Hamileyim :( çok zor durumdayım lütfen yardım

Ben aylık iğnelerle korunuyordum eşimde korunuyordu uzun aralıklarla birlikte olmamıza rağmen nasıl oldu yani nasıl oldu ben bile şaşkınım ve çok üzgünüm
Hem sen korunuyordun hemde eşin korunuyorsa maşallah diyim o zaman dikkat et bundan sonra adam ceketini üstüne atarsa hamile kalırsın mazaallah..
Sağlık sorunun varsa zaten doktor müsade etmez çok stres yapma emziriyorsundur şimdi..

İlk doğumda da spinal anestezi mi oldun. Bana panik atak geçirmişsin gibi geldi. Kızının sözleriyle beynini şartlamışsın gibi. Doktorlar neden böyle olduğun hakkında bir şey demedi mi; Anestezi yan etkileri gibi.

Ben aylık iğnelerle korunuyordum eşimde korunuyordu uzun aralıklarla birlikte olmamıza rağmen nasıl oldu yani nasıl oldu ben bile şaşkınım ve çok üzgünüm
3 yıldır aylık iğneyle korunuyorum hiç bir sıkıntı olmadı. Acaba tarihini falan mi geçirdiniz ? Kaç günde bir vuruldunjz iğneyi ?

Nasıl ki doğumda yaşadığınız onca sıkıntıya rağmen şu an sapasağlam ayaktaysanız, nefes alabiliyorsanız bunu bir mucize olarak görüyorsanız, şu an taşıdığınız can da bir mucizedir. Rabbim her şeyin kolaylığını verir. Siz bilemezsiniz. Sanki bu çocuğu aldırmazsanız kesin ölecekmiş gibi konuşuyorsunuz. Öyle şey olur mu? Tıbbi bir gerekçe olmadıkça, yani kesinkes hayatınız tehlikeye girmiyorsa, o cana kıymak cinayettir. Bunun kararını da siz değil, hekimler verebilir. Bu kadar büyütmeniz hem sizin, hem de karnınızdaki masum bebeğin sağlığı için risk. Uzmana muayene olup kontrollerinizi aksatmadığınız sürece herhangi bir sıkıntı olmayacaktır inşaallah. Siz bebeğinizi aldırırsanız ömür boyu vicdan azabı ile yaşayacağınızdan emin olmalısınız. Lütfen olumsuz düşünüp tüm hayatınızı etkileyecek bir karar almayın. Vicdanınızın sesini dinleyin ve hamileliğinizi rahat geçirmeye bakın. Allah'ın izniyle bebeğinizi sağ salim kucağınıza alacaksınızdır. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Türk erkeği ve vazektomi? Tavsiyelerinizde haklısınız ama toplumu düşününce Hmm bilemedim.

Ben bunun ana nedeninin boşanma ihtimali olduğunu dusunuyorum. Çünkü boşanınca çocuklar kadında kalır ve hayatını adar erkek ise gider baska kadından tekrar çocuk yapar o yüzden bu operasyonu istemez...

Ben bunun ana nedeninin boşanma ihtimali olduğunu dusunuyorum. Çünkü boşanınca çocuklar kadında kalır ve hayatını adar erkek ise gider baska kadından tekrar çocuk yapar o yüzden bu operasyonu istemez...
Erkekler hiçbir zaman çocuk yapma potansiyellerinin yokedilmesine katlanamazlar. Ölene kadar bu potansiyellerinin olduğuna dair biyoloji bilgisiyle yoğrulmuşlar. Sizden ayrılmak ya da başka bir çocuk yapmak niyetinde olmasalar dahi... Açıkçası böyle bir şansımız olsaydı kadınlar olarak belki de biz de istemezdik bilemedim...

Konu sahibi
Lütfen aylıj iğneyle vs korunduğunu içeriği düzenleyerek konuna yazar mısın?

Yoksa artık sayfalarca "neden korunmadın????" sorularından derdine çare bulamayacaksın.

Ben kaderci bi insanım.
Bunda da bir hikmet vardır diye düşündüm okuduğumda.
Allah yardımcın olsun.

Bir birliktelikte korunmak iki tarfın da görevi. Kadınlara neden bu kadar yükleniliyor bu konuda anlamıyorum.

Ayrıca bir gebelik nasıl allahın hikmeti oluyor onu da anlamıyorum.

