Hamilelikte Görümcenin ve Kaynananın iç çamaşırlarını yıkaması!

merhaba. 24 haftalık hamileyim. Hamileliğim mi biraz gergin ve sıkıntılı geçiyor ya da gerçekten etrafımdakilerle ilgili bir problem mi var anlayamıyorum. Hamileliğimin ilk aylarında çok ısrarlarım olmamasına rağmen aşırı bulantı yaşadığım için eşimin kız kardeşim gelsin(il dışında yaşıyorlar) hem yardımcı olur şeklinde ki önerisine evet olabilir gelebilir demiştim. Geldiğin de bana sormadan yatak odama girip dolabımızı açıp eşimin eşyalarını kenara sıyırıp kendi eşyalarını koyduğunu fark ettim giyinmek için sürekli bizim odamızı kullanmaya başladı(bununla ilgili sanırım daha önce ben yüz verdim evim küçük olduğu için daha önce geldiğinde eşimin eşyalarını ayrı bir bölmede düzenleyip ona yer açmış ve buraya koy demiştim o zaman çok fazla rahatsız edecek bir harekette bulunmamıştı). Daha sonrasında çalışıyorum ve gündüz evde olamıyorum ben yokken kazaklarımı vs giyip kişisel eşyalarımı kullanmaya başladı( kutuda ki jiletim,rujum,rimelim) Çamaşırlarımı yıkıyor(iç çamaşırlarımız da dahil) vs dolaplarına yerleştiriyor,dilediği gibi yatak odama girip çıkabiliyor ben yatarken yorgan almaya giriyor vs. ben nasıl olsa gidecek diye sesimi çıkartmak istemedim ama aşırı derece rahatsız oldum. Yaklaşık 2 ay durdu son zamanlar evimi otel gibi kullanmaya başladı sürekli gezme de tozma da bana da yardımı dokunmuyordu bende eşime bir iki ufak söylenmeye başladım. Daha sonrasında bir akşam ağladı ağladı ve annem çağırdı gidiyorum dedi. O günden sonra beni bir daha ne aradılar ne sordular ne yaptın nasıl oldun demediler. Bende kayınvalideme sitem ettim bir gün beni neden arayıp sormuyorsunuz diye bana cevap vermedi ve eşim eve gelmesine yakın aradı bende açmadım. Daha sonrasında görüntülü arama yapıp bize kalmaya geleceğini söyledi. Bende buyur gel dedim doğal olarak.Geldiğinde görümcemden tedbirli olduğum için yemek odamda ki vitrinimin bir kısmını boşaltıp ona ayırdım eşim niye odada ki dolapta yer ayırmıyorsun dedi bende bu durumu kardeşinin suistimal ettiğini rahatsız olduğumu buraya koymasını istemediğimi belirttim anlayış gösterdi. Ona kıyafetini koyması gerektiği yeri gösterdim ve ilk geldiği günler yorganını vs hep ben getirdim akşamları ,kirli sepetimi kendi odama koydum(normalde banyoda) ama 2-3 gün sonra ben evde olmadığım için odama girip çıktığını yorganı dolaba koyduğunu fark ettim. Sesimi çıkartmadım 4.gün eşim benden sonra çıktığı için evden yatağı açık bırakmış yatağımı kapatmış, 5.gün bütün iç çamaşır o bu demeden ellemiş makinenin içine atmış yıkamış asmış kurutmuş dolaplarıma kaldırmış. İç çamaşır dolabımı bile açmış. En son bardağı taşıran damla eşimle özel giydiğim iç çamaşırımı giydim ve yatak odamda ki kirli sepetime attım almış yıkamış kurutmuş onu da koymuş iç çamaşır dolabıma bende eşime söyledim uyarması gerektiğini gidecek zaten lütfen sus dedi. Önemsemedi durumu baktım hiç bir şey demeyecek bende hiç bir şey demedim odamın kapısını kitledim ertesi gün fark edince eşimi arayıp ağlamış zırlamış. Eşim beni arayıp tonla hakaret etti. Terbiyesiz insan nasıl böyle bir şey yaparsın diye. Hamile hamile akşama kadar ağladım sinirimden. Sonra kayın validemi aradım durumu açıkladım kusura bakma anne ben yüzüne söyleyip saygısızlık yapmak istemedim böyle anlarsın diye böyle yaptım. Sen bunu bana sormak yerine oğluna gidip ağlamışsın dedim. Güya ağlamamış beni odada uyuyakaldı işe gidemedi sanmış eşimi aramış eşim sinirlenmiş kapıyı kitlememe. O bir şey dememiş. Eşimden de annesinden çok soğudum. Çok üzüldüm . Sizce benim yaptığım normal mi? abartıyor muyum? Onlarda mı sorun ? bende mi? Biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın.
İNsanlar sana yardıma gelmiş ve yardım etmeye çalışıyolar yaptığın yanlış
Ben onlarda bi art niyet göremedim
Kv nin yerinde olsam hiç bi işine elimi sürmezdim bundan sonra ayıp etmişsin

