Hamilelikte aşırı mide bulantısı

Benim 20.haftaya kadar sürdü. Prilam kullandim gunde 4kez azalttı 7-8 kez kusuyosam 2-3e indi fakat sonradan pişman oldum keske kusa kusa gecirseydim. Preeklemsi gecirdim 10 gun hastanede yattim sonra birden yuksek tansiyon ciddi protein kacagi apar topar sezeryana alindim. Kusmaya devam etseydim odem vucuttaki tuz gidicekti hipotansif gebe olacaktim. Çok sukur bebegimde bende iyiyiz. Gecicek merak etme ne kadar zorladigini ve sanki hep boyle olacak hic gecmicek gibi geldigini anlayabiliyorum ama geciyor hele bebek hareketlendiginde keyifli zamanlar geliyor🥰
Çok çok geçmiş olsun Allah bebeğini sağlıkla büyümeyi nasip etsin inşallah 🌼 evet gerçekten h geçmeyecekmiş gibi geliyo bide herkes diyoki yemek yemiyosun bebek aç kaldı insanın psikolojisini bozmaktan başka bi işe yaramıyo kimse 😪

Ah ah bilmez miyim ben neler çektiiimmm ... Tuzlu salatalık, domates, haşlanmış patates biraz bastırıyor hem de bir şeyler yemiş olursunuz. Ben hala yemek yapamıyorum soğanın kokusu beni mahvediyor. Ama benimki artık kötü kokulara karşı bulantı ve kusmaya evrildi, yediğim şeyler rahatsız ederse de kusturuyor. Bulantı azalacak merak etmeyin 🌸😅
Merhabalar , sizin bebeğiniz ne kadarlık acaba 🥰 ben de sanki bidaha hiç yemek yapamicakmışım gibi hissediyorum. Azalacağı günleri sabırsızlıkla bekliyorum insan gerçekten yoruluyo. Bi de ben 5. Katta oturuyorum binada asansör yok inip çıkarken her katta ayrı bi koku var bu beni daha da kötü yapmaya başladı. İlerleyen dönemlerde bu merdivenleri çıkabilir miyim sizce 😔

Zofer kemoterapide kullanılan bir ilaç diye okumuştum. Ben de 6+3 üm iki gündür prilam kullanıyorum. Memnunum.

X