsh 3,8
ft4 1,12
ft3 5,94
zor sıkıntılı günler yaşadım.stres vs etkiledi sanırım .dediğin gibi bi dahiliyeciye görünmek lazım

Korunmayı bırakalı bir sene oldu.iki yıldır evliyim. Böyle hemen olur diye düşünmüştüm. Şimdide belki kilodan ol Üye ordu diye kilo vermek ve başından dikkat etmek istiyorum. Gerçi psikolojimin kötü bir dönemdeyim. Psikolojik tedavi görüyorum antidep revan kullanıyorum. Ve altı ay daha kullanmam gerekmiş. 30 yaşındayım. Bilmiyorum napcam.
canım yaşa takılma bebek için .önce senin sağlığın .tedavini aksatmamaya bak .önce annenin ruh ve beden sağlığı. anne nekadar sağlıklı olursa bebeğinede okadar güzel bi gelecek hazırlayabilir.bende 28 yaşındayım eşim 33 . 5,5 senelik evliyiz ne olmuş bebeğimiz geç olsa dünyanın sonu değil ya

28 yasindayim bi kizim var 7 yasinda ikinciyi istiyorum 3 senedir ama henüz bi sonuc alamadim Allah büyüktür elbet vardir Zamani kizlar bol bol dua edelim birbirmize su mübarek günlerde önce allahtan isteyelim

gebe değilim . tsh 3,8
ft4 1,12
ft3 5,94
zor sıkıntılı günler yaşadım.stres vs etkiledi sanırım .dediğin gibi bi dahiliyeciye görünmek lazım

hamile değilsen eğer şimdiden tedavini olman iyi olur. çok yüksek değil bildiğim kadarıyla sanada ufak bir doz ilaç verilebilir belki. dediğin gibi stres hava değişikliği bile oldukça etkiliyor.

O sakallı dediğiniz kadmlar dediğiniz biz oluyoruz sanırım :KK43: malum pko
aman kılın tüyün çaresi var allah çaresiz dert vermesin. pko olsa bile kontrol altına alınabiliyor. doktorum şunu söylemişti ilk gittiğimde kilo alma dedi. kilo aldıkça işler karmaşıklaşır. kilo hormonlarını bozar hormonların kilo aldırır.

aman kılın tüyün çaresi var allah çaresiz dert vermesin. pko olsa bile kontrol altına alınabiliyor. doktorum şunu söylemişti ilk gittiğimde kilo alma dedi. kilo aldıkça işler karmaşıklaşır. kilo hormonlarını bozar hormonların kilo aldırır.

Evet kiloluyum 15 kilo verdim daha da vermeye çalışıyorum. Sürekli alıyorum tüylerimi yani benden başkası görmüyor kimse bilmiyor ama kendim görüyorum morelim bozuluyor

Evet kiloluyum 15 kilo verdim daha da vermeye çalışıyorum. Sürekli alıyorum tüylerimi yani benden başkası görmüyor kimse bilmiyor ama kendim görüyorum morelim bozuluyor
bozulmasın moralin bak ne güzel kilo vermişsin ben kilolu hamile kaldım ve korkuyorum çok alırda zor doğururum diye ama iyi düşünmeye dikkat etmeye çalışıyorum. birde bu arada diş tellerim var. hamilelikte zaten dişler zayıflıyor birde telli telli bakalım ne olcak

bozulmasın moralin bak ne güzel kilo vermişsin ben kilolu hamile kaldım ve korkuyorum çok alırda zor doğururum diye ama iyi düşünmeye dikkat etmeye çalışıyorum. birde bu arada diş tellerim var. hamilelikte zaten dişler zayıflıyor birde telli telli bakalım ne olcak

Çok sağol canım kaç kılosun

Şuanda antidepresan kullanıyorum. Bir senedir doğum kontrol hapını bıraktım. Çocuk sahibi olmak istiyordum. Ancak esimle sorunlar yaşadık şuanda depresyondayım ve herkes sua da çocuk düşünme şimdilik diyorlar. Ancak ben olmuşum 30 ve daha hiç çocuğum yok. Tekrar korunmaya başlarsam gittikçe geç olacak. Nasıl bir kader bendeki. Ne yapmalıyım sizce?

Konuyu nereye açacağımı bilemedim.umarim burası doğrudur.

Başlıktan okuduğunuz gibi hamile kalmadan altı ay önce nelere dikkat ettiniz?
Doktora gittiyseniz ne gibi öneriler verildi?
Yada sizin kendi bilgileriniz tecrübelerini neler?
Kilonuz ve boyunuz kaçtı, h amilelikte kaç kilo aldınız?
Beslenme, vitamin, ilaç ve başka birçok konuda bilgilerinizi paylaşırsanız. Hamile kalmak isteyenler veya düşünenler için güzel bir bilgi başlığı olur diye düşündüm.

Engin bilgilerinizi bekliyoruz. :)
Altı ay önce folik asit alman önerilir ama ben buna katılmıyorum hamile kaldıktan sonra almanı öneririm solgarın folik asidini önerebilirim aşırı derecede vitaminler folik yğklemelerinin otizmle ilgili olabileceğini gösteren makaleler var tani ki sen bilirsin ama otizmin baş göstermesi ile hamilelerin bunları kullanmaya başlaması yarihler açısından başabaşa gelir evet gıdalar artık organik olamıyor ama mğmkğn olduğunca organiğini bul derim iyi beslen radyasyondan uzak dur diş tedavin gerekirse yaptır gğneşe çık d vitaminin artsın her gün bi avuç ceviz bir hırma ye ve bir bardan süt

