Hamilelikte tek belirti-Belirti olmamasi

ben laborant degilim ama kendi capimda profesör doktor kadin dogum uzmani oldum okuya okuya valla. Saka bi yana. O kadar çoksey okuyup dinliyoruz ki.hem bilgimiz hemde Stresimiz çoğalıyor . Cok kafamiz bulanıyor bu yuzden de gebelikler sorunlu olu yuor valla. Benimde iki düşük oldu. Septum ameliyati oldum. Sonra kimuasal gebelik oldu. 2 senelik evliyim umutla cocugumuz olsun diye bekloyoruz. Allah herkese sabir versin.
Teşekkür ederim bilinçli olmakta çok kötü bişey. Kendim aslında laborantim kendi işimi yapmıyorum ama tüm süreçleri testleri biliyorum böyle olunca daha çok aratiriyor insan daha çok kafası bulanıyor. Sonuç ne sonuç depresyon strese bağlı gebe kalamama. Bence buda çok önemli bir etken. Bu yazıyı benim gibi olan bir sürü kadın yaşıyor biliyorum. Biraz olsun farkına varabilelim diye yazdım inşallah birilerine faydası olur 🙏🏻

Gerçekten haftada 2 ilişki yetiyor mu ya? Kendimizi 2 güne 1 olayına çok kaptırıyoruz stres oluyor çünkü 🤦‍♀️
Yani burdan yazmak biraz tuhaf oluyor ama 🤭 zaten haftada 2-3 düzenli bir ilişkimiz var. Ama bu her zaman gün aşırı vs düzeninde olmuyordu. O ilk 2 ay araya 3-4, gün giricek diye panik oluyordum. Yani gün aşırı veya aradaki gün sayısı eşit olsun derken o aylarda olmadı işte. Artık bide evin içinde yumurtluyorum yumurtluyorum diye geziyodum. Böyle olunca eşimde belli etmese stres oluyodu anladm. Çünkü istediği zaman ay dur yarın olsun sperm kalitesi için diyordum bu derece. Şuan ne kadar yanlış yaptığımı anladım. Bu ise yani napiym ya dedim iyice kafayı yedim ama benim gün hesaplamam ile değil Allah'ın emriylr olur dedim bazen haftada 2 oldu bazen 4. Yani olunca oluormus ama genelde yumurtlama günumu anlarım. O hafta içinde hiç boş bırakmadım ama illa şu gün olcKata demedim. O ovulasyon hesaplayan programı silin varsa çok kafa karıştırıyor ve zaten 1milyon kadın aynı gün regl olcaksa 1milyonu da 14.gun mu yumutluyor çok saçma . Bunu anlamam için kendimi yipratmam gerekyiomus. Siz siz olun yapmayın inşallah rabbim gönlüne göre verir🤗❤️🙏🏻

Canım inşallah Allah sana da nasip eder 🙏🏻 kimyasal veya kötü bir öykü geçmişi olsa da demekki kalabiliyormussun. Bende boş gebelik yaşadım allah kimseye yaşatmasın. Umutla beklemek haftada 2 usg girip hepsinde kocaman bir boş kese görmek çok zor. Ama bak ben kendimi parcaladim şartlandırma diye bana haftada 2 ilişki yetmez 3 diyorsun 😃 biz nerden bilelim yumurta ile sperm ne zaman karşılaşacak belki sen yemek yaparken masa başında çalışırken tw izlerken döllenme olcak. Sperm 3-4, gün yaşayabiliyor kadında. Yani haftada 2 düzenli ilişki yeterli oluyor. Hatta 2 gün beklemiş sperm en kalitelisi oluyormus. Ama bizim öyle olmadı saldım çayıra mevlam kayira dedim. Gün hesabı yaptım da noldu olmadı dedim. Bazen 1 haftada 3 gün üst üste oldu diğer hafta 2 kere bir hafta başı bir sonu oldu. Öyle veya böyle zaten yaşayan kaliteli sperm döllendi. Yani ne kadar sistematik yapılıyorsa o bebek o kadarda gelmiyor. Sperm ve yumurtalık canlı bişey ve strese bağlı hareket düzeni de bozuluyor bence. O yüzden zaten düzenli giden bir iliskiniz varsa bırak ne zaman olursa. İnşallah kucaklarimz sağlıkla dolar 🙏🏻🤗

A
Aynen öyle artık bir kadın doğum olmaya az kalmış durumdayız ama bu doğru mu okumak araştırmak değilmiş. Allah bir daha yaşatmasın çok geçmiş olsun. Ama lütfen okuma artikkk girme kadınlar neler yapıyor bakma çünkü sana bana uymuyor. Herkes baska başka. Tüm testlerini yaptır tedavini ol. Artık gebelik için sağlıklı bir vücudun varsa bırak düşünme okuma böyle şeyler nasil olcak görceksin 🤗🤗 unut demiyorum çünkü bende unutmuyordm. Şuan hala Dr. Gitmedim sütten ağzı yanan yoğurdu üflüyor işte. Kanda takip ediyorum hala sırf gidince haftaya gel bebek küçük demesin diye. Yani o kadar unutuyorum bazen hamile olduğumu 🙁😃 sırf heves ile günleri geçirip sonra hüsran ile yikilmiym diye ...

