Hamilelikte Balık Yiyemeyenler ve kullandığınız vitaminler

Nevem

Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2013
79
51
Merhaba bayanlar,:anneadayı::emir_bebek:

Öncelikle herkese sağlıklı, huzurlu, mutlu bol kahkahalı gebeliklerrr :KK9::nazar:

hamileliğim boyunca balık kullanımım çok az oldu. Gerçi İstanbul daki çoğu balık cıva içeriyor bu da bebeğe zararlı bu nedenle de yense de faydası zararı ne olur bilmek mümkün değil. Bazı doktorlar sadece Norveç somonu önerirken bazıları hamsi vs.. yenebilir diyorlar ama güvenemiyorum açıkcası. Norveç somonunu da nerden bulacaksa taze taze o_O Ceviz de karşılıyor biraz ama yeterli değil tabi.

Doktorumla bu durumu paylaştım ve bana Omega3 700 (solgar) önerdi. günde bir kere onu kullanıyorum şimdi. dışarıda merdiven altı ürünler de var aman diyim dikkat edin çünkü A vitamini içeriyorlar onlar Doktorunuza danışmadan kullanmayın sakın bebeğe A vitamini fazlalılığı zararlı biliyorsunuz.Aranızda da balık yiyemeyenler veya az yiyenler var mı?

Bunların dışında kullandığım vitaminler;

Omega3 700 kullanmaya başladım (hergün)
D vitamini eksikliğim için Devit3 damlasını kullanıyorum (şişe bitene kadar hergün)
Ağzımda çıkan aft için (yara) B12 kullanıyorum (hergün değil arada almam yeterli)
Demir ilacı kullanıyorum. (hergün)
Bir de kas ağrılarım için Magnorm (magnezyum) kullanıyorum (hergün değil arada almam yeterli)

Bende balık yiyemiyorum canım doktorumla bunu paylaştım bana imom omega önerdi onu kullanıyorum inşallah faydalı olacaktır :)

Doktorum banada elevit verdi ama jelatinli bi yapısı yok gibi nereden öğrendiniz acaba bu bilgiyi merak ettim

3vet domuz jelatini varmış bnde iade etmeye gittiğimde eczaciyla baya konuştuk o da bana diğer ilaçların içeriğini bilmiyorsunuz mesela alkol kullanilanlar var falan dedi baya uzun açıklama yaptı ve bu bebeğin için en güzel vitamin diğerleri bu kadar iyi değil şifa olsun die içiyorsun dedi bana mantıklı geldi bi de bir sürü işlemden geçiyor o direk domuz yağını da almıyorsun.tabiki herkesin kendi kararı.

Doktorum banada elevit verdi ama jelatinli bi yapısı yok gibi nereden öğrendiniz acaba bu bilgiyi merak ettim
Sadece jelatin değil ki domuzdan elde edilen vitaminler de olabiliyor. Mesela ben solgar ın multivitaminine başlayacağım. Solgarın balık yağında varmış multivitaminde yokmuş. Hatta firmanın bir kullanıcıya attığı mail vardı solgar kabul ediyor balık yağında olduğunu. Eleviti de internetten okudum

3vet domuz jelatini varmış bnde iade etmeye gittiğimde eczaciyla baya konuştuk o da bana diğer ilaçların içeriğini bilmiyorsunuz mesela alkol kullanilanlar var falan dedi baya uzun açıklama yaptı ve bu bebeğin için en güzel vitamin diğerleri bu kadar iyi değil şifa olsun die içiyorsun dedi bana mantıklı geldi bi de bir sürü işlemden geçiyor o direk domuz yağını da almıyorsun.tabiki herkesin kendi kararı.
Kullanılan madde domuz olduğunda yeni oluşan formunun önemi olmuyor diye fetvalar var. Haramdan şifa bulunmayacağı da aşikar ama tabi ki herkesin kendi kararı canım. Ben de solgar siparişi verdim eve geldim bir araştırdım solgarda olduğu yazıyordu. Neyse ki benim aldığım üründe yokmuş

ben 2 gün önce doktorumla görüştüm bana elevit yazmadığını decavit yazdığını söyledi eczacı muadili vermiş ve araştırdığımda gerçektende domuz katkıları varmış gerçektende teşekkür ederim yoksa kullanmaya devam edicektim şimdi decavit kullanıyorum

ben 2 gün önce doktorumla görüştüm bana elevit yazmadığını decavit yazdığını söyledi eczacı muadili vermiş ve araştırdığımda gerçektende domuz katkıları varmış gerçektende teşekkür ederim yoksa kullanmaya devam edicektim şimdi decavit kullanıyorum
Rica ederim, ince eleyip sık dokumak gerekiyor.

bende elevıt kullanıyorum kızlar ama ıcerıgı umrumda degıl sacma gelıyor bana boyle seyler. domuz saglıksız oldugu ıcın yasak. bu içerik bana sağlıklı ve faydalıysa ozaman yasak olucak bır durum yok. ben ısın mantıgına bakarım kızlar size de tavsiye ediyoruz zira aynı süpheden korkup savunmasız bebegini aşılatmayanlar var allah ıslah etsın resmen aptallık! omega 3 konusunda da balık yemenız sart degıl. yanı ben normalde balık severken ama hamılelıkte yıyememeye basladım malum bulantılar yuzunden... sonra tesadufen kesfettim ki bıldıgıniz SEMİZOTU nda aynı kalıte ve esdegerde omega 3 oldugunu ogrendım. demet demet yıyorum :) et de yiyemöıyorum onun yerıne de mantar yıyorum:) mantarı nerden aldıgınız onemlı tabi aman dikkat! ben marketten tarıhlı markalı kapalı alıyorum...

X