Hamilelikte tek belirti-Belirti olmamasi

Cok teşekkür ederm. Cok dusunmeyince oldu işte 😄😄😄😄 Allahım sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin. Hemen bebeği göremezsen bile sıkıntıya girme. Artık 2 canlısın. Stres sıkıntı yasak bak yoksa cok düşünme der dururum sana😄😄😄
Doğru doğru haklısın ki hatta stres yapmiym diye varlığını unutuyorum. İyice düşünmez oldum çalışırken yine aklımda elimde tel ama evdeyken tamamen unutuyorum 🤭🤭🤭

Benim için diyorsanız teşekkür ederim 🙏🏻 hayır daha 1 hafta beklicem dr. gitmek için. Bebeği görebilelim diye kese gormekte bişey değiştirmiyor. (Dış gebelik riski hariç) doktor haftaya gel bakalım diyor çünkü bebek icin. Ben bu konuda çok stresliym. Beklemeyi tercih ediyorum. Sen de hamile misn ☺
dış gebelik niye düşünüyorsunuz allahın izniyle hamile kalmışsınız çok şükür bebeginizidegöreceksiniz allahı izniyle hamile kalmadan önce hamile kalayım stresi kaldıktan sonra boş kese stresi kendi kendimize yapıyoruz iyiyi düşünün herşey güzel olacak

dış gebelik niye düşünüyorsunuz allahın izniyle hamile kalmışsınız çok şükür bebeginizidegöreceksiniz allahı izniyle hamile kalmadan önce hamile kalayım stresi kaldıktan sonra boş kese stresi kendi kendimize yapıyoruz iyiyi düşünün herşey güzel olacak
Aayy işte keske yapmasak şunu kendimize. Dış gebelik dusunmuyorum ama ihtimaller arasında var çünkü henüz keseyi görmeye gitmedm. Biliyorum kese artık görünür ama bebek için haftaya gel dicek. Bu defa 1 hafta acaba boş gebelik mi diye kafamda kurmaktansa sabırla bekliyorum 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🙏🏻🤭

Aayy işte keske yapmasak şunu kendimize. Dış gebelik dusunmuyorum ama ihtimaller arasında var çünkü henüz keseyi görmeye gitmedm. Biliyorum kese artık görünür ama bebek için haftaya gel dicek. Bu defa 1 hafta acaba boş gebelik mi diye kafamda kurmaktansa sabırla bekliyorum 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🙏🏻🤭
içini ferah tut sen herşey allah tan sıkma canını takma kafana gideceksin bebişini göreceksin ALLAHIN İZNNİYLE 💕

Amiiin inşallah bende içimi rahat tutmaya çalışıyorum dua ediyorum bekliyorum bakalım. İnşallah güzel haberleri yazarım buraya c.tesi günü 🙏🏻😍😍
Merhaba birebir aynısını yaşadım tek fark ben 3. Ayda siz 2. Ayda hamile kalmışsınız. Özellikle burdan çıkmazdım oku oku oku bütün internetimi kk da bitirirdim 29 ekimde hicbir belirtim olmamasına rağmen (ki önceki gebeliğimde 5.haftada kusma bile başlamıştı) evde erken hamilelik testi yaptım ince bi cizgi hicbir belirtim yoktu ve can sikintisindan yapmistim hamileydim simdi de malumunuz acaba bos mu falan diye kan vermeye bile gitmedim dra hala daha gitmiyorum sanirim gitmeyecegim de okadar negatif bi etki birakti ki ilk hamilelikte dr bunda gidersem yine kötü olacak gibi geliyor ben böyle iyiyim ya tamam az biraz araştırıyorum ama eskisi kadar değil haa bu arada hamile kaldığım ay hiç takip etmedim 🙈🙈 acaba yumurtladım mı diye düşünmemek elde değil ama takip etmemek elde. Boş gebelik 8.haftada düştü şuan 4+6 bakalım süreç nasıl ilerleyecek. Siz yarın mi gideceksiniz

