Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için öneri kutusuu?!?!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu arada 2 senelik evliyim ben çikolata kistim ve pcos var evliliğimin 5. ayından sonra korunmadım kistim oldugunu öğrendim lucrin depotla basladım tedaviye hsg ve klomen ile ilk ayda hamile kaldım tabi 9. Haftada kalp durmasından kürtaj oldum daha sonra cok uğraştım ama bi türlü olmadı 🙄

Heh işte en çok duyduğum söz kafamdan hamileliği isterken nasıl atabilirim bir yol söyle bana Allah aşkına afedersin her ilişkiye onu düşünmeden nasıl girebilirim bunu nasıl başarıyosunuz ben unutmaya çalışsam eşim duymuş biyerlerden bişeyler hemen kalkma sakın diye beni uyarır instagrama girerim bugün 32 haftalık olduk diye şişmiş göbek resimleri görürüm işe gittiğimde öğretmen arkadaşımın mide bulamtısından rapor aldığını onun yerine derse girmem gerektiği haberini alırım. Ev gezmelerinde ay senin uğraşcak bi çocuğun yok hadi çayları da sen koy lafları… hani anladın mı kusasım geliyo artık bunlardan (bak kusmak deyince yine aklıma geldi:))))
Ay aynen ya. Ben de hep aynı şeyi söylüyorum. Eşim düşünme diyince o zaman tek bi insanla bile görüşmemem gerek diyorum. Bu insanlar harbiden cins. Eltim gelir "Ay canım çocuksuz olmanın tadını çıkar çocuk çok zor bugünlerini ararsın" der her görüşmemizde en az bir kez. Ya başlarda takmıyordum ama her seferinde denir mi ya biliyorsun istediğimi bi sus be kadın. Kaç defa yanımda ya hemen hamile kalıyorum doğum kontrol hapı almam lazım benimkiler yeter Allah olmayanlara versin sana versin en yakın zamanda der. Ya cidden pamuk gibi kızımdır ama elti terörü böyle bişi sanırım. Kaynanam mesela bişi istediğinde kırmak istemem bi yere gitse muhakkak yanında giderim hastane olsun başka işler olsun ama bi kere işim var diyince hemen çocuğun yok senin ne işin var ki diyor ya belki kötü niyetli değil ama o laf çok dokunuyor bana. Bi de kendisi de 7-8 yıl gebe kalmamış beni en iyi o anlar diye düşünüyordum ama her ortamda istisnasız dua edin onun da bebeği olsun der ya dua edin etsinler tabi ki en çok duaya ihtiyacım var ama orada rencide olabileceğimi nasıl düşünmezsiniz. Bazı geceler cidden eksik hissedip ağlaya ağlaya uyuyakalıyorum. Ya bi sorun da yok çok şükür. Sebeb siz infertilite. Ve 2 yıllık evliyim. Ama insanlar o kadar düşüncesiz ki kendimi diğer herkesten noksan görmeye başladım özgüvenim sıfır. Ve yazdıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki. Rabbim cümlemizin kucağını güzel hayırlı sağlıklı evlatlarla doldursun. Biliyorum ki evladımız kavuştuğumuz an hem milletin laflarını hem de ağlayışlarımızı bu çektiğimiz dertleri unutup gidicez. Rabbim Beytullah hürmetine nasip etsin hepimize.

