Hamilelikte Görümcenin ve Kaynananın iç çamaşırlarını yıkaması!

Ben esime giydigim ozel kiyafetleri bi misafirim gelecegi zaman kimsenin ellemeyecegi yere sakliyorum.onu kirli sepetine atmaniz hata olmus orda tabiki gorur.konusmadan kapiyi kilitlemeniz de hata olmus belliki art niyeti yok.esinizr yansitmadan konusabilirdiniz kendi aranizda cozerdiniz ben bu kynana gelin kavgalarinin ese yansitalmisina karsiyim ikiniz yetiskin insansiniz ese ogula sikayet etmek dovru degil

Size yardım da yaranamamış. Tutturmuşsunuz “donum da donum” o zaman donunuzu kendiniz yıkayacağınızı söyleyseydiniz. Cem Yılmaz’dan “donunu kendi getirecek” esprisini de buraya bırakıyorum 😊

Geçen gün, kvm bize geldi yatılı kaldılar bir gün. Çünkü cenazemiz var ve beni de yalnız bırakmak istemedi.
Oğlanın odasının bir köşesine, henüz katlamadığım çamaşırları yığmış, kapısını çekmiştim; ortalıkta görmesin kpim de gelince diye.

Kvm de anneme benzer, ortalıkta bir iş gördüğünde pek duramaz, dedim ki ona (Çünkü evim baya karışık) "Anne hiçbir şeye elini sürme, yorma kendini; hizmet etmeye gelmedin evime, oturup çayımızı içer, çöreğimizi yeriz" ."Tamam tamam" dedi ama biliyorum, rahat durmayacak. Oğlanın odasını da yerleştirmeye girmiş ben ilaçları yuvarlayıp uyumuşken.
Ve iç çamaşırlarım da nasıl desem... Hoyrattır. :)

Oraya ayırdığım tüm çamaşırları (Pijamaların altına gizlediğim donlarım da dahil olmak üzere) katlamış itina ile, güzelce koymuş.
Sonrasında bir miktar utandım "Beni utandırasın mı geldi anne" dedim, Güldü "Utanılacak bir şey yok, sen oralara kafa yorma, bak ortalıktan kalktılar işte" dedi. Sonra hak verdim "Yani doğrusun da işte, neyse sen bi daha yapma öyle anne" dedim ve güldük geçtik.

Diyeceğim o ki; bire bir konuşarak anlaşın, kapı kilitleyip, eşiniz üzerinden laf atarak değil.
Ve konunuzu da bildirdim, biraz kurgu geldi.
Birebir aynı konu. Ve nasıl güzel çözüm. Konu sahibi de örnek almalı, güzel iletişim, tatlı dil çözülemeyecek konu olmaz. Ne kendisi sıkıntı yaşar ne de insanlar kırılır.
Anladığım kadarıyla bir şey diyemeyip kurulup kurulup olmaması gereken şeyler yapıyor.

Hamileyim yardım edilsin diye yardıma çağır
Sonra kalk işe git
Fantezi kıyafeti giymeyi ihmal etme
Sonra yok odama girdiler bilmem ne
Eh be arkadaş ne diye çağrırsın o zaman insanları?
Ne tuhafsın ya

Abimin evine gittiğimizde yatak odasına girmeyi geç önünden geçmezdik tek çamaşır yıkamazdık kendi kirlilerimizi alıp dönerdik bu yüzden şansımız yok galiba dolaptan birkaç kez sakız almıştım yengem bunu farketmiş olacak ki aynı sakizdan bana hediye etti o günden sonra buzdolabını bile açmadım.