merhaba. 24 haftalık hamileyim. Hamileliğim mi biraz gergin ve sıkıntılı geçiyor ya da gerçekten etrafımdakilerle ilgili bir problem mi var anlayamıyorum. Hamileliğimin ilk aylarında çok ısrarlarım olmamasına rağmen aşırı bulantı yaşadığım için eşimin kız kardeşim gelsin(il dışında yaşıyorlar) hem yardımcı olur şeklinde ki önerisine evet olabilir gelebilir demiştim. Geldiğin de bana sormadan yatak odama girip dolabımızı açıp eşimin eşyalarını kenara sıyırıp kendi eşyalarını koyduğunu fark ettim giyinmek için sürekli bizim odamızı kullanmaya başladı(bununla ilgili sanırım daha önce ben yüz verdim evim küçük olduğu için daha önce geldiğinde eşimin eşyalarını ayrı bir bölmede düzenleyip ona yer açmış ve buraya koy demiştim o zaman çok fazla rahatsız edecek bir harekette bulunmamıştı). Daha sonrasında çalışıyorum ve gündüz evde olamıyorum ben yokken kazaklarımı vs giyip kişisel eşyalarımı kullanmaya başladı( kutuda ki jiletim,rujum,rimelim) Çamaşırlarımı yıkıyor(iç çamaşırlarımız da dahil) vs dolaplarına yerleştiriyor,dilediği gibi yatak odama girip çıkabiliyor ben yatarken yorgan almaya giriyor vs. ben nasıl olsa gidecek diye sesimi çıkartmak istemedim ama aşırı derece rahatsız oldum. Yaklaşık 2 ay durdu son zamanlar evimi otel gibi kullanmaya başladı sürekli gezme de tozma da bana da yardımı dokunmuyordu bende eşime bir iki ufak söylenmeye başladım. Daha sonrasında bir akşam ağladı ağladı ve annem çağırdı gidiyorum dedi. O günden sonra beni bir daha ne aradılar ne sordular ne yaptın nasıl oldun demediler. Bende kayınvalideme sitem ettim bir gün beni neden arayıp sormuyorsunuz diye bana cevap vermedi ve eşim eve gelmesine yakın aradı bende açmadım. Daha sonrasında görüntülü arama yapıp bize kalmaya geleceğini söyledi. Bende buyur gel dedim doğal olarak.Geldiğinde görümcemden tedbirli olduğum için yemek odamda ki vitrinimin bir kısmını boşaltıp ona ayırdım eşim niye odada ki dolapta yer ayırmıyorsun dedi bende bu durumu kardeşinin suistimal ettiğini rahatsız olduğumu buraya koymasını istemediğimi belirttim anlayış gösterdi. Ona kıyafetini koyması gerektiği yeri gösterdim ve ilk geldiği günler yorganını vs hep ben getirdim akşamları ,kirli sepetimi kendi odama koydum(normalde banyoda) ama 2-3 gün sonra ben evde olmadığım için odama girip çıktığını yorganı dolaba koyduğunu fark ettim. Sesimi çıkartmadım 4.gün eşim benden sonra çıktığı için evden yatağı açık bırakmış yatağımı kapatmış, 5.gün bütün iç çamaşır o bu demeden ellemiş makinenin içine atmış yıkamış asmış kurutmuş dolaplarıma kaldırmış. İç çamaşır dolabımı bile açmış. En son bardağı taşıran damla eşimle özel giydiğim iç çamaşırımı giydim ve yatak odamda ki kirli sepetime attım almış yıkamış kurutmuş onu da koymuş iç çamaşır dolabıma bende eşime söyledim uyarması gerektiğini gidecek zaten lütfen sus dedi. Önemsemedi durumu baktım hiç bir şey demeyecek bende hiç bir şey demedim odamın kapısını kitledim ertesi gün fark edince eşimi arayıp ağlamış zırlamış. Eşim beni arayıp tonla hakaret etti. Terbiyesiz insan nasıl böyle bir şey yaparsın diye. Hamile hamile akşama kadar ağladım sinirimden. Sonra kayın validemi aradım durumu açıkladım kusura bakma anne ben yüzüne söyleyip saygısızlık yapmak istemedim böyle anlarsın diye böyle yaptım. Sen bunu bana sormak yerine oğluna gidip ağlamışsın dedim. Güya ağlamamış beni odada uyuyakaldı işe gidemedi sanmış eşimi aramış eşim sinirlenmiş kapıyı kitlememe. O bir şey dememiş. Eşimden de annesinden çok soğudum. Çok üzüldüm . Sizce benim yaptığım normal mi? abartıyor muyum? Onlarda mı sorun ? bende mi? Biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın.
kadın hırsızmış gibi kapıyı kitliyorsunuz ve anlayacağı dilin bu mu olduğunu düşünüyosunuz?
artı, o sizin kirli donlarınızdan tiksinmiyor mis gibi yıkıyor kurutuyor ama siz elini dokundu diye buraya konu açıyorsunuz.

