hamilelikte tetanoz aşısı

başlangıçta düşük riski kanama vb seyler yasamıssanız muhakkak aşıyı yaptırmadan önce sağlık ocagını bilgilendirin.. benım başlangıçta düşük riskim oldugu için sağlık ocağı da bana bu aşıyı riskli görüp yapmamıstı doktorunuza sorun öyle yapalım dendi.doktora sordugumda da hiç gerek görmüyorum yaptırma dedi. yani düşük risk yaşamamıs olsam bile gerek görmeyecekmiş hoş :)

Diyelim doğumda kullanılan aletten tetanoz oldun? Aşıyı yaptırdığına pişman olur musun olmaz mısın? Hayır olmam diyen yaptırmayabilir tabi ki.

Kızlar öncelikle herkese günaydın ben de gecen hafta yaptırdım asıyı 3 4 gün kolumu kaldıramadım cok ağrı yaptı

20. Haftada ilk dozu yaptırdım, hiç bişe hissetmedim. Sonrasında da ağrı ateş vs hiç birşey olmadı 2-3 gün sadece kolumun üstüne yatınca acıma oldu. 24. Haftada 2. Dozda ise sadece 1 gün kolumun üstüne yatamadım. Ertesi gün geçti. Onun dışında ağrı ateş hiç birşey olmadı. Kişiden kişiye ağrı eşiği, olaya bakış açısı değişir arkadaşlar. Aşı yaptıracak olanlar gözünü asla korkutmasın Büyütülecek birşey yok

Bence onemli bir asi, yaptirip yaptirmamak size kalmis ama riske degmez...
Kuzenimi kopek isirdi gecen acile gittik ilk baktiklari tetanos varmiydi, gebelikte asi yaptirdigi icin kopegi kontrol altina aldikve kuduz asisi olmadi yoksa hemen kuduz asisi olacakti, tetanosun koruyuculugu yeterli oldu...
Sonrasinda takip surecide iyi gecti kuduza gerek kalmadi

Kızlar ben 17.haftadayim
Erken mi henüz aşı için?
Bir kez aradilar sağlık ocağından o da 10 haftaliktim.Cevremdekiler saglik ocagi ilgisinden bunalmış benimkisi pek ilgili degil.Normalde özel hastaneye gidiyorum ama bu asıyı illaki sağlık ocağında ol dedi doktorum.
Randevu aldım yarın sabah gidip gorusucem.belki erken ama gidip bu ateş kaşıntı olayini da konuşmak istiyorum.
2015 yılında bu kadar yan etki bana biraz fazla gibi geldi.

Hadi ya tetenozdan kacis yok yani kacinci kaftada vuruyrlar ben 16. Haftamdayi. Off o asinin da izi kolay kolay gitmiyr tas kesiliyor

Ben hamile kalmadan önce, bu yıl Nisan ayında 1. Doz tetanoz olmuştum. Hamileliğimin 21. Haftasında 1 doz daha oldum. Daha aşı olmayacakmisim.

Bugün gidip gorustum aile hekimimle, 19.haftada ilk dozu olacakmisim.Ilk aşıdan 1 ay sonra 2.dozu olacakmisim..
3 kez diye duymustum ama 2 kez olacakmisim ve bitecekmis..
Ac gelmemi istedi genel bi kan testi de alacaklarmis.Gayet ilgiliydiler, inşallah aşı burda anlatilanlar kadar sancılı bi süreç yasatmaz.

Bugün gidip gorustum aile hekimimle, 19.haftada ilk dozu olacakmisim.Ilk aşıdan 1 ay sonra 2.dozu olacakmisim..
3 kez diye duymustum ama 2 kez olacakmisim ve bitecekmis..
Ac gelmemi istedi genel bi kan testi de alacaklarmis.Gayet ilgiliydiler, inşallah aşı burda anlatilanlar kadar sancılı bi süreç yasatmaz.
Ben iki dozu tamamladım. 18 ve 25 hafta bitince. Doğumdan sonra bir doz daha yapacaklar. İlk gebeliğimde kadın doğum doktorum önermemisti yaptirmamistim.

başlangıçta düşük riski kanama vb seyler yasamıssanız muhakkak aşıyı yaptırmadan önce sağlık ocagını bilgilendirin.. benım başlangıçta düşük riskim oldugu için sağlık ocağı da bana bu aşıyı riskli görüp yapmamıstı doktorunuza sorun öyle yapalım dendi.doktora sordugumda da hiç gerek görmüyorum yaptırma dedi. yani düşük risk yaşamamıs olsam bile gerek görmeyecekmiş hoş :)
Düşükle ne alakası varmış ki? Doğum esnasında kullanılan malzemeler paslıysa (ki hemşire bir arkadaş devlet ve özelde malzemelerin paslandığını pas giderici bir suda bekletip tekrar tekrar kullanıldığından bahsetmişti) enfeksiyon kapmamak amaçlı bu aşıların yapıldığını söylemişti..

Ben de sizinle birşey paylaşmak istiyorum. Ben 22. Haftamda tetanoz aşısı yaptırdım. Ondan bir hafta önce detaylı ultrasonda çok meşhur bir doktor bebeğime bakmıştı. Maşallah haftasından önde gidiyor hiçbirşeyi yok sapasağlam demişti. Tetanoz yaptırdıktan sonra ayaklarım şişti ve bebeğim öldü o hafta. Bebeğin ölüm sebebi bulunamadı. Ama inanın sağlıklıydı bebeğim. Pat diye öldü. Hala atlatamadım.
Çok geçmiş olsun canım büyük kayıp :KK43: Tabi bu sebeptenmi emin değilsiniz, otopside birşey çıkmadımı?

Düşükle ne alakası varmış ki? Doğum esnasında kullanılan malzemeler paslıysa (ki hemşire bir arkadaş devlet ve özelde malzemelerin paslandığını pas giderici bir suda bekletip tekrar tekrar kullanıldığından bahsetmişti) enfeksiyon kapmamak amaçlı bu aşıların yapıldığını söylemişti..
Bilmiyorum düşükle ne alakası olduğunu

X