hamilelikte antibiyotik kullanımı

Korkmayın kızlar. Bazı antibiyotik grupları hamilelikte güvenli. Eğer doktorunuz hamile olduğunuzu bilerek verdiyse güvenlidir. "Ya birşey olursa." diye stres yapmak da bebeğe ayrıca zararlı. Doktorunuza güvenin, içinizi ferah tutun.

arkadaşlar eşimle bir bebek sahibi olmak istiyoruz 8 aydır korunmuyoruz ama hamile kalamıyodum son 6 aydırda rahmimde karnıma doğru ağrılar hissetmeye başladım eşimden bile kaçar oldum ağrılar yüzünden geçen ay doktora gittim ağrılar yüzünden iltihap kapmışsın dedi ve iki antibiyotik birde fitil verdi.ilaçların isimleri Menefloks,Neo-Penotran ve Ornidone fort.ilaçları kullandım bitirdim ongün sonra falan edet görmem gerekiyodu ama görmedim.Bir hafta sonra hastanede test yaptığımda hamile olduğumu öğrendim hemen doktoruma gittim bende seviniyodum hamile kaldım diye ama doktor kullandığım antibiyotiklerden bitanesi düşük yapma olasılığı çok yüksek dedi 7 haftalık hamileyim bebeğimin kalp atışları başlamadı henüz ama çok korkuyorum tamda eşim çocuğumuz olmaz olmuyucak derken hamile olduğumu öğrenmek çok mutlu etmişti beni doktor on gün bekleyelim kalp atışları başlıycakmı dedi ama nasıl bekliycem on gün bilemiyorum aranızda hamilelikte bu ilaçlardan kullanan varmı çok acil bi bilgi verin nolur çok korkuyorum

8 aydır da hamile kalmaya çalışıyodum ama kısmet olmamıştı.rahmimde karnıma doğru çok ağrılarım vardı doktora gittim rahminde iltihap var dedi ve menefloks,neo-penotran ve ornidone adında iki ilaç ve bir fitil verdi ilaçlar bitti hastalanmam gereken tarihte hastalanmadım ilaçlar geciktirdi sandım bir hafta sonra doktora gittim hamile olduğumu öğrendim ama doktor bu ilaçlardan bitanesinin düşüğe yol açma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi 7 haftalık hamileyim hala bebeğimin kalp atışları başlamadı aranızda hamileyken bu ilaçları kullanan varmı çok korkuyorum nolur çok acil bekliyorum

ya çok uzuzn zaman geçmiş ama lütfen yardım edin ampisinanın gebelikte kullanımından sonra size ve çocuğa bir şey oldumu inşallah olmamıştır da bende 10 tablet içicem 1gr

Arkadaşlar lütfen yardım edn 5haftalık hamileyim ve hamileliğimn başından beri antibiyotik (infex) ve idrar yolları enf için tek kullanımlık (2kere) şaşe kullandım.Buda yetmedi hala geçiremediğim için şuanda piyeloseptil idrar antiseptiği kullanıyorum. Hemde günde 3 tane. NE yapcağmı şaşırdım çünkğü daha 5.haftam. İlk 3 ay ilaç kullanmamak gerekiyrmuş organ gelişiminden dolayı.demin internette okudum. Ne yapayım? İlk 3 ay antibiyotik kullananlar lütfen cvp verebilirmi?

Arkadaşlar lütfen yardım edn 5haftalık hamileyim ve hamileliğimn başından beri antibiyotik (infex) ve idrar yolları enf için tek kullanımlık (2kere) şaşe kullandım.Buda yetmedi hala geçiremediğim için şuanda piyeloseptil idrar antiseptiği kullanıyorum. Hemde günde 3 tane. NE yapcağmı şaşırdım çünkğü daha 5.haftam. İlk 3 ay ilaç kullanmamak gerekiyrmuş organ gelişiminden dolayı.demin internette okudum. Ne yapayım? İlk 3 ay antibiyotik kullananlar lütfen cvp verebilirmi?

canım bende şimdi kullanmak zorunda kaldım senin bebeğin sağ sağlim doğdumu ?

