hamılelıkte fazla kılo almamak için nasıl beslenıyorsunuz..

yaaaa senin gibilerine çok özeniorum. ben beslenmeme çok dikkat ediorum asla fazlaya kaçmıorum ama yine de 9haftalıkken 2kilo almayı başardım. evlenmeden önce 45kiloydum. hemen hamile kaldım ve şuan 47kiloyum. ufff bu kilo takıntısı beni mahvedicek. sen bu kadar çok yiyiyp nasıl bu kadar az kilo alabildn?eyvahedigeldismile

canim sen cok zayif hamile kalmissin zaten,biraz daha fazla kilo alman muhtemel hamileligin boyunca,bunye telafi edecek.Ben hamile kalmadan hemen once almistim kilo(normal kilo 52-53 ama ben 59 da hamile kaldim),bunun etkisiyle birden artis olmadi sanirim.

sofıka evet nasıl bu kadar az kılo aldın

Allahim baska sorun vermesin,kilo en son sikintimiz.

bende 50 kg hamile kaldım 30 haftada 16 kg aldım ve bu çok normal çünkü zayıf ve uzun insanlar hamilelik sırasında çok kilo alırlarmış ve sonrasında dha rahat verirlermiş merak etme.

benim 38 kilo alan arkadasim var,1 yila kalmadan butun kilolarini verdi,manken gibi masallahi var.En yakin arkadasim 20 kusur aldi,dogumdan 2 ay sonra tek bir kilo fazlaligi bile yoktu.

bende 22. hafta 10 kilo almışım yuh yani.. aslında sorun doğumdan sonra kilo vermek değil bu kilolar sağlığımıza zarar vermesin daha şeker yüklemesi yapıldı inşallah iyi çıkar sonuçlarım

bende 22 haftada 7kg aldım... ama görüntümden iğreniorum ztn hamilelikten önce bir anda fazla uyumaktan:))) 10kg almıştım bikaç ay içinde üstüne bi de hamilelik eklenince iicene obeze döndüm çok mutsuzum:KK43:((((
dün gittim hamile kilodu satmak istedi kadın bana görünce midem kalktı kocaman yaaa:KK43::KK43:(((
çok morlaim bozuk çokkk offf offf!!!

bende 22 haftada 7kg aldım... ama görüntümden iğreniorum ztn hamilelikten önce bir anda fazla uyumaktan:))) 10kg almıştım bikaç ay içinde üstüne bi de hamilelik eklenince iicene obeze döndüm çok mutsuzum:KK43:((((
dün gittim hamile kilodu satmak istedi kadın bana görünce midem kalktı kocaman yaaa:KK43::KK43:(((
çok morlaim bozuk çokkk offf offf!!!

ben seni nasıl da iyi anlıyorum sorma.bende kilolu hamile kalanlardanım.daha 14.haftamdayım ama şimdiden 2.5 kilo aldım.şimdi bu yazılanları okuyunca yemek konusunda kendimi frenlemeye çalışacam.ama canım sürekli tatlı şeyler istiyor dayanamıyorum yaaaaaaa.şimdiden kocaman göbeğim var.nolacam ben bilmiyom.mafoldumben

ben seni nasıl da iyi anlıyorum sorma.bende kilolu hamile kalanlardanım.daha 14.haftamdayım ama şimdiden 2.5 kilo aldım.şimdi bu yazılanları okuyunca yemek konusunda kendimi frenlemeye çalışacam.ama canım sürekli tatlı şeyler istiyor dayanamıyorum yaaaaaaa.şimdiden kocaman göbeğim var.nolacam ben bilmiyom.mafoldumben

bende aksine cnm hiç tatlı istemiodu yeni yeni çikolata falan yemeye başladım o da yani abartı deil:))) ilk zmnlar sürekli peynir ekmek yiyordum... bi de doktorum bana saat 8den sonra bişey yemeyi yasakladı en fazla soda içebilirsin dedi. uydum mu hayır uymadım:)))) ama sevindirici olan şu doktorum ii gidiyorsun her ne yapıosan aynen devam et diyor... bakalım bu ayda öyle diyecekmi:))) biras abartmaya başladımda bu aralar malum tatil modu... bi de raporluyum seminerlere gitmiyorum eee evde yatışta olunca ister istemez kilolanıo insan:KK43:(((
geçen hafta hastaneye yatırdılar beni günde 3.5 lt falan su içmeme rağmen suyum azalmış ve doğum sancılarım başladı benim bebiş sabırsız 5 aylık doğmaya karar vermiş:)))) ondan sonra doktorum kanı sulandırıcı ilaç magnezyum falan verdi sanırım bunlardan dolayı kilo alıorum... doktoruma desem yediklerinden alıosun der kesin:))))
ama kesinlikle aynaya bakmak istemiorum artık:KK43:(((

arkadaşlar merhaba...
9,5 aylık bir kızım var benimde...
93 kg ham,le kaldım vede 97 kg da bitirdim...
diyetisyenim vardı endokrin ve şeker sorunlarım olduğu için....

