Hamilelikte Kabızlık ve Prebiyotik Tavsiyesi

Eflanaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2020
171
99
38
Merhaba arkadaşlar, 14 haftalık hamileyim tüp bebekle hamile kaldım. Ama neredeyse 2 aydır geçmeyen kabızlığım var, doğal yolları denedim ben de işe yaramıyor. Doktorlar duphalac verdiler bulantı yapıyor kullanamıyorum magnesi calsee saba verdiler onu kullanıyorum ishal yapıyor ama sonrasında yine kabız oluyorum. Bu süreçte 8 kilo verdim, kabızlık bende aşırı bulantı iştahsızlık da yapıyor. Bu arada hipermezies oldugumu da öğrendim hastanede epey yattım. Ama asıl sıkıntım olan kabızlığım yine geçmek bilmedi. Prebiyotikli vitamin ilaçlarının iyi geldiğini duydum. Kabızlığımı geçirecek bu yönde tavsiye edebileceğiniz derdime derman olacak bir prebiyotik tavsiyeniz var mıdır? Çok zor durumdayım yardım lütfen!!!!!!!!
Benimle aynı derdi yaşayıp da kabızlığı sonradan geçen hamişler var mı aramızda? 9 ay böyle geçecek diye çok korkuyorum.

Canım bende tüp bebekle hamile kaldım 14 haftalığına ve kabızlık sorunu yaşıyorum doktorum probiyotik vitamin verdi
Çok geçmiş olsun.🤲 Ayrıca bebişiniz de hayırlı olsun🤲 Rabbim bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.🤲 Size hangi prebiyotiği önerdi acaba? İyi geldi mi size? Şimdi 18-19 haftalar arasındayım. Doktorum kan ilacı verdi kabızlığım bulantılarım yine arttı😪

Çok geçmiş olsun.🤲 Ayrıca bebişiniz de hayırlı olsun🤲 Rabbim bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.🤲 Size hangi prebiyotiği önerdi acaba? İyi geldi mi size? Şimdi 18-19 haftalar arasındayım. Doktorum kan ilacı verdi kabızlığım bulantılarım yine arttı😪
Synbıotik diye bir probiyotik çok çok işe yaradığını düşünmüyorum şu anda gaz sancısı çekiyorum demir vitaminine bende başladım bulantılar benimde devam şimdilik

Bende 6 haftalıkken kabız sorunu yaşamıştım.doktorum entorogermina probiyotik vermişti.3.gun kabizligim düzeldi.bir daha da çok şükür olmadı.

Benim kabızlığım hafifledi canım, bulantımda
Çok şükür ya. Benim bir ara hafiflemiş gibiydi doktorumun verdiği mineral haplarından sonra kabızlığım iyice arttı. Bir de karnımda sol tarafımda ayrıca belimde çok fazla ağrı var. Normal mi yoksa enfeksiyon kaynaklı mı bilemedim? Doktora gitmeye gerek var mı bilmiyorum. Bana doğru düzgün lan tahlili yapılmıyor sadece ultrasonda bebeğe bakıp yolluyorlar normal mi bu?

Merhaba, probiyotik tavsiyesi istemişsiniz ama onun haricinde bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Diyetisyenim önermişti. Başlarda bende kabızlık yaşadım ve çok zorluydu beni mahvetmişti. Bu tarife kadar kesinlikle doğal yollar işime yaramıyor diyen bir insandım ama meğerse yanlış kullanıyormuşum. 3 kayısıyı geceden suya koyuyorum sabah kayısıyı yiyorum suyuna zeytinyağı damlatıp içiyorum maks 2. Günde etki ediyor. Rahatlayana kadar içiyormuşsun. Diyetisyenim birdaha olmasın diye 1-1.5 hafta kadar devam et dedi ama ben 2-3 gün yaptım hep. Ben çok faydasını gördüm sana da önermek istedim.

X