merhaba arkadaşlar...
kulağımın arkasında enfeksiyon oldu ve kist oluşmasına sebep oldu dün kisti aldılar ve dr antibiyotik verdi ama ben bebeğime bişey olacak diye korkuyorum 10 haftalık hamileyim...
Rabbim hepinizin bebişini korusun

merhaba arkadaşlar...
kulağımın arkasında enfeksiyon oldu ve kist oluşmasına sebep oldu dün kisti aldılar ve dr antibiyotik verdi ama ben bebeğime bişey olacak diye korkuyorum 10 haftalık hamileyim...
Rabbim hepinizin bebişini korusun

korkma allahın izniyle bişey olmaz bebişe doğru antibiyotiği vermiştir dr. riske atmaz diye düşünüyorum. bende 4. aya girerken idrar yolu enfeksiyonum çok olduğu için zinnat diye antibiyotik kullanmıştım. 6. ayda bir grip oldum ilaçsız hayatta kalkacak durumda değildim. Onun için augmentin verdi. Şuanda 7.5 aylık hamileyim tekrarladı grip bugün yine aynı ilaca başladık. :KK43: hamilelik boyunca 3 kutu antibiyotik kullanmış olucam umarım bir zarar vermez bebeğe dr. güven dese de insan tedirgin olmuyor değil. Ama içmezsek daha kötü sonuçta olabilirmiş.

merhaba ; gebeliğimin 35. haftasındayım.çok fazla iltihaplanmam olduğunu söyledi doktorum ve infex 200 mg hap verdi.herhangi bir problem olmayacağını söyledi ama içip içmeme konusunda tereddütlüyüm. bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? yoksa papatya çayı içmek daha mı mantıklı en azından doğal :KK17:

Bende 7 aylık hamileyim bende çok ağır bir enfeksiyon geçiriyorum.kanımda yüksek oranda mikrop varmış duocıd 1g verdi 4 kere serumla damar yolundan vsabah akşam 2 şer tane şırıngaladılar.onlar bitince şimdide ağız yoluyla 375 mg tabletini kullanıyorum 5 gün boyunca allah büyüktür bazen ters gidiyor içmesem kafamı kaldıramıyorum 5 gündür

Merhaba hanımlar 26 haftalık gebeyim benim birkaç gündür terleme ateş titreme ve sol kaburgamin altında ağrı var ve idrar da yanma bugün dr gittim tam idrar tahlili istedi bol miktarda lökosit varmis antibiyotik verdi zararli değildir bebege diye sordum öyle olsa verirmiyim dedi bu şekilde olan varmı bide şeker yüklemesi yapmamı istedi ne dersiniz yapmalimiyim

Merhaba hanımlar 26 haftalık gebeyim benim birkaç gündür terleme ateş titreme ve sol kaburgamin altında ağrı var ve idrar da yanma bugün dr gittim tam idrar tahlili istedi bol miktarda lökosit varmis antibiyotik verdi zararli değildir bebege diye sordum öyle olsa verirmiyim dedi bu şekilde olan varmı bide şeker yüklemesi yapmamı istedi ne dersiniz yapmalimiyim

Merhaba
Umarim saglikla almissindir yavrunu kucagina :)
Ben de 26 haftalik hamileyim ve bu hafta badi sendeki butun sikayetler bendede vardi. Idrar yollari enf.dan 1 gun hastanede yattim ve sinra bana da zinnat antibiyotik ve purinol suda eriyen bisi verdi. Mecbur kullaniyorum.
Sen herhangi bir sorun yasamadin insallah.... bunu merak ediyorum.

Umarim msjimi girursun

Merhaba
Umarim saglikla almissindir yavrunu kucagina :)
Ben de 26 haftalik hamileyim ve bu hafta badi sendeki butun sikayetler bendede vardi. Idrar yollari enf.dan 1 gun hastanede yattim ve sinra bana da zinnat antibiyotik ve purinol suda eriyen bisi verdi. Mecbur kullaniyorum.
Sen herhangi bir sorun yasamadin insallah.... bunu merak ediyorum.

Umarim msjimi girursun
Merhaba doğum oldumu bilmiyorum ama ben ilk gebelikte 2 kez kullandım zinnatı. Çok şükür bir sorun olmadı.

kızlar dr bana da pyeloseytl verdi sabah akşam ama kaç gün süreceği söylenmedi.acildeki dr verdi acillik oldum iltihap yüzünden.:olamaz:bir yandan da bebeğe zararı olur mu diye korkmuyor değilim

X