HAMİLE OLDUĞUM İÇİN İŞTEN ÇIKARTILIYORUM! Avukat var mı?

Bende yaşadım aynı şeyi hamileyken çıkarıldım. Arabulucuda bütün haklarımı aldım hiç bir talebim olmayacak diye imza atıyorsunuz ve bu dava açma hakkınızdan vazgeçmiş olduğunuz anlamına geliyor. Hamile işten çıkarılmaz diye bir kanun yok maalesef ama raporluyken çıkış veremezler. İşe iade davası açabilirsiniz yeniden orda çalışmak dan ziyade bütün haklarınızı faiziyle alırsınız. Ne kadar sürer bilmiyorum ama ben işe iade davası açmadım bütün haklarımı aldım. Allah'ınızdan bulun dedim kapattım

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Zor bir süreçten geçiyorum.
HAMİLE OLDUĞUM İÇİN KAMUDAKİ İŞİMDEN ÇIKARTILIYORUM.
Şöyle ki:
20 haftalık hamileyim. Ama başından beri kanamalı ilerliyor. sürekli hastaneye yatışlarım oldu. En son serklaj (rahim dikişi) yapıldı ve doktorum heyet raporu verdi. Bir belediyede taşeron olarak çalışıyorum. Bağlı olduğum şirket beni arayıp işten çıkışımın verileceğini söyledi. Müdürüm ile görüşmeye gittim. Rapor bitimine 3 gün var geleceğim dedim tamam şirkete söyle dedi. Bugün şirketle görüştüm ve müdürümün böyle dediğini söyledim ama kendilerinin bundan haberi yokmuş. Ve ihbar tazminatımı vermiyorlar. Ya verdikleri kıdem tazminatını kabul edip gideceğim ya da mahkemeye vereceğim. Ve müdüre içimden geçenleri yüzüne demek istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Avukat arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?
Hamile personel işten çıkarılamaz. Telefon ile işten çıkarıldığınız bilgisi verilemez. İhbar vermek zorundalar. Nereden bakarsanız %100 kazanırsınız. Çok iyi olmuş. Avukata verin. Avukatlar para almıyor zaten tazminattan %5-10 komisyon alıyorlar. Mahkemeye gitmeden genelde arabuluculukta anlaşıyor. İse iade davası açar. Çalışmadığınız davasi suresi boyunca çalışmışmissiniz gibi toplu maaşınız alırsınız. Ya da arabulucukta içimize sinen bir rakama ok deyin. Atıyorum 100bin 150 bin..tazminat hariç tabii ki. O parayı vadelihe koyarsınız. Çocuk buyuyene kadar sizi
Bende yaşadım aynı şeyi hamileyken çıkarıldım. Arabulucuda bütün haklarımı aldım hiç bir talebim olmayacak diye imza atıyorsunuz ve bu dava açma hakkınızdan vazgeçmiş olduğunuz anlamına geliyor. Hamile işten çıkarılmaz diye bir kanun yok maalesef ama raporluyken çıkış veremezler. İşe iade davası açabilirsiniz yeniden orda çalışmak dan ziyade bütün haklarınızı faiziyle alırsınız. Ne kadar sürer bilmiyorum ama ben işe iade davası açmadım bütün haklarımı aldım. Allah'ınızdan bulun dedim kapattım
Nasıl hamileyken çıkarılamaz diye bir şey yok? Hamileyken hatta çocuk doğduktan sonra da ilk 1 yıl süt izni süresince çıkarılamaz diye biliyorum ben. İş kanunu 17. Madde. Size bunu avukatınız mi söyledi?

