Gebeliğe Hazırlık Hamilelik, Belirtiler, Nasıl anlaşılıyor ve neler yaşanıyor?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ben
iyi yapmışsınız bence. ben de 31 yaşındayım o yüzden şimdiden muayenelerimi olayim sorun varsa ona gore yol izleriz diye.
bu arada kan testim negatif cikti dun. bir iki hafta arayla evlendigim kızkardeşimin ise dun hamile olduğunu ogrendik. benim pozitif olsa ayni zamanda doguracak gibi birsey olacakti ama nasip degilmis:)

kardesim cok istiyordu cocuk. aylar suren adet gecikmesi oluyordu. bana c life kullandim dedi, dun iki kavanoz sipariş verdim onu kullanicam. bir akraba da 8 yildir ikinci cocugu istiyormus buna baslamis o da dogurmak uzereymis. insan icinden geçenleri paylasmayinca böyle şeyleri de öğrenemiyor.

dün konusunca ortaya cikti. ben cocuk istedigimi soylemiyordum kimseye, daha erken deyip geçiştiriyordum. dün istiyorum ama olmuyor dedim o bitkisel karışımı kullan dediler. bakalım insallah bana da iyi gelir.
dün yazdım gönder e basmamışım ya

Sizin adınıza çok sevindim rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🥰 peki kahverengi lekelenmeler oldu mu? 4 5 ve 6 haftalardayken hatta hafta farketmeksizin ?
çok teşeklür ederim amin inş. hayır bende yerleşme kanaması olmadı. Rabbime çok şükür hamileliğim boyunca zaten hiç kanamam olmadı.

Siparişi iptal ettim ben de kullandım ondan. Doktorum ne olacağını bilemeyiz çatlamayan yumurtanın kist e dönme sebebi o macun olabilir dedi. Kızdı hatta bana bida almadım. O macunun tek artısı adetimi düzenledi hemen hemen günün de geldi. Adeti düzensiz demişsin düzene girince olmuş demekki. Sizin düzenli mi
normalde cok duzenliydi iki aydir duzensiz iki haftadır da adet olmuyorum.

az önce hastaneden çıktım. doktor cok kotu seyler söyledi. polikistikoversın dedi. kendiliginden adet olmayi bekle ikinci yada ucuncu gunu gel, senin hamile kalman cok zor. ok uzun bir süreç gerekli dedi. odadan çıktım aglamaya basladim daha da agliyorum. bir de 52 kilonun üstüne cikma ki lo mu aldin naptin dedi azarlar gibi. boyum 1.63 kilom 52.5.

moralim alt üst oldu:KK43:

az önce hastaneden çıktım. doktor cok kotu seyler söyledi. polikistikoversın dedi. kendiliginden adet olmayi bekle ikinci yada ucuncu gunu gel, senin hamile kalman cok zor. ok uzun bir süreç gerekli dedi. odadan çıktım aglamaya basladim daha da agliyorum. bir de 52 kilonun üstüne cikma ki lo mu aldin naptin dedi azarlar gibi. boyum 1.63 kilom 52.5.

Canim hicbir sey olmaz uzulme ben degilim ama pcolu bi suru kadin var gebe kalan instagramda birgebeningunlugu sayfasini takip et bir cok pco lu hamile kalabiliyor moralini bozma stres yapma o sayfa sahibinin youtube kanali var kist yogasi yumurtlama. Tetikleyici masaj falan var onlari uygulayabilirsin

Canim hicbir sey olmaz uzulme ben degilim ama pcolu bi suru kadin var gebe kalan instagramda birgebeningunlugu sayfasini takip et bir cok pco lu hamile kalabiliyor moralini bozma stres yapma o sayfa sahibinin youtube kanali var kist yogasi yumurtlama. Tetikleyici masaj falan var onlari uygulayabilirsin
baktim simdi canim teşekkür ederim.
yarin baska da doktora da gidicem.

