Hamile olduğumu öğrendiğimden beri eşim artık bana yanaşmıyor

Saati saatine mi? Ben her gün aklıma gelince içiyorum aaaa aynı saatte mi içmek gerekiyordu???
yani saati saatine tam olmasada, ben sabah kahvaltidan sonra aliyordum. Asil onemli olan, adet oldugunuz ilk gun ya da en gec ikinci gun yeni kutuya baslamaniz. Zaten ilk kutu bittikten sonra hic ara vermeden devam ederseniz bir sorun yok. Ben cok memnundum yazz'dan kilo verdim, sivilcelerim falan da azalmisti.

kızlar bu konu o kadar canımı sıkıyor ki napıcam bilmiyorum.
eşim benden daha çok bebek sahibi olmak istiyordu. korunurken hamile kaldım.
plansız ve beklemediğim için hala kabullenemedim açıkcası durumu.
kendi hayatımdan fedekarlık etmek kendimden vazgeçmek çok zor geliyor. biraz bencilim sanırım.
durum böyleyken hamile olduğumu öğrendiğimden beri eşim asla bana cinsellik olarak yanaşmamaya başladı. bir kaç kez dile getirdim “1 ay oldu yeter artık istemiyo musun ?” yada
“neden bana yanaşmıyosun soğudun mu” diye.
fakat söylediği cevap hep aynı
“seni çok istiyorum ama korkuyorum”
“bir şey olcak diye çok korkuyorum” oluyor.
açıkcası bu da bana inandırıcı gelmiyor. çünkü artık gözünde kadınmışım gibi olduğuma dair inancım azalıyo.
artık anne sıfatı yüklendi. ve bu durum aşırı canımı sıkıyor. var mı böyle olan?

Siz bu cinsel birlikteliği kendiniz için mi istiyorsunuz yoksa aman kocam benden sogumasin diye mi istiyorsunuz ? Eğer kendi ihtiyaciniz için ise doktorunuza danışarak birliktelik yaşayabilirsiniz. Ama aman kocam benden sogumasin, ay beni beğenmez mi , vs vs diye sadece KOCA içinse sizin adınıza çok üzüldüm.

yani saati saatine tam olmasada, ben sabah kahvaltidan sonra aliyordum. Asil onemli olan, adet oldugunuz ilk gun ya da en gec ikinci gun yeni kutuya baslamaniz. Zaten ilk kutu bittikten sonra hic ara vermeden devam ederseniz bir sorun yok. Ben cok memnundum yazz'dan kilo verdim, sivilcelerim falan da azalmisti.
Ne kadar yakın saatte içersen o kadar iyidir. Hormon ilacı olduğu için düzenli saatlerde içmek gerekiyor.
Ben yasmin kullanıyorum ama doğum kontrolü için değil çikolata kisti için kullanıyorum. Eşim de korunduğu için açıkçası çok dikkat etmiyorum hapa. Bana da ilaç bittikten sonra 7. gün başla demişti doktorum.

Ben yasmin kullanıyorum ama doğum kontrolü için değil çikolata kisti için kullanıyorum. Eşim de korunduğu için açıkçası çok dikkat etmiyorum hapa. Bana da ilaç bittikten sonra 7. gün başla demişti doktorum.
Doğru Yasmin ara verilerek kullanılan bir hap. Paket bittikten 7 gün sonra yenisine geçmek lazım. Tedavi için de olsa yine yakın saatlerde almaya çalış. Ben alarm kuruyorum. Her zaman aynı saatte olmuyor ama bir iki saat geçmiş oluyor en fazla.

Aynen Yasminde ara veriyorsun. Yazz da son 4 hap sadece vitamin iceriyor, Ben biraz gun saymayi kaciririm, sorumsuzluk yaparim diye yazz almistim. Her gune bir hap var ama dedigim gibi son 4ü bos.

Aynen Yasminde ara veriyorsun. Yazz da son 4 hap sadece vitamin iceriyor, Ben biraz gun saymayi kaciririm, sorumsuzluk yaparim diye yazz almistim. Her gune bir hap var ama dedigim gibi son 4ü bos.
Eheh ben de yazz'ın en çok bu özelliğini seviyorum. Gün atladım mı ne zaman almalıyım derdi yok. Bir de paketi çok hoşuma gidiyor 🤭

Eşimde aynıydı, düzelir. En azından benimki düzeldi. Biz 9 ay boyunca dokunmadık birbirimize, doğdu normale döndü. Kadın gibi hissetmiyordum, garip bir psikoloji. Bunları hissetmen normal bence. Birde ani olmuş.

