HAMİLE OLDUĞUM İÇİN İŞTEN ÇIKARTILIYORUM! Avukat var mı?

yagmursulari

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2022
339
197
28
Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Zor bir süreçten geçiyorum.
HAMİLE OLDUĞUM İÇİN KAMUDAKİ İŞİMDEN ÇIKARTILIYORUM.
Şöyle ki:
20 haftalık hamileyim. Ama başından beri kanamalı ilerliyor. sürekli hastaneye yatışlarım oldu. En son serklaj (rahim dikişi) yapıldı ve doktorum heyet raporu verdi. Bir belediyede taşeron olarak çalışıyorum. Bağlı olduğum şirket beni arayıp işten çıkışımın verileceğini söyledi. Müdürüm ile görüşmeye gittim. Rapor bitimine 3 gün var geleceğim dedim tamam şirkete söyle dedi. Bugün şirketle görüştüm ve müdürümün böyle dediğini söyledim ama kendilerinin bundan haberi yokmuş. Ve ihbar tazminatımı vermiyorlar. Ya verdikleri kıdem tazminatını kabul edip gideceğim ya da mahkemeye vereceğim. Ve müdüre içimden geçenleri yüzüne demek istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Avukat arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Şöyle ki:
20 haftalık hamileyim. Ama başından beri kanamalı ilerliyor. sürekli hastaneye yatışlarım oldu. En son serklaj (rahim dikişi) yapıldı ve doktorum heyet raporu verdi. Bir belediyede taşeron olarak çalışıyorum. Bağlı olduğum şirket beni arayıp işten çıkışımın verileceğini söyledi. Müdürüm ile görüşmeye gittim. Rapor bitimine 3 gün var geleceğim dedim tamam şirkete söyle dedi. Bugün şirketle görüştüm ve müdürümün böyle dediğini söyledim ama kendilerinin bundan haberi yokmuş. Ve ihbar tazminatımı vermiyorlar. Ya verdikleri kıdem tazminatını kabul edip gideceğim ya da mahkemeye vereceğim. Ve müdüre içimden geçenleri yüzüne demek istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Avukat arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Çıkarsınlar siz hiç bir şey imzalamayin sakin
Mahkemeye verirsiniz önce arabulucu devreye giriyor.

Şu an durumlar nasıldır bilmiyorum ama gördüklerimden bahsedeyim 3 sene öncesinden: benim çalıştığım yerdede arabulucular vardı taşeron çalışanlar için; ama çok yıpratıyorlar şirketler; kendi istedikleri arabulucular olmazsa gitmiyorlar olabildiğince tazminatınızın üstüne yatmaya çalışıyorlar.Kaç kişinin canını yaktılar. sıkıntılı bir süreçti ama şuan nasıl bilmiyorum açıkçası . Bir de iş mahkemeye taşındığı zaman taşerona değil çalıştığın kuruma açılmış oluyor dava diye biliyorum. Benim tavsiyem mahkemeye taşımanız.

önce ara bulucu ile görüşeceksiniz uzlaşma olmaz orda sonra
işe geri iade davası açarsın açarken hem şirkete hem bağlı belediyeye açacaksın bunu unutma avukatın bilir ama gözden bazen kaçırıyorlar süreç uzun en az 2 yıl
muhtemelen kazanırsın da
ama kazansan dahi kötü niyet tazminatı diye extra para veriyorlar ve belediye ile ilişiğin tamamiyle kesiliyor
şirket personelini çok kontrol etmtez biri senin adını vermiştir şirketine

Şöyle ki:
İs mahkemesine müracaat edin.Barodan avukat verirler.Asiri derecede rapor alanları maalesef gönderiyorlar.

Çıkarsınlar siz hiç bir şey imzalamayin sakin
Mahkemeye verirsiniz önce arabulucu devreye giriyor.
Mahkeme süreci çok uzun ve aldığın para eriyor. Zaten bu saatten sonra orada çalışmak da istemem. Ama içime çok oturdu bana ettiklerini çeksinler istiyorum. Ama dava onlara koymaz. Cimere şikayet edebilirim

Şöyle ki:
anında iyi bir iş avukatı ile mahkeme açın

Mahkeme süreci çok uzun ve aldığın para eriyor. Zaten bu saatten sonra orada çalışmak da istemem. Ama içime çok oturdu bana ettiklerini çeksinler istiyorum. Ama dava onlara koymaz. Cimere şikayet edebilirim
Erimiyor yasal faizi işliyor paranın benim dava da olan bir dosyam var 5-6 bin 20 bin oldu 2020 ekim de açıldı dava

Belediyede çalışıyorum ben kadrolu olarak muhasebede. Parası erir, tazminatları sündüre sündüre ödüyorlar. Yani belediye uğraştırmak isterse çok uğraştırır. İstersen şikayet et tabii de paranı alsan bile hiç olur. Bizzat bu ödeme işleri ile ilgilendiğim için biliyorum. Uğraşırım dersen aç davanı. İşe dönmek istemiyorsan değer mi bilmiyorum bu kadar uğraşmaya.

