Hamileyim be eşimdeki değişimler :(

Kalp-yolu

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2016
116
40
arkadaslar bır bucuk yıllık evliyiz ve ıkı aylık hamıleyım. Esımle hamilelikten önce sık birlikteliğimiz olurdu. Hamile kaldıkdan sonra daha aza indi. Yani şu sıralar neredeyse aklına gelmicek kadar az birliktelik yaşıyoruz. Eşim neden değişti artık beni istemiyor mu diye düşünüyorum ve eşime bunu sorup sormama arasında kaldım rahatsız oluyorum birlikte olmak için hiçbirşey yapmıyor anlayamıyorum onu. dokdor kontrollerinde bebeğin normal sağlıklı oldugunu ıyı oldugunu öğrendık ve sonrasında birlikte olduk. Şuan neden uzaklaştı anlyamadım. Sizce konuşmalımıyım ?

arkadaslar bır bucuk yıllık evliyiz ve ıkı aylık hamıleyım. Esımle hamilelikten önce sık birlikteliğimiz olurdu. Hamile kaldıkdan sonra daha aza indi. Yani şu sıralar neredeyse aklına gelmicek kadar az birliktelik yaşıyoruz. Eşim neden değişti artık beni istemiyor mu diye düşünüyorum ve eşime bunu sorup sormama arasında kaldım rahatsız oluyorum birlikte olmak için hiçbirşey yapmıyor anlayamıyorum onu. dokdor kontrollerinde bebeğin normal sağlıklı oldugunu ıyı oldugunu öğrendık ve sonrasında birlikte olduk. Şuan neden uzaklaştı anlyamadım. Sizce konuşmalımıyım ?
Cinsel olarak değil diğer türlü size yaklaşımı davranışı nasıl bebeğe Zara vermekten korkuyor olabilir

Sen şimdi hamile olduğun için yanlış anlayabilirsin hamilelik stresi çok başka her hareketini farklı değerlendirirsin ama bence de bebeğinizi düşünüyor olabilir.

Ben erkek olsam hamile esimle birlikte olamazdim sanirim. İceride bir can var cunku. Doktorlar be derse desin bana dogru gelmiyor. Hamile bir kadinin cinsel iliskiden cok sarilip sarmalanmaya, fiziksel yakinliga ve manevi sicakliga simartilmaya ihtiyaci oldugunu dusunuyorum. Bunlar yoksa evet esiniz hatali ve konusmalisiniz

Benim eşim de öyleydi.. İster inanın ister inanmayın neredeyse 9 ay hiç olmadı.. Eşim hep korkardı çünkü zaten doktorum ilk 3 ay yasak demişti ondan sonra doktor sıkıntı yok dediyse de eşim istemedi.. Ama hiç aklıma beni istemiyor mu benden soğudu mu diye bir şey gelmedi içinizi ferah tutun..

Bir çok erkek tıpkı eşiniz gibi hamilelikte cinsellikten uzaklasıyorlar. Bebeğe zarar verme psikolojisi falan gibi sebepler yüzünden.

Korkuyor olabilir ama bunu konusun belki sizinde istemeyeceginizi dusunuyordur yaklasirsa farkli bir tepki vermenizden korkuyordur hamilelikte cinsel iliskinin faydasi cok fazla aslinda 9 ay boyunca saglik sikintisi yoksa birliktelik yasamamak bana dogru gelmiyor

Kesinlikle konuşmalısınız. Neden konuşup konuşmama arasında kaldınız onu anlamadım ben. Mutsuzluk yaşatan her hangi bir konuda iletişim yollarını kapatırsak hiç ama hiç iyi olmaz.

Bence eşin bebeğe zarar vermekten korkuyor.Ve çok temkinli davranıyorsan ki olabilir sıkılıp ara vermiş olabilir.Benim eşim de tam tersi bişey olmaz diye diye abarttı ve kanamam oldu 2 kez bu sebepten.Koştur koştur doktora gittik yasak koydu yine dinlemedi.Senin eşin bebeğe deger veriyor bence ondan.

Hamile oldugun icin bebegine zarar vermek istemiyordur eşin... banada hamilelikte iliski cok vahşi geliyor korkarim acikçasi

Bir çok erkek tıpkı eşiniz gibi hamilelikte cinsellikten uzaklasıyorlar. Bebeğe zarar verme psikolojisi falan gibi sebepler yüzünden.

Yorumları okuyorum okuyorum garip geliyor. Ben daha çok bayanlar kaçıyor sanıyordum. Ne bileyim ben kaçıyorum şu sıralar ama hergün istesem kocam hazır. Hatta bazen problem ediyor yaklaşmıyorum diye. :KK70:

Canim bende 1 bucuk aylik hamileyim ve ögrendigimizden beri hic birlikte olmadik erkekler korkuyor sanirim yada hamile oldugumuz icin cekici gelmiyoruz bilemiyorum.

Bence eşin bebeğe zarar vermekten korkuyor.Ve çok temkinli davranıyorsan ki olabilir sıkılıp ara vermiş olabilir.Benim eşim de tam tersi bişey olmaz diye diye abarttı ve kanamam oldu 2 kez bu sebepten.Koştur koştur doktora gittik yasak koydu yine dinlemedi.Senin eşin bebeğe deger veriyor bence ondan.
:oha: Eşiniz ne kadar düşüncesizmiş. Benim koca da çok istiyor ama böyle bir durum olsaydı kesinlikle yaklaşmazdı. Bence hiç dinlemeyin. Doğurdunuz mu yoksa hamile misiniz şu an son durum nedir?

:oha: Eşiniz ne kadar düşüncesizmiş. Benim koca da çok istiyor ama böyle bir durum olsaydı kesinlikle yaklaşmazdı. Bence hiç dinlemeyin. Doğurdunuz mu yoksa hamile misiniz şu an son durum nedir?
Hamileyim bir sorun yok şükür :) Evet biraz bu konulara daha fazla önem veriyor ya da bilincinde degil henüz.Deniz subayı zaten ve şuan 2 aylık seyirde çok şükür :) Ondan kaynaklandı biraz sanırım.

Cok uzuldum sızı adınıza
Dusencesız erkeklerden nefret edıyorum

Hamileyim bir sorun yok şükür :) Evet biraz bu konulara daha fazla önem veriyor ya da bilincinde degil henüz.Deniz subayı zaten ve şuan 2 aylık seyirde çok şükür :) Ondan kaynaklandı biraz sanırım.

Çok şükür. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. :)

X