hamilelikte tetanoz aşısı

Hayır aramadi önceden benim gidip gebe oldugumu bildirmem gwrekiyomuş aslında hamileliğin başında sağlık ocağına gittim ben gebe oldugumu söyleyip kan testi yaptirmistim ama aramadilar malesef :KK43:

Hayır aramadi önceden benim gidip gebe oldugumu bildirmem gwrekiyomuş aslında hamileliğin başında sağlık ocağına gittim ben gebe oldugumu söyleyip kan testi yaptirmistim ama aramadilar malesef :KK43:

sorumsuz davranmışlar..hamilelik sonuçlarınızı oradan aldığınıza dair belgenız varsa bi gidip kıızn ya da direk şikayette bulunun..

tetanoz önemlidir..doğum sırası, öncesı ,sonrası insanı korur steril anlamda..

hem sizi hem bebeğinizi ihmal etmişler..kızdım ya..

Arkadaşlar,25 haftalık hamileyim sağlık ocağından tetanoz aşısı için gün verdiler,kendi doktoruma sordum yaptırsanda olur,yaptırmasanda olur dedi,bende hiç istemiyorum yaptırmak,iğneden bıktım artık,tetanoz aşısı olan varmı,fikirlerinizi bekliyorum

merhabalar 21 haftalık hamileyim geçen aralık ayında elimi kestirip tetanos aşısı oldum şimdi sağlık ocağından ardılar ve aşı vurulmam gerektiğini söylediler bir ay öncede 5 doz kuduz aşısı oldum o zaman tetanosa gerek yok diye vurmadılar şimdi kararsız kaldım ne yapmalıyım daha önce halam bebeğini kaybetti aşıdan sonra vurdursam bebeğime zararı olur mu acaba

merhabalar 21 haftalık hamileyim geçen aralık ayında elimi kestirip tetanos aşısı oldum şimdi sağlık ocağından ardılar ve aşı vurulmam gerektiğini söylediler bir ay öncede 5 doz kuduz aşısı oldum o zaman tetanosa gerek yok diye vurmadılar şimdi kararsız kaldım ne yapmalıyım daha önce halam bebeğini kaybetti aşıdan sonra vurdursam bebeğime zararı olur mu acaba
Benim bildiğim kadarıyla tetanos aşısı da 5 doz ve bişey olmuyor fazladan vurdursan da, sezeryan olcaksan mesela tetanos gerekli diye biliyorum sağlık ocağına da bir sor istersen

Beni de sağlık ocağından aradılar aşı olmanız lazım diye. Doktoruma sordum ben de yaptır dedi. Geçen hafta yaptırdım. En son aşıyı ilkokulda olmuştum çok korktum :KK70:

Kızlar ben de tereddüt yaşamıştım ama 2 dozu da yaptırdım ve sezeryan olacağım kesinleşti gibi normal doğum bile olsa gerekiyor tetanoz aşısı dedi benim doktorum

Ben de 37 haftalik gebeyim. Ilk dozu elimi kötü kestigim için tam 12.haflamda olmustum. Bir de 2 sene kadar once 1 doz daha olmustum o yuzden hemsire 2.doza gerek olmayabilir falan dedi ama bilemedim. Dogum yaklaşti 2. Bi doz yaptirsam mi acsba ne dersiniz?

Bu hafta tetenoz asisi vurunmam gerekiyor gebeligimin 20.haftasndaym ama korktgum icin gdemiyrm yarin ceseretimi toplayip gdicem.yan etkisi okadar agir olmaz insallah:olamaz:

Ben yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum

Hamilelik döneminde vücuda fazla ilac alınmış oluyor

bana da sağlık ocağından yaptır demişlerdi ama kendi doktorum hiç gerek yok deyince yaptırmadım. 5 seneyi geçti bir kere tetanos aşısı olmuştum o zaman bile çok ağır gelmişti... doğum sırasında steril bir ortamda olacağınıza güveniyorsanız yaptırmaya gerek yok bence.

Bugun vuruldum nihayet:KK76:Korkulucak birsey yokmus hicbir yan etkisi olmadi..ne agri ne ates nede halsizlik .hernekadar ozel hastanede dogum yapicak olsamda bebegim icin vuruldum artisi var eksisi yok sonucta..hepsinide vurunmayi dusunuyorum.doktorlar istiyorsa mutlaka bir bildikleri vardir.cok sansliyimki bebegimi ben kadar dusunen bir doktorum var :KK49:

Bu hafta tetenoz asisi vurunmam gerekiyor gebeligimin 20.haftasndaym ama korktgum icin gdemiyrm yarin ceseretimi toplayip gdicem.yan etkisi okadar agir olmaz insallah:olamaz:
Cok hafif bir kolun agrır belki o kadar baska da bisey olmaz benim bütün arkadaşlarım yaptırdı hiç bişey olmuyor korkma

Cok hafif bir kolun agrır belki o kadar baska da bisey olmaz benim bütün arkadaşlarım yaptırdı hiç bişey olmuyor korkma
Aynen cok hafif ertesi gunu biraz kol agrisi oldu agrida sadece igne vurulan bolgede oldu tum kolumda degil.suan gayet iyi , bnce herkes olmali :)

X