Hamilelik değerlerim normal mi?

halek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
135
2
Merhaba,
38 yaşındayım.ikili test sonucum ve üçlü test sonucum kötü,,çok çok kötü yani yüksek çıktı.amniyosentez yapıldı.sonuç bekliyorum.ikili testte down sendromu riski 1\25 çıktı...yaş nedeniyle down sendrommu riski 1\120 çıktı..
değerlerimde
nuchal tr.ölçüm 1.84 mm;1.01mom
papp-a seviyesi 1.4 mlu\ml; 0,36mom
freeb-hcg seviyesi 62mlu\ml ;2,76mom
bebeğin boyun ölçüsü ve ultrasyon değerlendirmesine göre herşey mükemmel..bi problem yok..boyun ölçüsü çok iyi.bu verdiğim değerlerden hangisi anarmal?

acil yardım lütfenn

Son düzenleme:
benım kızımın ense kalınlıgı 3.7 cıkmıstı oyuzden amnıyosentez oldum.ama senın sonuclarını anlamadım.doktor ne dedı.ve kac yasındasın

Merhaba,
38 yaşındayım.ikili test sonucum ve üçlü test sonucum kötü,,çok çok kötü yani yüksek çıktı.amniyosentez yapıldı.sonuç bekliyorum.ikili testte down sendromu riski 1\25 çıktı...yaş nedeniyle down sendrommu riski 1\120 çıktı..
değerlerimde
bebeğin boyun ölçüsü ve ultrasyon değerlendirmesine göre herşey mükemmel..bi problem yok..boyun ölçüsü çok iyi.bu verdiğim değerlerden hangisi anarmal?

acil yardım lütfenn

bu testler çoğu kez yanlış çıkıyormuş. tanıdığım bir arkadaşıma da test sonucu hasta bir çocuğu olacak denmişti ama o doğum yaptı çocuk 4 yaşında ve gayet sağlıklı.

benim doktorumda 2li testi yaptırmadı sonuçlar kötü çıkyor psikoljin boşuna bozulmasın dedi.
ama sonuçta hasta dahi olsa o sizin bebeğiniz ... meleğiniz.. ama umarım bir şey yoktur.
başka doktorlara hastanelere gidin olmazsa içiniz rahat etsin.

38 yaşındayım..doktor ikili ve üçlü test çok çok riskli dedi ve amniyosentez yaptırdı.ultrasyonda herşey normaldl.bebeğin boyun ölçüsü falan 1.84mm çıktı.diğer organlarıda inceledi.hiç birşey yok dedi..ama sonuçlara göre yani ikli teste göre bebek alınabilir gibi diyor..çok sıkıntıdayım....internette değerlerime bakıyorum bişey anlamadım..

şimdiki aklım olsa direk amniyosentez yaptırırdım bu kadar üzüntüye girmezdim belkide..sürekli başım ağrıyor..
kiloluyum biraz,yaşta var..bunlar zaten etkili..bebeğin boyun ölçümü çok güzelmiş...geriye beta hcg ve papp-a kalıyor..onlarıda anlamıyorum..
freeb-hcg seviyesi:62 mlU\ml ;2,76Mom yazıyor..aynen böyle..
PAPP-A seviyesi:1.4 mlU\mL ; 0,36 mOM Bu iki değerim çok mu kötü?

canim insallah bebeginde hic bir sorun yoktur ve Allah'in izniyle hic bir kusursuz hic bir eksiksiz zamaninda bebeklerimizi dunyaya getiririz insallah.Ikili ve uclu sonuclarin kotu cikmis diyorsun ama anladigim kadariyla amniyosentez de yaptirmissin,onun sonucu nasil cikti,onun sonucu daha onemli ve gercege daha yakin.Yazdigin diger sonuclar hakkinda yorum yapacak bilgim yok ama amniyosentez en guvenilirdir diye biliyorum,olumlu dusun oyle olsun,saglicakla.

Canım dua et bence bebişinde hiç bir şey yoktur. Tamamen yaştan dolayı kaynaklı olduğuna inanıyorum ben. Geçen doktorumla bu konuşmuştuk. 40 yaşında hamile bir hastası olduğunu ikili ve üçlü test mi yoksa direkt amniyo mu yapsak diye düşündüklerini söyledi.Yani bu testler sadece risk faktörünü gösteriyor.

Bende 29 yaşındayım ikili testim 700 de bir çıktı.Muhtemelen aile öykümden kaynaklı ( ağbimin en büyük kızı down sendromlu) üçlü testimde afp değerim çok yüksek çıktı Açık nöral tüp defekti yüksek riski çıktı. Çok şükür ikinci düzey ultrasonda her şeyi yerindeydi..

Seni cidden anlayabiliyorum çok zor eminim beklemesi.İyi düşün herşeyiyle iyi çıkıcak test sonuçların bence..Dinlen ve bebeğini dinle :))))) Bilmiyorum nedenini ama bebişler kendilerini anlatıyorlar bize...

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplara teşekkür ediyorum.cumaya kadar amniyosentez sonucumu alacağım.cumaya kadarda ölüp ölüp dirileceğim ama...sakin olmaya çalışsamda elimde olmadan birden bire moralim sıfırlanıyor...çok zor beklemek...

Merhaba,
değerlerimde

acil yardım lütfenn

bence hiçbir sey yok canım üzülme sonucu bekle

bir arkadaşında yazdığı gibi sonuçlar nasıl çıkarsa çıksın o sizin meleğiniz... kendinizi bu kadar yiyip bitirmeyin, korktuklarımız başımıza gelenlerdir çoğu kez. içinizi ferah tutun eminim mutlu son olucak sizin ve bebeğiniz için.

Merhaba,
değerlerimde

acil yardım lütfenn

amniyosentezin temiz cikacak insallah, iyi dusun ve dua et. Benimde hersey normaldi fakat 2'li testim riskliydi. Ocak ayinda aldim sonuclarimi. Iyi cikti. Herkesin temiz cikar insallah.

X