ama gebeliğimi genel anlamda özetlersem hergün kesinlikle 2 yumurta yedim ve 1 lt süt içtim etimi peynirimi yoğurdumu boll boll yedim...
onun dışında hiç tatlı yemedim. yapay hiçbir şeye yanaşmadım..... yemediklerimin genel bir özeti: (hazır çorbalar turşular kola gazoz nescafe çikolata çerez cips beyaz ekmek vs vs vs vs...)
sonuçta gebelikte sadece 4 kg aldım...doğurup eve geldiğimde 5 i zaten gitmişti.... kalmıştım 92... bebeğim 2 aylıkkende 83 kg oldum emzirmek müthiş kilo verdiriyo..... şimdi siz diceksinizki bunları nenem yemese oda zayıflar :)))))) ama inanın bunlar bebek içinde yararlı şeyler olmadığı için nefsime okadar hakim oldumki bebeğimde çok sağlıklıydı bendede hiçbir sorun sıkıntı olmadan herşeyi atlattım geçtim ve bir gramda ödem yapmadım... içini,z belki rahatlar diye söylemek istedim bunları çünkü bendede hipoglisemi ve hipotiroidi var vede şekerim aşırı düşerken gebeliktede çıkmaya başlamıştı.... ama ilaç filan derken bi şekilde durdurduk vede sağ salim kucakladım yavrumu.. Rabbim herkese nasip etsin böylesini diyim hepinize kolay gelsin hiçç takmayın kilolarınızı kızlarr.....

off çok dertliyim iştahım açıldı kapanmıyor daha 13+5 günlük hamileyim yaa :KK43:( ama 1.300gram aldım ve kesin yarın sabahta tartıda fazla çıkcam :KK43:

aranıza yeni katıldım ikinci çocuğuma hamileyim ama biraz isteksizim planlarım vardı kendimi mutlu hissetmiyorum bilmiyorum kararsızım bana fikir verin

Merhabalar,
Bundan uzun zaman önce yazdığınız bir mesaj uzerıne yazıyorum size:)
2. Cocuğunuza hamıleyken mutsuz olduğunuz ve emın olmadıgınızı yazmışsınız? Ben de 2 . Cocuğuma hamıleyım aslında ıstıyordum ama yumurtalarım azaldığı ıcın Dr olmaz dıyordu :KK43:
Neyse 6 ay sonra hamıle kaldığımı ogrendım ve ben şok:) esım ıstıyor ama ben emın degılım siz ne yaptınız doğurdunuz mu cok merak ettim yazarsanız sevınırım:)
Yasemin

daha 5 haftalık hamileyim 65le başladım sonrasından korkuyorum.öğreneli 4 gün oluyo ilk günden düzenli beslenmeye başladım.kahvaltı yapmazdım artık yapıyorum.sütü unutmuştum artık yatmadan bi bardak içiyorum.balık ceviz yeşil salata mercimek taze fasulye tüketiyorum.balığa bayılırım inşallah tiksinmem haftada 2 gün balık yemeği planlıyorum.henüz bulantım yok inşallah olmaz da böyle rahat geçer..suyla aram kötü :KK43:

merhaba arkadaşlar ben 18 haftalık hamileyim 3,5 kilo aldım ama troid hastasıyım yani metobolizmam yavaş birde düşük riskim var yataktan çıkmam yasak 2 aydır sürekli yatıyorum .gereksiz Kilo almaya başladım bu konuyla ilgili bir fikriniz varsa paylaşırsanız benimle çok sevinirim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ...

merhaba arkadaşlar ben 18 haftalık hamileyim 3,5 kilo aldım ama troid hastasıyım yani metobolizmam yavaş birde düşük riskim var yataktan çıkmam yasak 2 aydır sürekli yatıyorum .gereksiz Kilo almaya başladım bu konuyla ilgili bir fikriniz varsa paylaşırsanız benimle çok sevinirim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ...

cnm. bem de hasimatoyum. sanirim sen de oylesin. ilac almiyor musun onun icin?
benim de kanamam olmustu. onun icin hala gezmem yasak. yatiyrm. ama evin icinde az az yuruyrm. yoksa catlayacagim.
ben de 2 kilo aldim simdiden. az yiyrm ama sık yiyorum.
dr bana gunde 3-4 dilim ekmek en fazla ye xedi.
pilav yada makarnayi 3-4 kasik ye dedi.
balik et tavuk salata serbest dedi.

Merhaba araniza yeni katildim.
Bende 5 haftalik hamileyim her hangi bi kilo atrisim yok boyum 1.80cm kilom 75 ve bunyem kilo almaya musait zaten bebek beni hazirliksiz yakaladi.Tam diyet yapmaya karar verdigim zaman hamile kaldim. Ilk zamanlar oldugu icin eski beslenme duzenimde devam ediyorum calisiyorum da zaten yogurt sut pek aklima gelmiyo umarim yanlis bisey yapmiyorum.:44:

bende 26 haftamdayım ve 10 kilo aldım doktorum dikkat et fazla diyor.

21 haftalık hamileyim iştahım çok açılmaya başladı su ana kadar 7 kilo aldım basenlerim çok genişledi bacaklarim cok kalinlasti ve kalcam cok buyudu kizlaar ne yapabilirim yardimm

Killer 20 haftalik hamileyim toplamda 7 kilo aldim artik dikkat etmek istiyorumy wiz neler yaptiniz az kilo alanlar

X