Hamilelikte depresyon yasayanlar.. yardim..

Bende oyleyim herseye agliyorum sonra birden deli gibi mutlu oluyorum ama uzun surmuyor genelde mutsuz ve kaygiliyim.Horminlardan dolayi butun bunlar biraz sabret oyalanacak birseyler bul calisiyor musun?
Aynn bnmde mutluluk ani saniyeler kdr kisa suruyor malesef. Kendi isyerimiz var ama bulantilardan gidemiyorum ki. Ne zmn geciyor bu dalgalanmalar biliyor musunuz?

Aynn bnmde mutluluk ani saniyeler kdr kisa suruyor malesef. Kendi isyerimiz var ama bulantilardan gidemiyorum ki. Ne zmn geciyor bu dalgalanmalar biliyor musunuz?
4 ay tamamlaninca azalir bilmiyorum gecer mi tam olarak ama azalacagina eminim diger hamileliklerimde oyle olmuştu

Bulanti cok fena ya evden cikmak istemiyorum bulantim var ama kusamiyorum :KK43:

Kızlar ben de 2 cocuk annesıyım. Ben de sızın yaşadıklarınızın hemen hemen aynısını yaşadım. Psıkıyatrıstım bana norodol damla onerdı ve 2 . Bebeğime hamileyken kullandım. Ben de hiç çekilmez biri huysuz biri olmuştum. Ama unutmayın kı hepsı gecıcı. Şimdi başka bir ilaç kullanıyorum ve Herşeyı yapıyorum cocuklarımı Alıp gezıyorum markete gıdıyorum hersey için binlerce şükür kı hersey cok guzel. Şimdi 3.e hamıle olmak ıstıyorum ama esım benden dolayı ıstemıyor . Halinize şükredin hepsı gecıcı. O bebeği kucağınıza Aldığınızda Dünyalar sızın oluyor. Sız şimdi hamlesinız,dualarınız kabul olur bana 3 için hayırlısıyla olsun dıye dua eder misiniz? Ben size edeceğim . Allah yardımcınız olsun

Kızlar ben de 2 cocuk annesıyım. Ben de sızın yaşadıklarınızın hemen hemen aynısını yaşadım. Psıkıyatrıstım bana norodol damla onerdı ve 2 . Bebeğime hamileyken kullandım. Ben de hiç çekilmez biri huysuz biri olmuştum. Ama unutmayın kı hepsı gecıcı. Şimdi başka bir ilaç kullanıyorum ve Herşeyı yapıyorum cocuklarımı Alıp gezıyorum markete gıdıyorum hersey için binlerce şükür kı hersey cok guzel. Şimdi 3.e hamıle olmak ıstıyorum ama esım benden dolayı ıstemıyor . Halinize şükredin hepsı gecıcı. O bebeği kucağınıza Aldığınızda Dünyalar sızın oluyor. Sız şimdi hamlesinız,dualarınız kabul olur bana 3 için hayırlısıyla olsun dıye dua eder misiniz? Ben size edeceğim . Allah yardımcınız olsun
İns Allah gonlune gore verir cnm hayirlisiyla. Senin kacinci ayda gecmisti bnde okb de var daha bi zorlaniyorum malesef :KK43:

Obsesif kompulsif bozukluk cnm sacma sacma seyleri takinti haline getirmek malesef bnce yari delilik :KK43:
Canım bende de var o Çok zor bırsey biliyorum ben nelerden ne anlamlar cıkarırdım
Ama gecıcı bır dönem olacağını bilmek ve küçücük bir bebek dunyaya getırmek herseye değer zor bır dönem ama sadece Biraz sabır

Canım bende de var o Çok zor bırsey biliyorum ben nelerden ne anlamlar cıkarırdım
Ama gecıcı bır dönem olacağını bilmek ve küçücük bir bebek dunyaya getırmek herseye değer zor bır dönem ama sadece Biraz sabır
Ya sabir zaten dua ve sukur suan baska ilacimiz yok.

