Hamileler, emziren anneler, gebelik planlayanlar ve HAMİLELER COVİD-19 aşısı olmalı mı? BioNTech mi, Sinovac mı?

Birsosyalci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
505
177
33
Ben biontech oldum hamileliğimde bebğimde antikor oluştu hiç bir sıkıntı yaşamadık. Bebeğim 2 aylık oldu benimle birlikte de bi çok arkadaşım aşı oldu onlarda bi sorun yaşamadılar
oh gözünüz aydın. hepimizin kaygısı doğum sonrası da bebeklerimiz sağlıklı olur mu diye.. çok mutlu oldum okuyunca. allah bağışlasın

ANKHESPAATEN

Amon-Ra
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
485
1.199
35
Ben de 18. haftaya girdim , yarın için biontech aşı randevumu aldım . Fakat gerçekten içim hiç rahat değil , istemeye istemeye olacağım . Kendi doktorum ve sormasını rica ettiğim arkadaşımın doktoru olunması gerektiğini söyledi .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-02-2022

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 33 gün kaldı.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :73 Kg.

Birsosyalci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
505
177
33
Ben de 18. haftaya girdim , yarın için biontech aşı randevumu aldım . Fakat gerçekten içim hiç rahat değil , istemeye istemeye olacağım . Kendi doktorum ve sormasını rica ettiğim arkadaşımın doktoru olunması gerektiğiniheoimiz söyledi .
Hepimiz öyle.. Ne yapalım yoğun bakımları gebe dolu..Allah korusun kaparsak bebeğimi göremem dedim son aylarda.. içine nasıl siniyorsa onu yap. Ben doktorumu dinledim ve diğer doktorları. Bu da bizim imtihanimizmiş. Allah bize bağışlasın

Ffbaci

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
751
796
Bende emziriyorum şuan bebeğim 3 aylık doğumdan 10 gün sonra hemen biontech aşımı oldum iki doz çok şükür ne bana nede bebeğime bir zararı olmadı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 223 gün geçti.

sevgiliistanbul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2014
1.041
1.004
Ben de 18. haftaya girdim , yarın için biontech aşı randevumu aldım . Fakat gerçekten içim hiç rahat değil , istemeye istemeye olacağım . Kendi doktorum ve sormasını rica ettiğim arkadaşımın doktoru olunması gerektiğini söyledi .
Rahat olun sıkıntı yapmayın ben oldum hiç bi sorun yaşamaıdm

ANKHESPAATEN

Amon-Ra
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
485
1.199
35

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-02-2022

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 33 gün kaldı.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :73 Kg.

sevgiliistanbul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2014
1.041
1.004
Oldum bugün korka korka , umarım bebek sorun yaşamaz ileride :KK43:
Bütün doktorlar oluyor bilimle uğraşan insanlar oluyorsa bizde kulaktan dolma bilgilerle hareket etmememiz lazım hem bebeğim de de antikor oluştu. İnanın doğduktan sonra büyük rahatlık. Allah korusun virüsten dolayı birşey olsa büyük pişmanlık yaşar insan. Üzerine düşeni yapmışsın bebeğin de de antikor oluşursa çok rahat edersin

nigarr89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2014
6.361
15.135
7 aylık hamileyim. Doktorum mrna aşılarının bebek üzerindeki etkileri ile ilgili yeterli veri bulunmadığını, inaktif aşının ise bilinen geleneksel bir yöntem olduğunu, sinovac olabileceğimi söyledi. Ben de 5. ayımdan itibaren iki doz inaktif aşımı yaptırdım. Doğumdan hemen sonra üçüncü doz aşımı biontech olarak yaptırmayı planlıyorum. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadım. Bebeğimin gelişimiyle ilgili de herhangi olumsuz bir gelişme yaşanmadı.

Benim fikrim hamileyken covide yakalanmanın riski aşının yan etkisi göz önüne alındığında çok daha yüksek. Ya bebeği, ya kendi canınızı kaybetme riski varken aşının yan etkisini düşünüp çekimser kalmak ve aşı olmamak çok ciddi cesaret bence. Sonuçta annesiz kalabilecek bir bebeğe ya da bebeksiz kalabilecek bir anneye neden olabilir covid.

Bu arada doktor görüşü subjektiftir. Biontech olan onbinlerce hamile var. Ve çoğunlukla ciddi bir yan etki yaşamamışlar. Bununla ilgili araştırma sonuçlarını da okudum. Hangi aşıyı olacağı kişinin kendisine kalmıştır ama aşı olmamak çok ciddi risktir diye düşünüyorum.
İki snovac deltaya karsı koruyor mu axaba, ben de ıkı snovac oldum ama tedirgınım

ilaydaylm2

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
307
123
26
bazı doktorlar bu hastalıgın fazla abartıldıgını söylüyorlar. kalp krizinden gripten ölenlerin sayısı covidden ölenlerden daha fazla diyorlar.
bu hastalıgı abartma sebeplerinin temelinde de bu aşıyı yapmak oldugunu söylüyorlar.
aşıyı bize kabullendirebilmelerinin en önemli yolu bu asının bizi ölümden koruyacagı. hal böyle olunca herkes güvenip olma eğiliminde.
altında cok farklı planlar yatıyor, dünyayı yönetenlerin 1980lerden beri yaptıgı planlar..
keşke her şey gösterildiği gibi masum olsa.
daha büyük felaketler olmaz inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2022