Ay aynen ya. Ben de hep aynı şeyi söylüyorum. Eşim düşünme diyince o zaman tek bi insanla bile görüşmemem gerek diyorum. Bu insanlar harbiden cins. Eltim gelir "Ay canım çocuksuz olmanın tadını çıkar çocuk çok zor bugünlerini ararsın" der her görüşmemizde en az bir kez. Ya başlarda takmıyordum ama her seferinde denir mi ya biliyorsun istediğimi bi sus be kadın. Kaç defa yanımda ya hemen hamile kalıyorum doğum kontrol hapı almam lazım benimkiler yeter Allah olmayanlara versin sana versin en yakın zamanda der. Ya cidden pamuk gibi kızımdır ama elti terörü böyle bişi sanırım. Kaynanam mesela bişi istediğinde kırmak istemem bi yere gitse muhakkak yanında giderim hastane olsun başka işler olsun ama bi kere işim var diyince hemen çocuğun yok senin ne işin var ki diyor ya belki kötü niyetli değil ama o laf çok dokunuyor bana. Bi de kendisi de 7-8 yıl gebe kalmamış beni en iyi o anlar diye düşünüyordum ama her ortamda istisnasız dua edin onun da bebeği olsun der ya dua edin etsinler tabi ki en çok duaya ihtiyacım var ama orada rencide olabileceğimi nasıl düşünmezsiniz. Bazı geceler cidden eksik hissedip ağlaya ağlaya uyuyakalıyorum. Ya bi sorun da yok çok şükür. Sebeb siz infertilite. Ve 2 yıllık evliyim. Ama insanlar o kadar düşüncesiz ki kendimi diğer herkesten noksan görmeye başladım özgüvenim sıfır. Ve yazdıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki. Rabbim cümlemizin kucağını güzel hayırlı sağlıklı evlatlarla doldursun. Biliyorum ki evladımız kavuştuğumuz an hem milletin laflarını hem de ağlayışlarımızı bu çektiğimiz dertleri unutup gidicez. Rabbim Beytullah hürmetine nasip etsin hepimize.
Benimde basimda oyle bi elti var ben sirami yaptim siramai simdi sana devrediyorim sen artik cocuk getir ve bak bunu sadece yanimda dese herneyse diyecem kaynanamamin ve akrabalarin yaninda da diyor insan bu kadar mi cahil olur anlamıyorum cocuk getirmek zorunlu bisey mi sirayla olan bisey mi sonra da stres yapmayin olur diyorlar stresi biz yapmiyoruz ki siz veriyorsunuz

Bende çocuk olmuyor diye doktora gitmiştim. Pko çıktı. Yumurtalıklar yavaş çalışıyor dedi. Çatlatma iğnesi, klomen kullandım sonra yok olmadı yani doktor asilamadan bahsetti. Bende çok istediğim için haliyle stres yapıyorsun kafaya takıyorsun. Biraz ara vermek istedim kafamı dinleyip sonra tekrar gitmek istedim. Tedaviyi bıraktık ondan sonra benim kuzenim hafız kurslarında bı kaç arkadaşına hatta bizim bir akrabamız var onada yapmışlardı. Sanada yapalım belki olur dedi. Yaptıkları şey 40 kere Meryem suresi okumuslardi arkadaşları. Sonra 11 tane hurma birine annem birine halam diğerine yengem vs okudular. Her gün eşimle bı tanesini bölüşerek yedik. Ve o ay hamile kaldım. Bilmiyorum yani yer gök dua ile. Kalbimi çok baglamıştım belki de. Ama şunu hatirliyorum stres yapmayi bırakmıştım gerçekten. Stres çok kötü etkiliyor dua ediyordum tamamen Rabbime bırakmıştım artık o ol derse olur. Rabbim isteyen herkese en yakın zamanda nasıp etsin inşallah. Başlığı görünce girip yazmak istedim. Ben hamileyken bı uygulama vardı onu kullanıyordum aynı böyle yazan bı kaç arkadaş olmuştu bende aynılarını demiştim gerçekten 2 kişi yazmisti bana sonralardan denedim faydası oldu çok sağol felan yazmışlardı yani benlik bişey yok Allah'tan istemek lazım herşey onun elinde..

Ya okadar güzel yazmışsınki maalesef toplım baskısı her yerde var bebek yokmu düşünmüyormusum sorun kimde böyle soranları vurasım geliyor neden insanlar sorarki böyle şeyleri sanane yani dimi çoçuk olursada bana olmassada hayır neden her yerde sorulur bide acır gibi bakışlar falan Allah herkesin gönlüne göre versin gerçekten
Ahh ahh amin yaa bizim o ay zaten beklentimiz var zaten üzgünüz üstüne pat çocuk yok mu çocuk

Bu arada 2 senelik evliyim ben çikolata kistim ve pcos var evliliğimin 5. ayından sonra korunmadım kistim oldugunu öğrendim lucrin depotla basladım tedaviye hsg ve klomen ile ilk ayda hamile kaldım tabi 9. Haftada kalp durmasından kürtaj oldum daha sonra cok uğraştım ama bi türlü olmadı 🙄
Rabbim bizim de elimizi boş bırakmasın inşallah 🤲🏻🤲🏻

