Hamilelikte korona aşısı olup doğum yapanlar bakabilir mi?

slyvia242

Mommy
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
748
743
32
Güncelleme yapmak istedim. Doktoruma aşı ile ilgili endişelerimden bahsettim. O da bana iki şehirde yaşanan vakadan bahsetti, 30 haftalık hamile kadınların kaybından. Kesinlikle olmamı söyledi. Açıkçası göz ardı edemedim. Bugün ilk doz biontech oldum. Umarım ikimiz içinde doğru karar vermişimdir 🙏🙏

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 42 gün geçti.

cheery

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2007
170
237
Güncelleme yapmak istedim. Doktoruma aşı ile ilgili endişelerimden bahsettim. O da bana iki şehirde yaşanan vakadan bahsetti, 30 haftalık hamile kadınların kaybından. Kesinlikle olmamı söyledi. Açıkçası göz ardı edemedim. Bugün ilk doz biontech oldum. Umarım ikimiz içinde doğru karar vermişimdir 🙏🙏
Burada aşı olmamış gebeler stres yapmasın diye bahsetmek istemiyorum ama benzer hikayeleri ben de çok duydum. Gebelikte maalesef bağışıklık düşüyor, bu da covid ‘e karşı daha riskli bir durum yaratıyor. En iyisi doktorların tavsiyesine uyarak iki dozu da tamamlamak. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi:)

zuzucuum

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
1.592
1.366
Ben nisan ayında hamile olduğumu öğrendim kısa bir süre sonra Merve diye bir hemşirenin 8 aylık gebeyken covide yakalandığını bebeğin sezeryanla alındığını kendisinin ise maalesef vefat ettiği haberini gördüğümde saatlerce ağlamıştım televizyonun karşısında o haber hala aklıma mıh gibi çakılı duruyor o zaman demiştim aşı gelir gelmez yaptıracağım diye 2 dozu da yaptırdım Allahtan ne gelir bilinmez ama biz elimizden geleni yapalım gerisi takdiri ilahi hepimiz için hayırlısı olsun 🙏🏻❤️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bitaneeeee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
1
1
31
Merhaba doğum yaptınız mı acaba bende ikizlere hamileyim ama asi olup olmamakta kararsizim doktorum bana bıraktı ama kendini izole etmen çok daha iyi dedi endişelerim var

slyvia242

Mommy
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
748
743
32
Merhaba doğum yaptınız mı acaba bende ikizlere hamileyim ama asi olup olmamakta kararsizim doktorum bana bıraktı ama kendini izole etmen çok daha iyi dedi endişelerim var
Benim doğuma 10 günüm kaldı. Şükür bir sıkıntımız yok 2. Doz biraz halsizlik yapmıştı sadece.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 42 gün geçti.

Mi-Ok Yun

Manyak Üye 🤫
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2017
4.140
11.838
34

İkiz doğum yaptım ilk iki aşımı sinovac vuruldum 2. trimester ve 3. trimester denk getirmiştim. 3.aşımıda biontech vuruldum oda doğumdan sonra oldu.
Bebeklerim 37+5 gibi rekor bir zamanda doğurdum. Küveze bile girmediler çok şükür. Gelişimleri de çok iyiydi.
Sadece biontech yan etki yaptı 1 gün kol ağrısı ve 1 gün halsizlik yaşadım onun haricinde birşey olmadı. Ayrıca emzirirken oldum biontech

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 89 gün geçti.