Ahahah Allah sağlıklı kucağına almayı nasip etsin 😂😂🙏🏻🙏🏻 valla ben düşünmeyi hiç bırakmadım ama takip etmeyi bıraktım. Düşünmeyi birakabileni ayakta alkışlıyorum 🤭🤭❤ hamiş olmasan iki tokat sallardim popona 😂😂
😄😄😄😄 allah razı olsun canim benim. Allah agzinizin tadini bozmasin.

Ahahah Allah sağlıklı kucağına almayı nasip etsin 😂😂🙏🏻🙏🏻 valla ben düşünmeyi hiç bırakmadım ama takip etmeyi bıraktım. Düşünmeyi birakabileni ayakta alkışlıyorum 🤭🤭❤ hamiş olmasan iki tokat sallardim popona 😂😂
Aynen bende deli oluyırdum öyle diyenlere. Ve onlar böyle dedikçe ben daha çok strese giriyordum eşimi de sokuyordum. ! Cocuk sahıbı olmak ısteyen herkes düşünür düşünmeyen saten yalan söyler . Sadece cok stres yapmadan olumlu düşünmek lazım . Mesala benım bu ay da olmadı . Stresim hıc yoktu başka şeylerle uğraşmaktan. Bu nasip işi. Allah ne zaman ısterse ı zaman verır bız bilemeyiz. Diğer ay mesala karar verdim ovulasyon takıp etmeyecegım. Burası bana iyi gelıyor asljnda silecem dıyemem ama üzülmeyi de bırakamam olmayınca . Yanı kısmet 🙏🏻🤭

Aynen bende deli oluyırdum öyle diyenlere. Ve onlar böyle dedikçe ben daha çok strese giriyordum eşimi de sokuyordum. ! Cocuk sahıbı olmak ısteyen herkes düşünür düşünmeyen saten yalan söyler . Sadece cok stres yapmadan olumlu düşünmek lazım . Mesala benım bu ay da olmadı . Stresim hıc yoktu başka şeylerle uğraşmaktan. Bu nasip işi. Allah ne zaman ısterse ı zaman verır bız bilemeyiz. Diğer ay mesala karar verdim ovulasyon takıp etmeyecegım. Burası bana iyi gelıyor asljnda silecem dıyemem ama üzülmeyi de bırakamam olmayınca . Yanı kısmet 🙏🏻🤭
Çok haklısın bence de takip etme ama vücudunu taniyorsan o sinyal veriyor işte ordan ister istemez anlıyodum ama gerçekten kısmet ya bakalım diye düşününce insan daha az üzülüyor. En mantıklı kararı almışsınız. Bana da okumak iyi geliyordu kendimi yalnız hissetmiyordum ama sonra baktım ki dipsiz bir kuyu gibi içine çekmiş ve psikolojimi alt üst etmis. Bunun nedeni bu konuda çok hassas olmamız insanlarında suçu yok. Allah inşallah hayırlı bir evlat nasip eder daha bekletmeden 🙏🏻🤗

Hayırlı olsun keseyi gördünüz mü?
Benim için diyorsanız teşekkür ederim 🙏🏻 hayır daha 1 hafta beklicem dr. gitmek için. Bebeği görebilelim diye kese gormekte bişey değiştirmiyor. (Dış gebelik riski hariç) doktor haftaya gel bakalım diyor çünkü bebek icin. Ben bu konuda çok stresliym. Beklemeyi tercih ediyorum. Sen de hamile misn ☺️

Benim için diyorsanız teşekkür ederim 🙏🏻 hayır daha 1 hafta beklicem dr. gitmek için. Bebeği görebilelim diye kese gormekte bişey değiştirmiyor. (Dış gebelik riski hariç) doktor haftaya gel bakalım diyor çünkü bebek icin. Ben bu konuda çok stresliym. Beklemeyi tercih ediyorum. Sen de hamile misn ☺
evet beni de kese görmek için çarşamba çağırdı doktorum ilk hamileliğim inşallah her sey yolundadır :KK17:

evet beni de kese görmek için çarşamba çağırdı doktorum ilk hamileliğim inşallah her sey yolundadır :KK17:
Kaç değerle gittin görünmedi o zaman benimki gibi daha yeni gebeliğin 🤰🏼😍😍 hiç merak etme herşey olacağına varıyor. Benimde ikinci hamileliğim ama ilk bebeğim olcak inşallah. Aylardır o kadar çok belirti yaşadım ki şuan belirtim sıfır yani o derece diyorum neden hamile gibi değilim acaba ama değerimde yükseliyor 😃 bakalım inşallah c.tesi gidicem bende neler yasicaz 🙏🏻