kendi hayatımdan fedekarlık etmek kendimden vazgeçmek çok zor geliyor. biraz bencilim sanırım.
durum böyleyken hamile olduğumu öğrendiğimden beri eşim asla bana cinsellik olarak yanaşmamaya başladı. bir kaç kez dile getirdim “1 ay oldu yeter artık istemiyo musun ?” yada
açıkcası bu da bana inandırıcı gelmiyor. çünkü artık gözünde kadınmışım gibi olduğuma dair inancım azalıyo.
artık anne sıfatı yüklendi. ve bu durum aşırı canımı sıkıyor. var mı böyle olan?
Hamileyken 9 ay iliski yasakti bizde. Esinizin korkmasi normal. Ama iliski haric hic yaklasmiyorsa orda bi sıkıntı vardır. Yani baska sekillerle de iliski gerceklesebilir

Ben 1 seneye yakın bununla korundum hiçbir şey olmadı valla. Tek gün bile unutmadım tabi. Bıraktığım gibi de hamile kaldım. Bence ilacı unutup sonra doğum kontrol hapına suç atıyorsunuz
Bence içten içe hamile kalmak isteniyor.kendilerini kandırmaya çalışıyorlar.

Yeni hamileymissiniz doktorlar ilk aylar çok önermiyor zaten.benim eşimde çok gönüllü değil yapmaya bebeğe bişey olacak korkusuyla.

Kuruluk yapmıyor mu ya.ben resmen çorak arazilere dönmüştüm.bennim gibi yataktan çıkmasa bana mısın demeyen kadın aseksüel olmuştu resmen.kullanamadim.hiçbirini kullanamadım.resmen perişan oldum.bir sürü şey, yan etki.dudaklarim çatladı, depresyona girdim, ağlamadan duramıyordum, karın ağrısı felaket, şiştim kocaman oldum, asesksüel oldum, gözlerim kan çanağına döndü.gören ne oldu sana diye şaşkına dönüyordu.zaten bir ay kanama yaptığı icin ilişkiye giremiyordum ki allah var korumuş oluyordu ama ilişkiye girmeni engelleyerek😁hap kullanabilen ve memnun olan kişilere o kadar özeniyorum ki.ne farkım var anlamadım ki.🫢

Son düzenleme:
hamile olan kişilerde yada eşlerde bu durum yaşanabiliyor.
benim eşimde çocuğumun orda olduğunu bile bile nasıl yapayım ya tövbe tövbe demişti bir ara 😁
durumun sizinle veya sizi kandirmakla alakasi yok adam gerçekten öyle hissediyor.

Ben 8 aylık hamileyim hiç birliktelik olmadı. Bende korkuyorum eşimde korkuyor ne var bunda herkes illa gebelikte birliktelik yaşamak zorunda değil. Korkabilir

Doktora gittiğinizde eşinizle cinsel hayatla ilgili sorunuzu sorun ikna olsun, yani anne sıfatı ile ne ilgisi var 10 çocuk doğurup yurt içinde dışında taş gibi hatunlar var??
Hormonlar yüzünden mi nedir çok annelik olayı size ağır gelmiş gibi, uyum süreci için bir psikoloğa gitseniz iyi olur, istenmeyen gebeliklerde depresyon ihtimali olabiliyor
Hayırlı olsun 🌸

Kuruluk yapmıyor mu ya.ben resmen çorak arazilere dönmüştüm.bennim gibi yataktan çıkmasa bana mısın demeyen kadın aseksüel olmuştu resmen.kullanamadim.hiçbirini kullanamadım.resmen perişan oldum.bir sürü şey, yan etki.dudaklarim çatladı, depresyona girdim, ağlamadan duramıyordum, karın ağrısı felaket, şiştim kocaman oldum, asesksüel oldum, gözlerim kan çanağına döndü.gören ne oldu sana diye şaşkına dönüyordu.zaten bir ay kanama yaptığı icin ilişkiye giremiyordum ki allah var korumuş oluyordu ama ilişkiye girmeni engelleyerek😁hap kullanabilen ve memnun olan kişilere o kadar özeniyorum ki.ne farkım var anlamadım ki.🫢
Kuruluk yapıyor evet o çok bariz belli bende. Duygusallık benim karakterimde var o yüzden hap konusunda bişey diyemiyorum ama sinirli yapıyor. Aseksüel değilim o konuda bir değişim olmadı keşke bi tık olsaydı ama 😁 kanamam da 3-4 gün sürüyor yani kuruluk dışında çok bariz bir yan etki yaşamadım. Kurulukta bana engel olmuyor 😁😁

Sizin kullanmayı unuttuğunuz bir gün olmadığına emin misiniz? Çevremde onlarca kişi kullandığı süre boyunca hiç hamilelik yaşamadı. 4 yıl kullanıp sadece bıraktığı ay hamile kalan ablam da dahil buna 😊
Ben varım, altı ay kullandım. Altıncı ay kullanirken hamile kaldim. Şimdi kocaman kızım var.

X