Merhaba birebir aynısını yaşadım tek fark ben 3. Ayda siz 2. Ayda hamile kalmışsınız. Özellikle burdan çıkmazdım oku oku oku bütün internetimi kk da bitirirdim 29 ekimde hicbir belirtim olmamasına rağmen (ki önceki gebeliğimde 5.haftada kusma bile başlamıştı) evde erken hamilelik testi yaptım ince bi cizgi hicbir belirtim yoktu ve can sikintisindan yapmistim hamileydim simdi de malumunuz acaba bos mu falan diye kan vermeye bile gitmedim dra hala daha gitmiyorum sanirim gitmeyecegim de okadar negatif bi etki birakti ki ilk hamilelikte dr bunda gidersem yine kötü olacak gibi geliyor ben böyle iyiyim ya tamam az biraz araştırıyorum ama eskisi kadar değil haa bu arada hamile kaldığım ay hiç takip etmedim 🙈🙈 acaba yumurtladım mı diye düşünmemek elde değil ama takip etmemek elde. Boş gebelik 8.haftada düştü şuan 4+6 bakalım süreç nasıl ilerleyecek. Siz yarın mi gideceksiniz
Resmen kader ortağiyiz ☺️ bende 6+2de kanama ile gittim 1 hafta bekledik falan derken 8.haftaya giriyordum işte kürtaj olmuştum. Evet cmtesi gittik bebeği gördük kalp atışı için erken dedi ama gerçekten ordaydi şok oldum. 😍😍 Sonra p.tesi yani dün tekrar gittim TSH bakıyorlar bende biraz yuksek çıkıyor çünkü ilaç için. Dedim hocam kasıklarıma sancı giriyir falan hemen bakalım dedi. İnanılmaz biseydi 2 gün öncenin 3-4 katı olmuştu. Kesenin içinde tektaş varmış gibiydi. Bir çıkıntı ekrafinda bir halkası var inanamadim ❤️ kalp atışı için küçük hala dedi inşallah bu c.tesi duyarız bakalim. Sizde içinizi ferah tutun 🙏🏻 şuan kactasin ben 6+0 oldum bakalım ☺️

Resmen kader ortağiyiz ☺ bende 6+2de kanama ile gittim 1 hafta bekledik falan derken 8.haftaya giriyordum işte kürtaj olmuştum. Evet cmtesi gittik bebeği gördük kalp atışı için erken dedi ama gerçekten ordaydi şok oldum. 😍😍 Sonra p.tesi yani dün tekrar gittim TSH bakıyorlar bende biraz yuksek çıkıyor çünkü ilaç için. Dedim hocam kasıklarıma sancı giriyir falan hemen bakalım dedi. İnanılmaz biseydi 2 gün öncenin 3-4 katı olmuştu. Kesenin içinde tektaş varmış gibiydi. Bir çıkıntı ekrafinda bir halkası var inanamadim ❤ kalp atışı için küçük hala dedi inşallah bu c.tesi duyarız bakalim. Sizde içinizi ferah tutun 🙏🏻 şuan kactasin ben 6+0 oldum bakalım ☺
Benimki 5+1 okadar okadar sevindim ki rabbim bana da nasip etsin görmeyi duymayı gitmeye resmen korkuyorum dr okadar umutsuzum ki az önce lavaboda afedersin koyu sarı akinti geldi umudum tamamen bitti sanki buda düşecek gibi geliyor belirti arıyorum kendimi motive etmek için

Benimki 5+1 okadar okadar sevindim ki rabbim bana da nasip etsin görmeyi duymayı gitmeye resmen korkuyorum dr okadar umutsuzum ki az önce lavaboda afedersin koyu sarı akinti geldi umudum tamamen bitti sanki buda düşecek gibi geliyor belirti arıyorum kendimi motive etmek için
İnşaallah Allah bağışlar bebeklerimizi. Ama olumsuz hiç bişey düşünme öncesi boş gebelik olması tamamen tesadüftu tekrarlamaz merak etme 🙏🏻 ben 5+5 gibi gittim kese içinde bı nokta görmek bile yeterliydi derken pirinç gibi birini orda gördük 😍 inşallah sende görceksin ilk randevun ne zaman bu hafta sonu gitsen rahat rahat görürsn aslında ☺️

İnşaallah Allah bağışlar bebeklerimizi. Ama olumsuz hiç bişey düşünme öncesi boş gebelik olması tamamen tesadüftu tekrarlamaz merak etme 🙏🏻 ben 5+5 gibi gittim kese içinde bı nokta görmek bile yeterliydi derken pirinç gibi birini orda gördük 😍 inşallah sende görceksin ilk randevun ne zaman bu hafta sonu gitsen rahat rahat görürsn aslında ☺
Ben gitmeyi düşünmüyorum aşırı korku oluştu fobi gibi geçen gün hazırlandım otobüse bindim başka yerde indim. Ben en son hastaneden kaçmıştım kürtaj olmamak için ya doktorlar çok acımasız simdi de korkumdan gidemiyorum tekrar. Maşallah ya çok ama çok sevindim inşallah sağlıkla hayirla alırsın kucağına aminn

Ben gitmeyi düşünmüyorum aşırı korku oluştu fobi gibi geçen gün hazırlandım otobüse bindim başka yerde indim. Ben en son hastaneden kaçmıştım kürtaj olmamak için ya doktorlar çok acımasız simdi de korkumdan gidemiyorum tekrar. Maşallah ya çok ama çok sevindim inşallah sağlıkla hayirla alırsın kucağına aminn
Canım naptın gittin mi doktora. Ben mide bulantısı falan giremedim buralara. Böyle yapma git belki kullanman gereken ilaçlara baslicak takviye alcaksn. Sen güçlü ol ki bebeğin güçlü olsun :anne:

Canım naptın gittin mi doktora. Ben mide bulantısı falan giremedim buralara. Böyle yapma git belki kullanman gereken ilaçlara baslicak takviye alcaksn. Sen güçlü ol ki bebeğin güçlü olsun :anne:
Gidemedim daha korkuyorum bende bi belirti yok acaba belirti olmaması kötü bişey mı acaba