Nasıl hamileyken çıkarılamaz diye bir şey yok? Hamileyken hatta çocuk doğduktan sonra da ilk 1 yıl süt izni süresince çıkarılamaz diye biliyorum ben. İş kanunu 17. Madde. Size bunu avukatınız mi söyledi?
hamileyken de süt izni sürecindeyken de işten çıkartılabilir

sizin yanlış anladığınız kısım şu "hamile diye" işten çıkartılamaz
daha doğrusu "hamile olduğu için işini yapamıyor gerekçesiyle" işten çıkartılamaz (ama tabii bazı işlerde gerçekten hamile kalmaması gerekir, uçucu personeldir mesela onların zaten ayrı ayrı sözleşmesi şartı var)

yoksa herkes her zaman işten çıkartılabilir verir haklarını, öder kıdemini, yapar ihbarını, çıkarır. çıkartma gerekçesi olarak hamile diye çıkartıyorum demiyor ya...

tabi ki işyerinde performansı düşük değilse, bir hatası yoksa, işyeri küçülmüyor etmiyorsa vs vs işten çıkartılan gider itiraz eder iade ister , burası tamamen apayrı bir konudur.

Hamile personel işten çıkarılamaz. Telefon ile işten çıkarıldığınız bilgisi verilemez. İhbar vermek zorundalar. Nereden bakarsanız %100 kazanırsınız. Çok iyi olmuş. Avukata verin. Avukatlar para almıyor zaten tazminattan %5-10 komisyon alıyorlar. Mahkemeye gitmeden genelde arabuluculukta anlaşıyor. İse iade davası açar. Çalışmadığınız davasi suresi boyunca çalışmışmissiniz gibi toplu maaşınız alırsınız. Ya da arabulucukta içimize sinen bir rakama ok deyin. Atıyorum 100bin 150 bin..tazminat hariç tabii ki. O parayı vadelihe koyarsınız. Çocuk buyuyene kadar sizi

Aşağıda arkadaşım açıklamış sebep hamile olduğu için demiyor tabii ki işveren belki küçülmeye gidiyorum işte şu bu ama hamile diye çıkış veremez yok.

Avukatlar para mı almıyor?? %25 talep etti avukat.

Tazminatınızı alın ve çekilin derim . Mahkemeye verdim bir buçuk yıl sigortamin eksik yatırıldığını, mobingi her şeyi ispatladim komik bir ücret çıktı . O zaman tazmin etsem aynı parayı alacaktım en azından bir değeri olacaktı . Bilmiyorum ya uğraşmaya bir iki yıl beklemeye değmez . Çocuğun bir ihtiyacını karsilarsiniz .

hamilelik gerekçesi ile işten çıkarma hakkı tabi ki yok
ama hamile olduğun için sürekli rapor, izin durumları oradaki işleri aksatacağı için
artık seninle çalışmak istemeyecek
kıdem tazminatını veriyormuş zaten uğraşırım diyorsan yasal haklarını kullan ama ne bileyim
burada yanlış olan şey ihbar tazminatını vermiyor olmaları , neden ihbarı vermiyorlar ?
ben olsam kıdemi alır geçerim tekrar oraya dönmekle de uğraşmam
müdürün yüzüne ne diyeceksiniz o kısmı anlamadım ?

Aşağıda arkadaşım açıklamış sebep hamile olduğu için demiyor tabii ki işveren belki küçülmeye gidiyorum işte şu bu ama hamile diye çıkış veremez yok.

Avukatlar para mı almıyor?? %25 talep etti avukat.
Hamilelik nedeniyle cikaramayacagi icin sebep performans olamayacagindan kanitlayacaği baska tutarli gerekceler sunabilmeli ama.. Avukatlar başta para almıyor. Davayı kaybedersen para vermemiş oluyorsun. Kazanırsan tazminatindan oran alıyor. Benim çevremde %25 isteyen avukat hiç duymadım. Benim avukatım %5 almıştı benden. Ablamın avukatı %10. Çevremde başka örnekler de oldu. %5-10 dışında duymadim. Keşke degistirseydiniz.

Hamilelik sürecindesin birde riskliymiş.
Eğer maddi anlamda sıkıntın yoksa, uğraşma daha da sinir olur oturursun malesef...

X