Hamilelikte D vitamini eksikliği ve sınırda troid, moralim bozuldu

damlaainkorea

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2024
285
172
merhaba arkadaşlar. 8. Haftalik hamileliğimde bir test yaptırdım ve D vitaminim düşük çıktı, Korede yaşıyorum burası sıcak bir memleket olmadığı için güneşi bulmak zor oluyor. Tiroid ise sınır 4, benim 3.5 çıktı. 12. Hafta tekrardan test yapılacak, moralim çok bozuk..

merhaba arkadaşlar. 8. Haftalik hamileliğimde bir test yaptırdım ve D vitaminim düşük çıktı, Korede yaşıyorum burası sıcak bir memleket olmadığı için güneşi bulmak zor oluyor. Tiroid ise sınır 4, benim 3.5 çıktı. 12. Hafta tekrardan test yapılacak, moralim çok bozuk..
Ilaçlarınızı düzenli kullanın bir sorun çıkmaz benimde tiroidim hamilelikte bazen kalkıyor.

D vitamini eksikliği giderilebilir, doktorunuz takviye verecektir, tiroid için de ilaç var düzenli kullanınca değerleriniz düzelir. Can sıkacak bir şey yok ki :)
Ben D vitamini hapı aldım hemen çünkü kontrolüm 3 hafta sonra, tiroid için ise doktor 12. Haftada geldiğinde kontrol ederiz dedi. Çok tatlısınız çok teşekkürler pozitif enerjiniz için

Doktorum şimdilik ilaç vermedi 3 hafta sonra kontrolümüz var inşallah sonuçlar daha iyi çıkar. Teşekkür ediyorum
Sizinkisi pek yüksek degil küçük dozda 1 aylık ilaç vericektir muhtemelen benimde degerim sizinle aynı çıktı 1ay kullandım sonra yükselmedi ama ara sıra yine kontrol ediyoruz.

D. Vitamini eksik olmayan nadir insan vardır zaten
Ben de kilo başına binlik alarak 10 un altında olan değerimi ancak 38 e yukseltebildim
Tirodiniz de aşırı yüksek değil bu arada muhtemelen düşük doz bir ilaçla duzelir

Ben de kilo başına binlik alarak 10 un altında olan değerimi ancak 38 e yukseltebildim
Tirodiniz de aşırı yüksek değil bu arada muhtemelen düşük doz bir ilaçla duzelir
Teşekkür ediyorum şimdi bende d vitamini kullanmaya başladım 🩷 cevabınız için çok teşekkür ederim 🌸

Gecmis olsun saglikla kucaginiza alin. Türkiyede derhal tedaviye baslayip tsh degerini 2,5 sinirina indirmeye calisiyor doktorlarimiz. Ama benim gebelik öncesi epey yuksekti hizli etki etsin diye ben dereotu tükettim. Yemekten 15 dk once biraz dereotu yedim ama gebelikte ot türevleri korkutuyor bir araştırın isterseniz. Gebeligin ilk 3 ayinda ekstra önemli tiroid cunku fetüste zeka geriliği yapma tehlikesi var

Merhabalar. Benimde d vitaminim düşük ilk damla kullandim değerlerim yukselmedi. Sonra haftada 2 kere içilen hapı vardı onu kullandım onda da yukselmedi değerim. Sizin kullandığınız d vitamini hangisi acaba. Sizin ne güzel yükselmiş değeriniz

Merhabalar. Benimde d vitaminim düşük ilk damla kullandim değerlerim yukselmedi. Sonra haftada 2 kere içilen hapı vardı onu kullandım onda da yukselmedi değerim. Sizin kullandığınız d vitamini hangisi acaba. Sizin ne güzel yükselmiş değeriniz
Ben hem doktorumun hem de diyetisyenimin önerisi ile
Ocean kullaniyordum. O şekilde yükseldi
Sonra hem colefor daha uygun fiyatlı ve hap şeklinde diye ondan aldım bu hafta test yaptırdım 26 ya düşmüş 😳
Şimdi tekrar ocean a başladım 10 kilo başına 1 damla D3K2 olacak. 70 kilo iseniz 7 damla. Ama benim doktorum değerim çok düşük diye yüksek doz kullandırıyor kilom 100 🙈15 damla kullanıyorum
Biraz yukseldikten sonra 10 damlaya dusurucem 80 olmadı gerekir en az dedi

Ben hem doktorumun hem de diyetisyenimin önerisi ile
Ocean kullaniyordum. O şekilde yükseldi
Sonra hem colefor daha uygun fiyatlı ve hap şeklinde diye ondan aldım bu hafta test yaptırdım 26 ya düşmüş 😳
Şimdi tekrar ocean a başladım 10 kilo başına 1 damla D3K2 olacak. 70 kilo iseniz 7 damla. Ama benim doktorum değerim çok düşük diye yüksek doz kullandırıyor kilom 100 🙈15 damla kullanıyorum
Biraz yukseldikten sonra 10 damlaya dusurucem 80 olmadı gerekir en az dedi
Teşekkür ederim bende ocean kullanayım bari. Bende colefor kullandım bir öncekinden daha da düşük çıkmıştı 🤦

X