Kusura bakmayın ama okurken bile gerildim resmen. Bu tarz her seye takan insanlar baskalarindan yardim tarzi seyler beklememeliler diye düşünüyorum. Insanlar oraya size hizmet etmek ve yardimci olmak icin geliyorlar ve yaptiklari her seye takilip kaliyorsunuz. Ne olmus yani odaniza girip, yatak örtünüzü kapattiysa. Ic camasirlarinizi yikadiysa. Kaldi ki ic camasirlarinizi kirlilige atmissiniz, napsaydi iç camasirlarinizi bir koseye ayirip diger kirlileri mi yikasaydi? Madem oyle niye ayri bir posete degil de kirlilige attiniz? Bu insan siz hamilesiniz diye yardima gelmis. Ne bilsin kirlilik sepetinizin sizin hassas noktaniz oldugunu. Madem oyle bastan soylemeniz gerekirdi, madem bu kadar takacaktiniz bastan kurallarinizi belirtmeniz gerekirdi. Ayrica kapi kitlemek cok yanlis bir hareket olmus. Ben olsam, odasinda ozel bir esyasi (ziynet vb) var da bana guvenmedigi icin mi kitledi acaba diye düşünürüm. Yine kayinvalideniz asiri iyi niyetli bir insanmis da sizin odanizda oldugunuzu fln düşünmüş. İc çamasirinizi görse ne olur? Kazaginizi giyse ne olur? Kendine özel bir bölme ayırsa ne olur? Siz o insana daha önceden kendi dolabinizdan yer ayirmissiniz. Yine ayni seyi yapacaksiniz diye dusunmus ve sizi yormamak adina gitmis kiz kendisi yerlesmis. Belki yaninda fazla kiyafeti yoktu, belki sizin dolabinizdaki kazaginiza ozendi giydi. Tamam bu yanlis olmus bunu size sormadan yapmasi yakışı kalmamış ama yine de tolere edilemeyecek, kafaya bu kadar takilacak bir davranis degil. Şahsen ben hamile olsam kayinvalidem veya görümcem bana gelip kiyafetlerimi yikasa, assa, katlasa, yerlestirse, dolabimi duzenlese, carsafimi degistirse pekala memnun olurum beni angarya islerden kurtardiklari icin. Nisan bohcasi yaparken kayinvalidemin bana iç camasirı almasindan rahatsizlik duymadiysam evlendikten sonra kocama ne giydigimi gormesinden de rahatsizlik duymam şahsen. Neticede normal bir misafirlekten farkli (yardima gelme) bir durum söz konusu. :temizlik:

benim ihtiyacım olmadığı halde bana sormadan geldiler. eve gelen misafire de şart sunulmaz diye düşünüyorum. misafir misafirliğini ev sahibi ev sahipliğini bilmeli.

Nasil yani? Esiniz kiz kardesim sana yardimci olur, gelsin demis. Siz de "olur" demissiniz ve kiz gelmis. O zaman direkt gerek yok ben kendi isimi kendim gorebiliyorum demeliydiniz. Kiz kardes neden agladi orasini da bilseydik iyi olurdu sanki. Neticede size göre yatak odası bir mabet yeriyse, hassas noktanizi insanlara en basindan soylemeniz gerekirdi. "Anne yataklari topladiktan sonra, yorganlari birak kalsinlar ben gelince kaldiririm, yatak odasina girilmesinden hoşlanmiyorum" demeniz gerekirdi. Kirlilik sepeti olayina da gorumce zamanindan bilenmissiniz zaten direkt o konudaki hassasiyetinizi de belirtebilirdiniz.

Bence abartmakta master yapmışsınız. Zaten size yardım için geliyor bu insanlar. Tabi ki çamaşırları yıksyıp yerleştirecek. Eminim o da bayılmıyordur sizin iç çamaşırlarınıza ama oğlunun hatırı var. Hele kapı kitlemek çok büyük ayıp. Resmen hırsız muamelesi gibi...
+1

Konu yatak odasina girince cinsellik akla gelmesi degil algini genislet... Yatak odasina girmek ayru icerideki cekmeceleri acmak ya da kirli sepetine bakmaj ayri ben senin kirli donunu neden goreyim? Kocana giydigin kirlenmis donu neden goreyim buna izin verebiliyorsan senin kendine sayginda bi skinti war

Bence baya değiştirdiniz. Ilk mesajınız ile bu mesajınız arasında niyet farkı var.
Gayet açık ortadaki her nekadar bizzat kirli sepetinize, iç çamaşırlarınıza baktığını ifade etsenizde durumun sadece yardim etmekten başka bisey olmadığı ortada. Kim sizin kirli iç çamaşırlarınıza bizzat bakmak istesin hangi amaçla yani ?
Yardıma çagırmissiniz insanlarda yardıma gelmis yatağınızı toplamışta, odanıza girmişte çamaşırları yıkamışta.
Nedir bu kadar büyüdüğünüz yatak odası karşınızdaki çocuğunuzun babası hayat arkadaşınızın annesi yani bu kadar abartmañıza ne gerek vardı.
Kapı kitleme meselesini hiç söylemiyorum hanımefendi için oldukça üzüldüm.

İyi niyetle yorumlayacak olursak belki yardımcı olmak için yaptılar hatta onlara sorsanız şimdi "gelinimizin donunu bile yıkadık" derler. Ama ne yazık ki sanırım onlarda özel alan mevhumu pek yok. Bazı aileler öyle, onlara göre belki yatak odanıza girmeleri çok normal, yardım etmek için giriyorlar diye düşünüyorlar. Tabi amaç ve niyet buysa yoksa özellikle karıştırmak için giriyorlarsa o başka tabi. Her iki halde de sizin için rahatsız edici bir durum olduğunu anlayabiliyorum. Bence açıkça ama kibar bir şekilde "hani ben böyleyim" gibi size ters geldiğini söyleyebilirsiniz.

konuşarak daha kırıcı geleceğini düşündüm netice de hiç bir oğul annesi gelinin yüze yüz terslemesini istemez yada ne bileyim yüz göz olmak istemez diye düşündüm.
Aslında tam tersi. Uygun bir dille, saygılı ve kibar bir şekilde konuşmak daha iyi olurdu. Kilitlemek çok daha kırıcı.