Cimer direk online olarak personel birimine düşer denetleme değil savunma makamıdır. Onların eli kuvvetlenir.
Ayrıca tekrar işe iade davası açabilirsiniz parayı faizle geri alıyorsunuz.

Belediyede çalışıyorum ben kadrolu olarak muhasebede. Parası erir, tazminatları sündüre sündüre ödüyorlar. Yani belediye uğraştırmak isterse çok uğraştırır. İstersen şikayet et tabii de paranı alsan bile hiç olur. Bizzat bu ödeme işleri ile ilgilendiğim için biliyorum. Uğraşırım dersen aç davanı. İşe dönmek istemiyorsan değer mi bilmiyorum bu kadar uğraşmaya.
Süründürüyorlar değil mi

Süründürüyorlar değil mi
Maalesef. Diyelim 300 bin alacağın var sana bunu ay ay öder. 2-3, 10-15 şeklinde çıkar. Bazı aylar para yok der çıkmaz. Paran pul olur. Zaten belediyelerin uçan kuşa borcu olduğu için sıkıntı. Hakkını arama demiyorum kesinlikle yanlış anlama sakın ama icraya bile versen peyderpey ödenir. Sen uğraşırsın bir de bebeğin olacak. İyi düşünüp iyi karar ver.

Şöyle ki:
Hamile personel işten çıkarılamaz. Telefon ile işten çıkarıldığınız bilgisi verilemez. İhbar vermek zorundalar. Nereden bakarsanız %100 kazanırsınız. Çok iyi olmuş. Avukata verin. Avukatlar para almıyor zaten tazminattan %5-10 komisyon alıyorlar. Mahkemeye gitmeden genelde arabuluculukta anlaşıyor. İse iade davası açar. Çalışmadığınız davasi suresi boyunca çalışmışmissiniz gibi toplu maaşınız alırsınız. Ya da arabulucukta içimize sinen bir rakama ok deyin. Atıyorum 100bin 150 bin..tazminat hariç tabii ki. O parayı vadelihe koyarsınız. Çocuk buyuyene kadar sizi idare eder.

Biliyorsanız doğrusunu yazın.Bana niye sitem yapıyorsunuz.
çünkü bilginiz olmayan bir konuda
konu başlığı avukat var mı diye olmasına rağmen çekinmeden geniş geniş yazabiliyorsunuz. neredeyse hep böyle yapıyorsunuz
hadi ilişkiler filan konularında yazın da hukuki bir konuda bilmediğiniz şeyleri niye yazıyorsunuz?

mesela ben burada dava açabilmek için arabuluculuk sürecinin bitmesi gerekeceğini biliyorum ama soran zaten onu sormamış, değil mi? o zaman ona yazmam gereken bir şey de yok.
madem bilmiyorsunuz nerenize güvenerek akıl veriyorsunuz?

ayrıca yine hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir de iş hukuku davalarında baro avukat veriyor mu ondan da emin değilim
siz de kesin bildiğinizden değil mabadınızdan yazdınız bunu!

sitem de yapılmaz, edilir.

çünkü bilginiz olmayan bir konuda
konu başlığı avukat var mı diye olmasına rağmen çekinmeden geniş geniş yazabiliyorsunuz. neredeyse hep böyle yapıyorsunuz
hadi ilişkiler filan konularında yazın da hukuki bir konuda bilmediğiniz şeyleri niye yazıyorsunuz?

mesela ben burada dava açabilmek için arabuluculuk sürecinin bitmesi gerekeceğini biliyorum ama soran zaten onu sormamış, değil mi? o zaman ona yazmam gereken bir şey de yok.
madem bilmiyorsunuz nerenize güvenerek akıl veriyorsunuz?

ayrıca yine hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir de iş hukuku davalarında baro avukat veriyor mu ondan da emin değilim
siz de kesin bildiğinizden değil mabadınızdan yazdınız bunu!

sitem de yapılmaz, edilir.
Terbiyenizi takının lütfen hadi iyi geceler

X