yardım etmiyorlar diye ağladığımı nereden çıkardınız? bu foruma sanırım insan yargılamaya gelmişsiniz. bu kadar sert bir uslüp sergilememenizi rica ederim. hayatta herkesin başına her şey geliyor, bugün sevdiğimiz bir şeyi yarın istemeyebiliyoruz. yatak odası mahremiyetinin islam dininde ki yerini araştırırsanız yatak odası mahremiyeti hakkında da bilgi sahibi olursunuz. konuyla ilgili otorite de siz değilsiniz maalesef doğru yanlış siz karar veremezsiniz sadece yaptığım hareketle ilgili yorum da bulunabilirsiniz uslub sert olmuş şöyle yapabilirdiniz diye ama benim karakterime ters gelen bir şeyi benim anormalliğimmişte genel geçere göre doğrusu siz mişsiniz gibi yargılayamazsınız. benim pis jiletlerim vs. hiç bir şeyim ortada değildir. olması gerektiği yerdedir. evim benim özel alanım kendi istediğim gibi düzenlerim. gelen misafirin kendi adabını bilip buna göre hareket etmesi bir şey alacaksa da izin istemesi gerekir diye düşünüyorum. bu samimiyetimiz var arayabilirler bile. ben evlerine gittiğim de beni mutfağa dahi sokmuyorlar kendileri.
Yazik o kadincagiza sen Kalk kokmus donlari yika dür karsidakinin yaptigina bak gelmezdim o kadinin yerinde olsam ne hali varsa gorsun

hamileliğim şuan rahat ilerliyor çok şükür baştan beridir de zorlukta yaşasam yardım istememiştim. eşim ve kendisinin baskısıyla tamam o halde gelmek istiyorsa gelsin dedim. çünkü gelmek için çok ısrar etti. Çok bir şeye ihtiyacım olursa annem ve kız kardeşimi çağırabiliyorum. Geleceği zaman da bir ton temizlik yaptım bakın burada konu anlattığım kadarıyla çok yüzeysel kalıyor. hamile olduğum günden beridir 6ay oldu nasılsın iyi misin diye aramadı ısrarlarıma rağmen gelip kalmadı. Ne olduysa kendi annem son ultrasonuma geldi bir an da ben geliyorum 2-3 hafta kalacağım demeye başladı. Tamam gelsin başımın üstüne asla ve asla öyle bir insan değilim. Ben sadece kişisel eşyalarımın kimse tarafından ellenmesinden hoşlanmıyorum. Bekarken anneme bile elletmezdim.
Tamam iste buna iletisim deniliyor sizde olmayan sey tamda bu oturup konusacaktin Anne ellerine saglik inkar etmem hakkin çok ama ic camasirlarima elleme ben utaniyorum de yeter yada kendin 10 dkk yika makina da zormu Kadin yuz vermis belliki yazik kadincagiza

Herkesin yatak odası özel tamam da yatak dolabı sizin yatak odanızdaysa ve kadın sabah yatagını toplayıp sizin odaya dolaba kaldırıyorsa ne sucu var? Kaldırmasa yatağını bile toplamıyor diyecektiniz. Ayrıca çamaşırlarınızın yıkanmasını istemiyorsanız ya kendiniz atarsınız makineye ya da kv ye söyleyip bizim çamaşırları siz atmayın makineye ben atarım öyle rahatsız oluyorum vs deseydiniz kadın da anlayışla karşılardı. Ama o rahatsız olacagını bilememiş kadıncagız kendince yardım amaçlı yıkamış kurutmuş dolabınıza koymuş. Bunun neresinde kötü niyet var? Eski insanlar bu tür şeyleri mahrem olarak görmezdi çünkü. Bunları düşünemiyor musunuz? Bir de hadi görümceyle aynı sorunları yaşayıp gönderdiniz daha neden arkasından kv ye sitem ediyorsunuz yok aramıyor sormuyor diye? Kadın siteminize karşılık kalkmış evinize gelmiş. Buna siz davetiye çıkarmışsınız zaten. E sonra da geldiğüne geleceğine pişman etmişsiniz kadını. Merak ediyorum konuşmak cok mu zor da siz kapıyı kilitlediniz? Odama girmeyin ya da çamaşırlarımızı ben yıkamayı tercih ederim siz bu işlerle yorulmayın dersin olur biter. Cidden ilginç bir vakasınız. Eşiniz de ailesi de haklı malesef. İlk kez kk da eş ve ailesini haklı görüyorum bu da bir ilk oldu 😂

