Hamilelikte kaç kilo aldınız?

yusraalparslan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2021
131
30
26
Kızlar 24+1 im ve henüz 3 kilo aldım doktorum çok normal çocukta normal demişti on gün önce gittiğimde. Ama az aldım ve korkmaya başladım ilk gebeliğim karnımda çok az çıktı sizler kaç kilo aldınız sizce normalmi?

Ben ilk 5 ay 5 kilo almıştım. Son 2 ay çok kilo aliniyor. Doğuma 12 kilo ile girdim.

Kızlar 24+1 im ve henüz 3 kilo aldım doktorum çok normal çocukta normal demişti on gün önce gittiğimde. Ama az aldım ve korkmaya başladım ilk gebeliğim karnımda çok az çıktı sizler kaç kilo aldınız sizce normalmi?
51 ile hamile kaldım, 62 ile doğuma girdim. İlk 3 ayın sonunda sadece yarım kilo almıştım. Tüm gebeliğim boyunca sadece karnım şişti Aşağı doğru. Eşim derdi leblebi yutmuş solucan gibisin diye 😂

bebek sağlıklıysa, gelişiminde sıkıntı yoksa hiç takılmayın. Benim oğlan 38+3’te 3840 gram doğdu. Gününü beklesem 4 kiloyu geçerdi herhalde. 🤭

50,5 kgda hamile kaldım ve 10,5 kilo aldım. İlk 3 ay hiç almadım. 4-5-6. Aylarda 2 şer kilo aldım, kalan 4,5 kg da 3. Trimestrda. Özel bir diyet yapmadım ama hamileyim diye de abartmadım. Proteine önem veriyordum. Sizin de beslenmeniz zenginse içerik olarak dert etmeyin derim.

5 kilo aldım 8 aylık doğum yaptım son aya kadar kalsam daha alırdım sanırım genelde son ay alınıyor diyorlar

Çok şükür kolay bir hamileliğim geçiyor iştah sorunum hiç olmadı ne arttı ne azaldı o yüzden kilo alamıyorum sanırım bakacağız artık

İki hamileligimde dé 24 Kilo aldım
Bebeğin gelişimi gayet iyiyse sıkıntı yapma şanslı gebelersensin 😉

Sanırım sağlıklı bir doğum yaptınız o zaman bebeğin sağlık durumu iyiyse annenin az veya çok alması bebeğe etki etmıyor demek Ki
Evet Allah’a şükür kızım 3200 oğlum 3700 kg olarak dünyaya geldiler ikiside 40+ haftalarda doğdu :)
Çok iyi iyi birşey değil zaten . Siz sağlıklı beslenin doktor kontrolünde egzersizlerinizi yürüyüşlerinizi yapın . Bebeğiniz zaten gerekeni alır

X