hamileliğiniz bebeğinizin karakterine yansıdı mı?

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
arkadaşlar hani derler ya bebeğin karakteri nasıl bir hamilelik geçirdiğinize bağlıdır diye. sizler böyle birşey farkettiniz mi? benim hamileliğim berbattı. çok mutsuz ve bunalımdım. hamileliğimin ilk 5 ayını hafif karanlık bir odada mide bulantısı içinde yatarak geçirdim. doğum yaptığım güne kadar kustum. bu yüzden çalışamadım eve mahkumdum. umarım bebeğim bunlardan etkilenmemiştir. bakıyorum da çok şükür güzel bir evladım var. arasıra huysuzlanıyor, ama ben bunu hamilelikle pek bağdaştıramadım.

biliyosun canım bende berbat bi hamilelik ve doğum yaşadım hergün ağladım ama kızım çok hareketli güleryüzlü ve yaramaz sanırıum bi ilgisi olmadı

umarım etkilenmiyordur
ben şuan hamileyim
insan sinirleniyor karamsar oluyor
elinde olmadan umarım bebegime yansımaz
.

hamileliğim sakin geçti ama dokuz ayda insan hiç mi sinirlenmez hiçmi ağlamaz oldu tabiki ama bebeğimde çok sakin sadece uyku düzenim hamileliğimde nasılsa arda da o zamanlarda uyuyo gece 3 lere kadar oturup gündüz uyurdum ardada öyle şimdiakannehir

Ben inanmıyorum bu düşünceye kızlar , öyle bişey olsa doğumda çocuğun psikolojisi bozulurdu tamamen..

böyle bir durum olacagı kitaplarda yazıyor ancak ne kadar dogrudur bılmıyorum..ki umarım dogru degıldır..hamileyken iki kez depresyona giridm..amcamı ve babaannemi kaybettim ve kızkardesım ile ailem arasında büyük sorunlar oldu..haa bulantılar,başdönmeleri,ilk üç ay süren kanamamı saymıyorum bile...umarım etkilenmemiştir..suan aksi bir durum sözkonusu değil..

benimde büyük bir oglum oldugu icin cogu zaman cok stressli gecti ama aksamlari yada gündüzleri oglum yokken uzandigimda devamli klasik müzik dinledim .. özellikle mozarti ve kocaman massallah cok sakin bi bebek ama uyanik oldugu zaman cok ilgi istiyorr

benim hamileliğim pek sorunlu geçmedi çok şükür
ama çok stresliydim özellikle son ay çok gergin geçti
davul gibi olmuştum ellerim ayaklarım şiştiler ve ben yürüyemiyordum bile
ayaklarrım çok acıyordu nefees almakta zorlanıyordum ve bu benim daha çok geriilmemi sağladı
kızıma gelince şu anda evet sinirli elinden bişeyi alamıyoruz çığlık çığlığa bağırıp ağlıyor
sinirlendiği zaman kendini atıyor kucağımızdan ama babası da çok sinirlidir sanırım ona çekti :KK70:

benim hamileliğimi anlatsam sanırım en ilginci olur benim 6.cı ayım bittiğinde suyum geldi ve doğumum başlama aşamasına geldi rahmim 5 cm açılmıştı dr hemen müdahaele etti 2 tane hap yazdı ve 40. cı haftaya kadar kullanmamı bıraktığım anda doğumun başlıycağını söyledi nitekim 7 . ci ayımda 1 kere hapı 1öğün içmeyi unuttum tekrar açılma kanama vs oldu ve bunun sonucunda dr bebeği anne karnında durdurabilmemiz için son 3 ayı yataktan hiç kalkmıyarak geçircek 1 bardağı bile şurdan şuraya alıp koymaması gerekiyor dedi eşime gerekirse bir yardımcı tutun dedi ve ben şaka gibi ama son 3 ayımı yatalak geçirdim kontrollerimde bile ambulans çağırıyordu eşim beni dr götürüp getiriyordu yatan hastaların ne kadar zorluk yaşadığını o anda öğrendim son 3 ayımı hapishanedeymişim gibi yatakta geçirdim o kadar çok sıkıldım ağladımki anlatamam arkadaşlarım komşularım hiç yanlız bırakmadı ama arkadaşlar size şunu söyleyebilirim ki önünüze her şeyi altın tepsiye koyup getyirseler boş gönlünce salıına salına gezip dolaşıpta hareket edemedikten sonra öylae zor geçirdim ki son 3 ayımı cezaevindeki insanların gün saydığı gibi gün saydım şeker ve tansiyonum tavan yaptı ve tansiyonum 18 lere çıktı inanilmaz günlerdi...
bebeğim okadar hareketliydiki belki bir çok gebe en fazla 3-5 gün doğum ağrısı çekmiştir ben son 3 ayımı ağrılar içinde geceleri uyumak bir tarafa ağrılarımdan ağlıyarak geçirdim yatmaktan bütün kemiklerim ağrılar içindeydi ve işin kötü tarafı sadece sol tarafıma yatabiliyordum
Veeee
Dr umun artık hapı bırakabilirsin bebeğin tam haftasını doldurdu dediği gün bayram ettim ve okadar inanilmazki
Ben o hapı bıraktığım gün bebeğimi ambulansın içinde doğurdum bu kadar olur kamera şakası gibiydi ve son 3 ay eşim beni yalnız bırakmadığı gibi ambulansın içinde doğumumna ortak olarak beni doğumumdadsa yalnız bırakmadı
Ne diyebilirimki benim eşim cennetlik bir insan sanırım Allah ondan bin kere razı olsun son 3 ayımda bütün işimi gücümü o yaptı çünküüü.benim haplarımın 1 öğününü aksattırmamaya çalıştı bütün sinirimi öfkemi ağlama krizlerimi çekti
ve sonuç kızlar bebeğim uslu bir bebek ben son 3 ayımda akşam 9 larda yattım uyumak için sıkıntımdan ve şu andada miznik ikracık en geç akşam 9 dedimi uyur en çok uyku konusunda işe yaradı sanırım benim çektiğim sıkıntılar
Ama iyiki çekmişim onun için 3 ay değil 9 ay sıkıntı çekmeye değermiş severken onu resmen içime sokasım geliyor bu nasıl sevgidir bilmem çok bambaşkaa çoook
işte benim gebelik hikayem ve bebeğimi etkilenme şekli budur bunun dışındada ben etkjilenebileceğin inanmıyorum çünkü okadar ç9ok gülen bir bebek ki herkese güler benim sıkıntılarım ona geçmiş olsaydı böyle olmazdı bebeğim diye düşünüyorum..