İşin 'kötü ' yanı çocuğa bakmaya da gelecek demişsiniz. Madem bu kadar rahatsız oluyorsunuz kadından ,bakıcı tutun , düzenini bozup gelmesin kadıncağız. Bu don meselesi ya kocanızla sizin aranızı, ya da ana oğulun arasını bozacak belli.

bu anlayista insanlarsa bakmaya gelmesinler daha iyi biraz izin kullanin

İyi niyetle yorumlayacak olursak belki yardımcı olmak için yaptılar hatta onlara sorsanız şimdi "gelinimizin donunu bile yıkadık" derler. Ama ne yazık ki sanırım onlarda özel alan mevhumu pek yok. Bazı aileler öyle, onlara göre belki yatak odanıza girmeleri çok normal, yardım etmek için giriyorlar diye düşünüyorlar. Tabi amaç ve niyet buysa yoksa özellikle karıştırmak için giriyorlarsa o başka tabi. Her iki halde de sizin için rahatsız edici bir durum olduğunu anlayabiliyorum. Bence açıkça ama kibar bir şekilde "hani ben böyleyim" gibi size ters geldiğini söyleyebilirsiniz.
yatak odasina girmek bile bence ayip oradaki sepete bile mudahale ediyorlar
odanizin kapusini calmafan acabilirler

tak odasina girince cinsellik akla gelmesi degil algini genislet... Yatak odasina girmek ayru icerideki cekmeceleri acmak ya da kirli sepetine bakmaj ayri ben senin kirli donunu neden goreyim? Kocana giydigin kirlenmis donu neden goreyim buna izin verebiliyorsan senin kendine sayginda bi skinti war
O çekmecelerde kirlilerde ne olaki :KK30:
Kırbaç zincir deri aksesuarlar:cool:
Dışardsn birinin yatak odasına girmesi belki kabul görmez lakin burada durum farklı
Anneyi çağırmışlar yardım için
Kadın ayrım gözetmeksizin evin işini tüm saflığıyla yapmış
Düşünememiş bu kadar problem olacağını
Sonra kapılar kilitlenmiş
Bırakın hanımlar herkes kendi işini yapsın hamile diye iş yapamayacak mı
Anadoludaki kadınlar ne yapıyor
Hem gel iyilik yap hemde aşağılan

Benim kv de bizde olunca yikanmadik camasir birakmaz😆
Aklima hic alinip gucenmek gelmedi acikcasi.
Bide o is sadece yatak odasinda mi oluyor, neden bunca anlam yukluyorsunuz su yatak odasina 🤦🏼‍♀️
evde misafir varken bi sure ozel aksesuar kullanmayin,yani bnde kv ya da annemler filan varsa bnm icin cinsel hayat bi sure askiya alinir:olamaz:

Bence topunuz suçlusunuz. Sınırlarınızı baştan çizerseniz kimse sorun yaşamayacaktır.

Birincisi yardım etmek için geliyorsa birisi her işi kendine görev bilir ve yapar. Gelmese adı kv olur. Oğlunu arayıp ağlaması tabiki de yanlış ayrıca.

İkincisi madem bu konularda bu kadar hassastınız ya gelmelerine müsaade etmeyecektiniz yada geldiklerinde rahatsız olduğunuzu iki yetişkin olarak dile getirip çözmeye çalışacaktınız. Gelmesin deseniz sizinde adınız gelin olurdu evet ama oda kapısını kilitlemek apayrı bir ayıp. Kvniz onun evinde iken bir yerlerin kapısını kilitlese siz ne düşünürsünüz cevap aslında burda?

