Hamilelik Belirtileri Üzerine...

Karmena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
37
39
31
Merhaba kızlar, bu siteye yüzlerce defa hamilelik belirtisi nedir, bu sefer hamile miyim diyerek girmişliğim vardır.
Çoook eleştirenler oldu, "doktora git öğren, test al çok mu zor" diyenler oldu. Bu sürecin nasıl olduğunu belleyenler bilir ancak diyerek "hamile kalırsam buraya yazacağım" demiştim.
Hamileyim.
Çok uzun süre beklemedik ama süreç, her ay oldu mu olmadı mı beklentisi zordu.
O sebeple yaşadığım belirtileri tek tek yazacağım.
İnşallah bekleyen herkes evladına kısa sürede kavuşur ❤️❤️

Belirtilerim şu şekilde oldu:
-Ruhsal olarak takmadığım bir çok konuyu takar hale gelmiştim son zamanlarda.
-Sağlık teknikeriyim, alttan rahim kontrolunün hijyenik olduğu sürece sıkıntı yaratmayacağını düşünerek yapıyordum. Bu ay reglime yakın rahim ağzında burun ucuna benzeyen sertleşme olmadı. Regl olacaksam pütürlü bir yapı olurdu o yoktu.
Hamileyseniz yukarıda değilseniz aşağıda olur söylevlerine bakmayın rahim ilerleyen dönemlerde yukarıda oluyor. Erken dönemde aşağıda olabilir.
-koku hassasiyetim erken belirti olarak değil gebeliğimin 5.haftasında ortaya çıktı.
-bende sivilcelenme oldu ve ağrılıydı. Oysa ergenliğimde bile çok az sivilcelenmiştim.
-Şuan 7.haftadayım 6.haftada daha yorgun bir halim vardı ancak önce bir belirti yaşamadım.
-En erken belirtim sabah bulantısıydı.
-Adet öncesi kesinlikle adet ağrısının neredeyse aynısı ağrım oldu tek fark belimin ortasında bariz bir ağrı vardı.
-Aşırı bacaklarımda sızı vardı.
-Kesinlikle duygusal bir dönem yaşamadım yaşamıyorum.
Kısaca kızlar benim sürecim böyle ilerliyor inşallah sizler için de

Merhaba Allah öncelikle kucağına almayı nasp etsin
adetime daha 9 10 gün var. Son ilişki 05 ve 09 undan oldu ama kaç gündür o kadar kasık ağrım bel ağrım mide bulantım ve halsizliğim varki ne yesem dokunuyor böyle durum olabilir mi acaba
Merhaba canım, Allah razı olsun çok teşekkür ederim. 9-10 gün içerinde ağrılar yaşaman normal sanki bende yaşıyordum en az 10 gün kala başlayan kasık ağrılarım vardı. Fakat şöyle bir benzetme yapabilirim bel ağrısı için koronada yaşadığım bel sızlamasına benziyor. Tam ortada. Buna dikkat edebilirsin fakat bence biraz daha beklemelisin. Bilirim o ümit etmelerin sonucunu beklemenin zor olduğunu ama sabret inşallah bebeğine kavuşursun en kısa zamanda 🤲💐

Merhaba canım, Allah razı olsun çok teşekkür ederim. 9-10 gün içerinde ağrılar yaşaman normal sanki bende yaşıyordum en az 10 gün kala başlayan kasık ağrılarım vardı. Fakat şöyle bir benzetme yapabilirim bel ağrısı için koronada yaşadığım bel sızlamasına benziyor. Tam ortada. Buna dikkat edebilirsin fakat bence biraz daha beklemelisin. Bilirim o ümit etmelerin sonucunu beklemenin zor olduğunu ama sabret inşallah bebeğine kavuşursun en kısa zamanda 🤲💐
Teşekkür ederim amin🙏🏻 korona geçirmedim daha çok orta kısıma doğru değilde alt kısımda ağrım oluyor bugün öğlen baya kadık ağrısı zorlafı beni sancı üstüne sancı girdi

Benim de regle 6 7 gün var ve yumurtlama günlerimden beri belirti yaşıyorum bunları ilk defa yaşıyor olmak beni ümitlendirmişti ama dün test yaptım negatif çıktı

Merhaba Allah öncelikle kucağına almayı nasp etsin
adetime daha 9 10 gün var. Son ilişki 05 ve 09 undan oldu ama kaç gündür o kadar kasık ağrım bel ağrım mide bulantım ve halsizliğim varki ne yesem dokunuyor böyle durum olabilir mi acab
Benim de regle 6 7 gün var ve yumurtlama günlerimden beri belirti yaşıyorum bunları ilk defa yaşıyor olmak beni ümitlendirmişti ama dün test yaptım negatif çıktı
regline kaç gün kaldı

Kaç
Ama bu olmadığı anlamına gelmez hemen ümitsizliğe kapılma adetin geciktimi
hayır daha 6 gün var ama işte dediğim gibi yumurtlama günlerimden beri aşırı belirti yaşıyorum

bel ağrısı kasık ağrısı mide yanması halsizlik arada böyle kısa saniyeli baş dönmesi uyku hali
Tam olarak benim yaşadıklarım yumurtlama günlerimden beri kasık ağrısı kasıklarımda batma arada bir regl ağrısı gibi ağrı, bel ağrısı bir de bende göğüslerde karıncalanma da var bir de birkaç gün aşırı baş ağrım olmuştu

Erken gebelik testi gittiğim eczanede yoktu normal kaset test aldım dün yaptım işte 7 gün kala ama negatif çıktı en iyisi birkaç gün beklemek

X