Ahh zehracımm bee sanki oturmuşum da ben yazmışım bunları aynı şeyleri birebir yaşıyorum o yüzdem artkk sık görüşmüyorum mesela. Eşim de bi kere sormadı noldu koptun ailemden diye sorsa anlatıcam çok kırgınım diye eltime kayınvalideme ve diğerlerine kendi anneme bile bazen.. başta daha düşünmüyoruz demişiz her görüşmede neden sorulur ya belki düşünüyoruz aylardır çabalıyoruz sizin o sorunuzla o ay strese girdiğimiz için tutanamıyo çocuk

Benimde basimda oyle bi elti var ben sirami yaptim siramai simdi sana devrediyorim sen artik cocuk getir ve bak bunu sadece yanimda dese herneyse diyecem kaynanamamin ve akrabalarin yaninda da diyor insan bu kadar mi cahil olur anlamıyorum cocuk getirmek zorunlu bisey mi sirayla olan bisey mi sonra da stres yapmayin olur diyorlar stresi biz yapmiyoruz ki siz veriyorsunuz
Hahah hepimizde aynı sorunlar Allah yardımcımız olsun gerçekten düşünüyorum karşımdakinin yerine koyuyorum kendimi ya yemin ederim yapamam ya ne kadar nefret etsem de cahil olsam da vicdanım yaptırmaz ya hassas konular bunlar

Bende çocuk olmuyor diye doktora gitmiştim. Pko çıktı. Yumurtalıklar yavaş çalışıyor dedi. Çatlatma iğnesi, klomen kullandım sonra yok olmadı yani doktor asilamadan bahsetti. Bende çok istediğim için haliyle stres yapıyorsun kafaya takıyorsun. Biraz ara vermek istedim kafamı dinleyip sonra tekrar gitmek istedim. Tedaviyi bıraktık ondan sonra benim kuzenim hafız kurslarında bı kaç arkadaşına hatta bizim bir akrabamız var onada yapmışlardı. Sanada yapalım belki olur dedi. Yaptıkları şey 40 kere Meryem suresi okumuslardi arkadaşları. Sonra 11 tane hurma birine annem birine halam diğerine yengem vs okudular. Her gün eşimle bı tanesini bölüşerek yedik. Ve o ay hamile kaldım. Bilmiyorum yani yer gök dua ile. Kalbimi çok baglamıştım belki de. Ama şunu hatirliyorum stres yapmayi bırakmıştım gerçekten. Stres çok kötü etkiliyor dua ediyordum tamamen Rabbime bırakmıştım artık o ol derse olur. Rabbim isteyen herkese en yakın zamanda nasıp etsin inşallah. Başlığı görünce girip yazmak istedim. Ben hamileyken bı uygulama vardı onu kullanıyordum aynı böyle yazan bı kaç arkadaş olmuştu bende aynılarını demiştim gerçekten 2 kişi yazmisti bana sonralardan denedim faydası oldu çok sağol felan yazmışlardı yani benlik bişey yok Allah'tan istemek lazım herşey onun elinde..
Ay ağzına sağlık canım benim Allah bağışlasın inşallah bizim de olur 11 hurmaya mı meryem suresi okunuyor

Gerçekten algıda seçicilik benim de öyle çevremde herkes ya hamile ya da yeni doğum yapmış. 1 yıldır istiyoruz beraber hamile kalalım diye düşündüğüm üç arkdam hamile kaldı, okulda iki öğretmen doğum izninde. Televizyonda internette her yerde karşımda bebekler.
Bu ay denemediğim şey kalmadı.
Klomen +estrofem+çatlatma iğnesi (dün vuruldum)
Eşim ve kendim için bitkisel karışımlı macun.
Keçiboynuzu pekmezi.
1 kere süt maydonoz buharını denedim.
2 defa tuzlu su denedim(biraz enerjimi dengeledi bence artık elektrk çarpmıyor hiç=). He bir de ovulasyon testi kullandım.
Bu ay beslenmeme dikkat ettim, bol su içtim her sabah bir yumurta yedim. Akşamları havuç armut nar, fındık fıstık ceviz..
Ve her gün dua, çeşitli tesbihler neler neler..
Tek yapamadığım stresi atmak.. Her gece ağlar oldum hiç bir ay bu kadar kafama takmamıştım. Elimde değil durup durup gözlerim doluyor. İnanıyorum vakti geldiğinde gelecem mucizelermiz ama nasıl ve ne zaman.. 😔
merhaba 🍃
bir yıl olmuş demişsiniz detaylı kontrolden geçtiniz mi? Rahim filmi vs?

