hamılelıkte fazla kılo almamak için nasıl beslenıyorsunuz..

Merhaba arkadaslar , Bende 13 haflalik hamileyim , bende yuksek kilo ile hamile kaldim ama kac kilo ile kaldigimi bilmiyorum boyum 180 cm. Su an ki kilom 107 :KK43: ayagimda varis oldugu icin cok zorlaniyorum, bazen nefes alirken zorlandigimi fark ettim , karnim cikmaya basladi ve karnimda baya catlaklar olusmaya basladi, hamile diyeti yapabilir miyim ve 3. Ayda catlak olusumu normal mi

29. haftam bitiyor ve hala aynı kilodayım 79,3 ile yola devam :anneadayı:
Boy: 170
Başlangıç 68 küsür
29. hafta 79,3

Ne kadar guzel , sanirim sadece 10 kg. Gibi birsey masaallah ☺

Şöyle söyleyeyim 5. ayla 6. ay arasında aldım zaten bütün kiloyu o ay çok abartmışım ,doktor kilomu görünce hemen diyet yapman lazım dedi ve bir de şeker yüklemesi istedi doğal olarak :KK43:
Aralık ayının 2. haftasından beri dikkat ediyorum 24. haftadan beri yani ,neredeyse 1 ayı geçti hala aynı kilodayım ama maşallah bebişin gelişimi gayet iyi durumda . Anladım ki çok yemekle bebeği değil kendimizi genişletiyoruz gereksiz yere keşke kiloları almadan önce aklım başıma gelseymiş ama geçti artık maalesef .
Abur cubur ,akşamları çayın yanına şerbetli tatlılar ,gün içerisinde gereksiz atıştırmaları kestim . Beyaz ekmek hiç yemem zaten normalde de genelde tam buğday oda sabahları yiyorum yumurta ,peynir-zeytinle beraber kahvaltı olarak . Her gün 1 kupa rezene çayı içiyorum . Çalıştığım için öğlen gelen yemeği yemek mecburiyetindeyim ama seçiyorum , çorba içiyorum + pirinç pilavı varsa yemiyorum mesela bulgur varsa yiyorum 2 kaşık , yanına sulu yemeğinden 2-3 kaşık . Her gün 1,5lt su içmeye çalışıyorum .Akşamları da sebze yanına salata yapmaya gayret ediyorum en geç yemek yeme saatimiz 20:00 keşke daha erken olsa ama ancak yetişiyor .Canım birşey çekerse de tadına bakıyorum oturup 1 tabak yemiyorum ,dayanmaya çalışıyorum kısacası evet çok zor iştah açıkken özellikle ama mecburen dikkat etmeliyiz sonrasında zorluk çekmemek için ..

ben 26 haftadayım 9 kılo aldım...doktorum kızıyor...

sızler nasıl beslenıyorsunuz

bazen canım cok cekıyor ya tatlı hamur işi

sıze doktorunuzun tavsıyelerı neler paylaşalım
Hic umrumda degil ne varsa yiyorum hic esirgemeden saglikli bir sekilde tabi. 29. Haftam 11 kilo aldim 74 kiloyum gerci pek gostermiyorum kilomu cok da takmiyorim.

kızlar yaa dr um beni de uyardı evimde baskül yok o yüzden kontrollere gittikçe bakabiliyorum. en son 16 haftalıkken 6 kilo almıştım. benim tek sorunum iradesiz olmam sanıyorum. ve çalışmamdan dolayı düzenli beslenemiyorum. :mad:

ben ilk hamileligimde aldıgım kiloyu yazsam dudagınız uçuklar kızlar
dogumdan tam 3 ay sonra eski kiloma inimiştim ama ;

şimdi hamile kalayim hayırlısıyla gene veririz inşallahhh

Diyet yapamıyorum ben birinde diyete niyetlendim hamile kaldım düşük yaptım, bir niyetlendiğimde annem hastalandı, şidi de bayramdan sonra dedim ama hamileyim :KK70: zaten şişkoydum ne hale gelicem bilmiyorum. Neyse ki iştahım azaldı ve tatlı isteğim eskisine oranla sıfıra yakın.

Merhaba arkadaslar , Bende 13 haflalik hamileyim , bende yuksek kilo ile hamile kaldim ama kac kilo ile kaldigimi bilmiyorum boyum 180 cm. Su an ki kilom 107 :KK43: ayagimda varis oldugu icin cok zorlaniyorum, bazen nefes alirken zorlandigimi fark ettim , karnim cikmaya basladi ve karnimda baya catlaklar olusmaya basladi, hamile diyeti yapabilir miyim ve 3. Ayda catlak olusumu normal mi

doktorun seni diyetisyene yönlendirir. sağlıklı ve düzenli beslenirsen az kilo alırsın. doğurunca da bebek 6 aylık olunca tekrar diyetisyene gidersin :)

bende hamile kalmadan önce ki kilo mu bilmiyorum şuan da 14 haftalığım ve 61 kiloyum hamilelikten önce aşağı yukarı 55-56 kilo olduğumu var sayarsam şuana kadar 5-6 klo almış bulunmaktayım. doktor da pek normal olmadığını ilerleyen zamanlar da bu duruma da bakacağını söyledi çok kilo almak zararlı mı hamilelikte ?

bende hamile kalmadan önce ki kilo mu bilmiyorum şuan da 14 haftalığım ve 61 kiloyum hamilelikten önce aşağı yukarı 55-56 kilo olduğumu var sayarsam şuana kadar 5-6 klo almış bulunmaktayım. doktor da pek normal olmadığını ilerleyen zamanlar da bu duruma da bakacağını söyledi çok kilo almak zararlı mı hamilelikte ?
Tabiki herseyin fazlasi zarar. ama bu konuyu doktorunuzla konusirsaniz size uygun bi yemek listesi hazirlar yada bi beslenme uzmanina yonlendirir boylece daha saglikli bi hamilelik gecirmis olursunuz. ben 35 haftalik hamileyim doktorum hep fazla kilo almanin normal dogumdada sezeryandada problem oldugunu soyluyor o yuzden daha dikkatli olmak lazim

X