Allah bu kadının eşine ve eşinin ailesine sabır versin. İlk defa bu kadar okuduğum şeyler konusunda, yazan kişi anlatmasına rağmen karşı tarafa acıdım. Bencil yetiştirilen ve her şeyde kendini haklı gören insanlar karşıdakine eziyetten başka bir şey değiller. Burada her yazan kişiye de teline göre sürekli kendini haklı gösterme çabası. Ne yapsalar zaten buna yaranamazlar. Aileler genelde böyle erkek çocuklarını yetiştirir, biz de bazı ailelerde böyle “prenses- premses- “ olduğuna inandırıyor kızları ve kendilerini üstün zannediyorlar. Şimdi çocuk yapıp bunu da kullanırsınız. Vallahi acıdım karşı aileye. Lütfen karşıdaki insanları daha fazla manipüle edip kullanmayın. Kimse sizin evinizi temizlemek, dokunuzu yıkamak ve çocuğunuza bakmak zorunda değil. Çocuk yapıp evlenen kadın oturur evine de çocuğuna da bakar, ihtiyacı varsa kadın tutar.

merhaba. 24 haftalık hamileyim. Hamileliğim mi biraz gergin ve sıkıntılı geçiyor ya da gerçekten etrafımdakilerle ilgili bir problem mi var anlayamıyorum. Hamileliğimin ilk aylarında çok ısrarlarım olmamasına rağmen aşırı bulantı yaşadığım için eşimin kız kardeşim gelsin(il dışında yaşıyorlar) hem yardımcı olur şeklinde ki önerisine evet olabilir gelebilir demiştim. Geldiğin de bana sormadan yatak odama girip dolabımızı açıp eşimin eşyalarını kenara sıyırıp kendi eşyalarını koyduğunu fark ettim giyinmek için sürekli bizim odamızı kullanmaya başladı(bununla ilgili sanırım daha önce ben yüz verdim evim küçük olduğu için daha önce geldiğinde eşimin eşyalarını ayrı bir bölmede düzenleyip ona yer açmış ve buraya koy demiştim o zaman çok fazla rahatsız edecek bir harekette bulunmamıştı). Daha sonrasında çalışıyorum ve gündüz evde olamıyorum ben yokken kazaklarımı vs giyip kişisel eşyalarımı kullanmaya başladı( kutuda ki jiletim,rujum,rimelim) Çamaşırlarımı yıkıyor(iç çamaşırlarımız da dahil) vs dolaplarına yerleştiriyor,dilediği gibi yatak odama girip çıkabiliyor ben yatarken yorgan almaya giriyor vs. ben nasıl olsa gidecek diye sesimi çıkartmak istemedim ama aşırı derece rahatsız oldum. Yaklaşık 2 ay durdu son zamanlar evimi otel gibi kullanmaya başladı sürekli gezme de tozma da bana da yardımı dokunmuyordu bende eşime bir iki ufak söylenmeye başladım. Daha sonrasında bir akşam ağladı ağladı ve annem çağırdı gidiyorum dedi. O günden sonra beni bir daha ne aradılar ne sordular ne yaptın nasıl oldun demediler. Bende kayınvalideme sitem ettim bir gün beni neden arayıp sormuyorsunuz diye bana cevap vermedi ve eşim eve gelmesine yakın aradı bende açmadım. Daha sonrasında görüntülü arama yapıp bize kalmaya geleceğini söyledi. Bende buyur gel dedim doğal olarak.Geldiğinde görümcemden tedbirli olduğum için yemek odamda ki vitrinimin bir kısmını boşaltıp ona ayırdım eşim niye odada ki dolapta yer ayırmıyorsun dedi bende bu durumu kardeşinin suistimal ettiğini rahatsız olduğumu buraya koymasını istemediğimi belirttim anlayış gösterdi. Ona kıyafetini koyması gerektiği yeri gösterdim ve ilk geldiği günler yorganını vs hep ben getirdim akşamları ,kirli sepetimi kendi odama koydum(normalde banyoda) ama 2-3 gün sonra ben evde olmadığım için odama girip çıktığını yorganı dolaba koyduğunu fark ettim. Sesimi çıkartmadım 4.gün eşim benden sonra çıktığı için evden yatağı açık bırakmış yatağımı kapatmış, 5.gün bütün iç çamaşır o bu demeden ellemiş makinenin içine atmış yıkamış asmış kurutmuş dolaplarıma kaldırmış. İç çamaşır dolabımı bile açmış. En son bardağı taşıran damla eşimle özel giydiğim iç çamaşırımı giydim ve yatak odamda ki kirli sepetime attım almış yıkamış kurutmuş onu da koymuş iç çamaşır dolabıma bende eşime söyledim uyarması gerektiğini gidecek zaten lütfen sus dedi. Önemsemedi durumu baktım hiç bir şey demeyecek bende hiç bir şey demedim odamın kapısını kitledim ertesi gün fark edince eşimi arayıp ağlamış zırlamış. Eşim beni arayıp tonla hakaret etti. Terbiyesiz insan nasıl böyle bir şey yaparsın diye. Hamile hamile akşama kadar ağladım sinirimden. Sonra kayın validemi aradım durumu açıkladım kusura bakma anne ben yüzüne söyleyip saygısızlık yapmak istemedim böyle anlarsın diye böyle yaptım. Sen bunu bana sormak yerine oğluna gidip ağlamışsın dedim. Güya ağlamamış beni odada uyuyakaldı işe gidemedi sanmış eşimi aramış eşim sinirlenmiş kapıyı kitlememe. O bir şey dememiş. Eşimden de annesinden çok soğudum. Çok üzüldüm . Sizce benim yaptığım normal mi? abartıyor muyum? Onlarda mı sorun ? bende mi? Biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın.
Bence size yardim amacli islerinizi yapmislar.boyle yapmak yerine ic camasirlarima dokunmayin diyebilirdiniz

