Hamilelikte düşük TSH sorunu yaşayanlar

LuckyCharm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2014
303
208
Kızlar merhaba. 16 haftalık ikiz gebeliğim var. Hamilelik öncesi normal aralıkta olan TSH değerim dün yaptırdığım tahlilde 0,05 çıktı. Doktorum hemen ilaç başladı sabah-akşam olmak üzere günde 2 tane. Bazı forumlarda ve yabancı kaynaklarda da dikkatimi çeken TSH ın gebelik hormonlarını taklit edebildiği bu sebeple anormal değerler çıkabildiği yönünde ancak tabii doktorun söylediği şekilde ilacıma başladım risk alabilecek bir durumda değilim. Sorum şu benim gibi düşük değer çıkanlar ilaç tedavisinden olumlu yanıt alabildiler mi ve doğum sonrası değerleri düzeldi mi acaba?

Gebelikte tsh.yukseledebilir dusedebilir. Benimde kimi zaman yüksek çıktı kimi zamanda dusuk. Ama doktorlar ilaçla düzene sokuyorlar. İlacınızı aksatmadan kullanın. TSH bebek gelişiminde çok önemlidir o yuzden kafanıza göre bişey yapmayın, doktorunuza güvenin.

Gebelikte tsh.yukseledebilir dusedebilir. Benimde kimi zaman yüksek çıktı kimi zamanda dusuk. Ama doktorlar ilaçla düzene sokuyorlar. İlacınızı aksatmadan kullanın. TSH bebek gelişiminde çok önemlidir o yuzden kafanıza göre bişey yapmayın, doktorunuza güvenin.
Çok teşekkür ederim cevabınız için

Hamilelik dısındada düzenli olarak troit ilacı kullanıyorum. Hamile kalınca degerim düsmüs, ilacın dozunu düsürdü doktor hemen normale dondu. Endiselenecek bisey yok

Gebelikte tsh.yukseledebilir dusedebilir. Benimde kimi zaman yüksek çıktı kimi zamanda dusuk. Ama doktorlar ilaçla düzene sokuyorlar. İlacınızı aksatmadan kullanın. TSH bebek gelişiminde çok önemlidir o yuzden kafanıza göre
Hamilelik dısındada düzenli olarak troit ilacı kullanıyorum. Hamile kalınca degerim düsmüs, ilacın dozunu düsürdü doktor hemen normale dondu. Endiselenecek bisey yok
Teşekkür ederim cevabınız için 🙏

Merhaba cnm Bende 9aydir hamile kalmak istiyorum olmadi Son ay dostinex ve letrox kullaniyorum cunku tsh degerim 6,95 prolaktinde baya yuksek cikmisti Hamile kalmamanin nedeni bu diyorlar Acaba nekadar sure icerisinde guzel haberler alirim sizce? Simdiden tesekkurler💕

Merhaba cnm Bende 9aydir hamile kalmak istiyorum olmadi Son ay dostinex ve letrox kullaniyorum cunku tsh degerim 6,95 prolaktinde baya yuksek cikmisti Hamile kalmamanin nedeni bu diyorlar Acaba nekadar sure icerisinde guzel haberler alirim sizce? Simdiden tesekkurler💕
O guzel haberi almak icin ben 9 yıl bekledim 9 ay ne ki cok yanlis kisiye sordun 😒 en kisa surede nasip olur insallah hayırlısıyla 😊

X