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

sevgiliistanbul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2014
1.041
1.004
bazı doktorlar bu hastalıgın fazla abartıldıgını söylüyorlar. kalp krizinden gripten ölenlerin sayısı covidden ölenlerden daha fazla diyorlar.
bu hastalıgı abartma sebeplerinin temelinde de bu aşıyı yapmak oldugunu söylüyorlar.
aşıyı bize kabullendirebilmelerinin en önemli yolu bu asının bizi ölümden koruyacagı. hal böyle olunca herkes güvenip olma eğiliminde.
altında cok farklı planlar yatıyor, dünyayı yönetenlerin 1980lerden beri yaptıgı planlar..
keşke her şey gösterildiği gibi masum olsa.
daha büyük felaketler olmaz inşallah
Neye göre bu kanıya vardınız? bu dediğiniz negatif evrime yol açar.

ilaydaylm2

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
307
123
26
Neye göre bu kanıya vardınız? bu dediğiniz negatif evrime yol açar.
Siz neye dayanarak icinde ne oldugunu bilmediginiz iki uc yil ve hatta 10 yil sonra bu asinin vucutta yaratacagi etkileri bilmeden guvenebiliyorsunuz? Youtube da ümit aktaş var ornek verebilecegim cok guzel ve mantikli bir sekilde anlatiyor olaylarin ic yuzunu onun gibi pek cok doktor var konusan, arastiran paylasan. Buyuk bir cogunlugu paylasamiyor ne yazik ki korkudan. Cunku meslekten men edilebilirler ya da bu isten cikarlari muhakkak vardir. Ya da daha masum dusunursek onlar da asinin iyi olacagina inanmak istiyorlardir. Ben bu hastaligi gecirdim ve cok arastirdim 14 gun evde yattigim her an her dakika arastirdim. Biraz arastirmak ve sorgulamak zorundayiz kayitsiz sartsiz guvenemeyiz.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

sevgiliistanbul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2014
1.041
1.004
Siz neye dayanarak icinde ne oldugunu bilmediginiz iki uc yil ve hatta 10 yil sonra bu asinin vucutta yaratacagi etkileri bilmeden guvenebiliyorsunuz? Youtube da ümit aktaş var ornek verebilecegim cok guzel ve mantikli bir sekilde anlatiyor olaylarin ic yuzunu onun gibi pek cok doktor var konusan, arastiran paylasan. Buyuk bir cogunlugu paylasamiyor ne yazik ki korkudan. Cunku meslekten men edilebilirler ya da bu isten cikarlari muhakkak vardir. Ya da daha masum dusunursek onlar da asinin iyi olacagina inanmak istiyorlardir. Ben bu hastaligi gecirdim ve cok arastirdim 14 gun evde yattigim her an her dakika arastirdim. Biraz arastirmak ve sorgulamak zorundayiz kayitsiz sartsiz guvenemeyiz.
Aşı meraklısı değilim ama bende birçok doktora sorarak ki kardeşim de doktor olmaya karar verdim. Bir çok doktor da bu aşıyı oldu ayrıca tabiki olmayan da vardır ama azınlıkta. Ben bilim insanı değilim bilimle uğraşmıyorum o yüzden benim araştırmamın yanında bu işle uğraşan insanlardan görüş almak daha mantıklı. Covid olduğunuzu söylüyorsunuz peki 10 yıl sonra covid in sizde bırakacağı ya da oluşturacağı şeyler belli mi? Hiçbişey belli değil! Riskli hamileliği vardı covid olursam ölme ihtimalim aşıdan daha fazlaydı o yüzden olmaya karar verdim.

ilaydaylm2

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
307
123
26
Aşı meraklısı değilim ama bende birçok doktora sorarak ki kardeşim de doktor olmaya karar verdim. Bir çok doktor da bu aşıyı oldu ayrıca tabiki olmayan da vardır ama azınlıkta. Ben bilim insanı değilim bilimle uğraşmıyorum o yüzden benim araştırmamın yanında bu işle uğraşan insanlardan görüş almak daha mantıklı. Covid olduğunuzu söylüyorsunuz peki 10 yıl sonra covid in sizde bırakacağı ya da oluşturacağı şeyler belli mi? Hiçbişey belli değil! Riskli hamileliği vardı covid olursam ölme ihtimalim aşıdan daha fazlaydı o yüzden olmaya karar verdim.
İnşallah hiçbirimizin canı yanmaz. İnanın artık ben çipli kimliklerden, 5G teknolojisinen tutun bu depremleri bile artık büyük devletlerin yapay olarak oluşturabileceğine dair her türlü kötülüğü bekliyorum. Şüpheci bir insanım ve benim gibi çok büyük bir kısım var. Korkarak yaşanmaz ama yaşıyoruz işte. Bilmediğimiz arka planda cok farklı işler yürüyor. Allah yardımcımız olsun.

ilaydaylm2

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
307
123
26
Doktorların olmayın deme şansı yok bu arada dediğim gibi mesleklerinden olurlar bir şikayet durumunda. Benim görüşlerine güvendiğim doktorlar ise tek çözümün toplumsal bağışıklık oldugunu söylüyorlar. devletler aşı yapmak yerinde vitaminler çinkolar versinler insanları bağışıklıklarını güçlendirmeye teşvik etsinler diyorlar. bağışıklıgımızı güçlü tutmadıkça paketli gıdalar yedikçe ve çok çok önemli olan güneş ışığından yaz aylarında yararlanmadıkça sıkıntı yaşayacagız