Hamileyim ama hamile olduguma sevinemiyorum :(

Bizim ilk bebekte iki gen var hasta birde şüpeli gen. İkinci bebektede bu genlermi var ona bakılıyor. Dediki dr bundada aynı genler varsa bu genleri geçirdiğiniz için hastalık oluyor,bunlar ayıklanır ise %95 sağlıklı gebelik olur. %100 sonuç istiyorsanız tüm egzom dizileme testi yaptırın bütün hasta genleriniz ortaya çıksın.
siz bütün genlere baktırdınızmı. Hani bizim bebekte belli oldu hasta gen sizinki hamgi testte belli oldu
Anladim canim bizim tasiyici testinde cikti tek gen translokasyonu ve bunun uzerinede swaplar alindi kanlarimiz la birlikte gen setup yapildi yani PGT on arastirma bunuda sonra embryoda ayrim yapiyorlar saglikli hasta ve tasiyici diye

Bizim ilk bebekte iki gen var hasta birde şüpeli gen. İkinci bebektede bu genlermi var ona bakılıyor. Dediki dr bundada aynı genler varsa bu genleri geçirdiğiniz için hastalık oluyor,bunlar ayıklanır ise %95 sağlıklı gebelik olur. %100 sonuç istiyorsanız tüm egzom dizileme testi yaptırın bütün hasta genleriniz ortaya çıksın.
siz bütün genlere baktırdınızmı. Hani bizim bebekte belli oldu hasta gen sizinki hamgi testte belli o
Anladim canim bizim tasiyici testinde cikti tek gen translokasyonu ve bunun uzerinede swaplar alindi kanlarimiz la birlikte gen setup yapildi yani PGT on arastirma bunuda sonra embryoda ayrim yapiyorlar saglikli hasta ve tasiyici diye
Tek embriyo sağlıklı geldi ve tutundu öylemi🙏 İnşallah sağlıkla alın kucağınıza
Bir anne babanın sağlıklı çocukları olması ne büyük nimet ve şükürmüş yeni yeni anlıyorum isteyen ve hakeden herkese nasip olsun inşallah

Tek embriyo sağlıklı geldi ve tutundu öylemi🙏 İnşallah sağlıkla alın kucağınıza
Bir anne babanın sağlıklı çocukları olması ne büyük nimet ve şükürmüş yeni yeni anlıyorum isteyen ve hakeden herkese nasip olsun inşallah
Evet oyle canim bilemiyorum icimden aglamak geliyor cok uzgunum yinede.. cok zor isteyipte olamamak ama emin ol hic pisman olmassin iyikide arastirmissim diceksin insan ozaman anliyor isin ciddiyetini.. bizim embryonun 3 tanesi tasiyiciydi en azindan onlarda transfer edilebilir diye NGS ye gonderdik baktik ki sakat cikti inanamiyorum hala tek genle ugrasirken birde kromozomlarda sikinti cikti.. ama Rabbime sukurler olsun tek umudumuz icin dua ediyorum smdi ultrasona kadar da sevinmek istemiyorum.. rabbim sanada en kisa zamanda hayirlisiyla versin canim adimini atacagin gunun haberini beklicem🙏🏻

Evet oyle canim bilemiyorum icimden aglamak geliyor cok uzgunum yinede.. cok zor isteyipte olamamak ama emin ol hic pisman olmassin iyikide arastirmissim diceksin insan ozaman anliyor isin ciddiyetini.. bizim embryonun 3 tanesi tasiyiciydi en azindan onlarda transfer edilebilir diye NGS ye gonderdik baktik ki sakat cikti inanamiyorum hala tek genle ugrasirken birde kromozomlarda sikinti cikti.. ama Rabbime sukurler olsun tek umudumuz icin dua ediyorum smdi ultrasona kadar da sevinmek istemiyorum.. rabbim sanada en kisa zamanda hayirlisiyla versin canim adimini atacagin gunun haberini beklicem🙏🏻
Lütfen sende yaz ilerleme oldukça, tanımasakta birbirimizi yaşadıkları aynı olunca insan yüreğinde hissediyor Çok dua edicem sizin için sorunsuz ilerleyin inşallah 🙏

Lütfen sende yaz ilerleme oldukça, tanımasakta birbirimizi yaşadıkları aynı olunca insan yüreğinde hissediyor Çok dua edicem sizin için sorunsuz ilerleyin inşallah 🙏
Cok sagol Allah ragzi olsun burda iyi kotu arkadas olunuyor icimizi dokebiliyoruz iste haber edicem insh canim yarin hcg me baktiricam yukselmismi diye doktorlar hala takipte hayrilisi bakalim yanliz dglsin🙏🏻❤️

