Hamilelikte depresyon yasayanlar.. yardim..

Teşekkürler, 15 haftaya kadar çok iyiydim 15 haftadan sonra eşimin bazı Yalanlarının gün yüzüne çıkması beni takıntılara ve üzüntüye soktu,eşimin anlayışsızlıkları takibinde depresyonum onun bu durumu algılayamaması bizi Kötüye sürükledi. Kendisine güvenemiyorum kendiside tutarsız davranmaya başladı geçen haftada benden asla boşanmıyacagını söyledi. Sırf onunla bir hayat sürmek için ailemi işimi bırakıp yaşadığı Şehirde taşındık şimdi bebeğimle yine oraya dönmekten çok korkuyorum .Ruh halim mantıklı düşünmeme engel oluyor. Terapiyede gidiyorum lakin hiçbir faydası olmuyor sadece o anlık iyisiniz. Yavrumu hiç düşünemez oldum aslında sadece onu düşünmem gerekirken beynimde birşey devamlı kötü senaryolar olumsuzluklar düşündürüyor ilacımın dozu çok düşük yeterince iyileşmeme yardımcı olamıyor bebeğim doğduktan sonra lohusalıkta daha ağır bir depresyon geçirmekten korkuyorum çocuğumu dişimi sıkıp eğer sütüm olursa 2 ay emzirip ardından ciddi bir ilaç tedavisine başlamayı planlıyorum ben sağlıklı bir birey olmadan onun sağlıklı Olmasını bekleyemem içim çok acıyacak belki ama ya sütü hiç olmayıp ilk haftadan mama vermek durumunda olanlar naapsın buşekilde çocuğunu büyütenleri düşünüyorum kendimi teselli ediyorum.ilginiz için çok teşekkür ederim.

Canım ne doğru yazmışsın inş gönlünce sağlıklı bır Sekılde emzırebılirsın
Ben de 2. Bebeğimde hem ilaç kullandım hem de emzırdım cok şükür Allah'a ne kadar şükretsem az . Ilacım norodol damla idi cok guvenılır ve Yılların ılacı.
Ben sımdı tekrar hamıle kalmak ıstıyorum ama bu yaşadıklarımı tekrar yasamak ıstemıyorum
Ben de
Teşekkürler, 15 haftaya kadar çok iyiydim 15 haftadan sonra eşimin bazı Yalanlarının gün yüzüne çıkması beni takıntılara ve üzüntüye soktu,eşimin anlayışsızlıkları takibinde depresyonum onun bu durumu algılayamaması bizi Kötüye sürükledi. Kendisine güvenemiyorum kendiside tutarsız davranmaya başladı geçen haftada benden asla boşanmıyacagını söyledi. Sırf onunla bir hayat sürmek için ailemi işimi bırakıp yaşadığı Şehirde taşındık şimdi bebeğimle yine oraya dönmekten çok korkuyorum .Ruh halim mantıklı düşünmeme engel oluyor. Terapiyede gidiyorum lakin hiçbir faydası olmuyor sadece o anlık iyisiniz. Yavrumu hiç düşünemez oldum aslında sadece onu düşünmem gerekirken beynimde birşey devamlı kötü senaryolar olumsuzluklar düşündürüyor ilacımın dozu çok düşük yeterince iyileşmeme yardımcı olamıyor bebeğim doğduktan sonra lohusalıkta daha ağır bir depresyon geçirmekten korkuyorum çocuğumu dişimi sıkıp eğer sütüm olursa 2 ay emzirip ardından ciddi bir ilaç tedavisine başlamayı planlıyorum ben sağlıklı bir birey olmadan onun sağlıklı Olmasını bekleyemem içim çok acıyacak belki ama ya sütü hiç olmayıp ilk haftadan mama vermek durumunda olanlar naapsın buşekilde çocuğunu büyütenleri düşünüyorum kendimi teselli ediyorum.ilginiz için çok teşekkür ederim.