Arkadaşım kürtaj bir haktır her kadın için bunu yapıp yapmamak sadece sana ve eşine kalmış bir şey. Eğer doğru bulmuyorsan yaptırmazsın. Ama sen doğru olmadığını düşünüyorsun diye bu doğru değildir yaptırma diyemezsin. Ha çocuğun vebalini düşünüyorsan onu mutsuz evliliğin ortasında doğmasının, yaşayacağı travmaların, çekeceği sıkıntıların da vebalini düşünmelisin. Vardır bir hikmeti demekle olmuyor.

O zaman hiçbir çocuğun açlıktan ölmemesi, istismara uğramaması da gerekiyor. Gelen çocuk nasibiyle geliyorsa nasibinde kötü şeyler yaşamak da mı var?

Bu arada zaten bir kadının normal doğumla bile bu kadar çok doğum yapması sağlık açısından zararlı. Cenin yaşasın ama anne ölsün, sorun değil. Ki sezayen doğumla 3. çocuk bile anne sağlığı için çok tehlikeli.

(biraz karışık yazmışım, eleştirilerim sana değil konu sahibi. Yorumlara. Dediğim gibi kürtaj hakkın var ve bir anne olarak bunun kararını en iyi sen bilirsin. Bir de eşin. Ama gerçekten çocuğu doğuracak olan sensin.)

Merhaba herkese 4yaşında bir kızım 5aylık bir bebeğim var ve 4buçuk haftalık hamileyim yani hamileymişim :KK42::KK42: mahvoldum ben ya bu bebeği aldırmam kazım ama vicdanen çok kötüyüm lütfen bana bir akıl verin moral verin ne yapacağım ben henüz eşime bile söylemedim çünkü söylesem kesin aldırmama müsaade etmeyecek ama benim çok büyük iki sıkıntım var hem bebeğim çok küçük hem evliliğim de büyük sorunlar var ve herşeyi geçtim en önemlisi Doğumda geçirdiğim ataklar iki Doğumda da tansiyonum çok düştü ve ciddi ataklar geçirdim hele ki ikinci Doğumda spinal yapıldığı an direk baygınlık gibi birşey geçirdim ve bütün nefesim kesildi nabzım ve tansiyonum çok düştü tansiyonum en son duyduğumda 5-3tü ve daha düştüğünü söyledi hemşireler Doğumdan sonra herkes şok geçirdi böyle bir atak üzerine herşeyin normale dönmesine ama ben o an yaşadığımı asla anlatamam size şehadet getirdim sürekli ölecektim resmen o nefessiz kalışım o fırlayacak gibi atan Kalbim şuurumun gidişi aklıma geldikçe bile içim titriyor ağlıyorum en son konuşabilseydim son bir kez görmek için kızımı istetecektim İnan’ın hala aklıma bunlar gelince çok kötü oluyorum yani kısacası ben o Doğuma giremem bu bebeği asla doğuramam arkamda iki tane çocuk var Doğumdan çıkamamaktan çok ama çok korkuyorum kızım bana aşırı düşkün sürekli anne beni şakın bırakma ben çok üzülürüm dedi ağladı bütün hamileliğim boyunca bende hep kesin ölücem Doğumda çoçuğun içine doğuyo diyodum dua ediyordum yalvarıyorum Allah’a kızımı bensiz bırakma diye duygularım ve durumun bu ama bir yanda da kucağımdaki oğluma bebeğime baktıkça karnındakinin de bir bebek olduğu ve aldırırsam ona haksızlık olacağını düşünüyorum sonuçta oda benim evladım ben ne yapcacgım ne olur bana bir akıl verin böyle bir Doğum yaşayan var mı bununla ilgili yada başka tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olun çok kötüyüm
Eğer ki doğum yapman senin için hayati bir sorun taşıyorsa bebeği aldırmak günah değil ama hiç bir sorun yoksa ben yapamam edemem diyip aldırmak günah bir cana kıyıyorsun sonuçta.. herkesin de dediği gibi sağlık ocakları ücretsiz doğum kontrol hapı veriyor kontrollü bir şekilde takip ediyorlar.. evliliğin sorunlu madem en baştan düşünmeliydin bunu..

Doktorun 3. Yü yapma demiş muhtemelen sana aldırmanı söyleyecektir. En doğru kararı sen vereceksin hayati tehlike varsa yapacak bişey yok.