Merhaba kizlar

Epeydir cocuk dusunuyoruz esim ve ben Hollandada istikamet ediyoruz, simdiden kusuruma bakmayin Turkcem iyi olmayabilir ama elimden gelen bu :KK54:, bir gurbetci olarak :) .. Benim 3 tane dusugum oldu 2 si bir senede oldu.. Bu dusuklerim beni cok yipratti ve vucudumun beni terk etmesi her seferinde positif test yapmam ve ardindan dusmesi cok bunalima soktu beni. Biz esimle 2 senede cok yiprandik daha henuz bir yola baslamamisken.. Ailevi sorunlarimiz oldu vesayre oraya girmiyorum.. 2018 de 9 aylik yegenim gozumun onunde can verdi makinaya bagli olarak son nefesini verdi.. bu bizde cok buyuk travma kaldi kendisinde SMA tip 1 oldugunu ogrenmistik ve kendimde alfa talasemi tasiyici oldugumu biliyorudum.. icime kurt dustu :KK64: ve buyuk bir genetik arastirma baslattik Hollandada kuzenimin tavsiyesiyle.. Bu genetik arastirmadan nedense birsey cikmadi cocuklarimiz saglikli olacagi soylendi.. Ben yinede kendimde bunu biliyordum ve esimede bakilmasini istemistim zaten guvenemedim doktorda supheli davraniyordu ustelik.. Bu dogrultuda tasiyici testi yaptirdik.. Ve sonuc malesef ondada benim gibi tek gen translokasyon tasiyiciligi vardi.. Ve bu nedemek bizim normal yollardan gebe kalamama gibi bir durumumuz vardi.. 25% saglikli 25% HASTA 50% tasiyici.. Akrabaydik birbirimize, benim babam ve kayinvalidem bizlere vermisti bu dna yi.. Cok uzulmustuk birde en kotusu son dusugum bu zamanlardaydi :silah:, dua ettim Rabbim sagliksiz sa al benden diye.. Ve gercektende sagliksizmis.. Bu olaylardan sonra genetik uzmanimiz bizi Hollandadaki tek PGT tupbebek merkezine yonlendirdi.. Biliyordukki Hollandada bekleme sureci cok daha uzun ve bilgi konusunda Turkiye'nin Tsi bile olamazdi.. Hic oyalanmadan sureci Turkiyede baslattik gecen sene 2 ci ayin baslari.. Tup bebek merkezi Sisli Memoriali tercih ettik.. Epey arastirmistim ve sonradan da ogrendimki Hollandadaki PGT Proffesorumden Semra Kahramanin islerini duydugunu ve cok basarili oldugunu zaten bizim Hollandada yaptirmamamiz daha iyimis cunku yeterince basarili olamamislar bizim translokasyonda.. Bunu duymak uzucuydu ama seviniyordum bir yandan en azindan Trde bir sansimiz vardi.. PGT arastirmamiz baslamisti anne ve babalardan swap ornegi alinmisti 8 hafta beklicektik.. Veeeee tabikide Pandemi girdi araya.. Bizim isler uzun surdu 8 hafta degil 2 ay daha ertelenmisti.. Ama haziranin sonlarina dogru hayirli haberleri almistik.. Embryolarimizin ayrimi yapilabiliniyordu genbozuklugunun nerden geldigini bulmuslardi.. Cok sukur sevinmistik de, oyle ha dedimmiydi de gidilmiyor malesef esimin isini ayarladiktan sonra agustosu buldu Istanbula varmamiz.. Yumurtalik rezervim dusuktu.. Esimin spermlerinde bozukluk vardi.. Bunlarda ustune eklenmisti.. Sigarayi birakamamistim stressten :KK14:.. Acaba olacakmiydi e hadi olsa bile o hamileligim devam edicekmiydi? Surekli negatif dusunceler kendime guvenim kalmamisti artik esiminde beynini yiyordum.. Birbirimize sarildik ve basaricaz bunu dedik.. Yumurtalar toplandi 4 folekulden 8 yumurta.. Bu cok iyidi yani benim yasim 29 du ama rezervim dusuk olmasina ragmen iyidi yani buna sukur dedik.. Sonra bu 8 den 6 tanesi dollenmis 6. gune kadar biyopsi yapildi ve sonunda bizim istegimiz uzere 5 tanesi kaldi ve donduruldu.. Bu 5 taneyi PGT ye yolladik.. Burdan asaga yukari 1 ay sonra haber geldi 1 tane saglikli 3 tasiyici ve 1 tane hasta embryo muz vardi.. yani kaldi geriye 4.. Bu 4unu NGS ye yolladik yani PGT-A asamasi kromozomlarada baktiralim diye onerdi doktorumuz.. Inaninki hic pisman degilim.. Sadece 1 tane saglikli embryomuz kaldi resmen 4 taneden 3 tasiyici olanlarda ciddi anlamda sakatlik gorulmus, ve bu da dusuklere sebep olabiliyor iste.. Rabbime sigindim uzuldum ama biyandanda sevinmek istiyorum 1 tane de iyi tek umudumuz.. Transferi yapan doktorumuzunda dedigi gibi kiymetli tek embryomuz.. Gozumden hic gitmiyor o tek embryo yu koyduklari zaman.. Transferim 19 kasimda oldu.. Uzun zaman bekledikten sonra tekrar bekleme sureci.. Biliyorum tek bebek sahibi olmak isteyen ben degildim ama okadar zormuski.. Saglikli bir evlat dunyaya getirmek icin az daha kendi sagligimdan oluyordum.. Suan hamileyim inshaAllah 4. cu kez ama sevinemiyorum evet saglikli bir embryo transfer oldu kaliteside iyidi ama bekliyorum.. Bu da benim hikayem arkadaslar varmi benim gibi benzer durumlar hamile olupta inanamamak ve sevinememek gibi..??:KK43:
Okurken gözümden bir pıt yaş geldi burnum sızladı ya. Cok üzüldüm senin durumuna ama lütfen içini ferah tut. Bebişin artık seninle zoru başarmışsjnız derin bir ohh çek ve 9 ayın tadını cıkar. Bol bol güzel hayaller kur bebeğinle ilgili ilk gülümsemesini diş çıkarmasını yürümesini sana anne demesini falan. Zor günler geçti inşallah sen önüne bak ve eşinin elini bırakma.