Hamileyken ilaç kullanıyor musun hangısını kullanıyorsun
Ben de senın yaşadıklarını yaşadım maalesef lohusa iken de o ruh halı devam edıyor ama inş gönlünce sağlıklı bır Sekılde emzırırsın
Ben emzırırken de hamıleyken de norodol damla kullandım doktor tavsıyesıyle cok şükür rabbıme
Şimdi tekrar hamıle olmak ıstıyorum ama ayda bır Igne oluyorum
Ne yapacağım bilmiyorum bnm rahatsızlığım da okb ve cekılmez huysuz kaprıslı biri olmam ama
Inş Hayırlısı ıle sağlıklı bır Sekılde hamıle olurum
Hepimiz için Hayırlısı olsun

Canım ne doğru yazmışsın inş gönlünce sağlıklı bır Sekılde emzırebılirsın
Ben de 2. Bebeğimde hem ilaç kullandım hem de emzırdım cok şükür Allah'a ne kadar şükretsem az . Ilacım norodol damla idi cok guvenılır ve Yılların ılacı.
Ben sımdı tekrar hamıle kalmak ıstıyorum ama bu yaşadıklarımı tekrar yasamak ıstemıyorum
Ben de

Hamileyken ilaç kullanıyor musun hangısını kullanıyorsun
Ben de senın yaşadıklarını yaşadım maalesef lohusa iken de o ruh halı devam edıyor ama inş gönlünce sağlıklı bır Sekılde emzırırsın
Ben emzırırken de hamıleyken de norodol damla kullandım doktor tavsıyesıyle cok şükür rabbıme
Şimdi tekrar hamıle olmak ıstıyorum ama ayda bır Igne oluyorum
Ne yapacağım bilmiyorum bnm rahatsızlığım da okb ve cekılmez huysuz kaprıslı biri olmam ama
Inş Hayırlısı ıle sağlıklı bır Sekılde hamıle olurum
Hepimiz için Hayırlısı olsun
Ne gibi etkileri var damlanin biraz anlatir misiniz ?

Rahatlatıyor sakınlestırıyor ve 50 yıllık bır ılac ama bulması brz zor çünkü ucuz ve kar ORANI düşük dıye zor bulunuyor
Tam kesın ıyılestırmıyor ama sakınlestırıyor
Bnm rahatsızlığım okb ve huysuz depresıf mutsuz cekılmez bırı olmam ama bu ılac Bayağı rahatlatıyor ve guvenılır bır ılac

Gercekten hamile bayanlar nasil bas ediyorsunuz bu depresyonla nolur bana da bir akil verin. Hayatimin o kadar kotu bir donemindeyim ki hamileligimi baba evinde geciriyorum her tarafimda uzgun suratlar. Her gece uyumadan dualar ediyorum kutsal kitabimizi okuyorum aglayarak okuyorum ama dusunceler hic rahat birakmiyor beni. Roman okuyorum kafami dagitmak icin olmuyor. Muzik dinlemek bile rahatlatmiyor. Bebeginle konusuyorum gobegimi oksuyorum ona da uzuluyorum ben agladikca tekmeliyor. Nasil kalkicam ben bunlarin altindan var mi bilen?

Ya arkadaşlar ben 26 haftalık hamileyim bir oğlum olacak nasipse gorumcem oglumu emzimek istiyo sezeryan doqum yapıcam ve sen baygın olursun ben emzireyim mama wermesnler dedi başta olur dedim ama suan rahatsiz hissediyorum kendimi ve bu durumu nasıl onu kirmadan soyluyeceqm içinden cikamiyorm

Ya arkadaşlar ben 26 haftalık hamileyim bir oğlum olacak nasipse gorumcem oglumu emzimek istiyo sezeryan doqum yapıcam ve sen baygın olursun ben emzireyim mama wermesnler dedi başta olur dedim ama suan rahatsiz hissediyorum kendimi ve bu durumu nasıl onu kirmadan soyluyeceqm içinden cikamiyorm
Doktora danistigini doktorun da uygun bulmadığını söylersin.

