Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için öneri kutusuu?!?!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sitresden uzak durun kafaya takmayın sağlık yönden bı sorun yoksa zamanla okur ben 8.ayda hamile kaldim

Ben geçtiğimiz ay eşime havuç kemirttim hergün tavşan gibi 😀 meğer onun suyu varmış kürü varmış ne biliyim anca duydum ben de bu ay onu da denicem anasını satıyım 😀😀 olur inşallah senin de demekki sağlıksız bebeklermiş ki düşmüş. En sağlıklısıyla haberini alırsın inşallah bi dahaki ay 🤲🏻🤲🏻
Amin inşallahh hepimizin hayırlısıyla hayırlı bebekleri olur😊🤲🏻 dene balım eşine de keçiboynuzu pekmezi yedir 😅

Ya da p

bunları denedin ve hamile kalamadın mı ondan sonra mı çatlatma iğnesi vuruldun Allahım çok büyük kafanı meşgul edicek şeylerle uğraştıktan sonra stresi de atarsın inşallah ben işe girdim çok şükür ağlama krizlerim biraz olsun geçti çünkü artık gece erken uyumak zorundayım :))
14 gün sonra belli olacak, inşallah bu ay tutar. elimden geleni yaptım artık gerisi Allahın takdiri 🤲🤲

Doktor sabah akşam iç dedi üzerinde de 1 tane yazıyor günde. Neyse vardır bir bildiği🤣
Benim gittiğim doktor sağolsun kapısından dilenci kovar gibi tavır yaptığı için kaç tane içeceğimi söylemedi eczacı demiş eşime günde 1 tane diye onu bile kullanmıyorum hevesim kaçtı 😄

Benim gittiğim doktor sağolsun kapısından dilenci kovar gibi tavır yaptığı için kaç tane içeceğimi söylemedi eczacı demiş eşime günde 1 tane diye onu bile kullanmıyorum hevesim kaçtı 😄
Ah şu doktorların bu hızlılığı beni de deli ediyor. Bu kaçıncı doktorum heh bu çok iyi dediğim olmadı. Bu kadar hassas konularda bu kadar itici davranmaları hiç hoş değil bir de özel olacaklar..

Ah şu doktorların bu hızlılığı beni de deli ediyor. Bu kaçıncı doktorum heh bu çok iyi dediğim olmadı. Bu kadar hassas konularda bu kadar itici davranmaları hiç hoş değil bir de özel olacaklar..
Normalde özele gidiyorum ve doktorum çok tatlı biri önce sohbet edip rahatlatıyo ama bu sefer devlete gitmiştim hormon testi için bu sondu bi daha gitmem

Banada inofolic combi verdi doktor eşinin tedavisi bitene kadar kullan diye ama ben düzenli kullanmıyorum ne işe yarıyo anlamadım diğer folic asitlerden farki ne acaba
Polikistik over sendromu olanlarda içeriğindeki bir madde yumurtaların sağlıklı çalışmasına katkıda bulunuyor diye biliyorum

Kızlar hadi toplaşalım hamile kalmak için önerileriniz nelerdir?
Biraz uğraştıktan sonra gebe kalanlar, şunu kullandım o ay hamile kaldım diyenler, eşimin spermi şunu uyguladıktan sonra kaliteleşti diyenler, yumurtalıklara bu iyi geliyo diyenler, adet düzensizliğine çözüm bulanlar, pcos,miyom, kist vb. sorunlarından sonra çözüm bulup hamile kalanlar, stresi sıkıntıyı nasıl üzerimizden atabileceğimize yardım etmek isteyenler, düşük yaşayıp tekrar hamile kalanlar, manevi açıdan da örn;dualar yapılması gereken tespihler falan bilen vs. vs. İçimizi rahatlatmak isteyen tüm anne ve anne adayları lütfen toplaşın konuşalım. Tüm bu yola girenlere, için yanan, sıkılan, hergün ağlayan, strese giren, üzülen, anne olmak isteyen kadınlara hep birlikte moral olalım. Umut varsa yaşam vardır ❤️
Not: Lütfen ‘ben ilk aydan hamile kaldım canım ya.’ ‘ aman çocuk mu var derdin var boşver.’ ‘Bu kirli dünyaya çocuk getirmek istemiyorum.’ ‘Bizim falanca da 5 kere tüp bebek denedi olmadı.’ ‘Sen de mi kısırsın.’ ‘Yoksa eşin mi sorunlu.’ ‘Daha erken ya ne çocuğu.’ Gibi gibi cümleler kuracaksanız hiç yazmayın. Olumlu şeyler postu olsun bu ve tüm yaralı kuşlara fayda olsun, hepimiz faydalanalım ❤️
Ilk once çocuk dogurma dusuncesini bir gorev olmakdan çikarmak gerekir. Stres en başkica duşman. Bu cumleyi çokca duymuşsundur. Kafani dagitmak için uğraşlar bul. Kitap, spor en iyi uğraşlardir.
Kendin için birsey yapmak istiyorsan fol, d vitamini, e vitamini takviyesi al. D vitaminini yoklatman onerilir. Eksikse yerine koy. Dogrudan dogurganlikla ilişkili bir vitamin
Hergun duzenki olarak yuruyuş yap. Çalisiyorsan otobus kullanma. Çalismiyorsan hergun 5bin adim atmaya ozen goster.
Akdeniz diyeti + 2 litre su tercih et. Ceviz badem, keten tohumu yagi her sabah sofranda bulunsun. Mevsim meyveleri sikca tuketin.
Kurler arasinda uyguladigim sogan kuru var ama bazilarinin duzenli adetini de bozmuş o yuzden oneremiycem. Eşin keciboynuzu uygulaya bilir. Macunlar şeklinde ya da kür olarak.
Kafani dagitmak için guzel duzenli spor yapmak, her gun kitap okumak, yabanci dil ogrenmek, orgu ornek ve saire gibi alişkanliklar edine bilirsin. Dua olarak Rabli hebli mines salihin çok guzel duadir dilinden dusurme derim