hayrusz hayrusz kusura bakma yazdıysan göremedim ama birşey sormak istiyorum.Taşıyıcı testi yaptırdık demişsin bu genetik test oluyor bildiğimiz değil mi?

Okurken gözümden bir pıt yaş geldi burnum sızladı ya. Cok üzüldüm senin durumuna ama lütfen içini ferah tut. Bebişin artık seninle zoru başarmışsjnız derin bir ohh çek ve 9 ayın tadını cıkar. Bol bol güzel hayaller kur bebeğinle ilgili ilk gülümsemesini diş çıkarmasını yürümesini sana anne demesini falan. Zor günler geçti inşallah sen önüne bak ve eşinin elini bırakma.
Allah ragzi olsun canim icten sozlerin icin cok sagol umarim dediklerini yapicam inshaAllah adim adim ultrasona yaklasiyoruz inshaAllah hayirlisi olsun Rabbim tum isteyenlere versin senin varmi dusunuyormusunuz? :KK68:

hayrusz hayrusz kusura bakma yazdıysan göremedim ama birşey sormak istiyorum.Taşıyıcı testi yaptırdık demişsin bu genetik test oluyor bildiğimiz değil mi?
Benim bildigim bu ayri 3 haftada cikiyor kanda.. genetik arastirmasi daha uzun suruyor diye biliyorum ayri seyler sanirim bizim burda tasiyici testi diye geciyor trde nasil bilmiyorum canim

Canim bugun hcg me bakildi kanda 749 cikti iyi ilerliyor gibi simdilik insh ultrasonda belli olur 18 inde inshaAllah tekrar yazarim sana 🙏🏻 Benimde dualarim seninle dun oyle dua ettim gece sana😢❤️

Allah ragzi olsun canim icten sozlerin icin cok sagol umarim dediklerini yapicam inshaAllah adim adim ultrasona yaklasiyoruz inshaAllah hayirlisi olsun Rabbim tum isteyenlere versin senin varmi dusunuyormusunuz? :KK68:
Benim yok malesef istiyorum ben de nasip olursa inşallah. 22 haftalık gebeliğim sonlandı benım de erken doğum oldu kaybettik tüp bebek tedavisi ile olmuştu şimdi normal yolla kalmaya çalışıyorum olmazsa tekrar tüp bebege başlıcam