Merhaba arkadaşlar, ben 23 haftalık hamileyim ve hamileliğimi öğrendiğim ilk günden beri panik atak, anksiyete bozukluğu ve depresyon ile mücadele ediyorum. Daha önce 2 yıl önce panik atak geçirmiş ve ilacımı hamile kalmadan 2 ay önce bırakmıştım. 17.haftada psikiyatrist önerisiyle başka bir ilaca başladım. Hiç iştahım yok, yemek yiyemiyorum bebek beslenemeyecek diye çok üzülüyorum, hiç bir şey yapmak istemiyor canım, sürekli hiç iyileşemeyeceğimi düşünüp ağlıyorum, gündelik işleri yapmak üstümü giyinmek bile zor geliyor. rapor alıp işe gitmeyince daha kötü oluyorum işe geliyorum zor duruyorum arada derede kaldım. benim gibi hisseden ya da hamileliğinde bunu yaşayıp sonra iyileşen birileri varsa yazarsa çok sevinirim.
Aynısını yaşıyorum,daha onceden de majör depresyon geçirdim ve bebek sahibi olmak icin 8 ay ilac icmedim.13.haftaya girdim ilac tedavisine ragmen ilerleme yok.bir aydir geziyorum anne gorumce...eve girince basliyor.ev mutfak giremiyorum.yatagimdan bile sogudum.sen nasil oldun?

Merhaba öncelikle büyük geçmiş olsun bende bu cuma 24 haftamı dolduruyorum fakat 15 haftamdan sonra şiddetli derecede depresyona girdim ilaç içmemek için çok direndim doktorlarımda bebek küçük diye erteledi geçen hafta ciddi ağlama krizleri geçirdim uykularından boğulacakmış gibi uyanıyorum eşimin mışıl mışıl uyuduğunu görmek daha da canımı yakıyor sonrasındada Gözüme uyku girmiyor ailemin yanındayım eşimle tamamen koptuk mantıklı düşünemez hayattan zevk almak dursun yaşayamaz hale geldim bu bebeğe nasıl bakacağım korkusu içindeyim ayrılığın eşindeyiz bu kadar acıdan sonra bebeğimi elimden almasının korkusu beni öldürüyor eşimden hiç bir destek görmüyorum aynı sizin gibi yemek yiyemiyoruz bebeğim için kendimi zorluyorum Boğaz'ından geçmeyen lokmayı onun için geçirmeye çalışıyorum tek yardımcım annem beynimdeki düşüncelere bir dur demek istiyorum yapamıyorum hep en kötü senaryolar geliyor aklıma.psikiyatri doktorumun önerisiyle 25 MG selektra ve pasifliği şurup kullanmaya başladım siz ne kullanmaktasınız aynı acıyı yaşayan biri olarak iyileşme katederseniz yada bu konuda bilgi edinirseniz beni haberdar edermisiniz teşekkürler
Dogum yaptin mi nasil oldun

Çoğumuz yalnış nefes alıp veriyoruz.. bizler doğuşta hep diyafram nefesi alırız fakat korku endişe ,üst solu um öğretir sonra alışkanlık sürer gider.. tekrar diyafram nefesine dönmek bağışıklık sistemimizi güçlendirir...korku ve stres le başetmek için bulunmaz bi nimettir.. doğru nefes için en basit bi yöntem sırt üstü yatın ve karnınıza bi kitap koyun ve aldığınız nefes le kitabı kaldırıın

Bende özellikle gündüzleri ve sabah uyanınca yoğun bir iç sıkıntısı oluyor akşama doğru geçiyor hiç birşey yapasım gelmiyor sürekli yatmak istiyorum ama yatınca daha kötü hissediyorum bunları giriyor varmı benşm gibi olan hiç birşey keyif vEtmiyor ilaca başladım anksiyeteö hafifledi ama sıkıntı ve birşey yapama hali var hamilekten öncede vardı ama hamile kalınca daha kötü oldum

X