Sorunun nedir üçüncü cocuk istedigine gore kendini kotu hissetmiyorsun inşallah Rabbim hayirlisiyla bir daha cocuk verir

Ya sabir zaten dua ve sukur suan baska ilacimiz yok.[/QUOTE
Sorunun nedir üçüncü cocuk istedigine gore kendini kotu hissetmiyorsun inşallah Rabbim hayirlisiyla bir daha cocuk verir
Benim sorunum okb ve hamileyken hiç çekilmez huysuz biri olmam ama yine de hayırlısıyla ıstıyorum Allah dualarını kabul Etsın canım çok saol Allah yardımcımız olsun duaların için cok saol

Cok gecmis olsun 15. Haftaya kadar iyi miydin ? Genelde ilk trimestde çıktığı soyleniliyor depresyonun esinle aranda olan sorunlar mi tetikledi yoksa yasadigin depresyon mu Eşinle arani acti ?
Teşekkürler, 15 haftaya kadar çok iyiydim 15 haftadan sonra eşimin bazı Yalanlarının gün yüzüne çıkması beni takıntılara ve üzüntüye soktu,eşimin anlayışsızlıkları takibinde depresyonum onun bu durumu algılayamaması bizi Kötüye sürükledi. Kendisine güvenemiyorum kendiside tutarsız davranmaya başladı geçen haftada benden asla boşanmıyacagını söyledi. Sırf onunla bir hayat sürmek için ailemi işimi bırakıp yaşadığı Şehirde taşındık şimdi bebeğimle yine oraya dönmekten çok korkuyorum .Ruh halim mantıklı düşünmeme engel oluyor. Terapiyede gidiyorum lakin hiçbir faydası olmuyor sadece o anlık iyisiniz. Yavrumu hiç düşünemez oldum aslında sadece onu düşünmem gerekirken beynimde birşey devamlı kötü senaryolar olumsuzluklar düşündürüyor ilacımın dozu çok düşük yeterince iyileşmeme yardımcı olamıyor bebeğim doğduktan sonra lohusalıkta daha ağır bir depresyon geçirmekten korkuyorum çocuğumu dişimi sıkıp eğer sütüm olursa 2 ay emzirip ardından ciddi bir ilaç tedavisine başlamayı planlıyorum ben sağlıklı bir birey olmadan onun sağlıklı Olmasını bekleyemem içim çok acıyacak belki ama ya sütü hiç olmayıp ilk haftadan mama vermek durumunda olanlar naapsın buşekilde çocuğunu büyütenleri düşünüyorum kendimi teselli ediyorum.ilginiz için çok teşekkür ederim.

Size de geçmiş olsun ben de aynı ilacları kullanıyorum. ilaçtan sonra çok şey değişmedi panik ataklarım durdu ama depresyon devam ediyor. gebelik hormonlarının tetiklediği bir olay olarak düşünmekte fayda var geçici bir durum bu doğumla rahatlayacağız inşallah sabretmemiz gerekiyor
Aynen Allahtan sabır dilemekten başka birşey gelmiyor elimizden sağlıkla evlatlarımıza kavuşuruz ini

ben cok cok kötuyum her an ölmek istiyorum...bebek eşyalarına bakamıyorm bile..hatta bu siteye bile giremıyorım herşey strese sokuyo benı...her gece allahım öleyım diye dua ediyoeum...hep en kötuyu düşünüyorum...napacagımı da bilmiyorum:KK43:
Geçmiş olsun aynı durumu ben de yaşıyorum ne olucak nasıl olucak ve sonunda hep kötü en kötü olayları düşünüp kemdini bitmiş tükenmiş hissediyorum. Korkularını paylaşmak insana iyi geliyor ben korkularımı anneme söylüyorum beynim en kötü senaryoları yazıyorçünkü o ise bana daha mantıklı yollar sunup rahatlamama yardımcı oluyor. Sizde isterseniz en kötü düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz belki biz kadınlar size yol gösterir yardımcı oluruz yalnız değilsiniz birlikte olmak bizleri güçlü yapacak

Ben varım,benim gebeliğim düşükle sonuçlandı,ben 2. gebeliğimde aynı bahsettiğiniz şeyleri yaşadım,panik atak,okb,depresyon hepsi tavan yapmıştı ama hepsi geçti çok şükür.Bu hastalıklar bir geldimi birdaha geçmeyecek gibi geliyor insana,hatta eskiden nasıldım ben yaa diye hayıflanıyor insan ama ben canlı kanıtıyım,hepsi şu yalan dünyadaki herşey gibi geçip gidiyor canım.
Peki ilaç tedavisi gördünüzmü , hamilelilkteki depresyon loğusalıktada seyretti mi? Allah'ın izniyle inş bizlerde sizin gibi huzura kavuşuruz teşekkürler

X