Siz daha çok ayıp etmişsinz bence hele görümceye daha çok üzüldüm size yardim etmeye çalışmış yıkamış katlamış kendince bunu yaptıysa evleri falan süpürüp yemek te yapmıştır kv ve görümceniz onları hiç demiyorsunuz direkt kötü şeye odaklamışsınız .Doğru değil tabiki ama bunu espriyle güzrl bir dille söyleseydiniz arkadan planlar yapıp kapı kilitleyeceğinize siz bence gelmelerini istemiyorsunuz bunun için bir bahane bulup uzaklaştırmaya çalışmışsınız..

Bir de fantazi iç.çamaşırını kaynana görünce ne oluyor dimi o da kadın yani sanki bilmiyor valla bana nişanda bohça getirildiğinde kadınlar bir odada toplandık açtık kaynanam kısacık dantel bi babydol ve g-string alt takım koymuş beraber baktık güzelmiş dedim o da yakışır sana dedi güldük yani ne var dimi o kadar rahatsızsa onları sepete atmasaydı elinde bi yıkayıp odasına asıverseydi ya yani
Ee yanii doğru sonuçta o da kadın sanki kimse fantezi iç giyimi bilmiyor sanki bakın bu da bizim gelinin iç çamaşırı diye internette sergiliyor alt tarafı yıkayıp katlanmış dolaba koymuş. Pes yani insan artık yardım edip iyilik yaparken bile 10 kere düşünmeli yoksa böyle hırsız muamelesi de görürsün arkandan da konuşulup kötü bir şey yapmışsın gibi suçlanırsın da....

X