Şuanda antidepresan kullanıyorum. Bir senedir doğum kontrol hapını bıraktım. Çocuk sahibi olmak istiyordum. Ancak esimle sorunlar yaşadık şuanda depresyondayım ve herkes sua da çocuk düşünme şimdilik diyorlar. Ancak ben olmuşum 30 ve daha hiç çocuğum yok. Tekrar korunmaya başlarsam gittikçe geç olacak. Nasıl bir kader bendeki. Ne yapmalıyım sizce?
Son mesajınınyenimokudum çocuk konusu çift kişilik bir mevzu eşinle aranın düzelmesi mğmkünse o vakit düşünmenden yanayım ama dersen ki ben bu adamı boşasam bile çocuk yanıma kar kalır o ayrı ama baştan bitmeye meyil verdiğin bir evliliğin çocuğuna anne baba ayrı bi hayat kararı vermek de kolay değil keza babanın o durumda tutumunu da bilemezsin kısacası senin hayatın bu bizim uzaktan ne dediğimizden önce senin ölçüp tartıp kalbinle aklınla karar vermen lazım otuz da tren kaçtı demek değil ayrıca bi beş senen daha var hem o antidepresanlar vücüdundan temizlensin önce bi doktorunla konuş sana antidepresan yazan doktora da bi danış bunları

Konuyu nereye açacağımı bilemedim.umarim burası doğrudur.

Başlıktan okuduğunuz gibi hamile kalmadan altı ay önce nelere dikkat ettiniz?
Doktora gittiyseniz ne gibi öneriler verildi?
Yada sizin kendi bilgileriniz tecrübelerini neler?
Kilonuz ve boyunuz kaçtı, h amilelikte kaç kilo aldınız?
Beslenme, vitamin, ilaç ve başka birçok konuda bilgilerinizi paylaşırsanız. Hamile kalmak isteyenler veya düşünenler için güzel bir bilgi başlığı olur diye düşündüm.

Engin bilgilerinizi bekliyoruz. :)

Merhaba bu benim ilk hamileliğim hamile kalmaya karar verdiğimde doktora gitmeden önce kilo kontrolü yapmaya karar verdim kafeini azalttım çünkü 3 fincan kahve içiyordum günlük ve bu çok fazlaydı önce onu azalttım şeker kullanımına dikkat ettim Şerbetli tatlıları bıraktım hem de bu kilo vermemi kolaylaştırdı :KK71:

Öğünlerimi düzenledim beslenmeme dikkat ettim sebze et ve meyvelerden dengeli bir şekilde yedim kuruyemişleri tuzsuz ve kavrulmamış şekliyle yemeye başladım 6 kilo verdim diyet yapmadan istediğim kiloya ulaştım ayrıca spor da yapıyordum haftada 3 gün aerobik yaptım :spor:

Ayrıca 20lik diş sıkıntılarımı giderdim dolgu vs yaptırdım çünkü uzun bir müddet disciye gidemeyecektim :KK53:

Sonra doktora gittim tahliller yapıldı folik asit yazdı doktorum 1 ay daha spor yaptım sonra bıraktım spor eğitmeni tehlikeli olabilir demişti çünkü çok hoplayıp zıplıyordum kilo almamak için yürüyüş yaptım tabi yavaş tempoda :KK51:

6. Ayımda hamile kaldım kendimi yormadan yürüyüş yapıyorum hala ama daha dikkatli davranıyorum :anneadayı:

Beslenme düzenim aynı sadece asitli içecek kahve çay paketli yiyecekler (çubuk kraker hariç) yemiyorum zaten de midem bulanıyor hepsinden :KK12:

Inşallah sana da nasip eder rabbim bu güzel mutluluğu biraz uzun yazdım ama herşeyi söylemek istedim kendinizi hep pozitif tutun sizi üzen şeylerden kaçının çünkü ne zaman rahatlarsanız o zaman geliyor bebek :KK200:

Merhaba bu benim ilk hamileliğim hamile kalmaya karar verdiğimde doktora gitmeden önce kilo kontrolü yapmaya karar verdim kafeini azalttım çünkü 3 fincan kahve içiyordum günlük ve bu çok fazlaydı önce onu azalttım şeker kullanımına dikkat ettim Şerbetli tatlıları bıraktım hem de bu kilo vermemi kolaylaştırdı :KK71:

Öğünlerimi düzenledim beslenmeme dikkat ettim sebze et ve meyvelerden dengeli bir şekilde yedim kuruyemişleri tuzsuz ve kavrulmamış şekliyle yemeye başladım 6 kilo verdim diyet yapmadan istediğim kiloya ulaştım ayrıca spor da yapıyordum haftada 3 gün aerobik yaptım :spor:

Ayrıca 20lik diş sıkıntılarımı giderdim dolgu vs yaptırdım çünkü uzun bir müddet disciye gidemeyecektim :KK53:

Sonra doktora gittim tahliller yapıldı folik asit yazdı doktorum 1 ay daha spor yaptım sonra bıraktım spor eğitmeni tehlikeli olabilir demişti çünkü çok hoplayıp zıplıyordum kilo almamak için yürüyüş yaptım tabi yavaş tempoda :KK51:

6. Ayımda hamile kaldım kendimi yormadan yürüyüş yapıyorum hala ama daha dikkatli davranıyorum :anneadayı:

Beslenme düzenim aynı sadece asitli içecek kahve çay paketli yiyecekler (çubuk kraker hariç) yemiyorum zaten de midem bulanıyor hepsinden :KK12:

Inşallah sana da nasip eder rabbim bu güzel mutluluğu biraz uzun yazdım ama herşeyi söylemek istedim kendinizi hep pozitif tutun sizi üzen şeylerden kaçının çünkü ne zaman rahatlarsanız o zaman geliyor bebek :KK200:

Ayrıntılı cevap verdiğin için çok tsk ederim :)

X