Hamile olduğumu öğrendiğimden beri eşim artık bana yanaşmıyor

Sizin kullanmayı unuttuğunuz bir gün olmadığına emin misiniz? Çevremde onlarca kişi kullandığı süre boyunca hiç hamilelik yaşamadı. 4 yıl kullanıp sadece bıraktığı ay hamile kalan ablam da dahil buna 😊

Benim bir arkadaşım, seneler seneler önce, hem doğum kontrol hapı hem kondom hem de geri çekilme yapmasına rağmen hamile kalmış. Kadın diyor ki bilinen her yöntemle korundum. 😂 binde bir olunca oluyor.

Kuruluk yapıyor evet o çok bariz belli bende. Duygusallık benim karakterimde var o yüzden hap konusunda bişey diyemiyorum ama sinirli yapıyor. Aseksüel değilim o konuda bir değişim olmadı keşke bi tık olsaydı ama 😁 kanamam da 3-4 gün sürüyor yani kuruluk dışında çok bariz bir yan etki yaşamadım. Kurulukta bana engel olmuyor 😁😁
Zor olmuyor mu ya? Gerçi derecesi de önemli kuruluğun.yıl olmuş bilmem kaç hâlâ şu işleri adam gibi çözemediler.hep bir yerden sorun patlak veriyor.bu doğa bizim ürememize ne meraklıymiş arkadaş😁 keşke zihin burada da etkili olsa.garip yani.baştan bana yaratıliş sistemi çok garip geliyor.bu kadar ciddi bir duruma neden olacak bir iş bu kadar basit ve zevkli olmamalıydı bence.uğraşa uğraşa sadece isteyen kişiler yapabilmeliydi benim mantığıma göre.

Zor olmuyor mu ya? Gerçi derecesi de önemli kuruluğun.yıl olmuş bilmem kaç hâlâ şu işleri adam gibi çözemediğim.hep bir yerden sorun patlak veriyor.bu doğa bizim ürememize ne meraklıymiş arkadaş😁
Aşkım valla ekstra çöl gibi olmuyor ama eskiye oranla karşılaştırdığımda evet kuruluk var diyebilirim. Beni ekstra zorlayacak bir durumla karşılaşmadım henüz ama ilişki uzayınca tadı kaçmaya başlıyor o yönden bi eksisi var. İstek azalıyor gibi.

Ben 1 seneye yakın bununla korundum hiçbir şey olmadı valla. Tek gün bile unutmadım tabi. Bıraktığım gibi de hamile kaldım. Bence ilacı unutup sonra doğum kontrol hapına suç atıyorsunuz
Ayni fikirdeyim.
Kondomla korunuyorduk hamile kaldim diyenler de ilişkinin sonunda takiyor kondomu. Sonra suclu olan korunma yontemi oluyor 🤦

kızlar bu konu o kadar canımı sıkıyor ki napıcam bilmiyorum.
eşim benden daha çok bebek sahibi olmak istiyordu. korunurken hamile kaldım.
plansız ve beklemediğim için hala kabullenemedim açıkcası durumu.
kendi hayatımdan fedekarlık etmek kendimden vazgeçmek çok zor geliyor. biraz bencilim sanırım.
durum böyleyken hamile olduğumu öğrendiğimden beri eşim asla bana cinsellik olarak yanaşmamaya başladı. bir kaç kez dile getirdim “1 ay oldu yeter artık istemiyo musun ?” yada
“neden bana yanaşmıyosun soğudun mu” diye.
fakat söylediği cevap hep aynı
“seni çok istiyorum ama korkuyorum”
“bir şey olcak diye çok korkuyorum” oluyor.
açıkcası bu da bana inandırıcı gelmiyor. çünkü artık gözünde kadınmışım gibi olduğuma dair inancım azalıyo.
artık anne sıfatı yüklendi. ve bu durum aşırı canımı sıkıyor. var mı böyle olan?
Var benim esim bir kontrol e birlikte gidin ve cinselligin bir zararı olmadığını doktordan duysun lütfen

kızlar bu konu o kadar canımı sıkıyor ki napıcam bilmiyorum.
eşim benden daha çok bebek sahibi olmak istiyordu. korunurken hamile kaldım.
plansız ve beklemediğim için hala kabullenemedim açıkcası durumu.
kendi hayatımdan fedekarlık etmek kendimden vazgeçmek çok zor geliyor. biraz bencilim sanırım.
durum böyleyken hamile olduğumu öğrendiğimden beri eşim asla bana cinsellik olarak yanaşmamaya başladı. bir kaç kez dile getirdim “1 ay oldu yeter artık istemiyo musun ?” yada
“neden bana yanaşmıyosun soğudun mu” diye.
fakat söylediği cevap hep aynı
“seni çok istiyorum ama korkuyorum”
“bir şey olcak diye çok korkuyorum” oluyor.
açıkcası bu da bana inandırıcı gelmiyor. çünkü artık gözünde kadınmışım gibi olduğuma dair inancım azalıyo.
artık anne sıfatı yüklendi. ve bu durum aşırı canımı sıkıyor. var mı böyle olan?
2 hamilelik geçirdim hiçbir risk olmamasına rağmen 9ay boyunca eşim asla bana dokunmadı bişey olacak korkusuyla yani normal olabilir

Yeni hamileymissiniz doktorlar ilk aylar çok önermiyor zaten.benim eşimde çok gönüllü değil yapmaya bebeğe bişey olacak korkusuyla.
Benim doktorum eski sıklığıyla aynı olduğu sürece sorun yok dedi. Ortada düşük veya erken doğum riski olmadığı sürece. Benim bildiğim son haftalar önermiyorlar

Benim doktorum eski sıklığıyla aynı olduğu sürece sorun yok dedi. Ortada düşük veya erken doğum riski olmadığı sürece. Benim bildiğim son haftalar önermiyorlar
Ben ilk 3 ay yapmadım düşük geçmişim var diye.sonraki aylarda da bazen haftada bir bazen iki haftada bir falan.simdi 8.aydayim neredeyse hiç yapmıyorum.karnim burnumda bu halde cinselliği düşünmem😀

Ben ilk 3 ay yapmadım düşük geçmişim var diye.sonraki aylarda da bazen haftada bir bazen iki haftada bir falan.simdi 8.aydayim neredeyse hiç yapmıyorum.karnim burnumda bu halde cinselliği düşünmem😀
Tabi kişisel duruma ve tercihe bağlı. Sizin durumunuz için riskli olabilir. Ama ortada bir düşük/erken doğum riski yoksa eski sıklıkla devam diyor doktorlar, herhangi bir yasaklama getirmiyorlar. ☺️

X