Saçmalamış. Benim bu en son gittiğim hanım bana pco dedi daha öncekiler demedi. Ama pco olmak daha çok yumurtan olacağı anlamına gelir onlarda çeşitli incili Kadın deriz rahim duvarında minik kesecikler gibi görünür dedi. Bende sadece bu adet düzensizliği yapıyor. Ama benim yumurtam büyüyor en az 3 tane büyür çatlıyor da. Sadece bu ay tek oldu kist var diye. Seni boşa korkutmuş. Ki ben haşimato hastasıyım. Boşa üzülme nelere çare bulunuyor.

J jsnmrz pcolu cogu insanin çocuğu oluyor üzülmeyin ovulasyon testleriyle düzenli takip ederseniz yumurtlama ve catlama gunlerini degerlendirirseniz sizinde olur tabi basta Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah doktora gitmeye korkar olduk cocuk isteyen birine bu şekil soylenir mi 🤦‍♀️

Saçmalamış. Benim bu en son gittiğim hanım bana pco dedi daha öncekiler demedi. Ama pco olmak daha çok yumurtan olacağı anlamına gelir onlarda çeşitli incili Kadın deriz rahim duvarında minik kesecikler gibi görünür dedi. Bende sadece bu adet düzensizliği yapıyor. Ama benim yumurtam büyüyor en az 3 tane büyür çatlıyor da. Sadece bu ay tek oldu kist var diye. Seni boşa korkutmuş. Ki ben haşimato hastasıyım. Boşa üzülme nelere çare bulunuyor.
Merhaba sizde ne kisti var bende over kisti vardi 4 cm cocuga engel olmaz dedi doktorlar ama yinede takiliyor aklima 😑

EddaHayaL EddaHayaL B Birizz teşekkür ederim yazdıklarınız icinzz

ben yaptığım ovulasyon testlerinin hicbirinde pik goremedim. sanırım bende yumurta catlamasinda da sıkıntı var. suan düşününce oyle geliyor.

normalde bu sabah baska doktora da
gidecektim ama once adet olabilmek
icin soğan kürüne başlayacağım ve adet günümde gidicem. testleri adetli iken yapıyorlar diye yaziyor bugun araştırdığım kadari ile.

bir ay öncesine kadar bu konularda
cok rahat biriydim. hic stres etmezdim
ama simdi cocuk sahibi olmak
sanki imkansız gibi geliyor.

gercekten allah kimseyi hastane önünden dahi gecirtmesin.insanin psikolojisini alt üst ediyor iyice.

ben yaptığım ovulasyon testlerinin hicbirinde pik goremedim. sanırım bende yumurta catlamasinda da sıkıntı var. suan düşününce oyle geliyor.

icin soğan kürüne başlayacağım ve adet günümde gidicem. testleri adetli iken yapıyorlar diye yaziyor bugun araştırdığım kadari ile.

gercekten allah kimseyi hastane önünden dahi gecirtmesin.insanin psikolojisini alt üst ediyor iyice.

Canim lütfen oyle düşünme Allah nasip ederse olur imkansiz diye bir sey yok 40 gün ovulasyon testi yapip öyle pik gorenler var dedigin gibi sogan kürü cok iyiymiş duydum bende sifa olur inşallah evet adetin 3.gunu gel demisti doktor bana hatırlıyorum sende oyle yaparsın

Canım gelişen yumurtalardan çatlamayanı kist e dönüşüyor normal over kist adet olunca geçiyor. Gelip geçici kistler. Ayrıca PCo olduğumdan kendi kendime asla takip edemedim. Yemeyip içmeyip paramı ayarlayıp gidiyorum doktora her ay. Yoksa kendi kendime ovülasyon testi ile olacak şey değil. Soru sormak isteyenler sosyal medyam da adım da aynı bana ordan yazın beraber konuşuruz buraya yetişemiyorum.

Adetin 5. Günü testleri yaptırdımm. 3. Günü ile 5. Günü arası dedi tüm doktorlar. Ama normal ultrason için kist varsa adetin birinci günü gidiyorsun ne durumda bakıyor.

