Hamileyim :( çok zor durumdayım lütfen yardım

cok Zor durum. Allahin verdigini almaktan korkardim. Ama suda varki, sana birşey olsa arkanda iki çocuk olucak. Mantıklı olan galiba ..

Ben korunma kısmında doğru söylediğinizi düşünmüyorum.
Nyse bize düşmez zaten olan olmuş.
İstemiyorsanız aldırın.

Çocuğun nasıl yapıldığını herkes biliyor hamile olunca neden şaşırıyorlar gerçekten anlam veremiyorum ...

Tüm gebeliklerde bu tarz düşünceler oluşur, bende birçok sağlık sorunum ile 3. ye hamile kalınca 2 kızım annesiz kalacak doğumda öleceğim gibi hislere kapılmıştım...

Psikologa gitmenizi öneririm, çünkü tıp ilerledi, ülkemizde anne ölümü yok denecek kadar az.....

2016 yılında ölen anne sayısı 13 bin küsur.. Tüik rakamlarına göre. . Yok denecek kadar az? Ayda 1000 den fazla anne doğum esnasında veya doğumdan sonra gelişen rahatsızlıklardan dolayı ölüyor.. İçindeki bir rakam olmadıkça az geliyor sanırım bize...

Ben korunma kısmında doğru söylediğinizi düşünmüyorum.
Nyse bize düşmez zaten olan olmuş.
İstemiyorsanız aldırın.

Durex bazı avrupa ülkelerinde satışta olan ürünlerini "yırtılma ve patlama olasılığı çok yüksek" diye geri çağırdı. Kimin başına ne geleceği bilinmez :)

Birde ameliyatlar dışındaki korunma yöntemlerinin hiçbiri 100'de 100 korunmayı garanti etmez diye biliyorum. Tüplerini bağlatan kadınların bile çok çok düşük bile olsa gebe kalma ihtimalinin olduğunu söylemişti annemin jinekolog doktoru :KK66:

Bende spinal vurunamadim.neden ısrarla spinal belki genel anestezi olsanız.panik atak yasamazdiniz.belki spinal olsaydım.bende sizin gibi olurdum.sanci ile gittim.normal doğum istiyordum.bende sancı çekerken nefessiz kaldım.kaburgalarım kafes gibi sıkıştı sanki.isin komik kısmı ben yamulurken nts de dogum sancısı çıkmaması.yalvardım artık sezeryana alın diye o ağrıyla.genel anestezili olmama rağmen bakamadım ameliyat yerime dikişler alinana dek o korku tarif edilemez.spinal olsaydım.kesin benimde tansiyon düşerdi.

ikinci hamileliginiz de korunmanıza rağmen olmuş, bence korunma yöntemlerinizde sıkıntı var.
eşinizden fiziksel şiddet görmenize rağmen bu nasıl mümkün ben anlam veremedim
umarım aileniz destek çıkıyordur, Allah yardımcınız olsun

Ben de önceden ilk neden korunmuyordun diye soruyordum :)
Aylık iğne ile hamile kaldım. Emzirdiğim için 6. Aydan sonra kullanmaya başladım. 3. İğne yapılacakken hamile olduğumu öğrendim.
He benim dünyam yıkılmadı, biraz şok yaşadıktan sonra bizim için güzel bir haber oldu.
Oluyor yani... o yüzden artık söylenmiyorum kimseye :)
Size de geçmiş olsun.
Önce doktorunuzla konuşun. Sağlık durumunuzu tam öğrenin.
Hamilelik ve doğum gerçekten bu tansiyon şle ilişkili mi? Yoksa vücut spinal anesteziye mi tepki verdi? Bir değerlendirir doktorunuz.
Riskli ise zaten gebelik devamı önerilmez. Dert etmenize gerek Yok.
Ama sonlandıracak tıbbi bir gerekçe yoksa ben eşinizden habersiz hareket etmemeniz gerektiğini düşünüyorum. Evet karar kadının.
Ama çocuğu tek başınıza yapmadınız.
Bir erkeği kendisinden habersiz baba yapmak ne kadar yanlış geliyorsa kulaga, dogma ihtimali olan çocuğu üzerinde söz hakkı olmaması da o kadar yanlış benim için. Gerekirse birlikte aile terapistine gidin, bu konuyu orada almaya çalışın. Ama mutlaka haber verin...
Eğer tıbbi problem olmaz da gebeliğe devam kararı alırsanız da evham yapmayın. Ölmek için Doğuma girmek gerekmiyor.
Ben insan hayatının kaç gün olduğunun belli olduğuna inanıyorum. Doğumda olmaz, trafikte olur... boşuna kendinizi kötüye hazırlamayın...
Kürtaja karar verirseniz de sonrasında imkanınız varsa psikolojik destek alın.
Önce bir doktora gidin bakalım. Belki bu kadar dert edecek bir şeyiniz kalmaz.

