Hamilelik ve Seks

Canım ben gebeligimi öğrendiğimde bebek yeni oluşmuştu hatta kese vardı ve bebek yoktu. O kadar yeniydi. Doktor hiç gerek yok devam edin dedi seks hayatına ve tam 39 haftalık olana kadar her iki günde bir seks yaptık. Ve hiç bir zararı yok. Hatta son haftalarda doktorum önerdi eğer yapmıyorsanız yapın dedi. Tabi göğüs ucunu uyarmak doğumu baslatabilir. Bide zaten hassas değil mi goguslerin yani benimkiler çok aciyordu. O yüzden göğüse pek ağırlık vermeden. Verin coşkuyu gitsin. Yani bebek olunca zaten pek halimiz kalmıyor sevismeye. Bari şimdi tadını çıkarın.

Ya emzirme sürecinde ne olcak 2 sene düşünsene süt geldiğini 2 sene sadece bebek mi emcek
Hamilelikte devam edenlere ozeniyorum ya bana orası kapanmış gibi geliyor
canım illa bebek gibi emmesine gerek yok ki emzirirken 2 sene boyunca seks yapmaman imkansız olduğuna göre meme emmeden bazı yollar keşfediceksiniz. illa emmesin uçlarını yalasın okşasın sonuçta yalayınca süt gelmiyor emince geliyor. ayrıca sanırım daha doğum yapmadın hele bi doğur belki bebek emmiycek belki sütün yaramıycak ya da belki başka bi şey olucak daha kısa süre emziriceksin şu an bunu düşünme bence.

Memenin emilmesi erken doğuma mı.... ilk kez duydum , açıklamasını biliyormusunuz?
erken doğum demedim. doğumu tetikliyor dedim. doğum ve meme emilmesi arasındaki ilişki biraz garip geliyor ama vücuttan süt salgılanınca bebek geliyor gibi bir mesaj oluşuyor sanırım bu da doğumu tetikliyor.

erken doğum demedim. doğumu tetikliyor dedim. doğum ve meme emilmesi arasındaki ilişki biraz garip geliyor ama vücuttan süt salgılanınca bebek geliyor gibi bir mesaj oluşuyor sanırım bu da doğumu tetikliyor.
24. Haftadan sora emilirse , Doğumu tetiklediğinde erken olmuş oluyor bir nevi. Dediğim gibi ilk duyuyorum , şaşırdım ben de dikkatli olayım, teşekkürler

Bu durum beni de uzuyor 😅 keske bir ayari olsa bebek emdiginde sut babasi emdiginde bir sey gelmese 🤪
Önce bebeği emzirin sonra sütünüzü iyice sağın göğüs iyice bosalinca isterseniz emdirmeyi yaparsınız ama benim 6 buçuk aylık hamileyken sutum geliyordu o yüzden doğum olana kadar eşime yasaktı orası sonrasında geceleri sagdim göğüs bosalinca sabahta baya sütüm dolardi

Önce bebeği emzirin sonra sütünüzü iyice sağın göğüs iyice bosalinca isterseniz emdirmeyi yaparsınız ama benim 6 buçuk aylık hamileyken sutum geliyordu o yüzden doğum olana kadar eşime yasaktı orası sonrasında geceleri sagdim göğüs bosalinca sabahta baya sütüm dolardi

Yani bilemiyorum ne kadar bosalsa da damla olarak gelmez mi🤔 bir deneyimim yok gerci ilk bebegim

Yani bilemiyorum ne kadar bosalsa da damla olarak gelmez mi bir deneyimim yok gerci ilk bebegim
O sizle eşinizin arasında illa ki damla gelir ama öyle çok da değil zaten iyice sagdiginizda minik minik gelir onu da eşiniz fark etmeyebilir ama sutunuzde çoğalır göğüs bosaaldikca vücut süt üretmeye başlatacağı için ben tek göğsümü hep sagardim onda daha çok süt olurdu oğlum o tarafı emerken boguluyordu süt hızlı aktikca hep birini sagdim birini emzirdim

Memişlere dokunulmasın doğuma kadar :) gerçekten rahim kasılmasına sebep oluyor. Bebeğim çok sık emdiği için doğumdan sonraki ilk iki ay lekenmelerim devam etmişti. Doktor emzirdiğin için rahim kasılmaları olur leke gelebilir yeni lohusa olduğun için ama zamanla vucut alışır demişti. Alıştı da. Ama şuan eşim dokunsun hiç istemiyorum. Kendimi damızlık inek gibi hissettiğim için meme olayından baya bi soğudum 😂

Göğüs ucunun uyarılması rahim kasılmasına sebep olur doğru
Hatta eskiden insanlar düşük yapmak için bu yöntemi kullanırlarmış

24. Haftadan sora emilirse , Doğumu tetiklediğinde erken olmuş oluyor bir nevi. Dediğim gibi ilk duyuyorum , şaşırdım ben de dikkatli olayım, teşekkürler
Mesela göğüs çatlakları için kremi de doğumdan önce çok fazla önermiyorlar erken doğum riski için. Göğüsler tetikliyor

Bir yaşıma daha girdim ! mutlu yıllar bana.

Göğüs uçları benim en çok haz aldığım şey yaa..

En basindan beri mi yasakti?

X