Yok yok a önce yazdığım gibi engel değil gebelikte kayboluyormuş.
Insallah Allah isteyen herkese nasip etsin insallah benim bu ay regl belirtileri gibi belirtiler var kesin psikolojiktir diyorum şimdi regl olmayi bekliyorum gecikirse test yapacağım

Insallah Allah isteyen herkese nasip etsin insallah benim bu ay regl belirtileri gibi belirtiler var kesin psikolojiktir diyorum şimdi regl olmayi bekliyorum gecikirse test yapacağım
Benim dün regl olmam lazımdı olmadım. Göğüslerim çok şişti acıyor , kasıklarım patlıcak her an bekliyorum. Gece uyanıp test yaptım negatif koydum testi sabah baktım o ikinci buhar çizgisi çıkmış yani bişi yok. Hayırlısı olsam da doktora gitsem birinci günü gel dedi. Haftasonu da giriyor yarın olursam sıkıntı yine.

Merhaba, çok sevindim sizin adınıza. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Ben de 4 5aydır deniyorum ve sürekli hüsran. Hiç belirtim olmasa da acaba bu ay oldu mu diye ümitleniyorduk. Ama bu ay yaklaşık 7 8 gündür kasıklarımda hiç yaşamadığım bi ağrı/sancı/sızı/batma oldu. Son ilişkiden 4 5gün sonra bel ve kasık ağrıları ile başladı. Yatarken bacağıma vuran ağrılar. 1 2 gündür de sanki yumurtalıklarımda düzenli bi ağrı var. Özellikle oturup kalkarken sıkışıyor gibi. Adetime daha 7 8 gün var. Acaba diye düşünüyorum. Sizdeki bu kasık ağrıları tarif edebilir misiniz daha detaylı?
Bendeki kasik ağrıları bacagima vuruyordu gece uyurken beni rahatsiz ediyordu adet olacakmışım gbi bi şancı ama bacağıma vurmuyordu önceden. Bide göğüslerim normalinden fazla hasaslasmisti. Şüphen varsa hemen test yap canım benim pozitif gördüm hemen gittim kesem cok aşağıdaydı 2 3 haftalık çıkmıştım düşük önleyici hap basladi doktor

Benim dün regl olmam lazımdı olmadım. Göğüslerim çok şişti acıyor , kasıklarım patlıcak her an bekliyorum. Gece uyanıp test yaptım negatif koydum testi sabah baktım o ikinci buhar çizgisi çıkmış yani bişi yok. Hayırlısı olsam da doktora gitsem birinci günü gel dedi. Haftasonu da giriyor yarın olursam sıkıntı yine.
Tam bir bilgim yok ama kuruma cizgisi falan gordum burda inşallah hamilesindir degilsende olur insallah 🙏💕

Tam bir bilgim yok ama kuruma cizgisi falan gordum burda inşallah hamilesindir degilsende olur insallah 🙏💕
Evet kuruma çizgisi çünkü testin ortası da bi renklenmişti idrardan hehehe. Gidince bakayım bida atmadım. Keşke olsam hamile ama bu aydan zaten beklentim yoktu.

Evet kuruma çizgisi çünkü testin ortası da bi renklenmişti idrardan hehehe. Gidince bakayım bida atmadım. Keşke olsam hamile ama bu aydan zaten beklentim yoktu.
Olsun hayırlısı en dogru zaman ne zamansa o zaman gelsin insallah canım bakalım nasip ne zamana 😊

Olsun hayırlısı en dogru zaman ne zamansa o zaman gelsin insallah canım bakalım nasip ne zamana 😊
Böyle bak atmamışım . Gece 2.30 gibi yaptım iki dakka bekledim dedim bişi yok. sabah 7.30 da kalktım böle di. Hehe hala böle

Eklentiler

• 856B21CD-6BF4-4098-B20B-F5ABAB57CC59.jpeg
    856B21CD-6BF4-4098-B20B-F5ABAB57CC59.jpeg
    65,2 KB · Görüntüleme: 56
X