Benim yok malesef istiyorum ben de nasip olursa inşallah. 22 haftalık gebeliğim sonlandı benım de erken doğum oldu kaybettik tüp bebek tedavisi ile olmuştu şimdi normal yolla kalmaya çalışıyorum olmazsa tekrar tüp bebege başlıcam
Cok uzuldum canim seninkide baya gec kayip olmus aslinda herhangi birsry soyledilermi sebep olarak? Eger varsa bir sikinti arastirin canim.. hayirlisi olsun hakkinda insh tez varaya hamile kalirsin hic gerek kalmaz 🙏🏻❤️

Cok uzuldum canim seninkide baya gec kayip olmus aslinda herhangi birsry soyledilermi sebep olarak? Eger varsa bir sikinti arastirin canim.. hayirlisi olsun hakkinda insh tez varaya hamile kalirsin hic gerek kalmaz 🙏🏻❤️
Amniyon sıvısında enfeksiyon var dediler araştırma için patolojiye gitti ama hiç bir şey araştırılmadı hastahanenin azizliğine ugradık daha sonra adlıyeye gidip soruşturma açtık ama ondan da bir şey cıkmadı. Sonuç elimizde 0 neden oldugunu bilmiyoruz. Enfeksiyon oldugu da muallak doktorunu cok iyi araştır kendinde iyi gitmeyen bir seyler hissedersen çekinmeden git hemen doktoruna başından savarsa başka doktora git. Benim kanamam var diye sabahtan gitmiştim ilgilenmedi normal deyip yolladı eve 5 saat bile geçmeden doğuma girdim dogum coktan başlamış engelleyemediler.

Neden sevinemiyorsunuz anlayamadım çok şükür o kadar çaba sonucu sağlıklı embiryoyla hamilesiniz.

Amniyon sıvısında enfeksiyon var dediler araştırma için patolojiye gitti ama hiç bir şey araştırılmadı hastahanenin azizliğine ugradık daha sonra adlıyeye gidip soruşturma açtık ama ondan da bir şey cıkmadı. Sonuç elimizde 0 neden oldugunu bilmiyoruz. Enfeksiyon oldugu da muallak doktorunu cok iyi araştır kendinde iyi gitmeyen bir seyler hissedersen çekinmeden git hemen doktoruna başından savarsa başka doktora git. Benim kanamam var diye sabahtan gitmiştim ilgilenmedi normal deyip yolladı eve 5 saat bile geçmeden doğuma girdim dogum coktan başlamış engelleyemediler.
Patolojiden malesef bişey çıkmiyo sen tahlil yaptırdın mi peki enfeksiyon icin kan ve idrar? Basın sağolsun bu arada bende suyunun bitmesi sonucu kaybettim kızımı ama benim sebebim kromozom bozukluğuydu..

Patolojiden malesef bişey çıkmiyo sen tahlil yaptırdın mi peki enfeksiyon icin kan ve idrar? Basın sağolsun bu arada bende suyunun bitmesi sonucu kaybettim kızımı ama benim sebebim kromozom bozukluğuydu..
İdrarda çok cıkmadı ama Kanda yüksek dediler enfeksiyonu nasıl nerden enfeksiyon kaptım inan 1 tane bile belirti yaşamadım son güne kadar. Senin de başın sagolsun kaç haftalıktı. Sen de istıyor musn yeniden anne olmak

İdrarda çok cıkmadı ama Kanda yüksek dediler enfeksiyonu nasıl nerden enfeksiyon kaptım inan 1 tane bile belirti yaşamadım son güne kadar. Senin de başın sagolsun kaç haftalıktı. Sen de istıyor musn yeniden anne olmak
Nasip değilmiş demekten baska care yok malesef😑aslında düzenli idrar ve kan tahlili vermek lazım. 17 haftada olmasi gerekirken 15 de durmuş gelişimi yavrumun.. Evet istiyorum ama daha adetim duzene girmedi ilki kurtajdan 43 gün sonra geldi 2. 18 gun sonra simdi 3. Bakkaım ne zaman olcak

Nasil dayandin 😭 benimkiler cok kucuktu ama nebilim smdi benimki ne ki diyorum Allahim sabir versin canim🤲🏻 Cennetin kapisinda bekliyor simdi seni melegin 👼🏻 Dedigin dogru doktorlar ihmal edebiliyor hele bizim bu gevurlarin umurunda bile degil napicam bilmiyorum Allahima emanetiz burda ama dikkat edicem inshaAllah 🙏🏻 Insh rabbim tekrarini yasatmaz sanada umudunu yitirme

Bizim de var chromosomlarda sikinti Allahim tekrar bu acilari yasatmasin size.. 😩

X