Allah yardım etsin. İnşallah en doğru kararı verirsiniz, bnm 2016 da üçüzlerim doğdu. Bir de büyük oğlum bar. Birini sonlandıralım demişlerdi, kabul etmedik. Zor mu? çokkkkkkkkkk. İnsan düşündükçe depresyona bile girebilir. Fakat görev gibi düşünüyorum, Allah böyle bir görev verdi.

Lütfen aldirmayin yazık günah .... her yerini parcalayacaklar alırken ne kadar acı çekecek.biliyor musunuz.bunu yapmayın masum melege

Benim annem 2 kez hamile kalıp sağlığı için sorun olabilir ve bakamaz endişesi ile aldırdı. 2 kez kürtaj oldu.
Bu mevzuyu bu kadar büyütmeye dramatikleştirmeye gerek görmüyorum ben.
Bu çocuk sizin için problem olacaksa, ataklarınız da oluyorsa aldırabilirsinz. Hem sizin hem çocuk için en sağlıklısı bu.
Ama sonrasında ben bi cana kıydım diye kendinizi yiyip psikolojinizi bozacaksanız aldırmayın.
Evliliğim çok sorunlu diyenler de maşallah seksinden hiç geri kalmıyor. O da ayrı mesele.

Aylık iğneyle nasıl hamile kaldınız dikkatli olunursa çok yüksek koruması var diye biliyorum. Yanlış anlamayın yargilamiyorum aynı yöntemi kullanan ve üçüncü bebeği asla düşünmeyen biri olarak korktum ondan soruyorum ... Hani acaba günümü geçti iğnenin, ben her ay 28 günlük döngüde yaptiriyorum ve bir senedir sknti yaşamadım... Ama sizin durumunuzu okuyunca korktum:KK17:

Birincisi eğer doktor bu bebeği dünyaya getirmenin sizin için hayati tehlike oluşturacağını teyit ederse zaten dinen ve vicdanen aldırmakta sakınca yok.
İkincisi madem böyle durumlar vardı eşiniz veya siz kalıcı doğum kontrol yöntemlerini dusunmeliydiniz. (Tüp bağlatma, vazektomi )
ikinci hamileliginiz de korunmanıza rağmen olmuş, bence korunma yöntemlerinizde sıkıntı var.
eşinizden fiziksel şiddet görmenize rağmen bu nasıl mümkün ben anlam veremedim
umarım aileniz destek çıkıyordur, Allah yardımcınız olsun
evlenmeden önce o kadar büyük konuşan ben maalesef şuan şiddete rağmen çocuk için oturanlardan ve evliliği düzeltme çabasında olanlardanım çok acı ama bunu en çok kınayan ve asla şiddet ve aldatmaya tahammül etmem dememe rağmen .....çoğu kez ailemin yanında uzun süre kaldım kesin bir kararla ama kızım büyüdükçe pskljisi daha çok bozuldu babasını istedi sürekli hala öyle aynı evin içinde hiç babaya yaklaşmayan çocuk Evden ayrılınca mahvoluyor e aynı evin içinde evlilik sözde evlilik bile olsa olunca cinsel hayatta oluyor aslında herşey düzelir mi umuduyla

X