Üçüncüsü kv ile yüz göz olmamak adına eşinizle aranızı açmışsınız. Eşinizin yaptığı kabul edilebilir bir hareket değil elbette ama sizde sorunu kimle yaşıyorsanız onunla iletişime geçmeniz gerekirdi. Birebir Konuşunca anlamıyorsa eşinizin de olduğu bir yerde düzgün bir dille söyleyebilirdiniz rahatsızlığınız.

BBizim insanımız sorunu kimleyse onunla çözmek yerine hep bu yollara başvuruyor bedelini de kendisi ödüyor sonrada ah vahlanıyor.

Böyle şeylerle hiç muhattap olmayın.Ben de riskli bir hamilelik geçiriyorum veriyorum parasını temizlikçi her hafta ya da programına göre 2 haftada bir geliyor temizliyor. Kayınvalidem ya da görümcem gelip neden yapsın? Gerekirse bankaya borçlanın ama insanlarla yüzgöz olmayın. Ayrıca kadına en baştan " ablacım ben kendi çamaşırlarımı yıkarım zahmet etme " deseydiniz anlayış gösterirdi bence. Kaçak dövüştüğünüz ve pasif direnişte olduğunuz için siz hatalısınız bence.

İyi de bu tavizleri baştan siz vermişsiniz görümcenize ve kayınvalidenize. Görümcenize baştan kıyafetlerini sizin dolabınıza koyabileceğini söyleyip, sonra da kıyafetlerini sizin dolabınıza koyuyor diye bilenmeniz hakkaniyetli mi sizce?

Yine yanı sıra görümcenizin iş yapmıyor diye gitmesini istemeniz, kayınvalidenizin ise iş yapıyor diye gözünüze batması ne kadar tutarlı sizce? Daha kendiniz bile karar verememişsiniz onları evinizde isteyip istemediğinize.

Ha şunu da söyleyeyim kimse kimsenin kirli donunu severek bayılarak yıkamaz. Kim kimin kirli donunu tenezzül edip çamaşır makinasına atar ciddi soruyorum? Kadın muhtemelen sizin mutlu olacağınızı düşünüp böyle bir şey yapmış. Her şeyde bu kadar art niyet aramayın. Çok rahatsız oluyorsanız kayınvalidenize kirli donlarınızı yıkamak zorunda olmadığını söyleseydiniz de kadın da donlarla muhatap olmasaydı. Sınırlarınızı çizin karşı tarafa açıklayın ki karşınızdaki insanda iyilik yaptığını düşünüp üstüne bir de trip yemesin.

hem arayıp sormuyorsunuz diye söylenmişsiniz kadın gelincede bi tavırlar kapı kilitlemek çok kötü olmuş yalnız ben çok alınır ve üzülürdüm kötü niyetli olduklarını hissetmedim yazdıklarınızdan ben doğum yaptıktan sonra kayınvalidem bizdeydi dolabımı biraz karışık görünce hepsini indirmiş toplamış böyle bi zorunluluğu varmıydı tabiki hayır ama içinden gelmiş kadının mutlu oluyor bişeyler yaptıkça neden kalbini kırayım ki anne eline sağlık ama bu kadar yorma kendini dedim ne gerek var kalp kırmaya hem kayınvalidem bizi kızı yerine koymuyo diye söylenirler kızının evinde yapmadığı yardımı yapıncada o yabancı görmesin bilmemne hayır görse noluyo çamaşırı onuda anlamadım ya neyse

kadını iş yapsın diye çağırmışsınız. o da gelmiş. e kirlileri yıkamak da onun işi olmuş. napsın kirlileri ayırırken sizin donunuzu kenara mı kaldırsın?

gerçekten anlamıyorum ya. ben hamile olsam iş yapamasam eşim yapar. iki kişinin ne işi olacak ki zaten? akşam gümlük programdan yıkar serer yani adam bunun için kaynanaya gerek var mı? yok. ha madem çağırdın o zaman kirlimi yıkasın donumu yıkamasın demek niye?

X