Merhaba herkese 4yaşında bir kızım 5aylık bir bebeğim var ve 4buçuk haftalık hamileyim yani hamileymişim :KK42::KK42: mahvoldum ben ya bu bebeği aldırmam kazım ama vicdanen çok kötüyüm lütfen bana bir akıl verin moral verin ne yapacağım ben henüz eşime bile söylemedim çünkü söylesem kesin aldırmama müsaade etmeyecek ama benim çok büyük iki sıkıntım var hem bebeğim çok küçük hem evliliğim de büyük sorunlar var ve herşeyi geçtim en önemlisi Doğumda geçirdiğim ataklar iki Doğumda da tansiyonum çok düştü ve ciddi ataklar geçirdim hele ki ikinci Doğumda spinal yapıldığı an direk baygınlık gibi birşey geçirdim ve bütün nefesim kesildi nabzım ve tansiyonum çok düştü tansiyonum en son duyduğumda 5-3tü ve daha düştüğünü söyledi hemşireler Doğumdan sonra herkes şok geçirdi böyle bir atak üzerine herşeyin normale dönmesine ama ben o an yaşadığımı asla anlatamam size şehadet getirdim sürekli ölecektim resmen o nefessiz kalışım o fırlayacak gibi atan Kalbim şuurumun gidişi aklıma geldikçe bile içim titriyor ağlıyorum en son konuşabilseydim son bir kez görmek için kızımı istetecektim İnan’ın hala aklıma bunlar gelince çok kötü oluyorum yani kısacası ben o Doğuma giremem bu bebeği asla doğuramam arkamda iki tane çocuk var Doğumdan çıkamamaktan çok ama çok korkuyorum kızım bana aşırı düşkün sürekli anne beni şakın bırakma ben çok üzülürüm dedi ağladı bütün hamileliğim boyunca bende hep kesin ölücem Doğumda çoçuğun içine doğuyo diyodum dua ediyordum yalvarıyorum Allah’a kızımı bensiz bırakma diye duygularım ve durumun bu ama bir yanda da kucağımdaki oğluma bebeğime baktıkça karnındakinin de bir bebek olduğu ve aldırırsam ona haksızlık olacağını düşünüyorum sonuçta oda benim evladım ben ne yapcacgım ne olur bana bir akıl verin böyle bir Doğum yaşayan var mı bununla ilgili yada başka tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olun çok kötüyüm
Spinalim yan etkilerinden biridir tansiyon ve nabiz dusmesi, benim de epiduralde nabzim cok dusmustu. Ben de 2. Dogumda olmekten cok korkmustum, anliyorum sizi.

Ben sizin yerinizde olsam, cocugu aldirirdim ama tabi ki esimi ikna ederek; cunku onun da bilmeye ve soz soylemeye hakki var biliyorsunuz.

Ben her zaman söylerim karnındaki canla yanındakilerin benim için hiçbir farkı yok.. .
Nasıl ki bir zamanlar karnınız olanlar şu an yanınızdalar...
Rabb imin izni ile şu anda karnınızda olan bebeginiz de yanınızda yerini alacak...
Şu an saglıklı düşünwmiyorsunuz bence..
Bir psikologa Vede kadın doğum doktorunuz ile görüşüp öyle kararınızı verin...
Önlemlerinizi aldığınız halde hamile kalmışsınız vardır bunda bir hayır...

Hakkınızda hayırlısı olsun inşaallah...

Cift dikis korunma yontemine ragmen hamilelik, 2 kucuk cocuk, evlilikte sorunlar ve riskli bir hamilelik ve dogum ihtimali. Bunlar elbette ki iyice dusunulup karar vermeyi gerektiren seyler.
Burda aslinda aldir ya da aldirma demek istemez kimse size. Esinizle paylasin bence durumu, doktorunuzla da tekrar konusun.
Allah hakkinizda hayirli olana karar vermeyi nasip etsin

Bu kadar korunurken nasıl olmuş.ben de 3. Çocuğu hiç düşünmeyen biriyim baya dikkat ediyorum korunmaya.eger doğum senin için riskiliyse aldırmayı düşün tabi.ama böyle bir risk yoksa herkesin kendi tercihi ama aldırmam doğru olmaz diye düşünüyorum.ama senin için çok zor sanırım psikoloji olarak da baya sıkıntın var.allah yardımcın olsun

Tüm gebeliklerde bu tarz düşünceler oluşur, bende birçok sağlık sorunum ile 3. ye hamile kalınca 2 kızım annesiz kalacak doğumda öleceğim gibi hislere kapılmıştım...

Psikologa gitmenizi öneririm, çünkü tıp ilerledi, ülkemizde anne ölümü yok denecek kadar az.....

Ayrıca doğum riskli de kürtaj risksiz mı?
Değil, kürtaj sonrasi anne ölümleri de var

X