Gidemedim daha korkuyorum bende bi belirti yok acaba belirti olmaması kötü bişey mı acaba
Yani belirti olmaması kötüye gidiyor anlamına gelmiyor ama benim TSH yüksek çıkmış mesela şuan ilaçla indirmeye çalışıyoruz. Yani önce bir tahlillerin yapilsn erteleme. Çok güzel bişey için gidiyorsun sonuçta. Küçük mercimek seninle tanışmak için sabırsızlanıyosa ? Ufak çaplı bir tedavi başlaması gerekiyorsa ? Yani korkuyorm diye ona bunu neden yapıyosun ki canım ... 🙁

Arkadaşlar öncelikle buraya benim gibi artık kafayı yemiş olan herkes için yazıyorum. Şöyle badlayalim. Temmuz ayında hamile olduğumu öğrendim hemde sadece artık bebek düşünüyoruz dedik ve bir mucize oldu ilk ayda hamile olduğumu öğrendim. Yalnız boş gebelik sonucu Ağustosta kürtaj oldum. Çok yıpratıcı çok üzüldüğüm bir dönem geçirdim. 1 ay ömrümden yıllarımı aldı diyebilirm. Buraya kadar herşey olabilirdi. Bütün mesele bu travma sonrası bende başladı. Doktorum 1 regl görüp tekrar ne zaman istersem hamile kalabileceğimi söylediği halde ben çılgınlar gibi internette boş gebelik dış gebelik tüp bebek bebeği olmayanlar derken kendimi yorumlar ve form sitelerinde buldum. 1 regl gördüm. Vücuduma çok güvenirim ama o kadar olumlu olumsuz şey okudum ki rahimde yapışıklık olursa diye paranoya oldum. Sonuç 28.gunumde saati saatine regl olmuştum. Ama bu beni tatmin etmedi bu defa tekrar nasıl hamile kalabilirim onları okumaya başladım. 1 ay boyunca ovulasyon tarihleri belirtileri sonra reglden 2 hafta önce tüm hamilelik belirtilerini yaşadım. Reglmin 20.gunu gebelik testleri yaptım çünkü yorumlarda herkesin çıkıyordu. Hep negatif gördüm. Eşimle ilişkimi gün aşırı olmak zorunda yok öyle olmak zorunda herşeyi sisteme oturttugumu sanıyorken yine regl oldum. Kürtaj sonrası 2.reglimdi ve ben her gün dua edip asla bebeğim olmucakmis gibi ağlıyordum. Zaten kötü bir hamilelik öyküm arkamda daha çok psikolojimi bozdum. Genelde "ne zaman düşünmeyi bıraktım hamile kaldım" diyenlerin ağzını kırmak istiyordum. İmkansızdı çünkü gün içinde acaba sol kaşığıma ağrı mı girdi yumurtladim mi yok göğüsüm mu hassas HCG yükseldi mi kana karıştı mi derken günleri kendime zehir ettim. Ama artık kendime gına getirene kadar okuyordum bir yerde bikacaktm. Son reglimi de olduktan sonra kendimi tutucam hiç bir siteye gitmicem ve kafami karıştırmicam dedim. Sonuç yine girdim yine regl biter bitmez tüm hamilelik belirtilerini yaşıyordum. Mide bulantısı, koku hassasiyeti, baş ağrısı, göğüs hassasiyeti, sık idrara cikma.... Böyle gidiyordu. Ve hamile değildim. Sonra son reglimden sonra kendime ne yapıyorum dedim. Artık tup bebek tedavilerini bile olur olmuştum. Çünkü burda binlerce kadın herkesin kendi hikayesi iyisi ve kötüsü vardı. En sonunda artık bırak okuma dedim regl sonrası o saçma ovulasyon tarihlerini hesapyan programı da sildim ve canımız ve zaman isterse o zaman birlikte olduk. Zateb haftada 2 ilişki hep oluyordu. Gün aşırı her gün vs kuralını es geçtim. En sonunda 0 belirti ile adet bekliyordum bu ay. Tam regl belitryim olan adetin 1.gunu belim ağrır onu hissediyordum. Birde kasıklarımda her an regl olcak sızlamasi. Saati saatine regl olan ben regl olmamaktım koştura koştura gidip test aldım hamileydim biliyodum. Ve akşam saati olmasına rağmen iki testte silik çizgi çıktı. Ertesi gün gidip kan verdim degerim 150lerde ve HAMİLEYİM. Demem o ki sadece benim gibi kendine bu işkenceyi aylardır yapan kardeşlerim. Aklınızdan atamasanizda sitelerde yorum okuyarak bilinç altinizi bulandirmayin sadece dua edin ve hayırlısıni isteyin. Çok uzun oldu ama hamile olduğumu öğrendigim an bunu yazicam demiştim kendime. İnşallah Allah isteyen herkese nasip eder
Ağzına kalemine sağlık:) çok güzel anlatmışsın..

X