merhaba 🍃
bir yıl olmuş demişsiniz detaylı kontrolden geçtiniz mi? Rahim filmi vs?
Merhaba 😊Hormon testleri sperm testi vajinal muayene klomen kullanımı ve ilk kez çatlatma iğnesi.. Adet olduktan sonra bitince rahim filmi çekilcek bu ay 🤷‍♀️

Merhaba 😊Hormon testleri sperm testi vajinal muayene klomen kullanımı ve ilk kez çatlatma iğnesi.. Adet olduktan sonra bitince rahim filmi çekilcek bu ay 🤷‍♀️
Açıkçası bir yıl içinde diğer testleri de yapmanız iyi olabilir örneğin genetik tarama pıhtılaşma testleri ve eşinizin sperm dna hasar testi gibi ileti araştırmalar bakılabilir.

Bir yıl dediğiniz için bunların bakılması yol almanızı sağlar. Eşinizin morf. Değeri 4 civarı ise yavaşlatır vb 🎈🎈

Açıkçası bir yıl içinde diğer testleri de yapmanız iyi olabilir örneğin genetik tarama pıhtılaşma testleri ve eşinizin sperm dna hasar testi gibi ileti araştırmalar bakılabilir.

Bir yıl dediğiniz için bunların bakılması yol almanızı sağlar. Eşinizin morf. Değeri 4 civarı ise yavaşlatır vb 🎈🎈
Teşekkür ederim saolun sanırjm rahim filmiyle de olmazsa aşılama öncesi bakılır onlara da heralde. Genetik tarama pıhtılaşma testi vs nasıl bakılıyor

Teşekkür ederim saolun sanırjm rahim filmiyle de olmazsa aşılama öncesi bakılır onlara da heralde. Genetik tarama pıhtılaşma testi vs nasıl bakılıyor
Ben tıpta bakıldım kadın doğum genetik test felan istedi sonuçlara göre hemotolojiye yönlendirdi oda tekrar kan değerlerime baktı sonucu almaya yarın gidicem Hepimiz için güzel şeyler olsun🤲🏻😊

Bende 8 yıllık evliyim. İlk 4 yıl geçtikten sonra çocuk sahibi olmak için tahliller falan yaptırdık. Rahim filmi çektirdim sol tüpte sıvı birikmesi (hidrosalpenks) çıktı. O tüp alınmadığı sürece ne doğal yolla ne de tüp bebekle çocuğun olamaz çünkü o tüpteki sıvı rahime akıyor ve spermlerin döllenmesini engelliyor dedi doktor. Neyse bu tahlilin üzerinden bi 4 yıl daha geçtikten sonra geçen ay tamamen tedaviye başlamaya karar verdik. Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu'na gittik. Tekrar rahim filmi vs. Çekildim, tekrar aynı sonuç çıktı ve laparoskopiyle sol tüpümü aldırmaya karar verdim. Doktor tüp bebeğe gerek yok zaten ameliyatını olduktan sonra kendiliğinden hamile kalacaksın birkaç ay kendiniz deneyin ondan sonra karar veririz dedi. Sağolsun çok ilgili bir doktor. Bende geçen ay ameliyatımı olsum tüpün alındı. Şimdi deneme çalışmalarındayız🙈 Bu ay hayıt suyu, çakşır suyu ve çoban çökerten suyu, keçi boynuzu özü,keten tohumu yağı kullandı eşim. Şimdi de saf arı sütü, arı ekmeği ve kırmızı ginsengli shot aldık bakalım faydasını göreceğimize inanıyorum 🙏 Rabbim isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah 🙏

Bana bugün bi arkadaşım bebek düşünmüyo musunuz diye sordu ben de düşünüyoruz bi kaç aydır daha olmadı bakalım nasip dedim. Başladı ayyy benim bi arkadaşım var o da kısır 5 senedir bi problemimiz yok diyo ama çocukları olmuyo falan demeye. Beynimde şimşekler çaktı ‘O DA KISIR DERKEN??’ Yani ben kısırım da o da kısır. Lan bak seni kısıra lime lime doğrar yerim bak!!! Dedim içimden 🤦🏻‍♀️
ben olsam içim den değil yüzüne vura vura söylerdim:=)

X