benim hamileliğimi anlatsam sanırım en ilginci olur benim 6.cı ayım bittiğinde suyum geldi ve doğumum başlama aşamasına geldi rahmim 5 cm açılmıştı dr hemen müdahaele etti 2 tane hap yazdı ve 40. cı haftaya kadar kullanmamı bıraktığım anda doğumun başlıycağını söyledi nitekim 7 . ci ayımda 1 kere hapı 1öğün içmeyi unuttum tekrar açılma kanama vs oldu ve bunun sonucunda dr bebeği anne karnında durdurabilmemiz için son 3 ayı yataktan hiç kalkmıyarak geçircek 1 bardağı bile şurdan şuraya alıp koymaması gerekiyor dedi eşime gerekirse bir yardımcı tutun dedi ve ben şaka gibi ama son 3 ayımı yatalak geçirdim kontrollerimde bile ambulans çağırıyordu eşim beni dr götürüp getiriyordu yatan hastaların ne kadar zorluk yaşadığını o anda öğrendim son 3 ayımı hapishanedeymişim gibi yatakta geçirdim o kadar çok sıkıldım ağladımki anlatamam arkadaşlarım komşularım hiç yanlız bırakmadı ama arkadaşlar size şunu söyleyebilirim ki önünüze her şeyi altın tepsiye koyup getyirseler boş gönlünce salıına salına gezip dolaşıpta hareket edemedikten sonra öylae zor geçirdim ki son 3 ayımı cezaevindeki insanların gün saydığı gibi gün saydım şeker ve tansiyonum tavan yaptı ve tansiyonum 18 lere çıktı inanilmaz günlerdi...
bebeğim okadar hareketliydiki belki bir çok gebe en fazla 3-5 gün doğum ağrısı çekmiştir ben son 3 ayımı ağrılar içinde geceleri uyumak bir tarafa ağrılarımdan ağlıyarak geçirdim yatmaktan bütün kemiklerim ağrılar içindeydi ve işin kötü tarafı sadece sol tarafıma yatabiliyordum
Veeee
Dr umun artık hapı bırakabilirsin bebeğin tam haftasını doldurdu dediği gün bayram ettim ve okadar inanilmazki
Ben o hapı bıraktığım gün bebeğimi ambulansın içinde doğurdum bu kadar olur kamera şakası gibiydi ve son 3 ay eşim beni yalnız bırakmadığı gibi ambulansın içinde doğumumna ortak olarak beni doğumumdadsa yalnız bırakmadı
Ne diyebilirimki benim eşim cennetlik bir insan sanırım Allah ondan bin kere razı olsun son 3 ayımda bütün işimi gücümü o yaptı çünküüü.benim haplarımın 1 öğününü aksattırmamaya çalıştı bütün sinirimi öfkemi ağlama krizlerimi çekti
ve sonuç kızlar bebeğim uslu bir bebek ben son 3 ayımda akşam 9 larda yattım uyumak için sıkıntımdan ve şu andada miznik ikracık en geç akşam 9 dedimi uyur en çok uyku konusunda işe yaradı sanırım benim çektiğim sıkıntılar
Ama iyiki çekmişim onun için 3 ay değil 9 ay sıkıntı çekmeye değermiş severken onu resmen içime sokasım geliyor bu nasıl sevgidir bilmem çok bambaşkaa çoook
işte benim gebelik hikayem ve bebeğimi etkilenme şekli budur bunun dışındada ben etkjilenebileceğin inanmıyorum çünkü okadar ç9ok gülen bir bebek ki herkese güler benim sıkıntılarım ona geçmiş olsaydı böyle olmazdı bebeğim diye düşünüyorum..

