Gebeliğe Hazırlık Hamileliğinizi en erken ne zaman öğrendiniz

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırlı olsun miniğiniz.

Belirtilerin neydi canım?
Benimki süpriz bir gebelik oldu ondan çok dinleyemedim vücudumu canım.
Korunurken nasılsa oldu.
Ama vücudumda çok belirgin bir gaz artışı vardı. O kadar rahatsız ediciydi ki anlatamam.
Sol yumurtalığım ağrıyordu ama benim hep sancılı olur yumurtlama dönemim ondan aklıma bebek gelmedi.
Bir de şiddetli mide yanması ve bel ağrısı başlamıştı.
Tek fark edebildiklerim bunlar

Benimki süpriz bir gebelik oldu ondan çok dinleyemedim vücudumu canım.
Korunurken nasılsa oldu.
Ama vücudumda çok belirgin bir gaz artışı vardı. O kadar rahatsız ediciydi ki anlatamam.
Sol yumurtalığım ağrıyordu ama benim hep sancılı olur yumurtlama dönemim ondan aklıma bebek gelmedi.
Bir de şiddetli mide yanması ve bel ağrısı başlamıştı.
Tek fark edebildiklerim bunlar
Gözün aydın canım Allah tamamına erdirsin.

Kaç ay denemeler olmuştu,
Aşırı belirtiler neydi?

bahsettiğim gibi benimde bebek düşüneli adet döngülerim şaştı, erken geldi,
normalinden kısa sürdü regl, en son da geç geldi öyle oldum.
7-8 ay civarı olmustu en belirgin belirtilerim namaz kılarken karnımın agrıması ve 2 defa karnıma dayanılmaz bir bıçak saplanmış acısı girmesiydi. Normalde migrenim var sürekli basım agrır ama bir gün içinde hem dayanılmaz ve basımın tamamını kaplayan bir agrım oldu aynı gün adet agrısı gibi karın agrım oldu ve gecesi uykudan uyandıran 10 saniye süren dayanamıycagımı sandığım bir bıcak saplanmış gibi bir acı oldu karnımda ve 10 saniye sonra bir anda kesildi resmen oh dünya varmıs dedim korkunc tu cünkü. Bulantı cok gec basılıyor bulantı sikayet im olmadı 2. Ayda olmaya basladı ama birde hatırladığım tam adet zamanımda soluk borumda cok siddetli bir yanma olmustu sanki acı biber yapıstırmıslar bogazıma gibi. Evet adet agrılarına benziyor agrılar ama cok daha siddetli kısa süreli oluyor sanki sey gibi biraz daha uzun sürse acıdan bayılacakmısım gibi oluyordu. Birde hiç bu zamana kadar yasamadıgım derecede fazla akıntım oldu sürekli ıslaklık hissedip tuvalete gittim acaba regl mi oluyorum diye

Bildiğim kadarıyla çoğu batma hissediyor, bende hamilelik istiyorum bat günümü bekliyorum, 6 gün var geçenlerde test yaptım silik çıktı ama kanda çıkmadı, gebelik testleri çok heveslendiriyor ama kan vermeden hiç heveslenme derim, ve kesinlikle test için bat gününü bekle derim🥰yarın hamilelik testi alacam, çünkü gebelik olduysa eğer çıkması lazım çünkü eşim 28inde gitti ve olduysa çıkar diye düşünüyorum😊

Batma bıçak saplanır gibi mi, için kazınır gibi mi?
Bıçak saplanıyor gibi

Bildiğim kadarıyla çoğu batma hissediyor, bende hamilelik istiyorum bat günümü bekliyorum, 6 gün var geçenlerde test yaptım silik çıktı ama kanda çıkmadı, gebelik testleri çok heveslendiriyor ama kan vermeden hiç heveslenme derim, ve kesinlikle test için bat gününü bekle derim🥰yarın hamilelik testi alacam, çünkü gebelik olduysa eğer çıkması lazım çünkü eşim 28inde gitti ve olduysa çıkar diye düşünüyorum😊
Hadi hayırlısı inşallah güzel haber verirsin bize 🙏

Kızlar merhaba burda Hamile kalmak isteyen arkadaşların eminim aklındaki ilk soru en erken ne zaman test yapmalıyım oluyor. Hamile kalan arkadaşlar bizleri Bi aydınlatsanız erken gebelik testi mi kaset test mi her ikisi içinde hangi zamanda yapılması gerekiyor? Burda adetin gecikmesini bekle diyenler çıkmasın lütfen çünkü bazılarımız sabırsız olmakta haklı bence o yüzden burayı Bi açıklığa kavuşturalım mı 🙂
Ben ilk gün anladım nasil diceksin. Hatta eşim doktordan duyana kadar bana inanmadi. Test yapmadim sadece kendimi izledim. Iliskiden sonraki sabah sag yumurtaligimda bi hareket oldu ince bir sancı cok net farkettim. Ertesi 2 sabah uyanirken göbek deligim sızladı bu hayatimda ilk kez olan Bişeydi. Sonra 2 hafta boyunca aşırı derece çisim geliyordu hep wcdeyim. Sabahtan aksama kadar gozlerim yeni uyanmış gibiydi boyle goz kapagimin kenarlari kırmızı renk olurdu. Adete bir hafta kala da bir göğüs şişmesi anormal sekilde bir acı uclarinin etrafi genislemeye basladi rengi koyulasti. Bunlar cok anormaldi hamile kaldigimi kendi dikkatimle anladim. Ben normalde kendimi cok dinlerim incelerim. Ilk sabahtan beride dikkat ettim ve hamileydim.

Bende çarşamba günü öğrendim pko hastasıydım doktora kontrole gittiğimde söyledi doktor adet gecikmem de vardı ama hiç hamile olabileceğim aklıma bile gelmedi. Geçen aya kadar 1 günlük gecikmede bile gidip test yaptırıyordum gerçekten insanın stres tapıp düşünmedisi çok etkiliymiş ne zaman bıraktım o zaman hamile kaldım Allahıma şükürler olsun. Sadece yorgunluk hissim vardı benim zaten daha gebeliğin çok başı.

Arkadaşlar ya pSikolojik mı bilmiyorum ama bahsedilen hamilelik belirtilerini yaşadım. 8 Mart yumurtlama günümdü ovulasyon testi ile gördüm 7-8-9-10 mart ilişki oldu Bat 20-22 Mart. O gün bugündür sol kasıkta batma bel ağrısı gaz ve çok idrara çıkma oldu. Hemen böyle başlar mı bilmiyorum :KK43: 2 gündür de bel ve göğüs ağrısı çekiyorum adet öncesi olanlardan. Dayanamayıp kaset test yaptım tabii ki negatif. Çok heves ettim bu ilk denemeydi bu arada. 6 Şubatta Vajinusmusu yendim.

Kimyasal gebelik gecirmistim, yumurtlamadan 6 gün sonra farketmistim. Herzaman gectigim yerdeki cöplük kokusunu farketmistim. Sonrasinda yine eskisi gibi hicbirsey kokmuyordu ayni yolda.

Erken gebelik testlerinde daha ince ve daha koyuydu sanki cizgi.

Normal gebelik testlerinde daha kalin ama daha silik cizgiydi hatirladigim kadariyla.

Zaten komple silikti cok azcik görünüyordu..

X