Hamilelikte Son haftalarda çatı ağrısı

plnd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
31
42
Arkadaşlar 37 +3 haftalık hamileyim yaklaşık 1 haftadır bacaklarımın arası yani çatı dedikleri yer felaket derecede sızlıyor bebeğim haftasına göre biraz kilolu bu doğumun yaklaştığını mı gösteriyor acaba ? Bir de geçen hafta doktorum çatı muayenesi yapacaktı ama çok stres oldum olmak istemedim normal doğum da istiyorum napıcam bilmiyorum doğuma yakın streslendim iyice :KK43:(bu ağrılar geçer mi yatmak artık zulüm oldu iyice

Benim de 38. haftam dolmak üzere artık, bende de var çatı ağrısı. Ama benim yeni başlayan bişey değil bu, uzun süredir var. Bir de o bölgedeki kemiklerim gıcır gıcır oynuyo resmen hareket ederken, sanırım vücut kendini doğuma hazırladığı için bu ağrı ve kemik değişimleri... Çatı muayenesinin ilkini iki hafta önce oldum fakat muayeneden önce sağolsun insanlar okadar çok tedirgin edip, korkuttuğu için çok stresli gittim kontrolüme ve tedirgin olucak kadar bişey olmadığını gördüm. Dün yine kontrolüm vardı, bu sefer çatı muayenesi öncesi tedirginliğim yoktu, büyütüldüğü kadar stres gerektiricek bir şey değil emin olun, üstelik çabucak bitiyor. Kendinizi boşyere benim gibi kasmanıza hiç gerek yok yani.

Cati muayenesi nasil oluyor aydinlatin bizi valla cocuk dogurmaktan vazgecebilirim:-)

Haftaya çarşamba yaparız dedi kendini hazır hissetmiyorsan dedi doktor ben de tamam dedim eninde sonunda yapılacak bişey normal yapacaksan ama stres oldum doktorumda anlayışlıydı Allahtan . Benimde gıcır gıcır oluyor gece yatarken ve yürürken o kadar zorlanıyorum ki artık

Cati muayenesi nasil oluyor aydinlatin bizi valla cocuk dogurmaktan vazgecebilirim:-)
İlk çocuğunsa eğer doğum şekline karar vermeden önce doktor vajinal muayene yapıyor normal yapıp yapamayacağını söylüyor kemik yapınla

İlk çocuğunsa eğer doğum şekline karar vermeden önce doktor vajinal muayene yapıyor normal yapıp yapamayacağını söylüyor kemik yapınla
Amannn yandik ayol o zman bu cocuk isi ne zor arkadas ya valla annelerin hakki odenmez boyleyse tabiki cennet onlarin ayaginin altinda olur bende tam hamile kalirsam sezeryandan vazgecip normal düşünmeye bagladiydim tuhh niye okudumki şimdi ben bunu :-)

Amannn yandik ayol o zman bu cocuk isi ne zor arkadas ya valla annelerin hakki odenmez boyleyse tabiki cennet onlarin ayaginin altinda olur bende tam hamile kalirsam sezeryandan vazgecip normal düşünmeye bagladiydim tuhh niye okudumki şimdi ben bunu :-)
Aynen son haftalarda stres bastı iyice beni ama hakkımızda hayırlısı Allah zaten nasibimizde ne varsa onu yaşatıyor yaşayıp görücez hep birlikte nasıl gelmek isterse öyle gelsin diyorum artık

Haftaya çarşamba yaparız dedi kendini hazır hissetmiyorsan dedi doktor ben de tamam dedim eninde sonunda yapılacak bişey normal yapacaksan ama stres oldum doktorumda anlayışlıydı Allahtan . Benimde gıcır gıcır oluyor gece yatarken ve yürürken o kadar zorlanıyorum ki artık

Diyorumya ben de çok stresliydim, nasıl olduğunu ve nekadar sürdüğünü bilmiyordum ve haliyle ilk vajinal muayene olduğu için geriliyor insan. Gerçi benim çok stres yapmamın sebebi dediğim gibi biraz da insanların gereksiz abartıp tedirgin etmesiydi, ama kendimi okadar strese soktuğuma değmedi. Doktorunuza güveniyorsanız zaten o sizi rahatlatıyor, sohbet ederken zaten muayene bitmiş oluyo. Uyku filan da yok bende, çatı ağrısı epey etkiliyo, ayakta fazla duramıyorum, geceleri sağıma soluma dönemiyorum yatarken hiç rahat değilim, bide bebeğim de çok hareketli, çarpıntı filan çok bende sizde de oluyo mu? Bide son 2 haftadır filan hafif hafif ağrılar yokluyo arada, dün gece filan da epey oldu sabaha kadar uyumaya çalışarak geçti yine hepsi birleşince...

Ben de çok çarpıntı gece uykusuzluk oturmada kalkmada zorluk çok çekiyorum oturarak uyuyorum nerdeyse yatıp uyumayı özledim nasip kısmet Allah ikimizi de sağlıkla sağ salim çabucak kurtarıversin inş .son günler gerçekten çok zor geçiyor derlerdi de inanmazdım
Diyorumya ben de çok stresliydim, nasıl olduğunu ve nekadar sürdüğünü bilmiyordum ve haliyle ilk vajinal muayene olduğu için geriliyor insan. Gerçi benim çok stres yapmamın sebebi dediğim gibi biraz da insanların gereksiz abartıp tedirgin etmesiydi, ama kendimi okadar strese soktuğuma değmedi. Doktorunuza güveniyorsanız zaten o sizi rahatlatıyor, sohbet ederken zaten muayene bitmiş oluyo. Uyku filan da yok bende, çatı ağrısı epey etkiliyo, ayakta fazla duramıyorum, geceleri sağıma soluma dönemiyorum yatarken hiç rahat değilim, bide bebeğim de çok hareketli, çarpıntı filan çok bende sizde de oluyo mu? Bide son 2 haftadır filan hafif hafif ağrılar yokluyo arada, dün gece filan da epey oldu sabaha kadar uyumaya çalışarak geçti yine hepsi birleşince...

Ben de çok çarpıntı gece uykusuzluk oturmada kalkmada zorluk çok çekiyorum oturarak uyuyorum nerdeyse yatıp uyumayı özledim nasip kısmet Allah ikimizi de sağlıkla sağ salim çabucak kurtarıversin inş .son günler gerçekten çok zor geçiyor derlerdi de inanmazdım

Amin inşallah, sağlıkla kolaylıkla alırız kuzularımızı kucağımıza... :nazar::KK200::anneadayı::emir_bebek: Gerçekten son günler zorlar diyolardı hep, ama bunun bile güzelliği var kendince. Neyseki az kaldı, benim önümüzdeki hafta Salı'ya randevu verdi doktorum, 40. haftaya girmiş olucaz o günden sonra da daha fazla beklemeye gerek yok zaten dedi. Kolay doğumlar olur inşallah hepimiz için...

Sevgili hamile arkadaşlarım bende sağlıklı bir gebelik sonrası evladımı kucağıma almak istiyorum.birkaç güne tüp bebek tedavisine başlayacağım.sizden ricam ismim esra,esranın niyetine ve arkdşım gülşah için gülşah niyetine diyip birer tane ayetel kürsi okurmusunuz? yazsın ne olur şimdiden teşekkür ederim.

X