Hamile Olup Yumurta Yiyemeyen var mı ?

Rica ederim ne demek sonuçta damdan düşenin halinden yine damdan düşen anlarmış dimi:) Bak ama sana günde 11 kusma rekorumla acillik olmuş biri olarak şunu diyim herşey geçiyor bulantı kusma falan bunlar geçici bi dönem sonra oh diosun bak mesela şuan fırlamam içimde at koşturuyor sanki :)
Aman maşallah diyelim o zaman :) o günleri ben de sabırsızlıkla bekliyorum tadını bile çıkartamadım daha su hamileliğimin :)

Ben düne kadar hamile olduğumdan emin olmadığım halde ve normalde omleti çok sevmeme rağmen aylardır yumurta yiyemiyorum. Hatta en son ne zaman yedim unuttum artık. Haftasonu eşimle birlikte kahvaltı yaparken yerim diye kendim için de haşlamıştım ama daha kabuğunu soymadan eşime şunu önümden alır mısın, çok kokuyo geliyo dedim yiyemedim. Aslında tüketmek lazım değil mi protein almak adına? o_O

Ben düne kadar hamile olduğumdan emin olmadığım halde ve normalde omleti çok sevmeme rağmen aylardır yumurta yiyemiyorum. Hatta en son ne zaman yedim unuttum artık. Haftasonu eşimle birlikte kahvaltı yaparken yerim diye kendim için de haşlamıştım ama daha kabuğunu soymadan eşime şunu önümden alır mısın, çok kokuyo geliyo dedim yiyemedim. Aslında tüketmek lazım değil mi protein almak adına? o_O

Canım ben 4 aylık olana kadar yumurta + çiğ soğan ve etten tiksindim suan 7.5 aylığım daha 1 - 1.5 ay önce gecti soğan hariç bugün soğan kokusundan az kalsın tuvaleti boyluyordum neyseki direkten döndü :) Doktorunu bilgilendir canım en doğrusunu o söyler sana benimki kek olarak da yiyebilirsin demişti ama her doktor farklı sey söyle kimine göre kek kilo aldırır ondan baska türlü tavsiye eder belli olmuyor yani. Su sıralar krep olarak yiyorum cok lezzetli geliyor bana krep seviyorsan bir dene istersen içine vanilya katarsın 2 tane belki koku duymazsın umarım bir an önce geçer bulantıların.

Canım ben 4 aylık olana kadar yumurta + çiğ soğan ve etten tiksindim suan 7.5 aylığım daha 1 - 1.5 ay önce gecti soğan hariç bugün soğan kokusundan az kalsın tuvaleti boyluyordum neyseki direkten döndü :) Doktorunu bilgilendir canım en doğrusunu o söyler sana benimki kek olarak da yiyebilirsin demişti ama her doktor farklı sey söyle kimine göre kek kilo aldırır ondan baska türlü tavsiye eder belli olmuyor yani. Su sıralar krep olarak yiyorum cok lezzetli geliyor bana krep seviyorsan bir dene istersen içine vanilya katarsın 2 tane belki koku duymazsın umarım bir an önce geçer bulantıların.

Çok teşekkür ederim, aslında evet bu şekilde halledebilirim bunu. Kendi keyfime kalsa hiç yemiycem ama bugün kendimi zorladım ve bebeğim için diye düşünüp zor da olsa omlet yapıp yedim. Ama dediğin gibi farklı şekilde de tüketilebilir, fikir için teşekkürler :KK52:

Hamile Olup Yumurta Yiyemeyen var mı ? Önerilerinizi bekliyorum 28.haftada olmama ragmen yumurta tıksıntım gectı sanırken kendımı tuvalette buldum önerileriniz varsa yazın lütfen.

bende haşlanmış yumurta yiyemezdim ama kendime bir çözüm buldum..
yumurtayı haşladıktan sonra minik doğruyorum pul biber nane kekik tuz limon ve zeytin yağ ilee sunum yaparak yiyorum..
denemelisin

Güzel fikir o şekilde de yemek kolay olur salata gibi :) Bir ben tiksindim sanarken ne cok tiksinen varmış herkese teşekkürler destekleriniz için ben atlattım umarım sizlerde atlatırsınız.

X