Hamilelik, cinsiyet ve eşim..

Kızlar selam hamileyim biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
ne kadar zamandır evlisin bilmiyorum ama bu adamı mağarasından izleme şansınız olmadı mı.
az çok belli etmiştir kendisini diye tahmin ediyorum. eğer öyleyse bu adamı baba yapma fikri doğacak çocuğa büyük haksızlık olmuş. zaten bakmaz yavruma diyorsunuz, bakmayacaksa var olmasının anlamı var mı?
yerinizde olsam biraz ayrı kalır düşünürdüm. umarım bebeğiniz sağlıkla gelir.

Şu herifi zamanında boşayacaktın, şimdi çek dur. Ama yalvarıyo ama ayağıma kapanıyo. Şimdi de kız doğurcan diye b.k gibi davranıyor. Tabi çocuğu koydu, yerini garantiledi şimdi cazını yapsın bakalım.
Aaa hatırladım şimdi o konuları . O zaman yapacak bir şey yok çekmeye devam, yine ayrıl demiştik 👍🏻

Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum
2. çocukta cinsiyet fark edecek mi sizin için? Cahil ve merhametsiz biriyle evlendiğinizi bugün mü anladınız? Doğunca bezi maması masrafı yemesi içmesi dışında babasından sevgi görecek mi diye dertleniliyor. Cinsiyeti öğrenince yüzü düşen adam ne mükemmel bir baba olur, çok iyi seçmişsiniz. Hiç mi kitap yüzü görmemiş, hiç mi bilimsel bir programa denk gelmemiş? Y kromozomun erkekten geldiğini bilmeyenler varmış hala şaka gibi.

Karnımdaki bebeğe yüzü düşen adamdan tiksinirim ve maalesef güvenemem. Yalnız bırakmayın doğunca bari, böyle cahillerden her şey beklenir.

Bı kızım var 8 yaşında ikinciye hamileyim oda kız ve bende eşimde çok mutluyuz.sene 2024 hala cinsiyeti düşünen mi kaldı.esiniz dağda falan mı büyüdü yani kayinvalidem erkek delisi olmasına rağmen o bile sevindi.iyiki kız olmuş diyo sizin eşiniz çok cahil

valla kızımın babası tarafından sevilmediği bir evde büyümesindense, boşanır senin baban ayının tekiydi der yaşayabileceği bir çok travmadan koruyarak büyütürdüm.
eminim daha az zararla büyümüş olur çocuk.

İyi de kromozomu erkek veriyor. Eşinize böyle söylersiniz konuyu açarsa. Hay Allahım ya kusura bakmayın da bu cahillik başka birşey değil.

Şu herifi zamanında boşayacaktın, şimdi çek dur. Ama yalvarıyo ama ayağıma kapanıyo. Şimdi de kız doğurcan diye b.k gibi davranıyor. Tabi çocuğu koydu, yerini garantiledi şimdi cazını yapsın bakalım.
Bu üye komşusuna eşimden uzak dur diyen eşine toz kondurmayan üye değil mi😂
Ha bir de hamile kadın, ne bekliyordun ki bu adamdan?

Allah'a isyan ....başka birşey değil ....biz nedesek boş ....Allah bilir yani eşinizin sonunu iyi görmüyorum umarım tövbe edecek vakti bulur

böyle erkekler baba olmasa gerçekten isteyenler olsa keşke. kaç yıldır evlat hasreti çeken insanlar var. ayıp yani.
Keşke... Mutlu, huzurlu çocuklar olurdu. Cinsiyeti yüzünden bir çocuğa sevinilmemesi istenmemesi cehaletin de ötesinde canilik gibi geliyor bana. Nankörler.
Bu konuları duyunca sinirleniyorum. İnsanlar 1 tane evlat sahibi olabilmek için yıllarını, umutlarını, her şeyini harcıyor.

Kızlar selam hamileyim biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
Yani merve hanım yazmayayım dedim ama dayanamadım. Bir ara komşunuza takmıştınız tepki görünce üyelik iptali yapıp gittiniz, sandınız ki biraz ara verince kimse sizi hatırlamayacak…

Konularınız ortada, kaç kere boşanma kararı aldınız, eşinizden kaç kere şikayet ettiniz, yetmedi bir de çocuk yaptınız…

Eşinizin zihniyeti zaten korkunçtu, evliliğiniz yolunda gitmiyordu, neden şaşırıyorsunuz ki?

Belki tepki göreceğim ama söylemeden edemiyorum artık, siz ki eşinizi sizin tabirinizle “dul komşunuzdan” kıskanan birisiniz, ne bekliyorsunuz ki?

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin evladınızı, umarım bizler yanılırız da evladınız güzel bir ortamda büyür, sağlıkla gelsin yavrucak 🙏🏻

IMG_6800.jpeg

X