Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için kullandıklarım 🌸

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

İnşallah en kısa sürede olur canım Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar versin

Bugün neler yaptım

Eşim ve ben çakşır kökü suyı içtik
1 yemek kaşığı keçiboynuzu özü yedim
2 tane kuru incir yedim
Sabah 1 fincan testere dişli aslanpençesi içtim

Yarına daha bereketli bir gün olır inşallah

Eveett güne çakşırkökü suyuyla başladık :)

<<28 Mayıs 2020 >>

1 çay bardağı eşim
1 çay bardağı ben içtim

1 er yemek kaşığı da keçiboynuzu özü yedik

(Aç karnına)

Şifa olsun inşallah

Canım burada başka bir konuda bir arkadaş bana “keçiboynuzu bazı bünyelerde prolaktin yükseltebiliyor” dedi dün. Çok araştırdım nette ama bulamadım böyle bir bilgi. Sen hiç duydun mu?

Herkese merhaba
Bizim de 1,5 seneyi gecti sebepsiz infertilite...
Bir basarisiz asilama hikayem var. İkincisi yaptirmak istiyorum hastaneler biraz temizlenince... İstanbul’da hasta sayisi cok henuz cesaret edemedim.
Benim bu ay yaptiklarim;

-Adetin bittigi gun baslayip 14 gun boyunca gunde 2 bardak sogan suyu icmek (bir ya da iki gun icemedigim oldu)

-adet bittigi gunden itibaren 1 hafta kadar aksamlari castor oil ile kasik, rahim ve yumurtalik masaji (bir kac kez refleksoloji yaptim ama duzenli degil) masajdan sonra yaklasik yarim saat karni sicak tutmak icin havlu ve sicak su torbasi koymak lazim. Youtube’da videolari var.

-sabahlari ac karnina duz bir zemine yatip gobek deligime portakal koydum. Gobek dusmesi varsa gobegi yerine getiriyormus

-ayaklarimi surekli sicak tutup sicak su torbasi yaptim

-sut maydanoz ve rakiyi kaynatip adetten sonra 5 gun buharina oturdum yaklasik 15 dakika

- preseed jel kullaniyorum

Bu ay da olmazsa bir sonraki ay ya 2. Kez asilama yaptiracagim ya da ebru destan kuru deneyecegim.

Allahim isteyen herkese saglikli bebekler nasip etsin

Canım güzel her şey de sence bunların hepsi çok fazla değil mi Allah korusun o kadar karıştırmak daha kötü etmesin bilemedim vallahi .Tabi hepimiz istiyoruZ bir an önce kısa yoldan başarıya ulaşalım diye ama Allah korusun eşimin köyünde uzaktan bir akrabaları vardı yaşlı kadın o nerden duyduysa cahillik işte bir ot demişler onu kendine sokarsan çocuğun olur diye o da bunu yapmış ve o ot içinde çürümüş rahmini felan almışlar o zamanlar .hiç çocuğu olmamış tabi çok üzülmüştüm .evet çok zor durumlardan geçiyorz ama kendimizi yıpratmanında anlamı yok ki

Harikasın canım maşallah Rabbim hayırlı zamanda nasip etsin inşaAllah
Baya bir mücadelen var seninde
Şeyi sorayım sana keçiboynuzu özünü yiyoruz ya eşime keçiboynuzunu da kaynatsam mı
Canım yorumları okuyunca fark ettim de bize doktorumuz asla keçiboynuzu kaynatıp içmeyin o değerleri çok düşünüyor dedi gerçekten de doktora gitmeden öyle bir şey yaptım eşimin hızı 0 a düşmüştü tabi doktora demedim içirdim diye ama yine de sen bilirsin

Canım burada başka bir konuda bir arkadaş bana “keçiboynuzu bazı bünyelerde prolaktin yükseltebiliyor” dedi dün. Çok araştırdım nette ama bulamadım böyle bir bilgi. Sen hiç duydun mu?

Hayır canım duymadım
T.dişli a.pençesi içiyorum ya o hormonları dengeliyor
İnşallah faydası oluyordur
Benim prolaktinim en son ölçtürdüğüm de 12 çıkmıştı ama inşallah yükselmemiştir

Cnm takip ediyorum seni biliyorum uzun zamandır istiyosun ama diger arkadaşların dedigi gibi cok şey karıştırıyorsun gibi geldi bana da Allah korusun yan etki yapmasın

Evet canım bi an gaza gelip yazdım
Bu ay sadece günde birer kere çakşır suyıyla keçinoynuzu yemeye karat verdim

Sağlıklı beslenmeye çalılıyorum onun için de ara öğünlerde kuru meyve olarak günde 1 yada 2 tane kuru incir yiyorum

Onun haricindee başkada bişey yapmıyorım
Bide kahvaltıda çay olarak asalnpençesi içiyorum ama kür şeklinde değil sucak suya katıp demliyorum kaynatmıyorum sonra ılıyınca da içiyorum

Bi daha ki ayda soğan kürü yaparım inşallah

Allah Allah bunu ilk kez dıydım o zaman yemek mi faydal acaba
Saraçoğlu da yükseltir diyor

Cnm takip ediyorum seni biliyorum uzun zamandır istiyosun ama diger arkadaşların dedigi gibi cok şey karıştırıyorsun gibi geldi bana da Allah korusun yan etki yapmasın

Evet doğru canım ama yazdıklarımdan soğan suyunu bu ay yapmıcam
Yani aslında bakarsan kür olarak değil
Belki bi iki sefer içerim o da iltihap için arada grip falan olmamak için içiyorum

Onun harivinde bu ay sadece günde birer kez çakşır suyuyla 1 yemek kaşığı keçiboynuzu özü yiuoruz bugün 3.gün
İkisi ağır mı gelir bilemedim

Benim yaptığım başka bişey yok aslında
İnciri falan yazdım ama diuet yapıyırum şuan onu da kür şeklinde değil günde bir iki tane kuru meyve niyetine yiyorum sadece

Keçiboynuzu ne icin cnm?

Bende soğan kürünü yapacam inşallah etkisini sende görürsün canım

İnan çok şaşırdım şuan zaten bu ay hiç kaynatmadım daha bi düşünüyodum ama şuan sadece pekmez gibi olanından yiyoruz soğuk sıkım eşim de tadını hiç sevmiyor :

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…