ayy film gibi ya. iyi dayanmışsın canım. alkisalkisalkis

Dün bir arkadaşım geldi laf uykudan bebeklerden açıldı ben hamillelikte erken yatınca erken uyuyan bebekler olduğuna inanıyorum:ecrin_bebek: açıkcası artık kesinlikle çünkü iki buçuk yaşında bir kızı var hala doğduğundan beri 1 den 2 den önce geceleri kesinlikle uyumuyormuş gündüz uykuya yatırmıyorum tek yorulupta gece erkenden sızar kalırmı diye diyor ama nerde daha çok enerjik oluyor dedi çoğu zaman bağıra bağıra zorla yatırıyorum dedi çok üzüldüm ve gerçekten bizler halimize şükür diyelim ve hatta hiç sızlanmıyalım bile düşünsenize 2-3 ne demekkk insan düşer bayılır heralde artık her gece her gece
Fakat sonradan bir konuştuk inanılır gibi değil ama hamileliği boyunca her gün en erken 1-2 de yatmışşakkıdı geceleri gündüzde 11 den aşağı uyanmıyormuş şu anda çocuğumda aynı vaziyette dedi bende bir dr götürma esini önerdim ve böyle kalakaldım:1shok::1shok::1shok::1shok: gece 2-3 abowwww....laelaelaelaelaelaelaelaelaelae

Ayy unuttum şu an aynen annesi gibi çocujkta gece 2- de 3 te yatıyormuş gündüz 11 - 12 den önce uyanmıyormuş bende dedimki perdeleri falan aç içeriye ışık girsin erken uyandır gece erken yatar bu çok sağlıksız bir uyku düzeni dedim hepsini denedim olmuyor dedi düşünsenize çocuk günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı öğlen birde yapıyormuş bizimki sabah 7 buçuk dedimi fıldır fıldır ayakta maşallah..

beg aynı bizi anlatmışsın bizde malaesef öyleyiz bir türlü değişteremiyorum:gitme:

ayyy inanmıyorum gerçektenmi?sizinde öyle 1 lere kadar uzuyormu ayakta kalma süresi peki sabah kaçta uynıyor?maşallah iyi dayanıyorsun o zaman canım yaaa..Allah kolaylık versin oynamakmı istiyor sürekli?çok soru sordum biliyorum ama şunuda sormadan edemeyeceğim peki sen hamileyken kaçta yatıyordun?yani o arkadaşım gibi geç yatıyormuydun?

Hamileliğimden öncede vardı ama benim korkaklığım bebeğime geçmiş..Çok ürkek maalesef..

Hamileliğimden öncede vardı ama benim korkaklığım bebeğime geçmiş..Çok ürkek maalesef..

canım çok ürkek derken yükses ses falanmı yoksa insan kalabalığındanmı ürküyor mesela yüksek sesten benim kızımda çok korkuyorda bende pek sevmem yüksek sesleri mesela..

canım çok ürkek derken yükses ses falanmı yoksa insan kalabalığındanmı ürküyor mesela yüksek sesten benim kızımda çok korkuyorda bende pek sevmem yüksek sesleri mesela..

Özellikle uykusunda küçücük bi hışırtı duysa sıçrıyor canım..Kalabalıkta falan ürkmüyo ..Hatta gçen gün kına gecesi vardı kaanı da götürdüm o sese ragmen rahatsız olmadı..(ama bi daha asla öyle bi yere götürmem o ayrı konu)

Özellikle uykusunda küçücük bi hışırtı duysa sıçrıyor canım..Kalabalıkta falan ürkmüyo ..Hatta gçen gün kına gecesi vardı kaanı da götürdüm o sese ragmen rahatsız olmadı..(ama bi daha asla öyle bi yere götürmem o ayrı konu)

Benimkide aynı daha küçük oldukları için bizim odamızda yatıyor malum inan ki üstümü çıkarıp pijamalarımı giyceğimde bile uyanıyor bende bizde artık alıştık banyoda değiştiriyoruz üstümüzü başımızı çıplak ayakla laminanta basınca şöyle bir ayak sesi gelir yaa hafiften bu sese bile uyanıyor anlamadım gitti.bilmiyorum seninkide bu kadar sese hahssamı herkes sese alıştır diyor ama ben 2 ay uğraştım olmadı olmayınca olmuyor işte yine dediğim gibi sanırım birazda çocuğun karakteri ile ilgili heralde bizimkide düğüne gidince arabasında horul horul uyuyoo valla bizimkinin ortası yok sanırım ya hiçç ses ya çokk ses..

ben hamileyken gece en erken 3te filan uyurdum. gündüz de 1-2 gibi kalkardım. ama oğlum akşam 9 da uyur sağolsun sırnaşık şey

X