Resmen nispet yapma. Görüşmeyi kesin direk bence. Niye böyle bizim insanımız ben anlamıyorum. Ben 5 aylık olana kadar akrabalarıma bile söylemedim hamile olduğumu.
En iyisini yapmışsın bende uzun bi sure soylemeyi dusunmuyorum 3 ay dolduktan sonra bebek sizindir diyorlar 3 aydan önce hep bi ihtimal var Rabbim esirgesin . Artık soranlara istiyoruz ama Rabbimden diyip gecistiriyorum 🤲

En iyisini yapmışsın bende uzun bi sure soylemeyi dusunmuyorum 3 ay dolduktan sonra bebek sizindir diyorlar 3 aydan önce hep bi ihtimal var Rabbim esirgesin . Artık soranlara istiyoruz ama Rabbimden diyip gecistiriyorum 🤲
Aynen öyle. Nazara inanıyorum ben. Biz ailelere de söylemeyecektik aslında da, bayramda annemler geldi yanımıza anlarlar diye söyledik 7 haftalikken. 12.haftaya kadar yoksa söyleme taraftari değildim ben.

Yasim 38 doktorlar yumurta azalip kalitesiz oluyor seninde rezervin azalmış tüp bebek yapılır hic bekleme dedi, ben de tüp bebege gerek kalmadan yumurta güçlendirici sayi artirici bitkisel ne varsa deli gibi yaptım ve bir kaşıntı basladi aylarca uyuz gibi kaşındım..kocakarilara gitme, bel cektirme,süt buharına oturma falan filan yoldan cikmistim 😊 oysa her ay yumurtam oluşuyor ve catliyordu hissediyordum çünkü benim gaz sancisi gibi agri olur hangi taraf catlarsa..Sonra baska bir doktora gittim meger rahmimde polip varmis engel olabilirmis ve hemen ameliyat oldum ve ameliyat öncesi ayni anda rahim flmide cekti dr...sonra polip ortadan kalkti belki rahim filmide etkili olmuştur ve sonraki ay hamile kaldim😊 diyeceğim su o kürler evt etki edebilir ama bir tarafı yaparkan bir tarafı bozuyor bu yüzden önce birden fazla doktora gitmek sorunu öğrenmek, hic sorun yoksada saglikli beslenip beklemek...

Normalde özele gidiyorum ve doktorum çok tatlı biri önce sohbet edip rahatlatıyo ama bu sefer devlete gitmiştim hormon testi için bu sondu bi daha gitmem
Bende 5 aylık evliyim ne yapacağımı bilmiyorum cok istiyorum neden olmuyor bilmiyorum iki ay once dr Ultrasinda bi sıkıntı yok dedi ama gecistirdi bildigin hormon testlerini devlette yapıyorlar mi

Bende 5 aylık evliyim ne yapacağımı bilmiyorum cok istiyorum neden olmuyor bilmiyorum iki ay once dr Ultrasinda bi sıkıntı yok dedi ama gecistirdi bildigin hormon testlerini devlette yapıyorlar mi
Yapıyolar adetin 2 veya 3 günü gidin ama 5 ay daha erken biraz daha bekleyin yumurtlama takip edin edemezseniz gün aşırı deneyin

Yapıyolar adetin 2 veya 3 günü gidin ama 5 ay daha erken biraz daha bekleyin yumurtlama takip edin edemezseniz gün aşırı deneyievlendigim

Yapıyolar adetin 2 veya 3 günü gidin ama 5 ay daha erken biraz daha bekleyin yumurtlama takip edin edemezseniz gün aşırı deneyin
Evlendigimizden beri her gun her gun deniyorduk ama bazrn sırf cocuk icin de degil oyle istek amacli ama bu ay gun asiri denicez tsk ederim cvbin icin

Sen de daha yenisin bebeğimm sabredelim olur inşallah bigün bizim de zaten ilk 1 sene zaten olmayabiliyomuş inşallah 1 sene olmadan kalırsın. Devlet yapıyor tabi kadın doğuma randevu al smear almadılarsa onu da alır yumurtalıklarına da bakıyorlar. Ama kontrol için geldim de bebek olmuyo dersen gönderiyolar daha çok erken diyolar

Sen de daha yenisin bebeğimm sabredelim olur inşallah bigün bizim de zaten ilk 1 sene zaten olmayabiliyomuş inşallah 1 sene olmadan kalırsın. Devlet yapıyor tabi kadın doğuma randevu al smear almadılarsa onu da alır yumurtalıklarına da bakıyorlar. Ama kontrol için geldim de bebek olmuyo dersen gönderiyolar daha çok erken diyolar
İnsaAllah olur ya Allah isteyen herkese en yakin zamanda saglikla versin insaAllah kontrole geldim smear da alin mi diyeyim yoksa ben demeden de alirlar mi kusura bakma bilgisizim bu konularda o yizden soruyorum

Ya okadar güzel yazmışsınki maalesef toplım baskısı her yerde var bebek yokmu düşünmüyormusum sorun kimde böyle soranları vurasım geliyor neden insanlar sorarki böyle şeyleri sanane yani dimi çoçuk olursada bana olmassada hayır neden her yerde sorulur bide acır gibi bakışlar falan Allah herkesin gönlüne göre versin gerçekten

X