Kaç değerle gittin görünmedi o zaman benimki gibi daha yeni gebeliğin 🤰🏼😍😍 hiç merak etme herşey olacağına varıyor. Benimde ikinci hamileliğim ama ilk bebeğim olcak inşallah. Aylardır o kadar çok belirti yaşadım ki şuan belirtim sıfır yani o derece diyorum neden hamile gibi değilim acaba ama değerimde yükseliyor 😃 bakalım inşallah c.tesi gidicem bende neler yasicaz 🙏🏻
geçen pazartesi öğrendik işte değerim 117 idi daha çok yeni demişti, çarşamba günü 3000 civarında olacağını tahmin etti o zaman görürüz dedi bekliyoruz bakalım sabırsızlıkla
benim de tek belirtim diyebilirim aşırı halsizim sürekli yatmak istiyorum

Oh ne guzel masallah bende 6.haftaya girince gidicem doktora kesenin içinde bebek görmeme durumuna tahammülm yok galiba. Kalp atışını duymak benim için mucize olur sanırım 😍😍😍
Cok teşekkür ederm. Cok dusunmeyince oldu işte 😄😄😄😄 Allahım sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin. Hemen bebeği göremezsen bile sıkıntıya girme. Artık 2 canlısın. Stres sıkıntı yasak bak yoksa cok düşünme der dururum sana😄😄😄

Yani burdan yazmak biraz tuhaf oluyor ama 🤭 zaten haftada 2-3 düzenli bir ilişkimiz var. Ama bu her zaman gün aşırı vs düzeninde olmuyordu. O ilk 2 ay araya 3-4, gün giricek diye panik oluyordum. Yani gün aşırı veya aradaki gün sayısı eşit olsun derken o aylarda olmadı işte. Artık bide evin içinde yumurtluyorum yumurtluyorum diye geziyodum. Böyle olunca eşimde belli etmese stres oluyodu anladm. Çünkü istediği zaman ay dur yarın olsun sperm kalitesi için diyordum bu derece. Şuan ne kadar yanlış yaptığımı anladım. Bu ise yani napiym ya dedim iyice kafayı yedim ama benim gün hesaplamam ile değil Allah'ın emriylr olur dedim bazen haftada 2 oldu bazen 4. Yani olunca oluormus ama genelde yumurtlama günumu anlarım. O hafta içinde hiç boş bırakmadım ama illa şu gün olcKata demedim. O ovulasyon hesaplayan programı silin varsa çok kafa karıştırıyor ve zaten 1milyon kadın aynı gün regl olcaksa 1milyonu da 14.gun mu yumutluyor çok saçma . Bunu anlamam için kendimi yipratmam gerekyiomus. Siz siz olun yapmayın inşallah rabbim gönlüne göre verir🤗🙏🏻
Teşekkür ederim canım inşallah cümlemizin 💖 evet o program var ama zaten ben ona göre yumurtlamıyorum ovulasyon testi kullandım ordan biliyorum.. bak ovu testinde yakaladım yine olmadı dediğin gibi Allah dilerse olacak tevekkül etsem ah bi yapabilsem 🤦‍♀️

geçen pazartesi öğrendik işte değerim 117 idi daha çok yeni demişti, çarşamba günü 3000 civarında olacağını tahmin etti o zaman görürüz dedi bekliyoruz bakalım sabırsızlıkla
benim de tek belirtim diyebilirim aşırı halsizim sürekli yatmak istiyorum
İnşallah görürsün 🙏🏻 ama bende rahat rahat görünür. Bende çok yatmak dinlenmek istiyorum ama genelde hep yatmak isterim. Çalışıyorum da genelde uykum hep vardır yani diğerinde mide bulantısı hissedilir uyku göğüs hassasiyeti hepsini yaşıyordum bunda hiç yok ama her zaman aynı olmazmış 🙄🤭

İnşallah görürsün 🙏🏻 ama bende rahat rahat görünür. Bende çok yatmak dinlenmek istiyorum ama genelde hep yatmak isterim. Çalışıyorum da genelde uykum hep vardır yani diğerinde mide bulantısı hissedilir uyku göğüs hassasiyeti hepsini yaşıyordum bunda hiç yok ama her zaman aynı olmazmış 🙄🤭
inşallah sağlıkla ilerler kucaklarımıza alırız bebişlerimizi :nazar::nazar::nazar:

X