Çocuk Hastalıkları Hamilelikte bilmeden alkol kullanımı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Djdjdkdlslsssd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2021
5
0
22
Merhaba herkese. Benim kafamı kurcalayan bişey var ve bu konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. Hamile olduğumu bilmeden hamileliğimin daha başındayken 2 kez alkol kullandım. Ama hamile olduğumu yeni öğrendim ve bugünden itibaren kullanmıycam. Ama merak ettiğim şey bebeğe zararı olmuşmudur sizce :KK43:

Bildiğim kadarıyla bebeğe zararı yok, inşallah çok abartılı da değildir. İçiniz rahat olsun, ama doktorunuza da sorun

Ya daha doktora gitmedim evde test yaptım pozitif çıktı ama işte bu ay 2 kez alkol aldım fazla miktarda korkuyorum o yüzden :KK43:
Bende bilmeden antibiyotik kullanmıştım. Yeni öğrendim zaten doktor bişey olmaz dedi, bence sanada bişey olmazz. Bundan sonra dikkat et ama, bende şu lanet sigarayı bırakmaya çalışıyorum 😒

Yok bir şey olmaz hatta bir araştırmaya göre ilk 3 ayda tüm zararlı alışkanlıklarını bırakan bir gebenin gebeliği hiç kullanmamış anne adayları gibi olabilirmiş. Bundan sonra kullanmazsanız bir sıkıntı olmaz, benim yakın arkadaşım da ummadığı bir zamanda hamile kaldı ve haberi de yoktu, hamile kaldığını öğrenene kadar sigara ve alkol kullandı. Öğrendikten sonra bıraktı, sağlıklı bir hamilelik geçirdi.

Bende bilmeden antibiyotik kullanmıştım. Yeni öğrendim zaten doktor bişey olmaz dedi, bence sanada bişey olmazz. Bundan sonra dikkat et ama, bende şu lanet sigarayı bırakmaya çalışıyorum 😒
İnşallah olmaz yanıtın için çok teşekkürler. Ama yine de kötü hissettim kendim insan korkuyo daha doktora da gitmedim zaten sigara kullanmıyorum alkolde bu saatten sonra kullanmam umarım sende bırakırsın sigarayı en kısa zamanda 🙏

Yok bir şey olmaz hatta bir araştırmaya göre ilk 3 ayda tüm zararlı alışkanlıklarını bırakan bir gebenin gebeliği hiç kullanmamış anne adayları gibi olabilirmiş. Bundan sonra kullanmazsanız bir sıkıntı olmaz, benim yakın arkadaşım da ummadığı bir zamanda hamile kaldı ve haberi de yoktu, hamile kaldığını öğrenene kadar sigara ve alkol kullandı. Öğrendikten sonra bıraktı, sağlıklı bir hamilelik geçirdi.
Ay bi nebze olsa da içimi rahatlattı dedikleriniz umarım bişey olmaz internetten araştırınca korktum biraz o yüzden buraya yazmak istedim çok teşekkürler yanıtınız için 🙏

Gebeliği öğrenene kadar herhango bir şey zarar vermiyor canım bende ogrenene kadar günde 1 paket sigara icerdim anında biraktım test yaptigim gün birdaha içmedim.
Saglikla dogsun kuzucuk

Merhaba bende sizin gibiyim hamile olduğumu bilmeden ağır antibiyotikler kullandım doktorum tutunma aşamasındaymış eğer zarar verseydi antibiyotik gebelik oluşmazdı dedi. Şimdi bende sigaradan muzdaribim 2 hafta oldu öğreneli normalde günde yarım paketten fazla içerken bu 14 günde toplam 10tane içtim ama bazen nefesim kesilir gibi canım sigara istiyor siz kaç haftalıksınız ne yaptınız sigarayı 😏

Merhaba bende sizin gibiyim hamile olduğumu bilmeden ağır antibiyotikler kullandım doktorum tutunma aşamasındaymış eğer zarar verseydi antibiyotik gebelik oluşmazdı dedi. Şimdi bende sigaradan muzdaribim 2 hafta oldu öğreneli normalde günde yarım paketten fazla içerken bu 14 günde toplam 10tane içtim ama bazen nefesim kesilir gibi canım sigara istiyor siz kaç haftalıksınız ne yaptınız sigarayı 😏
Kuzum 5+3 bugün keseyi gördük. Sen 14 günde 10 tane iyi içmişsin vallahi. Ben günde 7-8 içiyorum bi paket içiyordum. Azaltmaya calısıyorum vallahi doktor stres yapma azaltmaya calıs dedi. Keske tamamen bırakabilsem bekliyorum belki bulantılar başlarsa içmem diye 😔

Kuzum 5+3 bugün keseyi gördük. Sen 14 günde 10 tane iyi içmişsin vallahi. Ben günde 7-8 içiyorum bi paket içiyordum. Azaltmaya calısıyorum vallahi doktor stres yapma azaltmaya calıs dedi. Keske tamamen bırakabilsem bekliyorum belki bulantılar başlarsa içmem diye 😔
Son adet tarihiniz 20 Mart mı??? Sanırım aynı ilerliyor gebeliğimiz ☺️ Ben içtiğim günlerde panik yapıyorum içim daralıyor nefes alamıyorum sanki. Stres en zararlı şey gerçekten stres yapmadan hayatımızdan çıkartmak lazım. Belki de hiç bulantınız olmayacak bence kendinizi beklemeye almamaya çalışın daha da azaltın 😐

Merhaba ben de bebeğim 4 aylık Ken alkol kullandım baya da sarhoş oldum yani çok pişmanım bi sıkıntı oldu mu bebeğinizde merak ettim :KK43: korkuyorum ben de

X